×

جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

خود حمایتی

سرمایه گذاری در لیختن اشتاین و بررسی آن

سرمایه گذاری در لیختن اشتاین ،روشهای اخذ اقامت لیختن اشتاین از طریق سرمایه گذاری و انواع طرق سرمایه گذاری در لیختن اشتاین در این مقاله از نظر علمی مورد تحلیل و بررسی قرار خواهد گرفت. شرایط سرمایه گذاری در لیختن اشتاین چیست؟  ریسک سرمایه گذاری در کشور لیختن اشتاین چقدر است؟ آیا سرمایه گذاری در کشور لیختن اشتاین منجر به دستیابی به اقامت و تابعیت در این کشور می شود؟ چگونه می توان در کشور لیختن اشتاین سرمایه گذاری کرد؟ شما در مقاله پیش رو به پاسخ این سوالات و دیگر سوالات در خصوص سرمایه گذاری در کشور لیختن اشتاین دست خواهید یافت. سرمایه گذاری در کشور لیختن اشتاین و روش های آن به دلیل موقعیت جغرافیایی ویژه آن، که در کنار کشورهای پیشرفته ای نظیر اتریش و سوئیس قرار گرفته است، برای افراد زیادی ممکن است جالب توجه باشد. مقاله ای که خدمت شما ارائه می گردد توسط مشاورین م بنیاد  مهاجرتی دکتر سعید محمدی در امور مهاجرت به رشته تحریر در آمده است،  تا به این واسطه بتوانیم  تمامی پرسش های شما را در باب سرمایه گذاری در لیختن اشتاین پاسخ دهیم و اطلاعات کامل و جامعی در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم . در صورتیکه به اطلاعات تخصصی تر نیاز دارید، می توانید با کارشناسان بنیاد  مهاجرتی دکتر سعید محمدی ؛ تماس گرفته و از مشاوره تخصصی به صورت رایگان بهره مند شوید.

سرمایه گذاری در لیختن اشتاین و شرایط عمومی آن

جهت سرمایه گذاری در لیختن اشتاین ابتدا نیاز است تا با شرایط عمومی این کشور آشنا شوید. در بسیاری از موارد آنچه که می تواند در انتخاب یک کشور برای سرمایه گذاری موثر باشد، آگاهی از شرایط عمومی نظیر موقعیت جغرافیایی، وضعیت زندگی و درصد رضایت ساکنان آن کشور و شاخص های اقتصادی همچون نرخ بیکاری، تولید ناخالص داخلی و میزان ریسک سرمایه گذار و … می باشد. لیختن اشتاین کشوری بسیار زیبا و کوچک در قلب اروپا می باشد که بوسیله کشورهای سوئیس و اتریش احاطه شده است. کشوری شاهزاده نشین که توسط حکومت پادشاهی اداره می شود و در کنار سوئیس تنها کشورهایی هستند که دارای دموکراسی مستقیم هستند.

جهت سرمایه گذاری در لیختن اشتاین ابتدا نیاز است تا با شرایط عمومی این کشور آشنا شوید. در بسیاری از موارد آنچه که می تواند در انتخاب یک کشور برای سرمایه گذاری موثر باشد، آگاهی از شرایط عمومی نظیر موقعیت جغرافیایی، وضعیت زندگی و درصد رضایت ساکنان آن کشور و شاخص های اقتصادی همچون نرخ بیکاری، تولید ناخالص داخلی و میزان ریسک سرمایه گذار و … می باشد. لیختن اشتاین کشوری بسیار زیبا و کوچک در قلب اروپا می باشد که بوسیله کشورهای سوئیس و اتریش احاطه شده است. کشوری شاهزاده نشین که توسط حکومت پادشاهی اداره می شود و در کنار سوئیس تنها کشورهایی هستند که دارای دموکراسی مستقیم هستند.

سرمایه گذاری در لیختن اشتاین و استانداردهای سرمایه گذاری

برای سرمایه گذاری در لیختن اشتاین داشتن آگاهی کافی از شرایط سرمایه گذاری و همچنین امنیت سرمایه گذار و زیر ساخت های مناسب برای سرمایه گذاری الزامی می باشد. چندین شاخص در این امر حائز اهمیت می باشد. یکی از مواردی که یک سرمایه گذار باید به آن نگاه ویژه ای داشته باشد، توجه به برخورد دولت این کشور با شخص سرمایه گذار در قانون مصادره اموال و همچنین سیستم قضایی و حقوقی این کشور در برخورد با سرمایه گذاران می باشد. لازم به ذکر است که کشور لیختن اشتاین در این زمینه در جایگاه مناسبی قرار دارد و بر اساس آخرین آماری که در سال 2019 ارائه گردیده است، درصد ریسک مصادره اموال در لیختن اشتاین عدد ۱ بوده است، که منطبق با این آمار باید گفت کمترین میزان خطر و ریسک سرمایه گذار را تهدید نمی کند و سرمایه گذار طیب خاطر یا به اصطلاح عامیانه با خیال راحت و در یک فضای امن می تواند در لیختن اشتاین سرمایه گذاری کند.

سرمایه گذاری در لیختن اشتاین و شاخص های سرمایه گذاری

لیختن اشتاین به دلیل داشتن یک شرایط پایدار و قابل پیش بینی جهت سرمایه گذاری، برای سرمایه گذاری در بخش های خارجی قابل دسترس می باشد و میتواند مقصد مناسبی باشد. بر اساس آمار و ارقام به دلیل اینکه این کشور شرایط مناسبی را از نظر بازار کار در این کشور ایجاد کرده است، می توان نتیجه گیری کرد که این کشور برای سرمایه گذاری در بخش بین المللی شرایط مساعدی دارد؛ اما لازم به ذکر است در خصوص سرمایه گذاری در بخش های بین المللی به دلیل نداشتن اطلاعات محکم و قابل استناد نمی توان خیلی در این زمینه با قطعیت پاسخ داد. لکن باید بدانید در خصوص سرمایه گذاری در لیختن اشتاین آنچه که بسیار مورد توجه می باشد، نظام بانکی بسیار قوی این کشور است که از چنان قوانین ساده و مقررات سازمان دهی شده ای برخوردار است که فرایند سرمایه گذاری بین المللی را آسان و قابل اعتماد می کند.

توجه به برخی شاخص های سرمایه گذاری همچون تولید ناخالص داخلی، مالیات و نرخ بیکاری بسیار برای انتخاب مقصد سرمایه گذاری با اهمیت می باشد که در ادامه خدمت شما ارائه می گردد.

سرمایه گذاری در لیختن اشتاین و نرخ بیکاری

نرخ بیکاری در کشور لیختن اشتاین از جمله مواردیست که می تواند شما را در انتخاب این کشور برای سرمایه گذاری یاری کند. لیختن اشتاین جز کشورهایی می باشد که حکومت و دولت آن بازار کار مناسبی را فراهم کرده است. نرخ بیکاری پایین دلیلی برای اثبات ادعا می باشد. نرخ بیکاری در لیختن اشتاین از سال ۲۰۱۴ تا سال ۲۰۱9 به صورت میانگین عددی زیر ۲،۵ درصد بوده است و تنها در ژانویه ۲۰۱۶ این عدد کمی بالاتر از ۲،۵ درصد بوده است

یکی از شاخص های بسیار مهم برای سرمایه گذاران خارجی، نرخ مالیات می باشد. توجه به نرخ مالیات در کشوری که مقصد سرمایه گذاری می باشد، می تواند سرمایه گذار را به سرمایه گذاری در آن کشور، ترغیب  یا منصرف نماید؛ چرا که در اروپا پرداخت مالیات بسیار با اهمیت می باشد و فرارهای مالیاتی اساسا از جرائم بسیار سنگینی به شمار می رود. مالیات در لیختن اشتاین در غالب مالیات بر درآمد، مالیات غیر مستقیم و همینطور مالیات بر شرکت ها می باشد. در شاخص رتبه بندی جهانی نرخ مالیات از سال ۲۰۱۰ تا سال ۲۰۱9 دستخوش تغییراتی بوده است. در حال حاضر نرخ مالیات بر درآمد شخصی در لیختن اشتاین ۲۴ درصد از کل درآمد اشخاص در لیختن اشتاین می باشد. مالیات غیر مستقیم در سال ها ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۹ بدون هیچ تغییری ۸ درصد بوده است و نرخ مالیات شرکت نیز بدون هیچ تغییری در این سال ها ۱۲٫۵ درصد گزارش شده است.

سرمایه گذاری در لیختن اشتاین و اجازه اقامت در لیختن اشتاین

شهروندان خارجی که تمایل دارند در لیختن اشتاین اقامت داشته باشند، باید مجوز اقامت در این کشور را بدست آورند. به طور کلی به صورت سالیانه ۸۹ مجوز اقامت به شهروندان عضو EEA  و سوئیس و در برخی موارد خاص به شهروندان سایر کشورها اعطا می شود. مجوز اقامت در لیختن اشتاین به دو صورت ممکن است. یکی از این مجوزها مجوز کاری و نوع دیگر مجوز غیر کاری می باشد. از ۸۹ مجوز اقامت در لیختن اشتاین ۷۲ ظرفیت برای شهروندان عضو EEA   می باشد که از این میزان ظرفیت ۵۶ ظرفیت برای اقامت کاری و ۱۶ ظرفیت برای اقامت غیر کاری در نظر گرفته شده است. ۱۷ ظرفیت باقیمانده برای شهروندان سوئیسی می باشد که از این ۱۷ ظرفیت برای اجازه اقامت ۱۲ اجازه اقامت کاری و ۵ اجازه اقامت غیر کاری می باشد. لازم به ذکر است که نیمی از این ظرفیت ها از طریق قرعه کشی و نیمی دیگر توسط دولت لیختن اشتاین اعطا می شود و  زمان انجام قرعه کشی در هر بهار و پاییز می باشد. اجازه اقامت برای سایر شهروندان سایر کشورها به واسطه داشتن تجربه کاری، تخصص و همچنین سابقه کار در کشورهای EEA  امکان پذیر می باشد. اگر شما به دنبال یک اقامت در اروپا هستید که در غالب آن اقامت بتوانید سرمایه گذاری کنید، یکی از بهترین انواع اقامت خود حمایتی می باشد که شما می توانید برای کشورهایی نظیر اتریش و فرانسه و همینطور اسپانیا اقدام کنید. می توانید اطلاعات لازم در خصوص اقامت خودحمایتی را در لینک های زیر مطالعه نمایید.

سرمایه گذاری در لیختن اشتاین از طریق خرید ملک

به دلیل کیفیت مطلوب زندگی و موقعیت خاص کشور لیختن اشتاین ممکن است شما نیز جز علاقمندان به این کشور باشید و با گمان اینکه با خرید ملک می توانید اقامت این کشور را به دست آورید اقدام به خرید ملک نمایید. اما لازم به ذکر است قوانین بسیار سخت گیرانه ای برای خرید ملک برای خارجیان در این کشور وجود دارد و تنها افرادی می توانند در لیختن اشتاین ملک خریداری کنند که در این کشور اقامت داشته باشند. همانطور که در قسمت پیش توضیح داده شد به دو صورت شخص می تواند در لیختن اشتاین اجازه اقامت کسب نماید. همچنین افرادی اجازه خرید ملک در لیختن اشتاین دارند که حداقل به مدت ۳ سال در این کشور زندگی کرده باشند. بازار املاک در این کشور همانند سایر کشورها در هر منطقه متفاوت است و مبالغ متفاوتی برای خرید ملک در این کشور وجود دارد. به طور مثال قیمت یک ملک لوکس که دارای ۳ اتاق خواب باشد عددی بالغ بر ۲ میلیون یورو می باشد و قیمت یک ملک دو خوابه بالغ بر ۲۵۰ هزار یورو می باشد. لازم است بدانید افزایش قیمت املاک در لیختن اشتاین سالانه در حدود ۴ تا ۵ درصد می باشد و این میزان می تواند برای اشخاصی که قصد خرید ملک دارند حائز اهمیت باشد. در ادامه لازم می دانیم کشورهای مناسبی که به واسطه خرید ملک و سرمایه گذاری در املاک بدون اینکه اقامت آن کشور را از قبل داشته باشید، به شما اقامت و در نهایت پاسپورت داده می شود را معرفی کنیم. برای خرید ملک و سرمایه گذاری در املاک در کشورهایی نظیر اسپانیا، یونان، پرتغال، قبرس شما می توانید با سرمایه ای ۲۵۰ هزار یورویی تا ۲ میلیون یورویی ملک خریداری کنید و اقامت و در نهایت پاسپورت این کشورها را به دست بیاورید.

اقامت دائم اروپا از طریق خرید ملک

سرمایه گذاری در لیختن اشتاین از طریق ثبت شرکت       

به دلیل وجود بخش مالی امن، وجود جذابیت در صنعت بیمه و صندوق های سرمایه گذاری در لیختن اشتاین، سرمایه گذاران داخلی و خارجی تمایل به ایجاد و راه اندازی کسب و کار و سرمایه گذاری در این کشور دارند. ثبت شرکت در لیختن اشتاین، با ارائه مدارک و مستندات و انتخاب صحیح نوع شرکت متناسب با زمینه فعالیت مورد نظر و همچنین میزان سهام و تعداد سهام داران در حدود چند هفته تا یک ماه به طول می انجامد.

شرکت هایی که می توان در لیختن اشتاین به ثبت رساند :

شرکت با مسئولیت محدود GMBH

شرکت با مسئولیت محدود که یکی از انواع رایج شرکت ها می باشد و برای فعالیت های تجاری و غیر تجاری مورد استفاده قرار می گیرد. متقاضی می تواند با سرمایه ای ۳۰ هزار یورویی و با داشتن یک هیئت مدیره و همچنین یک دفتر ثبت شده محلی می تواند این نوع شرکت را به ثبت رساند.

شرکت با سهام محدود Aktiengesellschaft  or AG

نوع دیگری از شرکت که شما می توانید در لیختن اشتاین به ثبت برسانید، یک شرکت محدود به سهام است که به میزان سرمایه حداقل ۵۰  هزار یورو نیاز دارد. فرآیند تشکیل شرکت مشابه با LLC می باشد و تفاوت اصلی میان این شرکت با مسئولیت محدود در این است که شرکت مسئولیت محدود قابلیت انتقال سهام و سرمایه را به شرکت های بزرگ تر را دارد. مالیات شرکتی که توسط هر دو نوع شرکت ها پرداخت می شود برابر با ۱۲.۵ درصد است و هر دو به حداقل یک سهامدار و یک سهام ثبت شده نیاز دارند.

بنیاد Stiftung

بنیاد نمی تواند برای تجارت بین المللی مورد استفاده قرار گیرد، اما به عنوان یک شرکت دارایی یا شرکت سرمایه گذاری می تواند فعالیت داشته باشد. نیازی به هییت مدیره یا سهامداران ندارد و حداقل سرمایه مشترک ۳۰۰۰۰۰ یورو است. علاوه بر مالیات شرکتی، باید مالیات دارایی های خالص را به میزان ۲.۵ % پرداخت کرده و به یک دفتر ثبت شده نیز نیاز دارد.

بنگاه یا موسسه یا سازمان Anstalt

بنگاه می تواند برای فعالیت های تجاری، به عنوان یک شرکت سرمایه گذاری مورد استفاده قرار گیرد، و به حداقل سهم سرمایه ۳۰۰۰۰ یورو نیاز دارد. همچنین بنگاه می تواند به عنوان یک شرکت دارایی عمل کند و برای این منظور حداقل سرمایه مورد نیاز ۳۰ هزار یورو می باشد.

سرمایه گذاری در لیختن اشتاین از طریق ثبت شرکت و مدارک مورد نیاز آن

مدارک شناسایی سهامداران شرکت

ارائه اجاره نامه از محل دفتر که شرکت در آنجا فعالیت خود را آغاز خواهد کرد

اساسنامه شرکت

اسناد هویتی و شناسایی مدیران شرکت

ارائه نامه ای از سوی بانکی که حداقل سرمایه مورد نیاز شرکت در آن وجود دارد

لازم به ذکر است هر شرکت ثبت شده در لیختن اشتاین نیاز به معرفی یک مدیر دارد که  هیچ گونه سوابق کیفری ندارد و همچنین اقامت این کشور را دارد. با این حساب می توان گفت با ثبت شرکت نمی توان اقامت این کشور را به دست آورد و تنها در صورتیکه فرد اقامت لیختن اشتاین را داشته باشد، می تواند مدیریت شرکت را به عهده داشته باشد و یا جز سهامداران باشد که باز هم منجر به اقامت نخواهد شد. از این رو به شما پیشنهاد می گردد اگز میخواهید صاحب شرکت خودتان باشید و همچنین به دنبال اقامت از طریق ثبت شرکت هستید برای کشور همسایه لیختن اشتاین، یعنی اتریش اقدام نمایید که از نظر خدمات و سطح رفاه اجتماعی و همچنین امنیت سرمایه گذاری هم طراز با سوئیس و همینطور خود کشور لیختن اشتاین می باشد. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید مقاله ای با عنوان ثبت شرکت در لیختن اشتاین  از همین وبسایت را بررسی نمایید. نیز  نگارش این مقاله توسط تیم حرفه ای بنیاد  مهاجرتی دکتر سعید محمدی صورت گرفته است .

سرمایه گذاری در لیختن اشتاین و مزایای آن

از دلایل و مزایایی که می توان برای سرمایه گذاری در لیختن اشتاین به آن اشاره کرد، موارد زیر می باشد:

شرایط مطلوب برای زندگی و سرمایه گذاری

موقعیت جغرافیایی مناسب

وجود امنیت در نظام بانکی و صندوق های سرمایه گذاری

پایین بودن ریسک سرمایه گذار در برخوردهای قضایی و حقوقی

اقتصاد پایدار و باز

مالیات پایین

تنوع در ساختار اقتصادی

نکات مثبت و مزایا

با وجود کلیه مزایایی که سرمایه گذاری در لیختن اشتاین دارد، لازم است بدانید در حال حاضر هیچ گونه برنامه سرمایه گذاری در این کشور برای ما ایرانیان وجود ندارد. چراکه همانطور پیشتر گفته شد، برای سرمایه گذاری در لیختن اشتاین شخص ابتدا باید اقامت این کشور را داشته باشد، تا بتواند اقدام به سرمایه گذاری نماید. به همین دلیل با توجه به شباهت بسیار زیاد این کشور از نظر موقعیت جغرافیایی، شرایط اقتصادی و رفاه اجتماعی با کشورهای اتریش و سوئیس ، برای سرمایه گذاری در این کشورها اقدام نمایید.

سرمایه گذاری در لیختن اشتاین و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در لیختن اشتاین

سرمایه گذاری در لیختن اشتاین در حال حاضر تنها برای افرادی که اقامت این کشور را دارند، ممکن است و  در ابتدای مقاله توضیح داده شد که دولت این کشور به منظور اعطای اقامت لیختن اشتاین به اتباع خارجی سهمیه بندی خاص خود را دارد که مگر در شرایط ویژه به ما ایرانیان نمی رسد. شخصی که اقامت کشور لیختن اشتاین را دریافت می کند پس از چند سال می تواند اقامت خود را به اقامت دائم تبدیل کند اما از آنجاییکه که این کشور از نوع پادشاهی می باشد تنها شخصی می تواند پاسپورت و تابیعت آن را اخذ کند که ۳۰ سال در این کشور زندگی کرده باشد و علاوه بر آن شخص پادشاه اهدا پاسپورت به وی را تایید نماید. پاسپورت لیختن اشتاین از نظر اعتبار درجایگاه یازدهم رنکینگ جهانی پاسپورت ها قرار دارد و کسانی که پاسپورت لیختن اشتاین را دارند، میتوانند بدون ویزا به ۱۵۹ کشور ورود داشته باشند. بنابراین طول مدت اخذ پاسپورت لیختن اشتاین می توان دلیل دیگری باشد برای اینکه شما کشورهای دیگری را جایگزین مقصد سرمایه گذاری خود نمایید.

پاسپورت لیختن اشتاین

سرمایه گذاری در لیختن اشتاین و سخن پایانی

سرمایه گذاری در لیختن اشتاین و شرایط اخذ اقامت کشور لیختن اشتاین از طریق سرمایه گذاری و همچنین پاسپورت لیختن اشتاین در این مقاله مورد بررسی و ارزیابی قرار داده شد. به طور خلاصه باید گفت هرچند این کشور از نظر اقتصادی در شرایط مطلوبی می باشد و سیستم بانکی مطمئن آن فضای امنی برای سرمایه گذاری ایجاد کرده است، اما شروع سرمایه گذاری در لیختن اشتاین نیاز به اقامت دارد و شخصی می تواند در این کشور ملک خریداری کند و یا شرکتی را به ثبت برساند که اقامت این کشور را داشته باشد. علاوه بر آن با فرض داشتن شرایط موجود اگر شما به قصد اخذ پاسپورت این کشور اقدام به سرمایه گذاری در لیختن اشتاین نمایید لازم است بدانید پس از ۳۰ سال زندگی در این کشور امکان اخذ پاسپورت با تایید شخص پادشاه امکان پذیر خواهد بود. از این رو پیشنهاد می شود تنها یک عامل را برای سرمایه گذاری در نظر نگیرید و کشورهایی را مقصد سرمایه گذاری خود نمایید که علاوه بر فضای امن جهت کسب و کار آثار و ماهیت اقامتی و تابعیت مضاعف مناسبی را نیز برای شما به ارمغان آورد. شما می توانید به جای سرمایه گذاری در کشور لیختن اشتاین برای کشورهایی نظیر اتریش از طریق ثبت شرکت و خودحمایتی، برای یونان، اسپانیا و پرتغال از طریق خرید ملک و همچنین از طریق خرید سهام برای سایر کشورهای اروپایی اقدام نمایید. بنیاد  مهاجرتی دکتر سعید محمدی با داشتن دانش کافی در حوزه انواع روش های سرمایه گذاری می تواند شما را در این زمینه و کلیه پروسه های مهاجرت یاری کند. به همین منظور می توانید با متخصصین ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. همچنین شما می توانید سوالات خود را در باب سرمایه گذاری در لیختن اشتاین در زیر همین مقاله و یا در قسمت پرسش و پاسخ سوالات همگانی مطرح کنید تا در اسرع وقت به آن ها پاسخ داده شود.

3 رتبه برتر
× جهت دریافت مشاوره رایگان