×

جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

خرید ملک در لیختن اشتاین

خرید ملک در لیختن اشتاین را در این مقاله از نظر علمی بررسی خواهیم نمود ، و شرایط خرید ملک در لیختن اشتاین و قوانین خرید ملک در لیختن اشتاین را بازگو خواهیم نمود . شاید بنظر برسد که یکی لیختن اشتاین از بهترین کشور ها برای سرمایه گذاری در سطح دنیا که سرمایه گذاران بسیاری برای مهاجرت آن را انتخاب می نمایند باشد اما ابتدا باید دید به طور کلی هدف اشخاص از سرمایه گذاری در لیختن اشتاین و یا خرید ملک در لیختن اشتاین چیست و آیا با خرید ملک در لیختن اشتاین میتوانند به تابعیت این کشور دست یابند یا خیر و یا هدفشان از خرید ملک در لیختن اشتاین صرفا سرمایه گذاری و کسب سود است . از میان راه های مهاجرت به لیختن اشتاین می توان به خرید ملک در لیختن اشتاین اشاره نمود . خرید ملک در لیختن اشتاین از جمله بهترین و راحت ترین راه های مهاجرت به این کشور می باشد . ما تمامی موارد مرتبط با خرید ملک در لیختن اشتاین را تشریح خواهیم نمود . بنیاد  مهاجرتی دکتر سعید محمدی آماده ارائه خدمات مشاوره ای به شما عزیزان می باشد .

اطلاعات عمومی لیختن اشتاین

کشور لیختن اشتاین جزء کشور های کوچک در اروپا می باشد.

این کشور از سمت شمال با اتریش، از سمت جنوب با سوئیس از شرق با اتریش و از غرب با سوئیس همسایه می باشد.

بزرگترین شهر در این کشور شهر schaan می باشد. ولی پایتخت این کشور شهر فادوتس می باشد.

بیشتر شهروندان این کشور را مردم لیختن اشتاین تشکیل داده اند ولی مهاجرانی از کشور اتریش، سوئیس و آلمان؛

نیز در این کشور زندگی می کنند. و جمهیت این کشور بیش از 36000 نفر می باشد.

مهمترین صنایع در این کشور به شرح زیر می باشد:

صنعت گردشگری

صنعت ماشین آلات

صنعت بانکداری

صنعت دندان پزشکی

تولیدات

وام بانکی

افرادی که قصد خرید ملک در لیختن اشتاین دارند، باید بدانند که قوانین خاصی برای خرید ملک وجود دارد. با خرید ملک در لیختن اشتاین متقاضی نمی تواند اقامت دائم و تابعیت این کشور را دریافت کند. و فقط با این کار می توانید سرمایه گذاری سود آوری در این کشور داشته باشید. متقاضیان می توانند برای خرید ملک در لیختن اشتاین از بانک های این کشور وام با بهره کم دریافت کنند. در صورتی که متقاضی شرایط لازم برای اخذ وام را داشته باشد، می توانید یکی از دو نوع وام را دریافت نماید.

دریافت وام با نرخ سود ثابت

و دریافت وام با نرخ سود متغیر

شما باید با توجه به شرایط خود برای دریافت وام اقدام کنید. و باید بتوانید بانکی را انتخاب کنید؛ که شرایط مناسبی برای اعطا وام دارد. و مسئله انتخاب بانک نیز جزء مسائل مهم می باشد. در کشور لیختن اشتاین سالانه 4 الی 5 درصد به قیمت ملک اضافه می شود. قیمت ملک در پایتخت این کشور و همچنین شهر schaan که شهر پرجمعیت این کشور محسوب می شود، گران تر است.

نرخ سود بانک

بهره دریافتی بانک بابت وام بسیار کم می باشد.

در سال 2018 طبق گفته بانک مرکزی در کشور لیختن اشتاین نرخ بهره وام اول دریافتی متقاضی 3.25 درصد بوده.

نرخ بهره وام دوم برای خرید ملک نیز 3.25 درصد بوده است.

نرخ ثابت وام مسکن 1.1 درصد برای مدت 2 تا 3 سال

نرخ ثابت وام مسکن 1.2 درصد برای مدت 4 سال

نرخ ثابت وام مسکن 1.3 درصد برای مدت 5 سال.

روش های حقوقی خرید ملک

در حال حاضر دولت کشور لیختن اشتاین فقط به شهروندان کشور های عضو اتحادیه اروپا اجازه خرید ملک می دهد.

و این افراد بعد از 3 سال اقامت مستمر در این کشور می توانند اقامت دائم کشور لیختن اشتاین را به دست آورند.

خرید ملک و قوانین در نظر گرفته شده برای خرید ملک برای افراد خارجی سخت می باشد.

و خریداران ملک باید از قوانین این کشور آگاه باشند.

در هنگام خرید زمین یا ملک در این کشور وکلا می توانند به شما کمک موثری کنند.

قیمت ملک مسکونی

در شهر وادوز قیمت خرید خانه 3 خوابه و لوکس حدودا 2900000 یورو می باشد. در شهر schaan قیمت خانه 2 خوابه و لوکس حدودا 2800000 یورو می باشد. در سال 2010 حدودا 15.475 خانه در این شهر خریداری شد که این رقم نسبت به سال 2000 با رشد؛20 درصدی داشته است.

پرداخت مالیات

افراد باید برای ملک خریداری شده در کشور لیختن اشتاین مالیات بپردازند.

و افراد در زمان اقامت دائم و موقت خود باید برای ملک مالیات بپردازند.

نرخ مالیات بر املاک با توجه به ملک ها متفاوت می باشد.

اگر فرد ملک خود را به والدین، همسر یا فرزند خود بدهد، نرخ پرداخت مالیات نصف نرخ عمومی می باشد.

نرخ مالیات

پایه مالیاتی

1 درصد 163934 یورو

2 درصد 491803 یورو

3 درصد 983606 یورو

4 درصد 1639344 یورو

5 درصد بیش از 1639344 یورو

مهاجرت به لیختن اشتاین

متقاضیان برای مهاجرت به کشور لیختن اشتاین باید اقامت موقت این کشور را دریافت کنند. مجوز اقامت برای این کشور به دو صورت صادر می شود:

مجوز اقامت با اجازه کار در کشور لیختن اشتاین؛

و مجوز بدون اجازه کار در کشور لیختن اشتاین.

تعدادی از افراد که در این کشور مشغول به انجام کار هستند این مجوز را دریافت می کنند. و تعدادی از افراد که در این کشور شاغل نیستند مجوز بدون اجازه کار دریافت می کنند. افرادی که در لاتاری برنده می شوند نیز این مجوز ها را دریافت می کنند. و بخش دیگر این مجوز ها توسط دولت به متقاضیان اعطا می گردد.برای شهروندان کشور سوییس این مجوز با محدودیت صادر می شود. متقاضیان خارجی که میخوهند این مجوز را دریافت کنند باید در کار خود مهارت داشته و سابقه کار داشته باشند؛ و در دوره های کار آموزی که در نظر گرفته شده شرکت نمایند.افرادی که این مجوز را دریافت می کنند می توانند به مدت پنج سال در کشور لیختن اشتاین اقامت داشته باشند. و پس از گذشت 5 سال متقاضی و خانواده او می توانند برای دریافت اقامت دائم درخواست دهند. دولت کشور لیختن اشتاین برای مهاجران خارجی محدودیت هایی در نظر گرفته است. به این گونه که افراد خارجی حتی اگر محل کارشان در منطقه شاهزاده نشین باشد؛ اجازه سکونت در این منطقه را ندارند.

کشور لیختن اشتاین دارای اقتصادی با ثبات می باشد و مشاغل زیادی را نسبت به جمعیت شهروندان خود ایجاد کرده است. ولی با بحران های اقتصادی در سال های اخیر سرمایه گذاری بین المللی در این کشور نیز کم شده است. بسیاری از افراد به دلیل اقتصاد با ثبات، شرایط شغلی مناسب و موقعیت جغرافیایی کشور لیختن اشتاین را برای؛ مهاجرت انتخاب می کنند.

یکی از روش های سرمایه گذاری در این کشور خرید ملک می باشد. و افراد می توانند با رعایت مقررات ملک خود را اجاره داده و سود خوبی به دست آورند. مبلغ مشخصی برای اجاره در قانون وضع نشده است و این مبلغ با توافق طرفین مشخص می شود. بهتر است متقاضیان قبل از خرید ملک در لیختن اشتاین با متخصصان در این زمینه مشورت کنند. متخصصان ما در بنیاد  مهاجرتی دکتر سعید محمدی آمادگی دارند تا در زمینه خرید ملک در لیختن اشتاین و یا هر مورد مهاجرتی دیگر شما را در این امر راهنمایی کنند.

روند تأسیس شرکت در لیختن اشتاین

روند تأسیس شرکت در لیختن اشتاین کمی زمان بر خواهد بود . اگر تمام مدارک به درستی ارائه شود و حدودا هفت هقته ای زمان نیاز دارد . کارآفرینان خارجی که برای ثبت شرکت این کشور را انتخاب می نمایند باید نوع آن را مشخص نمایند تا با در نظر گرفتن جنبه های مختلف مانند میزان سرمایه سهام ، اهداف و تعداد کل سهامداران مشخص شود.

سخن آخر ..

از آنجایی که تابعیت دوگانه پیچیده است و قوانین مربوط به شهروندی از یک کشور به کشوری دیگر متفاوت است، مشورت با متخصصان واجد شرایط مهاجرت به لیختن اشتاین و خرید ملک در لیختن اشتاین ، از جمله وکیل مهاجرت و حسابداران مالیاتی و وکلای شهروندی با تجربه راهی منطقی است. ما در این مقاله تمامی موارد مرتبط با خرید ملک در لیختن اشتاین را تشریح نمودیم بنیاد  مهاجرتی دکتر سعید محمدی آماده ارائه خدمات مشاوره ای به شما عزیزان می باشد .

شما عزیزان در صورت تمایل به اخذ مشاوره ی کاملتر در باب مهاجرت به لیختن اشتاین و یا کشورهای دیگر و راههای خرید ملک در لیختن اشتاین و یا خرید ملک و سرمایه گذاری در کشورهای دیگر و با شرایط بهتر میتوانید با بنیاد  مهاجرتی دکتر سعید محمدی تماس حاصل نمایید و از امکان مشاوره تلفنی رایگان ما بهره مند گردید.

3 رتبه برتر
× جهت دریافت مشاوره رایگان