×

جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

مهاجرت به لیختن اشتاین از طریق ازدواج

اقامت لیختن اشتاین، مهاجرت به لیختن اشتاین و اخذ اقامت و تابعیت لیختن اشتاین در این مقاله علمی بررسی گردیده و تمام نکات مهم و ضروری در باب کسب اقامت لیختن اشتاین به صورت ساده و خلاصه بیان گردیده است. علاقه مندان مهاجرت به لیختن اشتاین معمولاً با سوالاتی از این قبیل مواجه می شوند که آیا یک شهروند خارجی می تواند اقامت لیختن اشتاین را کسب کند؟ از چه راه هایی می توان به لیختن اشتاین مهاجرت کرد؟ شرایط زندگی در لیختن اشتاین چگونه است؟ پیشنهاد می شود برای دریافت اطلاعات در باب اقامت لیختن اشتاین در این مقاله با ما همراه باشید. ما تلاش نموده ایم نکات مهم و علمی در مورد شرایط مهاجرت به لیختن اشتاین و کسب اقامت آن را خلاصه وار بیان داریم. همچنین شما می توانید برای دریافت اطلاعات تکمیلی با مشاوران مجرب بنیاد  مهاجرتی دکتر سعید محمدی تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان و تلفنی این موسسه بهره مند شوید.

همانطور که در مقاله های قبلی توضیح داده شد برای مهاجرت و اقامت در لیختن اشتاین روش های زیادی وجود دارد. از جمله روش های اخذ اقامت در لیختن اشتاین ،  تحصیل در استونی، اخذ ویزای کاری لیختن اشتاین یا سرمایه گذاری در لیختن اشتاین ، اخذ اقامت در لیختن اشتاین از طریق تولد فرزند و اخذ اقامت از طریق ازدواج در لیختن اشتاین می باشد که در این مقاله به بررسی این روش خواهیم پرداخت.

اخذ اقامت و تابعیت لیختن اشتاین از طریق ازدواج

اخذ اقامت لیختن اشتاین از طریق ازدواج-شرایط اخذ اقامت لیختن اشتاین از طریق ازدواج

طبق آخرین گزارشات منتشر شده در سال 2020، دارندگان پاسپورت کشور لیختن اشتاین می‌توانند بدون نیاز به ویزا به ۱۶۷ کشور و ناحیه دنیا بدون نیاز به ویزا سفر کنند. در حال حاضراعتبار پاسپورت لیختن اشتاین از نظر سهولت سفر طبق شاخص پاسپورت هنلی در رتبه ۱۱ ام جهان قرار دارد.  ازدواج با اتباع یک کشور همیشه یکی از روشهای اخذ اقامت و تابعیت آن کشور بوده و از شرایط مهاجرت به لیختن اشتاین محسوب می شود. طبق قوانین ازدواج در لیختن اشتاین ، شرط مهاجرت به لیختن اشتاین از طریق ازدواج این است که اگر شما به عنوان یک خارجی با شخصی که تابعیت کشور لیختن اشتاین را دارد و به عبارت دیگر یک لیختن اشتاین است، ازدواج نمایید، می توانید به اقامت کشور لیختن اشتاین و پس از آن به تابعیت این کشور دست پیدا کنید.

قدم اول مهاجرت به لیختن اشتاین از طریق ازدواج این است که شخص تبعه کشور لیختن اشتاین باید اثبات نماید، دارای درآمد کافی برای تأمین زندگی خود و همسرش می ­باشد و برای تأمین هزینه­ های زندگی خود، نیازی به کمک­های دولت ندارد.

فرد خارجی که خواهان ازدواج با شهروند لیختن اشتاینی است، می تواند پس از پذیرش شرایط زیر درخواست شهروندی لیختن اشتاین را ارائه دهد:

*حداقل ۱۰ سال اقامت در لیختن اشتاین (بعد از ازدواج در این کشور، هر سال دو برابر حساب می شود.)

* حداقل ۵ سال از ازدواج فرد با شهروند لیختن اشتاینی گذشته باشد.

* رها کردن ملیت قبلی فرد در خواست کننده؛  در مورد شهروند آمریکایی که با شهروند لیختن اشتاین می خواهد برای اخذ اقامت این کشور ازدواج کند، پس باید در کنسول یا سفارت امریکا سوگند ترک ملیت را بجا آورد.

* همسر شهروند لیختن اشتاین نباید از ازدواج قبلی خود، ملیت کشوری را بدست آورده باشد.

* تسلط به زبان آلمانی و اطلاع از قانون و ساختار سیاسی لیختن اشتاین برای فرد درخواست کننده که ازدواج با شهروند لیختن اشتاینی را خواهد داشت، الزامی است که از طریق آزمون تستی توسط دفتر مهاجرت در لیختن اشتاین از فرد انجام می شود.

ارائه مدارکی دال بر اثبات ازدواج رسمی و قانونی برای فرد خارجی و شهروند لیختن اشتاینی برای اخذ تابعیت لازم می باشد. سن ازدواج به صورت آزادانه برای مردان حداقل از ۱۶ سالگی و برای زنان از ۱۵ سالگی می باشد. ارائه پاسپورت و مدرک شناسایی طرفین بهمراه سوگند ازدواج رسمی و سند سوگند به ازدواج به صورت قانونی ضروری می باشد. همچنین گواهی طلاق در صورت وجود برای طرفین الزامی است و اینکه طرفین ملیت کشور دیگری را در ازدواج قبلی بدست نیاورده باشند. مدرکی برای اثبات محل اقامت در این کشور نیز مورد نیاز است. داشتن دو شاهد برای ازدواج قانونی که به غیر از خانواده طرفین باشند، مورد نیاز است.

اخذ اقامت لیختن اشتاین از طریق ازدواج

کارشناسان و مشاورین ما در بنیاد  مهاجرتی دکتر سعید محمدی بر اساس شرایط شما، روش ها و گزینه های مناسب برای اخذ شهروندی و تابعیت در لیختن اشتاین را ارایه خواهند داد. جهت کسب اطلاعات بیشتر یا داشتن هر گونه سوال در زمینه اخد تابعیت از طریق ازدواج در لیختن اشتاین و چگونگی مهاجرت به لیختن اشتاین از طریق ازدواج و ارایه خدمات صدور ویزای ازدواج لیختن اشتاین می توانید با ما در ارتباط باشید.

یکی از راه های دریافت اقامت لیختن اشتاین ازدواج با تبعه این کشور است. اکثر کشورها در صورت ازدواج به زوجین اجازه می دهند تا به هم ملحق شده و بتوانند در کنار یکدیگر زندگی کنند. لیختن اشتاین نیز از جمله این کشورها می باشد. اما به طور قطع تبعه کشور لیختن اشتاین که برای الحاق همسر خود درخواست می دهد باید شرایطی داشته باشد. این شرایط شامل اثبات توانایی مالی فرد در تامین زندگی خود و همسرش می باشد. در صورت داشتن این شرایط می تواند برای الحاق همسر خود درخواست دهد. از این رو ابتدا به همسر او اقامت لیختن اشتاین برای مدت 1 سال داده می شود و این اقامت هر ساله قابل تمدید بوده و تمدید می شود. سپس در صورتی که 5 سال از اقامت همسر تبعه لیختن اشتاین بگذرد و ازدواج آنها همچنان پا بر جا باشد، به شخص اقامت دائم داده می شود. در صورتی که شخص 10 سال در کشور لیختن اشتاین زندگی کرده باشد و 5 سال از زندگی مشترک آنها گذشته باشد و همچنین در صورتی که همسر تبعه لیختن اشتاین به زبان آلمانی تسلط داشته و تابعیت قبلی خود را رها کند، می تواند برای پاسپورت لیختن اشتاین درخواست دهد.

اقامت از طریق تولد فرزند در کشور لیختن اشتاین

اقامت از طریق تولد فرزند در کشور لیختن اشتاین(Liechtenstein) چندی پیش مقاله ای در مورد حقوق مهاجرت نوشته شد که در آن در رابطه با روش های اخذ تابعیت و اقامت توضیح داده شد. یکی از راه های اخذ تابعیت و اقامت (شهروند شدن) در کشورهای مختلف مهاجرت از طریق تولد فرزند (اخذ تابعیت از طریق تولد) بود. همانطور که گفته بودیم در مورد روش های اخذ تابعیت و اخد اقامت از طریق تولد فرزند را برای شما هموطنان عزیز توضیح میدهیم.

تابعیت و اقامت از طریق تولد فرزند در لیختن اشتاین

از سوال های متداول در زمینه اخذ تابعیت و اقامت از راه تولد فرزند این است که چه کشورهایی از راه تولد فرزند نسبت به ارایه پاسپورت دوم اقدام می کنند و می توان اقامت و تابعیت آن کشور را گرفت؟ در جواب به این سوال با ما همراه باشید.میزان تمایل افرادی که میخواهند فرزند خود را در کشورهای دیگر به دنیا بیاورند خیلی بالا رفته است و  مزایای تولد فرزند در کشورهای دیگر را به خوبی فهمیده اند. افراد به منظور اخذ شهروندی و گرفتن تابعیت و اقامت فرزند خود برنامه های زیادی دارد و با این کار مزایای دائمی زیادی را به فرزند خود هدیه می کنند. با گرفتن شهروندی فرزند بعدا پدر و مادر فرزند نیز از امتیازهای زیادی می توانند بهره مند شوند. اخذ تابعیت و اقامت (شهروند شدن) والدین در محل تولد فرزندشان از جمله این مزایا می باشد و بعد از بازنشستگی به راحتی می توانند نسبت به شهروند شدن در کشوری که فرزندشان را به دنیا آورده اند اقدام کنند.

کشور لیختن اشتاین هم از این قوانین جدا نیست و به کودکانی که در این کشور به دنیا بیایند در صورتی که یکی از والدین وی تبعه کشور لیختن اشتاین باشد یا در این کشور اقامت دائم داشته باشد ، تابعیت و اقامت لیختن اشتاین را میدهد و این کشور در زمینه تابعیت، تابع خون هست.

قوانین به دنیا آوردن فرزند و گرفتن شهروندی در حال تغییر است و کشورها به سمت پایان دادن به این قانون حرکت می‌ کنند. تاکنون کشورهای استرالیا، نیوزیلند، ایرلند، فرانسه، مالتا و هند به این قانون پایان داده‌ اند.

کارشناسان ما در بنیاد  مهاجرتی دکتر سعید محمدی بر اساس شرایط شما، روش ها و گزینه های مناسب برای اخذ شهروندی و دو پاسپورت گرفتن برای فرزندتان را ارایه خواهند داد. جهت کسب اطلاعات بیشتر یا داشتن هر گونه سوال می توانید با ما در ارتباط باشید.

اولین راه برای دریافت تابعیت یک کشور تولد است. کشورهای مختلف در مورد اهدای تابعیت از طریق تولد از قوانین متفاوتی پیروی می کنند. به طور کلی دو اصل بر تولد یک کودک و اهدای تابعیت از این طریق حاکم است. قانون خون و قانون خاک. کشورهایی که از قانون خاک پیروی می کنند با تولد هر کودک در خاک آنها، تابعیت کشور خود را اهدا می کنند اما کشورهایی که از قانون خون پیروی می کنند در صورتی تابعیت کشور خود را به کودک می دهند که پدر و یا مادر کودک تبعه آن کشور باشند. در این میان کشور لیختن اشتاین از قانون خون پیروی می نماید. این بدین معنی است که کودکانی که پدر یا مادر آنها تابعیت لیختن اشتاین را داشته باشند می توانند تابعیت لیختن اشتاین را کسب کنند و تنها از طریق تولد کودک در خاک لیختن اشتاین تابعیت این کشور اهدا نمی شود. البته در صورتی که کودکی در خاک لیختن اشتاین به دنیا بیاید و پدر و مادر او مشخص نباشد، بدلیل نامعلوم بودن تابعیت او، تابعیت لیختن اشتاین را کسب خواهد کرد.

3 رتبه برتر
× جهت دریافت مشاوره رایگان