×

جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

مهاجرت به لیختن اشتاین از طریق کار

پس از پیدا کردن شغل در لیختن اشتاین، سوال بعدی این است که برای هر مجوزی که ممکن است مورد نیاز باشد، چگونه درخواست شود. با توجه به ملیت شخص، مقررات مختلفی وجود دارد. با این وجود، بوروکراسی برای کارمندان و کارفرمایان به حداقل می رسد.

کارکنانی که در لیختن اشتاین زندگی می کنند صرف نظر از ملیت آنها، معمولا به هیچ وجه نیازی به مجوز ندارند. با این حال مجوز برای کارآموزی لازم است. این موقعیت ها تنها توسط کارفرمایان با مجوز تحصیلی ارائه می شود. کارگران ساکن در خارج از لیختن اشتاین، که به عنوان “مسافران فرامرزی” شناخته می شوند، در معرض طیف وسیعی از مقررات مختلف برای دریافت مجوز هستند.

مجوز مسافرتی بین المللی برای شهروندان کشورهای جهان سوم مورد نیاز است. این برای یک سال معتبر است و همچنین توسط دفتر مهاجرت و گذرنامه صادر شده است. لازم است در این پیوستگی نشان داده شود که هیچ کارمند مناسب در بازار کار که مورد نیاز مجوز نیست، یافت نمی شود. پس از اتمام کامل برنامه، باید در اداره مهاجرت و گذرنامه حداقل 14 روز قبل از شروع برنامه ریزی اشتغال، به اداره مهاجرت ارسال شود. موقعیت اشتغال ممکن است پس از اخذ اجازه صادر شود.

کار

کار در لیختن اشتاین ، اخذ ویزای کار لیختن اشتاین، وضعیت کار در این کشور و شرایط زندگی در لیختن اشتاین این مقاله به صورت علمی و تخصصی مورد بررسی قرار می گیرد. تمامی نکات مرتبط با کار در لیختن اشتاین و زندگی در این کشور به صورت ساده و خلاصه در این نوشتار آورده شده است. در زمینه کار در کشور لیختن اشتاین و اخذ ویزای کار این کشور سوالاتی پیش می آید از جمله اینکه شرایط و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کار لیختن اشتاین چیست؟ آیا امکان بردن همراه برای کار در این کشور وجود دارد؟ آیا با کار در لیختن اشتاین می توان اقامت و تابعیت لیختن اشتاین را اخذ نمود؟ در این مقاله به تمامی این سوالات و ابهامات پاسخ خواهیم داد. کار در لیختن اشتاین دارای شرایط خاصی است. این کشور به دلیل محدودیت وسعت شرایط جالب و ویژه ای را برای متقاضیان کار در این کشور در نظر گرفته است که در این مقاله بصورت کامل و جامع آن را بیان خواهیم نمود. شما عزیزان در صورت داشتن هرگونه سوال و یا ابهامی در زمینه کار در لیختن اشتاین می توانید با دفاتر بنیاد  مهاجرتی دکتر سعید محمدی تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان و تخصصی دریافت نمایید.

 اما با توجه به شرایط خوب اقتصادی این کشور، یک مقصد مناسب برای کار به شمار می­ آید. این کشور یکی از کشورهای کوچک قاره اروپا محسوب می­شود که جزو کشورهای عضو اتحادیه نیز به شمار می­آید. یکی از شرایط لازم برای اخذ ویزای کار، دریافت یک پیشنهاد کاری از سوی کارفرمای کشور لیختن اشتاین می­باشد.کشور لیختن اشتاین بین دو کشور سوئیس و اتریش قرار گرفته و به دلیل جمعیت خیلی کم این کشور، مردم آن از امکانات و سطح زندگی خوبی برخوردار می­باشند. مشاورین بنیاد  مهاجرتی دکتر سعید محمدی آماده اطلاع رسانی در مورد طرق اخذ اقامت لیختن اشتاین، شرایط و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار در این کشور به متقاضیان می­باشد.

کار در لیختن اشتاین و شرایط عمومی آن

کار در لیختن اشتاین مستلزم دانستن شرایط عمومی این کشور و همچنین آشنایی با اصول اولیه کار در این کشور می باشد. لیختن اشتاین کشوری کوچک واقع در اروپای مرکزی به پایتختی فادوتس می باشد. این کشور دارای مساحت 160 کیلومتری و جمعیتی معادل 37.666 نفر می باشد. لیختن اشتاین  از شرق و شمال با اتریش و از غرب و جنوب با سوئیس همسایه است. بزرگترین شهر این کشور شان با 5500 نفر جمعیت می باشد. واحد پول لیختن اشتاین فرانک سوئیس (CHE)، زبان رسمی آن آلمانی و دین رسمی مردم آن مسیحی می باشد. کشور لیختن اشتاین یکی از بالاترین سطوح زندگی در جهان را داراست. حکومت این کشور پادشاهی مشروطه است. نکته جالب در زمینه این کشور این موضع می باشد که لیختن اشتاین تحت الحمایه سیاسی و اقتصادی سوئیس بوده ولی در عین حال مستقل به شمار می آید.

شاید احتمالاً درباره لیختن اشتاین در برخی موارد شنیده‌ باشید، اما این کشور به ندرت در رسانه‌ها مطرح می شود و برای هیچ چیز خاصی مشهور نیست. این کشور کوچک اروپایی به داشتن کیفیت بالای زندگی و حقوق اجتماعی پیشرفته مشهور است. عموماً کار در لیختن اشتاین نیازمند دانستن زبان آلمانی می باشد. در سال‌های اخیر این کشور در تلاش برای همکاری با سازمان ‌های بین‌المللی برای جلوگیری از فرار مالیاتی است، لذا در این راستا فرصت هایی را برای کار خارجیان در این کشور فراهم آورده است که در ادامه به شرایط آن خواهیم پرداخت.

کار در لیختن اشتاین و نرخ بیکاری در آن

یکی از موارد مهم به منظور کار در لیختن اشتاین، نرخ بیکاری این کشور می باشد چرا که تنها کار در کشورهای با نرخ بیکاری پایین برای متقاضیان خارجی امکان پذیر و آسان خواهد بود. میزان متوسط نرخ بیکاری در لیختن اشتاین بین سال های 2006 تا 2018 میزان ۲.۴۳ درصد بوده است که کمترین میزان آن ۱.۵ درصد در ماه می سال ۲۰۱۸ و بیشترین آن میزان ۳.۵ درصد در ژانویه ۲۰۰۶ بوده‌است.

کار در لیختن اشتاین و ویزای کاری لیختن اشتاین

افراد خارجی برای کار در لیختن اشتاین می بایست ویزای کاری این کشور به نام مجوز کار را اخذ نمایند. کار در لیختن اشتاین مستلزم داشتن پیشنهاد کاری از کارفرمایی در این کشور می باشد. ویزای کار لیختن اشتاین به سه بخش تقسیم بندی می شود:

ویزای کار لیختن اشتاین برای شهروندان سوئیسی

بدون نیاز به ثبت نام و امکان اخذ اختیاری

ویزای کار لیختن اشتاین برای شهروندان اروپایی غیر سوئیسی

نیازمند ثبت نام و در مواردی ملزم به اخذ مجوز کار در لیختن اشتاین با نام مجوز گذر از مرز

ویزای کار لیختن اشتاین برای شهروندان غیر اروپایی

نیازمند ثبت نام و ملزم به اخذ مجوز کار در لیختن اشتاین با نام مجوز گذر از مرز دارای اعتبار 1 ساله

شاید با دیدن انواع مجوز کار برای شهروندان خارجی متقاضی کار در لیختن اشتاین این سوال برای شما پیش بیاید که چرا مجوز کار در لیختن اشتاین، مجوز گذر از مرز نام دارد. طبق قانون اداره مهاجرت و پاسپورت لیختن اشتاین، متقاضیان کار در این کشور، خصوصاً اگر اتباع کشورهای غیر اروپایی محسوب شوند می بایست بصورت روزانه پس از پایان زمان کاری از لیختنشتاین خارج شده و دوباره در روز کاری بعدی با ارائه مجوز گذر از مرز به این کشور بازگشته و مشغول به کار شوند. بیش از52% کارگران خارجی لیختن اشتاین از این روش برای کار در این کشور بهره می گیرند. لازم به ذکر است که این مقاله توسط بنیاد  مهاجرتی دکتر سعید محمدی نگاشته شده و هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام است. اخذ مجوز کار برای اتباع کشورهای غیر اروپایی در لیختن اشتاین بسیار دشوار است .هنگامی که موفق به اشتغال به کار در این کشور شدید، دو گزینه پیش رو خواهید داشت: در لیختن اشتاین زندگی کنید یا به یک کارگر مرزی تبدیل شوید.

اگر بخواهید در لیختن اشتاین زندگی کنید، به یک اجازه اقامت ویژه نیز نیاز خواهید داشت. اخذ مجوز اقامت حتی برای شهروندان اتحادیه اروپا و سوئیس نیز دشوار است. بنابراین بهترین گزینه تبدیل شدن به کارگر مرزی است که با دریافت مجوز گذر از مرز متقاضی می بایست هر روز از کشور لیختن اشتاین خارج شده و روز بعد برای کار به این کشور برگردد و یا با اشتغال به کارهای ساده تر مانند گارسون رستوران، بار و سایر مشاغل اینچنینی سکونت هفتگی در خوابگاه های ویژه کارگران در این کشور داشته و در پایان هر هفته به اداره مهاجرت و پاسپورت لیختن اشتاین مراجعه نموده و برگه حضور ویژه خود را امضا کنند. همانگونه که مشاهده نمودید، کار در لیختن اشتاین گزینه مناسبی محسوب نشده و می توان به گزینه های بهتر با امکانات و خدمات اجتماعی بیشتر مانند آلمان و اتریش فکر نمود.

کار در لیختن اشتاین و بررسی ویزای همراه

یکی از موارد بسیار مهم در مبحث کار در لیختن اشتاین، امکان اخذ ویزای همراه می باشد. با توجه به محدودیت های بسیار ذکر شده برای دارندگان مجوز کار کشور لیختن اشتاین، این مجوز تنها برای خانواده افرادی صادر می شود که دارای اقامت این کشور می باشند. لذا شرایط همراهی خانواده برای دارندگان اقامت لیختن اشتاین را در ادامه این بخش شرح خواهیم داد.ویزای همراه برای دارندگان اقامت لیختن اشتاین برای همسر و فرزندان زیر 18 سال صادر خواهد شد. این درخواست می بایست در 3 سال اول اقامت متقاضی در این کشور ارائه شود و در غیر این صورت پذیرفته نخواهد شد. برای درخواست ویزای همراه لیختن اشتاین داشتن شرایط ذکر شده در ذیل الزامیست:

متقاضی می بایست دارای اقامت موقت و یا دائم لیختن اشتاین باشد

زوجین می بایست بالای سن قانونی برای ازدواج (21 سال) باشند

زوج یا زوجه ساکن کشور ثالث می بایست دانش ابتدایی از زبان آلمانی داشته باشد

دارنده اقامت لیختن اشتاین می بایست دارای مسکن جهت زندگی اعضای خانواده باشد

قرارداد کاری را به اداره مهاجرت و پاسپورت لیختن اشتاین ارائه دهد

پس از قبول درخواست متقاضی می بایست مشخصات خانواده خود را در اداره مهاجرت و پاسپورت لیختن اشتاین ثبت نموده و اعضای خانواده خود را بیمه نماید. همچنین می بایست فرزندان خود را در مدارس این کشور ثبت نام نموده باشد. همراهان متقاضی اجازه کار در این کشور را خواهند داشت ولی برای خود اشتغالی نیاز به اخذ مجوز از ادارات مربوطه خواهد بود.

کار در لیختن اشتاین و مدارک مورد نیاز ویزای کار

به منظور اخذ ویزای کار لیختن اشتاین، ارائه مدارک و داشتن شرایطی ضروریست.  تمامی افرادی که قصد اقامت بیش از 3 ماه به هر دلیلی را در این کشور دارند، می بایست نسبت به اخذ مجوز اقدام نمایند. لازم به ذکر است کلیه امور حقوقی کشور لیختن اشتاین در سفارت سوئیس در کشور مبدا انجام می شود و به اصطلاح کشور سوئیس حافظ منافع لیختن اشتاین محسوب می شود. لازم به ذکر است که ارائه مدارک درست و کامل شانس متقاضی را برای اخذ ویزای کار لیختن اشتاین افزایش خواهد داد. مدارک اخذ ویزای کار لیختن اشتاین به شرح زیر می باشد:

فرم تکمیل شده درخواست ویزا

پاسپورت معتبر دارای اعتبار حداقل 3 ماه

عکس پاسپورتی

نامه پیشنهاد کاری

بلیط رفت و برگشت به لیختن اشتاین

کار در لیختن اشتاین و میزان حقوق در لیختن اشتاین

اصلی ترین دغدغه افراد در زمینه کار در لیختن اشتاین بی شک میزان حقوق دریافتی در این کشور است، چرا که بوسیله آن می توان دریافت که آیا با آن مبلغ می توان هزینه های زندگی در این کشور را تامین نمود یا خیر.  بر اساس تحقیقات اخیر، میانگین حقوق ناخالص در لیختن اشتاین 87.922 فرانک سوئیس در سال می باشد. میانگین حقوق خالص پرداختی در این کشور نیز 69.690 فرانک سوئیس در سال است. بالاترین میزان حقوق پرداختی در لیختن اشتاین 100.000 فرانک سوئیس در سال بوده است که این میزان ماهیانه به طور میانگین 5.407 فرانک سوئیس محاسبه می شود. 75% شاغلان در کشور لیختن اشتاین حقوقی بالای 2.759 فرانک سوئیس در ماه دریافت می نمایند. بیشترین آمار اشتغال در این کشور مربوط به فارغ التحصیلان مقطع فوق لیسانس می باشد.

حقوق پرداختی در لیختن اشتاین

کار در لیختن اشتاین و مشاغل مورد نیاز 2020

یکی دیگر از مطالب مهم در زمینه کار در لیختن اشتاین، دانستن مشاغل مورد نیاز این کشور می باشد. مشاغل مورد نیاز لیختن اشتاین سالیانه از طریق اداره کار این کشور اعلام می شود. در  زیر مشاغل مورد نیاز لیختن اشتاین به همراه حقوق پرداختی آنان آورده شده است.

عنوان شغل          حقوق پرداختی

حسابداری           3.699 فرانک سوئیس

معمار     5.009 فرانک سوئیس

وکیل      8.164 فرانک سوئیس

صندوق دار         3.158 فرانک سوئیس

آشپز      4.487 فرانک سوئیس

مهندس شهرسازی 4.829 فرانک سوئیس

مهندس کامپیوتر    4.033 فرانک سوئیس

دندانپزشک          12.883 فرانک سوئیس

برنامه نویس        4.543 فرانک سوئیس

مهندس برق         5.315 فرانک سوئیس

معلم ابتدایی          3.819 فرانک سوئیس

مدیر منابع انسانی  7.616 فرانک سوئیس

مهندس مکانیک    5.268 فرانک سوئیس

پرستار   4.445 فرانک سوئیس

داروساز 6.024 فرانک سوئیس

پیش خدمت          3.382 فرانک سوئیس

3 رتبه برتر
× جهت دریافت مشاوره رایگان