×

جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

ویزای کاری

یکی از راه های مهاجرت به کشور لوکزامبورگ  از طریق ویزای کاری میباشد و باید از طریق ویزای کاری اقدام گردد. شخصی که از طرق ویزای کاری اقدام میکند باید در آن کشور یک کارفرما وجود داشته باشد تا بتواند پیشنهاد شغلی را بفرستد. و نکته مهم این است که حتما باید یک قرارداد کاری تنظیم شود و این قرارداد ، باید قبل از ورود شما به کشور لوکزامبورگ به وزارت اشتغال این کشور تسلیم شود.و باید وزارت اشتغال کشور لوکزامبورگ این قرارداد را قبول کرده و موافقت خود را برای صدور ویزا اعلام نماید.( بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی ارایه دهنده برترین مشاوره ها در زمینه ویزاهای کاری و تحصیلی میباشد).

مدارک مورد نیاز جهت اقدام برای این ویزا عبارت است از

پاسپورت

مدرک تحصیلی یا فنی حرفه ای مربوطه

نامه توضیحی از کارفرما

نسخه ای از قرارداد کار

cv

وزارت اشتغال در طول بررسی پرونده میتواند مدارک بیشتری هم از شخص درخواست کند.روند درخواست بین ۴ تا ۱۲ هفته طول میکشد.

لازم به ذکر است که  این درخواست مبنی بر این نیست که حتما با این درخواست موافقت شود بلکه صرفا یک درخواست بوده و وزارت اشتغال کشور لوکزامبورگ مختار به قبول یا رد کردن این درخواست میباشد.

حال اگر در نظر بگیریم که وزارت اشتغال لوکزامبورگ با این درخواست موافقت نماید شخص بعد از دریافت نامه تایید باید به سفارت بلژیک در تهران مراجعه و اقدام کند.و بدین علت به سفارت بلژیک مواجعه میشود که کشور لوکزامبورگ در ایران فاقد سفارت میباشد و از طریق بلژیک مسایل حقوقی و انواع ویزاها و درخواست ها را بررسی مینماید.( بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی ارایه دهنده برترین مشاوره ها در زمینه ویزاهای کاری و تحصیلی میباشد).

توجه به این نکته نیز ضروری میباشد که معمولا کارفرما به سهولت قرارداد کاری را تنظیم نمیکند به خصوص برای افردی که برای اخذ ویزا محدودیتهایی دارند . بنابراین برای دریافت ویزای کاری شاید بهتر باشد به طور غیر مستقیم اقدام گردد و از راه های دیگر به کشور لوکزامبورگ یا اتحادیه اروپا وارد شویم و سپس برای گرفتن شغل در لوکزامبورگ اقدام نمایییم . برای مشاوره در این زمینه میتوانید با مشاورین خبره ما در بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی تماس بگیرید و از مشاوره های آنان استفاده نمایید.

مهاجرت به کشور لوکزامبورگ از طریق ویزای کار

 اقتصاد کشور لوکزامبورگ و نیروی کار

کشور لوکزامبورگ یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است، بیشترین میزان تولید ناخالص داخلی به ازای هر نفر و بیشترین میزان درآمد سالانه را در بین کشورهای جهان دارا است. کشور لوکزامبورگ بالاترین حقوق و مزایای شهروندی را برای شهروندان خود دارد و بهمین دلیل مکان بسیار مطلوبی برای کار و زندگی با کیفیت بالا و امنیت کامل است

کشور لوکزامبورگ به سه بخش تقسیم می‌شود:

لوکزامبورگ (Luxembourg)

دیکریخ  (Diekirch)

گرونماخر  (Grevenmacher)

این سه بخش اصلی به ۱۲ ناحیه (کانتون) تقسیم می شوند که شامل ۱۰۶ کمون می باشند.

در مقاله ” تحصیل در لوکزامبورگ ” به طور مفصل درباره شرایط تحصیل در لوکزامبورگ اطلاعات کسب کنید .

کشور لوکزامبورگ مهمترین مرکز بانکداری خصوصی در ناحیه یورو به شمار می آید و بخش اصلی اقتصاد آن مرتبط با خدمات مالی و امور بانکی است. کشور لوکزامبورگ دارای بخش صنعتی در حوزه‌هایی همچون فولاد، آهن آلات، مواد شیمیایی و لاستیک می باشد.

اقتصاد بازار پایدار، درآمد بالا با رشد رونق اقتصادی، تورم پایین و سطح بالایی از نوآوری جزء ویژگی های اصلی اقتصاد کشور لوکزامبورگ می باشد. بیکاری به طور سنتی در کشور لوکزامبورگ پایین است.

واحد پول کشور لوکزامبورگ از سال ۲۰۰۲ یورو است. زبان محلی این کشور لوکزامبورگی است که مشتق شده از زبان آلمانی می باشد.

 مهاجرت به کشور لوکزامبورگ از طریق ویزای کار – اخذ ویزای کاری کشور لوکزامبورگ

متقاضیان خارجی از کشورهای اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا و شهروندان سوئیس به مجوز کار برای کار در کشور لوکزامبورگ نیاز دارند. متقاضیان می توانند تا مدت ۹۰ روز در کشور لوکزامبورگ اقامت داشته باشند. در طول مدت سه ماه پس از ورود آنها، همه اعضای خانواده بایستی گواهی ثبت آدرس را از دفتر شهرداری محل اقامت خود به دست آورند.

در مورد متقاضیان خارجی از کشورهای غیر از اتحادیه اروپا، کارفرمایی معتبر می بایست ابتدا شغل مورد نظر را در دفتر اشتغال رسمی کشور لوکزامبورگ آگهی دهد و چنانچه برای آن متقاضی ای پیدا نشد، پس برای استخدام متقاضی خارجی می تواند دست به کار شود. شهروندان غیر اروپایی که کار به آنها پیشنهاد می شود و یا شهروندانی که مایل به خود اشتغالی در کشور لوکزامبورگ هستند، در ابتدا باید یک گواهی اقامت موقت (Administration de l’Emploi)  قبل از ورود به کشور لوکزامبورگ، از اداره مهاجرت و وزارت امور خارجه این کشور دریافت کرده باشند، که برای دریافت آن، بایستی مدارک زیر را همراه داشته باشند:

گذرنامه معتبر و کپی از آن

عکس پرسنلی

شناسنامه یا کارت شناسایی ملی و کپی از آن

رزومه شخصی یا cv –

انگیزه نامه از مهاجرت به کشور لوکزامبورگ کپی از مدارک تحصیلی دیپلم و بالاتر

 استشهاد نامه از پلیس محلی (گواهی عدم سوء پیشینه)

 قرارداد تأییدشده کاری بین کارفرما و متقاضی (در صورت وجود) و کپی از آن

گواهی مجوز استخدام کارمند خارج از اتحادیه اروپا برای کارفرما و کپی از آن

متقاضی پس از ورود به کشور لوکزامبورگ، می تواند از طریق دفتر مهاجرتی محلی در محل اقامت خود در کشور لوکزامبورگ، برای اخذ ویزای کاری کشور لوکزامبورگ اقدام داشته باشد.

شایان ذکر است برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اقامت و تابعیت لوکزامبورگ مقاله ” اقامت در لوکزامبورگ ” را مطالعه فرمایید .

کار در کشور لوکزامبورگ

برای اخذ ویزای کاری کشور لوکزامبورگ، متقاضی بایستی قراردادی معتبر از کارفرمایی معتبر را جهت ارائه در اختیار داشته باشد و همچنین متقاضی بایستی دارای  گواهی نشان دهنده ۶ سال تجربه عملی در زمینه شغلی مربوطه باشد.

متقاضیان خارجی عضو کشورهای غیر اتحادیه اروپا بایستی آزمایشات پزشکی را تحت نظر دکتر محلی پیشنهادی انجام دهند.

در مورد متقاضیان خارجی که برای تحصیل در لوکزامبورگ وارد کشور لوکزامبورگ می شوند، آنها می توانند از ۲۰ تا ۳۰ ساعت اجازه کار در هفته به صورت قانونی استفاده داشته باشند، و درآمدشان از ساعتی ۱۰ یورو به بالا است.

کمپانی های مشهور برای کار در کشور لوکزامبورگ :

ArcelorMittal

RTL Group

Tenaris

Espirito Santo Financial

SES

Millicom International

Ternium

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به لوکزامبورگ بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی توصیه می کند نگاهی به مقاله ” مهاجرت به لوکزامبورگ ” بیاندازید.

کارشناسان ما در بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی بر اساس شرایط شما، روش ها و گزینه های مناسب برای اخذ شهروندی، تابعیت و اقامت کاری در کشور لوکزامبورگ را ارائه خواهند داد. جهت کسب اطلاعات بیشتر یا داشتن هر گونه سوال در زمینه مهاجرت به کشور لوکزامبورگ از طریق ویزای کار می توانید با ما در ارتباط باشید.

از جمله مزیت های ممکن اشتغال در این لوکزامبورگ عبارتند از:

بازار کار خوب به صورتی که می تواند مشاغل زیادی را مورد پوشش قرار دهد.

میزان نرخ بیکاری در این کشور جز کمترین نرخ ها در کشورهای عضو اتحادیه اروپا می باشد.

یک کشور چند فرهنگی و هم چنین چند زبانه به شمار می رود و توانسته در زمینه کاری هم از مزیت های خاصی برخوردار باشد.

بازار کار این کشور دربرگیرنده مردمی از جوامع و ملیت های مختلف و گوناگون می باشد؛ با این توضیح که هم اکنون به میزان 170 نفر از اشخاص متقاضی اخذ ویزای کار در لوکزامبورگ از تابعیت های گوناگون می توانند در این کشور مشغول به کار شوند.

سابقه کاری جهت اخذ ویزای کار در لوکزامبورگ

در بازار کار این کشور، داشتن تجربه کاری و هم چنین میزان توانایی های اشخاص متقاضی کار دارای اثرات فراوانی می باشد. پیدا نمودن شغل مناسب در این کشور نسبت به سایر کشورهای اروپایی راحت تر می باشد. داشتن مهارت در آموزش زبان از مهم ترین معیارهای موجود در این کشور می باشد. با این توضیح که همواره این امکان وجود دارد که به دانستن بیشتر از یک زبان محلی احتیاج پیدا کنند. لازم به ذکر می باشد که مهاجرت به لوکزامبورگ در راستای شروع کار و هم چنین تجارت امکان پذیر می باشد. در صورتی که اشخاص متقاضی اخذ ویزای کار در لوکزامبورگ قصد نداشته باشند که برای فردی کار نمایند و علاقه مند به راه اندازی کار مختص به خود باشند، در این صورت دولت مردان با در نظر گرفتن شرایط و تحویل گرفتن مدارک ویژه می توانند مجوز کار لازم را ارائه دهند.

شرایط لازم اخذ ویزای کاری لوکزامبورگ

کلیه اشخاصی که کشورشان جز اتحادیه اروپا می باشد برای شروع به کار در این کشور نیازی به دریافت مجوز کار ندارند اما در صورتی که از کشوری به غیر از این کشورها باشند، در این صورت ملزم به دریافت نمودن مجوز کاری می باشند. به صورت عمومی می توان گفت که اشتغال به کار در این کشور برای اشخاص خارج از اتحادیه اروپا سخت تر خواهد شد و هم چنین ملزم به سپری نمودن مراحل اداری بیشتر و هم چنین طولانی تری در راستای گرفتن ویزا می باشند.

الزامات اشخاص متقاضی اخذ ویزای کار در لوکزامبورگ

از جمله الزاماتی که این گونه اشخاص ملزم به انجام آن می باشند به همراه داشتن پاسپورت دارای اعتبار از اداره مهاجرت و کنسول گری لوکزامبورگ و سپس درخواست اقامت موقت. برای این که اداره امور خارجه به درخواست این اشخاص پاسخ دهد، حداکثر برای مدت 4 ماه زمان نیاز است. در صورتی که بعد از سپری نمودن این مدت پاسخی دریافت نشد باید احتمال رد نمودن درخواست خود را بدهند. اما در صورتی که این نوع درخواست مورد قبول واقع شد، در این صورت مجوز اقامت ویژه این اشخاص ارسال خواهد شد. لازم به ذکر می باشد که این مجوز برای 90 روز دارای اعتبار می باشد.

پس از وارد شدن به این کشور، این اشخاص 3 روز فرصت دارند که با در دست داشتن سند سفر و هم چنین مجوز اقامت، موضوع رسیدن خود به مقصد را به اطلاع تمامی مقامات ذی صلاح این کشور برسانند. این اشخاص ملزم می باشند که بررسی های پزشکی لازم را انجام داده و در مرحله بعد اقدام به درخواست مجوز کاری کنند.

وکلای مجرب ما در بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی میتوانند به شما در اخذ ویزای کار در لوکزامبورگ کمک کنند. همچنین متقاضیان جهت کسب مشاوره در زمینه دیگر راه های مهاجرت به لوکزامبورگ به صورت تضمینی می توانند به مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایند

3 رتبه برتر
× جهت دریافت مشاوره رایگان