×

جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

تحصیل در لوکزامبورگ

یکی از امتیازات مثبتی که در اقامت در لوکزامبورگ می توان از آن یاد کرد، تحصیل در لوکزامبورگ می باشد. افراد می توانند در تمامی مقاطع در لوکزامبورگ تحصیل کنند. در مدارس، موسسات عالی، کالج ها و دانشگاه های لوکزامبورگ، دروس به صورت چند زبانه تدریس می شود. در صورتی دانشگاه های لوکزامبورگ رایگان می باشد که دروس به زبان مادری این کشور ارائه شود. در غیر این صورت دانشجویان بایستی هزینه به عنوان شهریه به دانشگاه ها پرداخت کنند. چنانچه دانشجویان در حین تحصیل، از وزارت کار و رفاه کشور لوکزامبورگ، اجازه کار را دریافت کنند، نیز می توانند به صورت پاره وقت در مهارت خاصی که از آن برخوردار هستند، مشغول به کار شوند و بابت کاری که انجام می دهند، مبلغی به عنوان حقوق دریافت کنند. دانشجویانی که در لوگزامبورگ تحصیل کرده اند، میتوانند متناسب با رشته ای که دارند مشغول به کار شوند و جهت اقامت پس از تحصیل در لوکزامبورگ اقدام کنند. پس از آن که دانشجویان خارجی دوره دکترای را به پایان رساندند، به مدت 2 سال متوالی فرصت دارند، تا بر اساس رشته تحصیلی و مهارتهایی که دارند مشغل مناسبی را برای خود لحاظ کنند. دانشجویان بایستی ویزای تحصیلی لوکزامبورگ را به ویزای کاری تبدیل کنند.

شرایط و روال اخذ ویزای تحصیلی لوکزامبورگ

لوکزامبورگ عضو منطقه شنگن است. دارندگان ویزای شنگن قادر به حرکت آزادانه در اروپا هستند. با یک ویزای تحصیلی شنگن، امکان ورود به کشور های اروپایی در سراسر منطقه شنگن وجود دارد. دارندگان گذرنامه برخی کشورهای دیگر می توانند از همین قانون استفاده کنند. شهروندان اتحادیه اروپا / EEA / سوئیس نیازی به اخذ ویزا یا مجوز ندارند.

برای اکثر کشورهای غیر اتحادیه اروپا که مایل به مهاجرت تحصیلی به لوکزامبورگ هستند، ویزا لازم است. درخواست ویزای تحصیلی بایستی از طریق سفارت یا کنسولگری لوکزامبورگ ارسال گردد، یک گذرنامه معتبر، مدارک سفر، جزئیات اقامت و یک بلیط بازگشت جزو مواردی است که برای اخذ ویزا ضروری است. افرادی که ویزا را اخذ می کنند بایستی ظرف سه روز در اداره دولتی (اداره های محلی) یک گواهی ورود را پر کنند.

اگر دوره تحصیلی شما بیش از سه ماه است، لازم است قبل از رسیدن مدرک اقامت دانشجویی را از وزارت مهاجرت درخواست دهید. علاوه بر آن می توانید درخواست خود را در کنسولگری یا سفارت محلی ارسال کنید. اگر سفارت لوکزامبورگ در کشور شما در دسترس نیست، میتوانید درخواست خود را به سفارت هلند و بلژیک ارسال نمایید.تمامی اسناد لازم را آماده کنید، اسناد را ترجمه کنید و درخواست خود را ارسال نمایید، روند اخذ ویزا سه ماه طول می کشد. ممکن است به شما اجازه داده شود با ویزای تحصیلی خود به کار نیز مشغول شوید، البته شما بایستی واجد شرایط آن شغل باشید. به یاد داشته باشید که اگر رزومه شما برای لوکزامبورگ جذاب باشد، مجوز ها آسان تر به دست می آیند.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی لوکزامبورگ

هنگام ورود به قلمرو لوکزامبورگ برای تحصیل، باید اسناد مسافرتی معتبر (ویزا و گذرنامه) و همچنین اجازه اقامت داشته باشد. همه افراد باید ظرف سه روز پس از ورود به لوکزامبورگ اعلامیه ورود را به اداره کمونی که در آن قصد اقامت دارند اطلاع رسانی کنند. برای اخذ ویزای تحصیلی مدارک زیر را بایستی ارائه نمایید:

سند سفر معتبر (گذرنامه و در صورت لزوم، ویزا یا مجوز اقامت یا مجوز صادر شده توسط یکی دیگر از کشورهای عضو شهروندی اتحادیه اروپا)

مجوز اقامت اولیه

سندی که نشان دهد هنگام ورود به لوکزامبورگ محل اقامت دارید.

چک آپ پزشکی

یک معاینه پزشکی توسط یک پزشک قانونی که در لوکزامبورگ مورد تأیید است و برای مثال یک پزشک عمومی یا پزشک متخصص، پزشکی داخلی

یک آزمایش TB که توسط اتحادیه بهداشت و رفاه اجتماعی (Ligue médico-sociale – LMS) مورد تایید باشد.

پس از دریافت نتایج این معاینات، اداره پزشکی مهاجرت (اداره مهاجرت خدماتی) (SMI) اداره ملی بهداشت (Direction de la Santé) یک گواهی پزشکی صادر می کند که به اداره مهاجرت (Direction de مهاجرت) وزارت امور خارجه (وزارت امورخارجه امور خارجه) اجازه داده می شود که درخواست ویزای تحصیلی لوکزامبورک مورد بررسی قرار گیرد.

دانش آموز کشورهای دیگر که قصد تحصیل در کشور لوکزامبورگ را دارند بایستی در عرض 3 ماه پس از ورود به لوکزامبورگ درخواست اجازه اقامت دائم را به اداره مهاجرت وزارت امور خارجه و اروپا ارسال کند. مجوز اقامت اولیه برای ورود دانش آموزان تنها برای 3 ماه معتبر می باشد. مدارک زیر باید همراه با فرم درخواست ویزا تحصیلی ارسال شود:

یک نسخه کپی از صفحات گذرنامه معتبر همراه با اصل آنها

یک نسخه از مجوز اقامت

یک نسخه از اعلامیه ورود معتبر

گواهی پرداخت مبلغ 80 یورو

شرایط اخذ ویزای همسر و همراه لوکزامبورگ

اگر شریک زندگی شما و همچنین شما شهروندان اتحادیه اروپا (یا از ایسلند، لیختن اشتاین، نروژ یا کنفدراسیون سوئیس) هستید و مایلید کمتر از 3 ماه در لوکزامبورگ اقامت داشته باشید، نیازی به انجام هیچ کاری ندارید.

 شما فقط باید یک کارت شناسائی معتبر ملی یا گذرنامه داشته باشید. به عنوان شهروندان اتحادیه اروپا، شما آزادانه می توانید در اتحادیه اروپا حرکت می کنید. با این وجود اگر اقامت بیشتر از 3 ماه طول بکشد، بایستی حضور خود را در کمون ثبت نمایید، تا زمانی که به طور غیر منطقی وابسته به رفاه اجتماعی نباشید حضور شما هیچ مشکلی ایجاد نمیکند.

هر عضو نزدیک خانواده شما حق دارد که در کشور جدید به شما ملحق شود. اگر شما در اتحادیه اروپا زندگی می کنید، البته شما باید بتوانید ماهیت روابط دراز مدت خود را ثابت کنید و رابطه خود را به اداره مهاجرت امور وزارت امور خارجه و اروپا درخواست کنید. اگر فرزندی مشترکی دارید، باید اسنادی را به اشتراک بگذارید که نشان دهد شما مسئولیت آن فرزند را به عهده دارید. اگر شما یک زن و شوهر بدون فرزند هستید، شما باید نشان دهید که رابطه قوی، پایدار و طولانی مدت با یکدیگر دارید و با ارائه اسناد و مدارک این رابطه را نشان دهید.

شما یک شهروند اتحادیه اروپا هستید اما شریک زندگی یا همراه شما نیست. اگر شریک زندگی شما یک ملیت خارجی دارد،اگر اعضای خانواده شما باشد میتواند اقامت دائم لوکزامبورگ را به دست آورد. اگر رابطه شما به صورت قانونی ثبت نشده است، شریک زندگی یا همراه شما باید قبل از ورود به لوکزامبورگ، یک گذرنامه معتبر و، در صورت لزوم، یک ویزای ورودی داشته باشد.

هر دو شما شهروندان کشور غیر اروپایی هستید. شما باید گذرنامه معتبر داشته باشید و براساس ملیت همسر یا شریک زندگی شما، یک ویزای کوتاه مدت برای اقامت در لوکزامبورگ برای کمتر از 90 روز نیاز دارید. دیگر مدارک لازم باید شامل مدارک باشد که نشان دهد که شریک زندگی شما برای مدت زمان اقامت خود و همچنین بازگشت به کشور مبدا، دارای منابع مالی کافی است. اگر اینطور نیست، شما وظیفه دارید هزینه های زندگی همسر یا همراهتان را بپردازید.

هزینه ویزای تحصیلی لوکزامبورگ

هزینه های مربوط به ویزا عبارتند از هزینه های اداری برای پردازش درخواست های ویزای تحصیلی، هزینه پاسپورت می باشد. هزینه ویزای تحصیلی بسته به کشور مبدا متفاوت است هزینه ویزای تحصیلی به طور معمول بین 50 دلار الی 80 دلار آمریکا می باشد. علاوه بر آن بر حسب تصمیم اداره مهاجرت ممکن است مقداری هزینه مالیات برای ویزای اقامت نیز به آن اضاف گردد.

ویزای تحصیلی کوتاه مدت 60 تا 80 دلار

ویزای تحصیلی اقامت طولانی 50 تا 70 دلار

دانشجویان و افراد متقاضی جهت اطلاع از تحصیل در دانشگاه لوکزامبورگ می توانند برای دریافت اطلاعات از طریق مشاوره های رایگان تلفنی، این اطلاعات را از مشاوران بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی بدست آورند.لوگزامبورگ کشوری در قاره ی اروپا و در شمال فرانسه می باشد که با کشورهای بلژیک ، فرانسه و آلمان همسایه بوده و جزء ثروتمندترین کشورهای جهان به شمار میرود . این کشور که در شمار کوچکترین کشورهای اروپایی می باشد دارای مساحتی تقریبی ۲,۵۸۶ کیلومتر مربع و جمعیتی نزدیک به ۵۰۰ هزار نفر است .

زبان رسمی مردم این کشور لوگزامبورگی ، فرانسوی و آلمانی می باشد .

پایتخت این کشور این کشور از لحاظ حکومت دارای نظام مشروطه سلطنتی است .پایتخت آن شهر لوگزامبورگ با ۹۰ هزار جمعیت میباشد . واحد پول کشور لوگزامبورگ یورو میباشد.از نظر دین نیز بیش از ۸۷درصد مردم این کشور مسیحی میباشند .کشور لوگزامبورگ به عنوان یک پل ارتباطی به تمامی کشورهای همسایه اروپایی خود جهت رفت و آمد به حساب می آید و افراد برای رفت وآمدهای خود به کشورهای اروپایی از این کشور به عنوان ایستگاه استفاده می نمایند .در اکثریت رشته ها بویژه در رشته های علوم پایه ، رشته های فنی مهندسی و رشته های انسانی امکان پذیر خواهد بود .افرادی که خواهان تحصیل در لوگزامبورگ باشند می توانند در سه مقطع لیسانس ، فوق لیسانس و دکترا پذیرش گرفته و وارد دانشگاه لوگزامبورگ شوند .

البته تحصیل در لوگزامبورگ علاوه بر زبان انگلیسی به زبان لوگزامبورگی نیز امکانپذیر خواهد بود .

اما از آنجایی که زبان لوگزامبورگی برای دانشجویان ایرانی بسیار سخت و دشوار خواهد بود لذا افراد باید به زبان انگلیسی واقف بوده و مدرک زبان انگلیسی را جهت پذیرش ارائه نمایند .از نقطه نظر رنکینگ و اعتبار در سطح دنیا به این دلیل که دانشگاه لوگزامبورگ از سال ۲۰۳ تاسیس شده و یک دانشگاه نوپا می باشد ، از رتبه ی بالایی برخوردار نبوده و در ردیف دانشگاه های معتبر دنیا نمی باشد،هزینه های تحصیل در لوگزامبورگ نسبتا پایین و ارزان  بوده اما از نظر هزینه های زندگی ،در کشور لوگزامبورگ افراد دانشجو باید هزینه های سنگینی را متقبل شوند .نکته ی قابل ذکر در رابطه با تحصیل در لوگزامبورگ این می باشد که مهاجرت تحصیلی به نسبت سایر راه های مهاجرت به این کشور همواره از بهترین راه های مهاجرت خواهد بود،

اما از آنجایی که افراد دانشجو در این کشور باید با پرداخت هزینه های بالای زندگی دوران تحصیلی خود را طور ی نمایند و در مقابل با صرف هزینه های بسیار ، در یک دانشگاه نه چندان معتبر و سطح بالا مدرک تحصیلی خود را اخذ نموده اند .لذا توصیه می گردد دانشجویان علاوه بر گزینه ی تحصیل در لوگزامبورگ به سایر کشورها و گزینه های پیش روی خود نیز توجه نموده و بر روی کشورها و دانشگاه هایی تمرکز نمایند که دارای ارزش و اعتبار بالایی در سطح جهان بوده و از نظر هزینه ها نیز قابل توجیه و معقول باشند . تحصیل در لوگزامبورگ در مقطع کارشناسی :طول دوره ی تحصیل افراد در مقطع کارشناسی بین ۳ تا ۴ سال خواهد بود و افرادی که دارای مدرک دیپلم باشند می توانند برای مقطع کارشناسی در کشور لوگزامبورگ اقدام نمایند .تحصیل در این مقطع در ۲ ترم تحصیلی انجام میپذیرد و دانشجویان شهریه خود را در ابتدای همان ترم باید تماما بپردازند .

تحصیل در لوگزامبورگ در مقطع کارشناسی در رشته های فنی و مهندسی و رشته های انسانی و علوم پایه امکانپذیر خواهد بود .در این مقطع دانشجویان حدود ۱۰ ساعت در هفته اجازه کار پاره وقت دانشجویی را خواهند داشت ، این افراد سالیانه حدود ۸ تا ۱۰ هزار یورو بابت تحصیل باید هزینه پرداخت نمایند .

تحصیل در لوگزامبورگ در مقطع کارشناسی ارشد :

در این مقطع نیز دانشجویان معمولا تا ۲ سال تحصیل مینمایند .

و با توجه به رشته ی تحصیل شخص دانشجو و توانایی های او این مدت کمتر یا بیشتر خواهد شد . در این مقطع نیز افراد دانشجو حدود ۲۰ ساعت در هفته اجازه کار پاره وقت دانشجویی را خواهند داشت .

تحصیل در لوگزامبورگ در مقطع دکترا :

طول دوره ی تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه لوگزامبورگ حدود ۳ سال خواهد بود .

اساتیدی در دانشگاه لوگزامبورگ هیئت علمی این دانشگاه را تشکیل داده اند که از اساتید معتبر ۲۰ کشور دنیا می باشند .مهمترین فعالیت دانشجویان در مقطع دکترا در زمان تحصیل در لوگزامبورگ ، انجام پروژه ها و کارهای تحقیقی و تهیه مقاله و یک پایان نامه قوی می باشد افراد در این مقطع حدود ۳۰ ساعت در هفته اجازه ی کار پاره وقت دانشجویی را خواهند داشت.

در بحث مهاجرت و مهاجرت تحصیلی برای افراد متقاضی نکته ای که همیشه مورد توجه و سوال قرار میگیرد ،شرایط و امکان بردن همراه در همان ابتدای امر است .اکنون نیز در بحث تحصیل در لوگزامبورگ این سوال پیش می آید که آیا می شود برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال به عنوان ویزای همراه نیز اقدام نمود ؟آیا سفارت این کشور برای همراه ویزا صادر می نماید یا خیر ؟

پاسخ این سوال این است که اینگونه افراد که قصد مهاجرت به لوگزامبورگ و تحصیل در لوگزامبورگ را دارند نمی توانند از همان ابتدا همراه را نیز با خود ببرند .

بنابراین شرایط بردن همراه برای این کشور سخت و دشوار خواهد بود .

نکته ی مهم دیگری که در بحث تحصیل در لوگزامبورگ باید به آن اشاره نمود این است که آیا با تحصیل در این کشور میتوان به اقامت دائم این کشور رسید یا خیر .

در صورت کلی اخذ اقامت دائم پس از اتمام تحصیلات در اکثر کشورهای اروپایی اینگونه است که پس از پایان تحصیلات به افراد بین ۶ ماه تا ۱ سال اجازه ماندن به شخص دانشجو داده میشود که مرتبط با رشته ی خود دنبال کار بگرددو اگر یک شغل تمام وقت را پیدا نمود می تواند با پرداخت مالیات پس از ۳ الی ۴ سال درخواست اقامت دائم نماید ، همین روند در کشور لوگزامبورگ نیز حکمفرما می باشد.

اگرچه افراد پس از ۷ سال متوالی تحصیل در کشور لوگزامبورگ نیز به صورت مستقیم قادر خواهند بود که اقامت دائم این کشور را اخذ نمایند . در یک نتیجه گیری نهایی در رابطه با تحصیل لوگزامبورگ اینگونه میتوان بیان نمود که با توجه به اینکه تحصیل در لوگزامبورگ برای دانشجویان با توجه به هزینه های بالای زندگی و احتیاج به ارائه مدرک زبان با نمره ی بالا و پایین بودن رنکینگ و اعتبار دانشگاه به نسبت سایر دانشگاه های اروپایی و عدم اجازه بردن همراه در طول دوران تحصیل و . . . دارای مراحل سخت و دشواری است ،

لذا توصیه میشود که دانشجویان جهت مهاجرت تحصیلی خود ، کشورها و دانشگاه های معتبر و دارای رنکینگ بالا و هزینه های پایین تحصیل و زندگی را انتخاب نموده و به نیل اهداف خود دست پیدا نمایند.

از جمله کشورهای اروپایی که میتوان از اعتبار دانشگه های آن به صراحت اشاره کرد :

کشورهای انگلستان ،آلمان ، اتریش ، سوئد ، پرتغال ، هلند ، ایتالیا و اسپانیا میباشد که تمامی دانشگاه های کشورهای مذکور دارای اعتبار و ارزش بسیار بالایی در سطح جهان بوده و از نظر هزینه های پایین تحصیل و زندگی میتوان به کشورهای آلمان ، اتریش و هلند اشاره نمود که البته در مقایسه با تحصیل در لوگزامبورگ ، تحصیل در تمامی کشورهای فوق الذکر بسیار باارزشتر و رضایت بخش تر خواهد بود

که حتی برخی از این کشورها همچون اتریش ، اسپانیا و ایتالیا بدون ارائه مدرک زبان نیز پذیرش تحصیلی دانشجو را صادر می نمایند .

بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی معتبرترین و بزرگترین بنیاد مهاجرتی در خاورمیانه با بیش از ۱۰ سال سابقه کار در سراسر ایران و با بیش از ۱۰ دفتر همکار از طریق وکلای رسمی و حقوقدانان و کارشناسان معتبر ،کاملترین مشاوره ها را در باب مهاجرت تحصیلی و از جمله تحصیل درلوگزامبورگ ارائه می نماید .

شما عزیزان همواره می توانید جهت مرتفع نمودن تمامی سوالات و ابهامات خود در باب تحصیل در لوگزامبورگ و انتخاب بهترین کشور در تمامی جنبه ها جهت مهاجرت تحصیلی با دفاتر همکار این موسسه تماس حاصل نموده و از طریق تلفن مشاوره ی رایگان دریافت نمایید. بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی می تواند به شما در اخذ پذیرش تحصیل از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران  برای افرادی که تمایل به تحصیل در لوکزامبورگ کمک کنند. همچنین متقاضیان جهت کسب مشاوره در زمینه شرایط اعزام دانشجو به لوکزامبورگ به صورت تضمینی می توانند به مشاورین بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی تماس حاصل فرمایند.

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در لوکزامبورگ

بسیاری افراد جهت مهاجرت به لوکزامبورگ معمولا از طریق تحصیل اقدام می کنند، که پس از اخذ اقامت تحصیلی و اخذ پذیرش تحصیلی نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی میتوانند اقدام کنند، البته شایان ذکر است این روش یکی از روش های مهاجرت می باشد. لوکزامبورگ یک جامعه مدرن دو چند زبانه و چند فرهنگی است.

در سال 2012، 6200 دانشجو از 100 کشور در دانشگاه لوکزامبورگ شروع به تحصیل کردند. اولویت این کشور آموزش و یادگیری به صورت چند زبانه و چند فرهنگی است. دوره های تحصیلی این کشور معمولا به صورت دو زبان برگزار می شود: و به صورت زبان فرانسه / انگلیسی، آلمانی فرانسه / یا انگلیسی / آلمانی می باشد. این کشور دارای توافقنامه همکاری با دانشگاه های سراسر جهان است.

این کشور موافقبا تبادل دانشجو، تبادل محقق و همکاری های بین المللی می باشد. موارد مورد نیاز برای درخواست ممکن است بسته به کشور مبدا دانشجو متفاوت باشد. موارد مورد نیاز برای ارسال درخواست دانشجویان کشورهای عضو اتحادیه اروپا:

پر کردن فرم درخواست آنلاین.

فارغ التحصیلی از دبیرستان و اخذ دیپلم به رسمیت شناخته شده توسط دولت لوکزامبورگ.

در برخی موارد برای پذیرش ممکن است نیاز به معاینه پزشکی باشد.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های لوکزامبورگ بستگی به دانشگاه انتخابی شما در این کشور دارد. معمولا اخذ پذیرش در دانشگاه های خصوصی راحت تر از دانشگاه های دولتی است، اما حتما دقت فرمایید دانشگاه انتخابی مورد تایید وزارت علوم باشد. شهریه دانشگاه های خصوصی لوکزامبورگ معمولا بالا می باشد.

پذیرش در دانشگاه های لوکزامبورگ

مطمئن شوید که شما شرایط تحصیل یک برنامه خاص را دارید؛

فارغ التحصیلی از دبیرستان و اخذ دیپلم به رسمیت شناخته شده توسط دولت لوکزامبورگ.

پر کردن فرم درخواست آنلاین.

برای ارسال یک درخواست برای ورود به دانشگاه لوکزامبورگ، یک کپی از دیپلم و ریز نمرات خود را باید همراه با گواهی رسمی یا قانونی صادر کرد.

اخذ ویزای احصیلی لوکزامبورگ؛

اجازه اقامت و داشتن محلی جهت اقامت در لوکزامبورگ؛

اطمینان حاصل کنید که اطلاعات دقیق در رابطه با برنامه تحصیلی خود را به طور کامل کسب کرده اید.

کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی تحصیل در رشته مورد نظر لوکزامبورگ.

پذیرش در دانشگاه های لوکزامبورگ

دوره های تحصیلی تحصیل در لوکزامبورگ

اگرچه زبانهای فرانسوی، آلمانی و لوکزامبورگی زبان رسمی این کشور است، دوره های تحصیلی به زبان انگلیسی نیز در دسترس هستند.

دوره های زبان فرانسه و آلمانی در لوکزامبورگ وجود دارد. دوره های زبان فرانسه و آلمانی در لوکزامبورگ به منظور پاسخگویی به نیازهای دانشجویان فرانسه و آلمانی زبان برای اخذ پذیرش در دانشگاه ارائه شده است. در لوکزامبورگ همه گزینه های زبان یادگیری در مدارس فرانسوی و آلمانی زبان وجود دارد، دوره های یادگیری زبان فرانسه و آلمان به صورت عمومی و یا فشرده وجود دارد.

آماده سازی برای امتحان در کلاس های فرانسوی و آلمانی، دوره های فرانسوی و آلمانی نیز وجود دارد. دانشجو حق دارد یکی از گزینه های زبان فرانسه و آلمانی برای شرکت در کلاسهای خود در لوکزامبورگ انتخاب کند. دانشگاه لوکزامبورگ یک دانشگاه پژوهش محور، با تمرکز بر اولویت های زیر می­باشد:

امنیت، اعتماد در زمینه فناوری اطلاعات

سیستم بیومدیکال

امور مالی بین المللی

قانون کسب و کار در اروپا

آموزش و یادگیری چند زبانه و چند فرهنگی

بورسیه تحصیلی لوکزامبورگ

بورسیه تحصیلی در دانشگاه های لوکزامبورگ معمولا به افرادی با رزومه های بالا تعلق می گیرد در صورت پذیرش از دانشگاه های لوکزامبورگ  با بورسیه در هر دانشگاهی شرایط تحصیل رایگان درلوکزامبورگ برای شما امکان پذیر میگردد. معمولا بورسیه برای تحصیل در مقاطع بالاتر مانند دکتری PHD و کارشناسی ارشد تعلق می گیرد و شرایط تحصیل در لوکزامبورگ در مقطع دکترا یا PhD و شرایط تحصیل در لوکزامبورگ در مقطع کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس را آسان تر می کند. سطح علمی دانشگاه های لوکزامبورگ با یکدیگر متفاوت می باشد حتما قبل از انتخاب دانشگاه مورد نظر خود رتبه این دانشگاه در سال جاری را بیابید.

این کشور دارای دو مرکز تحقیقاتی است:

مرکز میان رشته ای برای افزایش امنیت در زمینه اطلاعات؛

مرکز سیستم های بیومدیکال لوکزامبورگ، تا حدودی “طرح بهداشت” این کشور توسط این مرکز تامین می شود.

شرایط ویزای لوکزامبورگ

دانشجویان غیر اروپایی برای تحصیل در لوکزامبورگ باید ویزای دانشجویی را اخذ کنند، برای این ویزا فرد باید از طریق سفارت یا کنسولگری این کشور اقدام کند.

مدارک زیر برای اخذ ویزای لوکزامبورگ مورد نیاز است:

گذرنامه معتبر با مدت حداقل سه ماه اعتبار

پر کردن فرم درخواست ویزا

دو عکس مناسب با اندازه گذرنامه.

مدرک اقامت در طول تحصیل.

شواهد نشان دهنده منابع مالی کافی برای پوشش هزینه های اقامت شما در کشور لوکزامبورگ.

بیمه مناسب پزشکی؛

تایید حضور و غیاب شما توسط نامه از مدرسه، کالج یا دانشگاه.

ممکن است برای درخواست شما نیاز به مستندات بیشتری باشد.

شرایط ویزای لوکزامبورگ

نکات مهم

ممکن است در یک رشته خاص اما در دانشگاه های مختلف دروس دانشگاه های لوکزامبورگ با یکدیگر متفاوت باشند.

مدرسه و مدارس نیز برای دانش آموزانی که سنین آنها کمتر از 18 سال یا سن دانشگاه می باشد موجود است.

تحصیل در لوکزامبورگ بدون مدرک زبان ممکن نیست، تحصیل در لوکزامبورگ به زبان انگلیسی نیز در برخی از دانشگاه ها مقدور است.

شرایط تحصیل در لوکزامبورگ در مقطع کارشناسی یا لیسانس مانند دیگر کشور های می باشد اما مسلما تفاوت هایی وجود دارد که قبل از اقدام بایستی از آنها آگاه گردید.

زبان تحصیل در لوکزامبورگ به زبان فرانسوی، آلمانی و لوکزامبورگی می باشد.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لوکزامبورگ نیز ممکن است و دانشگاه های پزشکی این کشور مورد تایید وزارت علوم است.

تحصیل در دوره های زبان انگلیسی در لوکزامبورگ

دانش آموزان مبادله ای ورودی به دانشگاه لوکزامبورگ لازم نیست تمام دوره های یک برنامه تحصیلی را طی کنند بلکه واحد های گذرانده شده برای آنها محاسبه می شود. همچنین آنها می توانند دوره های از ترم های مختلف را مطالعه کنند و یا برنامه های مختلف (در یک دانشکده) را انتخاب کنند، به شرطی که آنها شرایط مورد نیاز را داشته باشند، بسیاری از دوره ها به زبان انگلیسی برای دانشجویان بین المللی ارائه میگردد.

برای کمک به دانش آموزان تبادل شده بین المللی دوره های موجود به زبان انگلیسی در رشته های مختلف در هر سه دانشکده ارائه میگردند. هزینه زندگی دانشجویی درلوکزامبورگ یکی از موارد مهمی است که تعیین کننده روند مهاجرت به یک کشور می باشد. بنابراین قبل از اقدام در رابطه با آن تحقیقات لازم را به عمل آورید.

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در لوکزامبورگ

به منظور تقویت روابط بین فرهنگی و رشد شخصی دانشجویان، بسیاری از برنامه های تحصیلی نیازمند یک ترم اجباری در خارج از کشور هستند. نزدیک به 400 برنامه درسی و دوره های آموزشی بین المللی به زبان انگلیسی وجود دارد. برای برنامه ها و دوره های بین المللی ضروری است که متقاضی بتواند زبان انگلیسی را به خوبی صحبت کند , بنویسد و بخواند. همه دوره ها در لوکزامبورگ مانند مدیریت کسب و کار، مهندسی، حقوق، علوم محیطی، ریاضیات و علوم رایانه، علوم پزشکی و بهداشتی، علوم طبیعی، برنامه ریزی شهری و معماری و غیره در دسترس هستند. به طور کلی، دو دوره برنامه اصلی وجود دارد:

ژانویه تا فوریه برای مطالعات ترم تابستانی (برنامه های فوریه تا ژوئن)

ژوئیه تا سپتامبر برای مطالعات ترم زمستانی (برنامه های ماه سپتامبر تا ژانویه)

دانشجویان خارجی که مایل به تحصیل یا انجام کارآموزی در لوکزامبورگ هستند، باید از طریق مراحل مهاجرت در لوکزامبورگ اقدام کنند. همین امر در مورد سخنرانان مهمان، دانشجویان دکتری و محققان بازدید کننده از لوکزامبورگ برای اهداف تحصیلی به کار می رود. بسته به طول و هدف اقامت، ممکن است مدارک زیر لازم باشد:

ویزای کوتاه مدت

مجوز اقامت

مجوز کار (دانشجویان خارج از کشور در لوکزامبورگ مجاز به گرفتن شغل نیمه وقت هستند)

دانشجو بیش از 40 ساعت در هفته مجاز به کار در تعطیلات یا قرارداد دانشجویی نیست.

سیستم نمره دهی در لوکزامبورگ بسته به سطح تحصیلات متفاوت است.

عملکرد دانش آموزان با یک مقیاس نمره ای در سطح متوسطه ارزیابی می شود که از حداقل نمره 10 تا حداکثر 20 می باشد. محدوده ارزیابی نمره پاسی از حداقل نمره 30 تا حداکثر نمره 60 در سطح متوسطه می باشد. درخواست تحصیل در دانشگاه لوکزامبورگ برای مقطع کارشناسی نیازمند تبدیل نمرات مقطع متوسطه متقاضیان از کشور اقامت متقاضی به مقیاس نمره دهی لوکزامبورگ است. جدول مقایسه نمره دهی اروپایی ها می تواند برای یادگیری معادل سازی نمرات متقاضیان در اروپا استفاده شود.

تحصیل در لوکزامبورگ لیسانس و کارشناسی ارشد

دانشگاه لوکزامبورگ یک فرصت عالی برای غوطه ور ساختن خود در یک محیط چند زبانه فراهم می کند. بیشتر کلاس ها به دو زبان انگلیسی و آلمانی، فرانسوی یا آلمانی، برگزار می شوند. تسلط بر این زبان ها باعث افزایش فرهنگ بین المللی این مدرسه و افزودن عمق به مطالعات بین المللی شده است. از این رو، دانشگاه لوکزامبورگ دارای ۱۱ دوره تحصیلاتی در سطح درجه لیسانس و ۲۷ دوره فوق لیسانس است. دانش آموزان کشورهای غیر اروپایی:

متقاضی باید شرایط خاص تحصیل را برآورده کند.

دولت لوکزامبورگ دیپلم فارغ التحصیل دبیرستان یا معادل آن را به رسمیت بشناسد.

درخواست آنلاین را پر کنید.

یک کپی از رونوشت صادر شده با گواهی رسمی آپوستایل

 تحصیل ویزا

یک مجوز مسکونی که شامل اثبات اقامت در طول مدت تحصیل باشد.

 اطلاعات دقیق در مورد دوره برنامه تحصیلی

 گواهی نامه انگلیسی به عنوان مثال اعتبار سطح O در استفاده از TOEFL انگلیسی یا آیلتس.

تحصیل در لوکزامبورگ لیسانس و کارشناسی ارشد

برای تحصیلات تکمیلی:

 مدرک تحصیلی ارشد

 گواهی تولد

 مدرک کارشناسی

رونوشت های تمام دوره ها و نمرات

 گواهی نامه انگلیسی به عنوان مثال TOEFL یا IELTS برای اثبات اینکه درجه اول متقاضیان به زبان انگلیسی گفته می شود را می توان پذیرفت.

تحصیل در لوکزامبورگ دکترا

تحصیل در مقطع دکترا – که همچنین به تحصیلات PhD نیز معروف است – یک مرحله ی مهم در شغل حرفه ای شما می باشد، فرقی ندارد که شما بخواهید به دنبال تحقیقات بروید یا اینکه در صنایع مختلف مشغول کار شوید . ساختار برنامه های تحصیلی دکترا به صورت تلفیقی از کارآموزی و مراحل تحقیقات است که در طول بیش از 3 تا 4 سال برای دانشجویان تمام وقت طول می کشد.

دروس انتخابی این توانایی را به شما می دهد که دانش پیشرفته ی علمی و طیف وسیعی از مهارت های قابل انتقال را به دست آورید و این باعث می شود که پیش از اینکه کمیته ی متشکل از کارشناسان از کار علمی اصلی شما دفاع کند – منظور پایان نامه ی دکترا می باشد –شما توانایی های خود را کسب کرده باشید. درخواست پذیرش به طور غیر مستقیم توسط دفتر مطالعات دکترا بررسی می شود (Bureau des etudes doctorales , BED).

شما طی سه تا چهار هفته پس از ارسال فرم درخواست ثبت نام تکمیل شده ی خود , از تصمیم آن ها درباره ی درخواست ثبت نام خود مطلع خواهید شد. اگر شما پذیرفته شده باشید، باید با دفتر مطالعات دکترا (Bureau des etudes doctorales BED) برای ثبت نام به صورت رسمی تماس حاصل کنید. موارد مورد نیاز برای تحصیل به زبان انگلیسی : در صورتی که زبان انگلیسی زبان اول شما نیست، شما نیاز دارید که توانایی زبانی انگلیسی خود را ثابت کنید.

نمره ی آیلتس به طور کلی 6.5 با حداقل نمره ی 6.0 برای خواندن(Reading) و نوشتن (Writing)

(Diplome de fin Etudes Secondaires ) دیپلم فارغ التحصیلی دبیرستان و مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد

مقالات و مستندات پژوهشی

حداقل دو توصیه نامه

دانشگاه های معتبر لوکزامبورگ

دانشگاه لوکزامبورگ دانشکده علوم، فن آوری و ارتباطات

موسسه اروپایی اداره دولتی EIPA

دانشکده ی بازرگانی لوکزامبورگ

موسسات تجاری متحد

دانشکده ی بین المللی سلامت و ورزش LUNEX

دانشگاه لوکزامبورگ، دانشکده زبان و ادبیات، علوم انسانی، هنر و آموزش (FLSHASE)

دانشگاه لوگزامبورگ، دانشکده حقوق، اقتصاد و امور مالی

هزینه تحصیل در لوکزامبورگ

ارز رسمی لوگزامبرگ یورو می باشد، قیمت شهریه پرداختی شما بستگی به نوع دروس انتخابی و میزان سطح شما برای تحصیل دارد. به طور میانگین شما باید انتظار پرداخت بین 400 تا 800یورو برای هر سال داشته باشید. برای تحصیلات مربوط به کسب و کار , قیمت شهریه گرانتر است و برای هر سال حدود 4000 تا 5000یورو می باشد. اگر شما رشتهMBA را برای تحصیل خود انتخاب نمایید , باید انتظار پرداخت قیمت شهریه حدود 17000یورو را داشته باشید.

به طور معمول برای دانشگاه های لوکزامبورگ، مکان هایی جهت محل اقامت ارایه میشود که بسیار ارزانتر از خوابگاه می باشد. هزینه ی آن بین 350 تا 500یورو برای هر ماه می باشد. دانشجویانی که برای تحصیل به لوکزامبورگ می آیند باید هزینه ی بیمه ی سلامتی را نیز در نظر بگیرند. در صورتی که دارای کارت EHIC باشید، قادر خواهید بود که به مراقبت های سلامتی همانند دیگر شهروندان لوکزامبورگ و با همان قیمت، دست یابید.

شما نیازی به تحت پوشش قرار گرفتن بیمه ی دیگری ندارید. اگر دارای کارت EHIC نباشید , شما نیازمند بیمه ی سلامتی برای طول دوره ی تحصیلات خود می باشید. این بدان معنی است که در صورتیکه قبلا هیچ یک از بیمه هارا نداشتید , حالا باید بیمه نامه ی تضمین سلامتی را خریداری نمایید . اگر قبلا بیمه ی سلامتی داشته اید , باید اطمینان حاصل کنید که در لوکزامبورگ معتبر باشد . موسسه ی شما قادر به کمک به شما در این زمینه خواهد بود.

در نهایت بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی از بهترین موسسات حقوقی کشور آماده پاسخگوی تلفنی و حضوری شما دوست و هموطن عزیز و کلیه امور مربوط ویزای کار در لوکزامبورگ و امورات مربوط به پذیرش و اخذ ویزا و اقامت با گارانتی و تضمین کامل می باشد.

نکات اقامت پس از تحصیل در لوکزامبورگ

نکات مربوط به اقامت پس از تحصیل در لوکزامبورگ شامل موارد زیر می شود:

شخصی که فارغ التحصیل شده این امکان برایش وجود ندارد که بتواند مجددا ویزای تحصیل خود را تمدید کند.

شغلی برای خود لحاظ کند.

شخصی که در کشور لوکزامبورگ فارغ التحصیل می شود، می تواند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کند.

شغلی که فرد برای خود پیدا می کند باید با رشته تحصیلیش مرتبط باشد.

چنانچه تمایل دارید اطلاعات بیشتری راجع به اقامت پس از تحصیل در لوکزامبورگ که یکی از بهترین و مناسب ترین گزینه ها برای پیدا کردن یک فرصت شغلی مناسب می باشد، کسب کنید،می توانید با کادر برجسته و پرتوان بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی در ارتباط باشید. بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی ، اماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما در زمینه اقامت پس از تحصیل در لوکزامبورگ می باشد و همچنین برای آشنایی با مقایسه هزینه زندگی در بهترین کشورها جهت مهاجرت با ما در ارتباط باشید.

3 رتبه برتر
× جهت دریافت مشاوره رایگان