×

جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

ثبت شرکت در لیختن اشتاین

ثبت شرکت در لیختن اشتاین از راه های مهاجرت به این کشور می باشد که در این مقاله به صورت علمی به شرح آن خواهیم پرداخت . ثبت شرکت در لیختن اشتاین دارای شرایط و ضوابطی خاص می باشد که متقاضیان نسبت به تمام آثار ثبت شرکت در لیختن اشتاین اشراف پیدا کنند . ما سعی بر آن داریم تا تمامی موارد مورد نیاز برای ثبت شرکت در لیختن اشتاین را تشریح خواهیم نمود بنیاد  مهاجرتی دکتر سعید محمدی آماده ارائه خدمات مشاوره ای به شما عزیزان در باب مهاجرت به لیختن اشتاین و دیگر کشورهای دنیا می باشد

سیاست های محدود کننده ای برای مهاجران خارجی وجود دارد که قصد دارند در کشور لیختن اشتاین ساکن شوند.هیچ یک از مهاجران خارجی شاغل در لیختن اشتاین حق سکونت در شاهزاده نشین لیختن اشتاین را ندارند حتی اگر توسط شرکتی در لیختن اشتاین استخدام شده باشند.کارکنان خارجی برای سکونت در لیختن اشتاین باید مجوز اقامت دریافت نمایند.هر سال ۵۶ مجوز اقامت برای شهروندان ناحیه اقتصادی اروپا که در لیختن اشتاین کار می کنند صادر می گردد. نیمی از این مجوزها با قرعه کشی( لاتاری) و نیمه دیگر توسط دولت اعطا می شود.قرعه کشی در فصلهای بهار و پاییز انجام می شود و شهروندان سوئیس حق شرکت در این عرقه کشی را ندارند.در عوض سالانه ۱۲ مجوز اقامت برای شهروندان سوئیس شاغل در لیختن اشتاین صادر می شود.تمامی این مجوزها را دولت اعطا می کند.شهروندان سایر کشورها به جز ناحیه تجاری و سوئیس برای دریافت مجوز اقامت باید مدیر، متخصص یا کارگران واجد شرایط دوره دیده و یا کارکنان با سابقه کار باشند.

مراحل ثبت شرکت در لیختن اشتاین و دریافت اقامت به شرح زیر می باشد :

تشکیل پرونده از طریق گروه وکلا در لیختن اشتاین و هماهنگی با وزارت بازرگانی و وزارت امور خارجه و دریافت تاییدیه و موافقت دولت لیختن اشتاین نسبت به Business Plan و اجازه فعالیت تجاری برای متقاضی

تعیین وقت مصاحبه در سفارت و دریافت ویزای D برای فرد متقاضی و خانواده ایشان حضور در لیختن اشتاین جهت دریافت اقامت یکساله و انجام مراحل ثبت شرکت

بعد از گذشت یکسال و ارائه گزارش کاری شرکت ، اقامت تمدید خواهد شد.

بعد از ۳ سال اقامت در لیختن اشتاین و در صورت ارائه فعالیت تجاری مثبت ، فرد متقاضی و خانواده ایشان حق تقاضای دائم پیدا خواهند نمود.

مزایای ثبت شرکت در لیختن اشتاین به شرح زیر می باشد :

مالکیت ۱۰۰% (بدون نیاز به شریک محلی)

دسترسی به تمام نواحی اروپای شینگن برای مسافرت، تجارت و اقامت طولانی مدت

امکان درخواست اقامت دائم پس از ۳ سال

امکان درخواست پاسپورت ۵ سال بعد از اخذ اقامت دائم

امکان اخذ آسان ویزا برای تمامی نقاط دنیا

افتتاح حساب شرکتی و شخصی

استفاده از مارک تجاری (برند) اروپائی

قوانین تجاری و گمرکی آزاد در داخل اتحادیه اروپا

مدارک مورد نیاز ثبت شرکت در لیختن اشتاین و اقامت

نام شرکت (توسط خود شما ارائه میشود)

پر نمودن فرم ثبت شرکت در لیختن اشتاین

اسکن پاسپورت سهامداران و مدیرعامل

طرح توجیهی اقتصادی ( Business Plan )

سند مالکیت و پرینت حساب بانکی

کپی از آخرین مدرک تحصیلی‌

وکالتنامه (که باید توسط موکل امضا شود)

انواع شرکت در کشور لیختن اشتاین

اگر ارائه تمامی مدارک و اسناد به دقت انجام شود، پروسه ثبت شرکت بسیار کوتاه و ممکن است چند هفته به طول انجامد. متقاضیان خارجی برای ثبت شرکت می­بایست یک نوع مناسب را برای تجارت انتخاب نمایند. این افراد می­ بایست تمامی شرایط مانند سرمایه سهام، اهداف و تعداد سهام داران بررسی نمایند. انواع شرکت در لیختن اشتاین به شرح زیر می­باشد:

شرکت­ های با مسئولیت محدود یا GmbH، این شرکت­ها رایج ترین نوع شرکت در این کشور می ­باشند.

شرکت­ های با سهام محدود یا AG که معادل شرکت عمومی در سایر کشورها می­باشد.

بنیاد (Stiftung) که به سبب بسیاری از مزایای مالیاتی که ارائه می­دهد، افراد زیادی به دنبال ثبت در این قالب هستند.

استقرار (Anstal) که یک فرم تجاری منحصر به فرد می ­باشد که در این کشور قابل ثبت است.

اعتماد سازمانی، این نیز یک فرم کسب و کار خاص در این کشور می­ باشد.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در لیختن اشتاین

شرکت با مسئولیت محدود یا GMBH یک نوع ثبت شرکت در لیختن اشتاین می­باشد که برای راه اندازی کسب و کارهای کوچک و متوسط مناسب می­باشد. حداقل سرمایه لازم برای ثبت این نوع شرکت در حدود 30000€ (یورو) می­باشد. شرکت های با مسئولیت محدود برای فعالیت­های تجاری و غیر تجاری مناسب است و هئیت مدیره و دفتر ثبت شده محلی باید معرفی گردد.

ثبت شرکت با سهام محدود در لیختن اشتاین

شرکت با سهام محدود، یک نوع ثبت شرکت در کشور لیختن اشتاین می­باشد که به حداقل سرمایه­ای در حدود 50000€ (یورو) نیاز دارد. مراحل ثبت این نوع شرکت به مانند LLC می­باشد و تفاوت اصلی آنها در قابلیت انتقال سهام و سرمایه بیشتر می­باشد. پرداخت مالیات این دو شرکت هیچ فرقی با هم ندارد و معادل 12.5% می­باشد. هر دو شرکت برای ثبت نیاز به سهام دار و یک دفتر ثبت محلی دارند.

شرکت در نوع بنیاد و استقرار در لیختن اشتاین

شرکت بنیاد (Stiftung) جهت اهداف تجاری بین المللی نمی­باشد و برای ثبت یک شرکت برگزاری با سرکت سرمایه گذاری کاربرد دارد. این شرکت نیازی به سهام دار یا هیئت مدیره ندارد و حداقل سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت بنیاد در حدود 30 هزار یورو می­باشد. اگر موفق به ثبت شرکت بنیاد شوید، می­بایست علاوه بر پرداخت مالیات، مالیات خالص دارایی با 2.5 درصد را نیز پرداخت نمایید. برای ثبت این نوع شرکت به یک دفتر ثبت محلی نیاز دارید.

متقاضیان با ثبت شرکت در نوع استقرار قادر خواهند بود در فعالیت­های تجاری برای سرمایه گذاری فعالیت نمایند. حداقل سرمایه لازم برای ثبت این نوع شرکت در حدود 30000€ (یورو) می باشد. موسسه اعتماد نیز یک نوع ثبت شرکت است که به سرمایه 30000€ یورویی نیاز دارد.

نکاتی درباره ثبت شرکت در لیختن اشتاین

در کشور لیختن اشتاین، پیشرفت وجود دارد و این کشور عضو کشورهای اتحادیه می­باشد، به همین دلیل سفر به آن براحتی صورت می­پذیرد. این کشور به دلیل ثبات در عرصه اقتصاد و همچنین به دلایل حکومتی کشور مناسب برای زندگی و سرمایه گذاری می­باشد. این کشور مالیات بر درآمد سرمایه ندارد و همچنین مالیات شرکت خارج از کشور خود را نمی­ پردازد.

شرکت­های کوپکی که درآمد حاصل آنها از داخل لیختن اشتاین بدست می ­آید و همچنین نرخ مالیات سازمان­های مسکونی با نرخ 12.5% با حداقل مالیات 1200 فرانک وجود دارد. قسمت اصلی کسب و کار در این کشور صنعت بانکی و خدمات مالی می­باشد. به دلیل تمرکز در اشتغال، اداره کل سطح اطمینان درباره اطلاعات مشتری را آشکار می ­نماید، این موضوع باعث ایجاد محرمانه بودن امور مالی شرکت­ها می­ گردد. اگر متقاضیان خواستار ثبت شرکت و سرمایه گذاری در لیختن اشتاین و روش ­های دیگر اخذ اقامت به این کشور می­ باشند، وکلای مجرب ما در بنیاد  مهاجرتی دکتر سعید محمدی که از معتبرترین موسسات مهاجرتی کشور است، می­توانند شما را در این امر یاری دهند.

3 رتبه برتر
× جهت دریافت مشاوره رایگان