×

جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

مجارستان تحصیلی

 

اقامت بعد از تحصیل در مجارستان  چه شرایطی دارد؟

در مقاله فوق در خصوص اقامت بعد از تحصیل در مجارستان مطالب مفیدی جهت اطلاع شما دوستان ارائه شده است.

متقاضیانی که جهت ادامه تحصیل ، کشور مجارستان را انتخاب می نمایند ، لزوما بایستی اطلاعاتی در مورد شرایط اخذ اقامت در کشور مجارستان داشته باشند.

در ذیل توسط وکیل مهاجرت به سوالاتی که ممکن است به ذهن شما عزیزان خطور نماید پاسخ می دهیم .

آیا از شرایط اقامت بعد از تحصیل در مجارستان اطلاعاتی دارید ؟

آیا می دانید دانشجویان ، پس از تحصیل در مجارستان بعد از چه مدتی می توانند اقامت مجارستان را اخذ نمایند ؟

شرایط تحصیل در مجارستان جهت اخذ اقامت مجارستان چه می باشد ؟

مدارک لازم جهت اخذ اقامت در کشور مجارستان چیست ؟

طرق اخذ به دست آوردن اقامت کشور مجارستان بعد از اتمام تحصیلات چه می باشد ؟

آیا فارغ التحصیلان از دانشگاه های مجارستان پس از تحصیل در مجارستان ، از طریق کار در مجارستان می توانند به اقامت دست یابند ؟

متقاضیان جهت ادامه تحصیل در مجارستان ، چه مدارکی باید ارائه نمایند ؟

هزینه های زندگی و تحصیل در مجارستان چگونه است ؟

آیا امکان مهاجرت به مجارستان و به دست آوردن اقامت مجارستان به سهولت امکان پذیر است یا خیر ؟

کشور مجارستان ، از کشورهای عضو اتحادیه اروپا می باشد و ویزای شنگن دارد .

دانشجویانی که با اخذ ویزای تحصیلی به مجارستان راه یافته اند می توانند با دارا بودن ویزای مجارستان به دیگر کشورهای اروپایی عضو اتحادیه اروپا به راحتی سفر نمایند. کشور مجارستان ، یکی از مراکز بزرگ و زیبای توریستی در حوزه منطقه شنگن می باشد.

کشور مجارستان ، گزینه ایی بسیار عالی برای دانشجویان و متقاضیان تحصیلی می تواند باشد ، چراکه دانشگاه های مجارستان ، امکانات تحصیلی و آموزشی با کیفیت بالایی را به دانشجویان تبعه خارجی ارائه می دهند و دانشجویان خارجی از حقوق مساوی در مقایسه با دانشجویان مجارستانی برخوردار هستند.

متقاضیان اخذ پذیرش تحصیلی در دانشگاه های مجارستان می توانند به زبان انگلیسی در کشور مجارستان به تحصیل بپردازند . یکی دیگر از مزایای تحصیل در کشور مجارستان این است که هزینه های زندگی و تحصیل در کشور مجارستان در مقایسه با دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا پایین می باشد .

یکی از محاسنی که تحصیل در کشور مجارستان دارد این است که ؛ مانند دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا ، دانشجویان و متقاضیان بین الملی در حین تحصیل می توانند بصورت پاره وقت در کشور مجارستان کار کنند که از طریق کار دانشجویان می توانند هزینه های نسبتا هزینه های زندگی خود را جبران نمایند.

شرایط اخذ ویزا برای تحصیل در مجارستان

دانشجویان بین الملی که قصد ماندن در مجارستان را برای بیش از ۹۰ روز متوالی  دارند و همچنین کسانی که از شهروندان عضو اتخادیه اروپا می باشند ، بایستی جهت اخذ روادید بلند مدت به منظور مطالعه در مجارستان اقدام نمایند.

به منظور اخذ ویزای دانشجویی در مجارستان ، متقاضیان باید در ابتدای امر اقدام به اخذ پذیرش تحصیلی و یا پیشنهاد تجصیل در یکی از دانشگاه های مجارستان نمایند و در راستای این امر دانشجویان باید ویزای دانشجویی خود را از کنسولگری مجارستان و یا سفارت که دارای صلاحیت در ایالت و یا کشوری که شخص اقامت دائم دارد و یا تبعه ان است ، قبل از خروج خود اقدام نماید. اخذ پذیرش تحصیلی حدود یکماه زمان می برد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ روادید دانشجویی مجارستان

مدرک با پرداخت هزینه کمک درسی

نامه پذیرش ماخوذه از دانشگاه مورد نظر در مجارستان

گذرنامه معتبر ( حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد )

کپی از صفحات پاسپورت

عکس گذرنامه

مدرک بیمه بهداشت و درمان

گواهی ادرس و یا مسکن در مجارستان

مدرک تمکن مالی

فرم درخواست ویزا

لازم به ذکر است که هم شهروندان اتحادیه اروپا و هم شهروندان غیر اتحادیه اروپا ، با برنامه ریزی جهت اخذ اقامت مجارستان برای بیش از ۹۰ روز ، ظرف ۱۵ روز از تاریخ ورود باید تصمیم گیری نمایند.

متقاضاین تحصیلی در مجارستان می توانند با اخذ پذیرش تحصیلی در کلیه رشته های تحصیلی اعم از ، پزشکی ، دندانپزشکی ، داروسازی و فنی و مهندسی اقدام نمایند ولیکن قبل ازشروع دانشگاه ،  دوره آموزشی و یادگیری زبان انگلیسی و نیزدوره کوتاهی را تحت عنوان پارتیکورس در دانشکده بایستی سپری نمایند.

طول دوره کالج در کشور مجارستان بمدت یکسال می باشد که در شروع برگزاری کورس در دو ماه سپتامبر و ژانویه است.

طرق اخذ اقامت بعد از تحصیل در مجارستان

دانشجویانی که از طریق اخذ پذیرش تحصیلی به کشور مجارستان ورود می نمایند و یکی از اهدافشان این است که پس از ورود به مجارستان بتوانند اقامت کشور فوق و متعاقب ان تابعیت را تحصیل نمایند ، بایستی از انواع طرق مهاجرتی جهت اخذ اقامت ، یکی را گزینش نمایند.

اخذ اقامت کاری و کارآفرینی ، سرمایه گزاری و ثبت شرکت ، ازدواج ، پناهندگی ، از راه های اخذ اقامت مجارستان می باشند که پس از تحصیل ، می توان به آنها اشاره نمود. بدین معنا که دانشجویان بایستی پس از فر اغت از تحصیل ، جهت تحصیل اقامت و تابعیت ، با توجه به شرایط خود یکی از راه های فوق را انتخاب نمایند.

اخذ اقامت پس از تحصیل در مجارستان از طریق کار کردن

همانطور که قبلا هم گفته شد ، دانشجویانی که در کشور مجارستان تحصیل می نمایند ، می توانند در حین تحصیل به صورت پارت وقت حدود بیست ساعت در هفته بکار اشتغال یابند و اگر دانشجویی بتواند ، پس از اتمام تحصیل پیشنهاد کاری یا job offer  از سوی یک کارفرما داشته باشد و در صورتی که کارفرما خود مجوز و اجازه کار از اداره کار مجارستان داشته و ان شخص را تائید نماید و شخص متقاضی جویای کار با کسب اجازه و نامه تائیدیه کارفرما ، بتواند  مجوز کار از اداره کار مجارستان را تحصیل کند می تواند جهت اخذ روادید کار مجارستان اقدام نماید و براساس قوانین دولت مجارستان  کسانی که هشت سال در کشور مجارستان اقامت داشته و کار کنند و به دولت مجارستان مالیات پرداخت نمایند ، می توانند اقامت کشور فوق را به دست آورند.

اخذ اقامت پس از تحصیل در مجارستان از طریق سرمایه گزاری و ثبت  کردن شرکت

یکی از راه های مهاجرتی که می تواند منجر به اخذ اقامت شود ، مهاجرت از طریق ثبت شرکت و سرمایه گزاری در کور مورد نظر می باشد . در صورتی که شخصی پس از اتمام تحصیلات ، قصد به دست آوردن اقامت کشور مجارستان را داشته باشد و از تمکن مالی بسیار خوبی هم برخوردار باشد، این امکان وجود دارد که با سرمایه گزاری بمبلغ پایینی ، اقامت دائم از طریق ثبت شرکت و سرمایه گزاری در مجارستان را پس از تحصیل به دست آورد.

ثبت شرکت های با مسئولیت محدود  ) LLC   و یا   LTD  ) ، که از بهترین گزینه های ثبت شرکت در مجارستان می باشد با ارائه بیزنس پلان و یا طرح توجیهی اقتصادی و تائید ان از سوی دولت مجارستان می توان اقدام نمود و پس از ثبت شرکت با کار کردن و پرداخت مالیات سالیانه می توان اقامت دائم این کشور را تحصیل نمود.

اخذ اقامت پس از تحصیل در مجارستان از طریق ازدواج

ازدواج یکی دیگر از طرق مهاجرتی است که در ابتدا شخص می تواند از طریق ازدواج با تبعه یک کشوراقامت کشور را تحصیل نمایند و پس از آن در جهت تحصیل تابعیت گام بردارند. در خصوص اخذ اقامت پس از تحصیل در مجارستان از طریق ازدواج باید اشاره نمود که در صورتی که شخصی با روادید ویزای تحصیلی در داشگاه های مجارستان وارد شود و با یکی از افراد تبعه مجارستان ازدواج نماید ، در ابتدای امر به آن شخص اقامت دائم داده شده و پس از آن شخص با حضور مستمر و اقامت در مجارستان می تواند پاسپورت مجارستان را نیز اخذ کند.

اخذ اقامت پس از تحصیل در مجارستان از طریق پناهنده شدن

یکی دیگر از راه هایی که داشجویان پس از ورود کشور و فارغ التحصیل شدن از دانشگاه جهت اقامت انتخاب می نمایند ، پناهندگی می باشد . متاسفانه این راه ، راهی صحیح در رسیدن و منتهی شدن به اخذ اقامت نمی باشد و مشاوران و کارشناسان حقوقی سازمان حقوقی مهاجرتی دکترسعید  محمدی  به شما توصیه می نمایند که در جهت اخذ اقامت راه قانونی و صحیح را گزینش نمایند.

در پایان مقاله کارشناسان و وکلای سازمان حقوقی مهاجرتی دکترسعید  محمدی در خصوص اخذ اقامت پس از تحصیل در مجارستان به شما توصیه می نمایند که ، اخذ پذیرش تحصیلی و ادامه تحصیل در دانشگاه های مجارستان  می تواند انتخابی ایده آل در جهت تحصیل در دانشگاه های این کشور باشد ولیکن داشجویان پس از فارغ التحصیلی در مجارستان می توانند ، جهت اخذ ویزای کار در کشورهایی مانند استرالیا ، کانادا ، آلمان و ….. اقدام نمایند و در حقیقت کشور مجارستان را سکوی پرتابی جهت اخذ ویزای کاری و اخذ اقامت در کشور مورد نظر قرار دهند .

در صورتی که اطلاعات بیشتری در خصوص مهاجرت به مجارستان و اخذ اقامت در کشور مجارستان می توانید با مشاورین سازمان حقوقی مهاجرتی دکترسعید  محمدی تماس حاصل فرمایید و اطلاعات بیشتری به دست آوردید

بورسیه تحصیلی مجارستان و شرایط اخذ بورسیه مجارستان چیست ؟

آیا می خواهید بورسیه تحصیلی مجارستان را کسب نمایید ؟

آیا از شرایط بورسیه تحصیلی مجارستان و تحصیل در مجارستان می خواهید اطلاعات کسب نمایید ؟

بورسیه تحصیلی مجارستان شامل چه افرادی می شوید ؟

برای افرادی که بورسیه تحصیلی مجارستان را کسب می نمایند ، اجازه کار پارت تایم دانشجویی امکان پذیر می باشد ؟

بورسیه تحصیلی مجارستان در چه مقاطعی اعطا می شود ؟

آیا امکان بورسیه تحصیلی مجارستان به همراه بورس زندگی وجود دارد ؟

بورسیه تحصیلی مجارستان در چه انواعی وجود دارد و میزان بورسیه تحصیلی مجارستان چه مقدار می باشد ؟

در کشور مجارستان نظام آموزشی به گونه ای طراحی شده است که دانشجو در ازای تحصیل در دانشگاه ها و کالج های کشور مجارستان می بایست هزینه تحصیل بپردازد . از این رو ما در این مقاله در تلاشیم که برای شما انواع بورسیه در مجارستان را تشریح نماییم و راه اخذ بورس در مجارستان را در دسترس شما قرار دهیم .

بورس Stipendium Hungaricum :

این نوع بورس که به عنوان کمک هزینه تحصیلی به دانشجو اعطا می گردد در سال ۲۰۱۳ میلادی توسط دولت مجارستان به تصویب رسید و در برنامه های تحصیلی جای گذاری شده است .

این نوع بورس با هدف جذب دانشجوی خارجی و حمایت از موسسات دانشگاهی در فرانسه طراحی شده است .  و تا به کنون موفق شده است که با ۴۱ موسسه همکاری نماید . در سال گذشته تحصیلی در حدود ۳۰۰۰ دانشجو  توانستند از این نوع بورسیه بهره مند شوند که از بنیاد tempus به آنان تعلق گرفت . این نوع بورسیه تحصیلی در تمام مقاطع دانشگاهی وجود دارد و امکان اخذ آن می باشد .

در نظام آموزشی مجارستان دوره های یک لایه به طور مثال به رشته های : پزشکی ، دارو سازی ، دندان پزشکی ، حقوق ، معماری ، جراحی ، دامپزشکی ، مهندسی جنگل داری گفته خواهد شد .

نحوه اعطا این نوع بورسیه :

۱٫هزینه تحصیل رایگان ( معاف از مالیات )

۲٫دوره های آموزشی ، کارشناسی ، کارشناسی ارشد به گونه ای که HUF 40 460 (cca EUR 130) ماهیانه به شما تعلق می گیرد . در این نوع تا ۱۲ ماه و یا تا پایان دوره تحصیل به شما تعلق می گیرد .

۳٫در سطح دکتری تا پایان دوره تحصیل به شما HUF 140 000 (cca EUR 450) ماهیانه تعلق می گیرد .

برای کل دوره بورس تحصیلی ماهیانه بابت هزینه زندگی در حدود HUF 30 000 به فرد تعلق می گیرد .

بر اساس قانون ۸۰ سال ۱۹۹۷ سلامت کل بیمه مجارستان . خدمات درمانی و بهداشتی . بیمه تکمیلی شامل حال این افراد می شود .

این نوع بورسیه تحصیلی شامل دو دسته افراد نخواهد شد :

۱٫افرادی که تابعیت مجارستانی دارند ( حتی تابعیت مضاعف )

۲٫افرادی که در دوره های گذشته از این نوع بورس بهره مند شده اند .

کشور هایی که شامل بورسیه Stipendium Hungaricum می شوند عبارت اند از:

در دوره تمام وقت :

الجزایر، آنگولا، آرژانتین، جمهوری آذربایجان، بلاروس، بوسنی و هرزگوین، کامبوج، چین، کلمبیا، اکوادور، مصر، اتیوپی، گرجستان، غنا، هند، اندونزی، ایران، عراق، ژاپن، اردن، قزاقستان، کنیا، کره، کوزوو، دولت منطقه ای کردستان / عراق، کویت، قرقیزستان، لائوس، لبنان، مقدونیه، مکزیک، مولداوی، مغولستان، مراکش، میانمار، نامیبیا، نیجریه، پاکستان، فلسطین، پاراگوئه، فیلیپین، روسیه، صربستان، سوریه، تونس، ترکیه، ترکمنستان ، اوکراین، اروگوئه، ویتنام، یمن

در دوره نیمه وقت :

بلاروس، کامبوج، چین، گرجستان، هند، ایران، ژاپن، کره، لائوس، لبنان، مکزیک، مغولستان، میانمار، ترکیه، ویتنام

کشور     رشته های شامل بورسیه    Stipendium Hungaricum

الجزایر  

۱٫ برنامه های کارشناسی ارشد (MA کامل و یا برنامه های کارشناسی ارشد): کشاورزی، مهندسی، علوم طبیعی، هنر و زبان شناسی

۲٫ برنامه دکترا کامل: در هر زمینه مورد علاقه

آنگولا   

۱. مطالعات کارشناسی (BA کامل و یا برنامه های کارشناسی): در زمینه کشاورزی، کسب و کار و اقتصاد، مهندسی زیرساخت ها و برنامه ریزی شهری، مهندسی و حمل و نقل، مهندسی نفت و گاز، معدن، مهندسی مدیریت آب، مهندسی و مدیریت، علوم طبیعی و توسعه پایدار

۲٫ برنامه های کارشناسی ارشد (MA کامل و یا برنامه های کارشناسی ارشد): کشاورزی، کسب و کار و اقتصاد، مهندسی زیرساخت ها و برنامه ریزی شهری، مهندسی و حمل و نقل، مهندسی نفت و گاز، معدن، مهندسی مدیریت آب، مهندسی و مدیریت، علوم طبیعی و توسعه پایدار

۳٫ یک چرخه BA + برنامه MA: مطالعات پزشکی

۴٫ برنامه دکترا کامل: در زبان انگلیسی در هر زمینه مورد علاقه

۱٫ برنامه های کارشناسی ارشد (MA کامل و یا برنامه های کارشناسی ارشد): در زمینه مدیریت آب، علوم طبیعی، ریاضیات، اقتصاد، مهندسی، فناوری اطلاعات و موسیقی

۲٫ برنامه دکترا کامل: در هر زمینه مورد علاقه

آذربایجان           

۱٫ مطالعات کارشناسی (BA کامل و یا برنامه های کارشناسی): کشاورزی و مدیریت آب، علوم طبیعی و توسعه پایدار، مطالعات بهداشت، گردشگری، مهندسی، IT و فن آوری، اقتصاد، کسب و کار و مدیریت

۲٫ برنامه های کارشناسی ارشد (MA کامل و یا برنامه های کارشناسی ارشد): کشاورزی و مدیریت آب، علوم طبیعی و توسعه پایدار، مطالعات بهداشت، گردشگری، مهندسی، IT و فن آوری، اقتصاد، کسب و کار و مدیریت

 ۳٫ کامل دکترا 

بلاروس 

۱٫ برنامه های کارشناسی ارشد (MA کامل و یا برنامه های کارشناسی ارشد): برای تمام وقت مطالعات MA / کارشناس ارشد زبان انگلیسی در زمینه های زیر: کشاورزی علوم، علوم طبیعی، ریاضیات، مهندسی و فناوری، بیوتکنولوژی، روابط بین الملل، مطالعات اتحادیه اروپا، موسیقی

۲٫ برنامه دکترا کامل: برای برنامه های دکترا تمام وقت در هر رشته از علوم

۳٫ مطالعات کارشناسی پاره وقت (BA و یا کارشناسی): برای این دوره از یک سال تحصیلی (۲ ترم) در زبان انگلیسی در زمینه های زیر: کشاورزی علوم، علوم طبیعی، ریاضیات، مهندسی و فناوری، بیوتکنولوژی، روابط بین الملل، اتحادیه اروپا مطالعات، موسیقی.

بوسنی و هرزگوین

۱٫ مطالعات کارشناسی (BA کامل و یا برنامه های کارشناسی): کشاورزی و علوم طبیعی، مهندسی، فناوری و اقتصاد

۲٫ برنامه های کارشناسی ارشد (MA کامل و یا برنامه های کارشناسی ارشد): کشاورزی و علوم طبیعی، مهندسی، فناوری و اقتصاد

۳٫ برنامه دکترا کامل: در زبان انگلیسی در هر زمینه مورد علاقه 

کامبوج  

۱٫ مطالعات کارشناسی (BA کامل و یا برنامه های کارشناسی): در زمینه های کشاورزی، مهندسی جنگلداری، مهندسی مدیریت آب و علوم و صنایع غذایی، کسب و کار، زیرساخت ها و مهندسی شهری، فناوری، مهندسی و مدیریت

۲٫ برنامه های کارشناسی ارشد (MA کامل و یا برنامه های کارشناسی ارشد): در زمینه های کشاورزی، مهندسی جنگلداری، مهندسی مدیریت آب و علوم و صنایع غذایی، کسب و کار، زیرساخت ها و مهندسی شهری، فناوری، مهندسی و مدیریت، حفظ میراث فرهنگی، تربیت بدنی و مربیگری

۳٫ برنامه دکترا کامل: در هر زمینه مورد علاقه

۴٫ مطالعات پاره وقت: در زبان انگلیسی برای ۱-۵ ماه دوره های آموزشی و تمرین (از جمله بازدیدکننده داشته است مطالعه) برای گروه از متخصصان در حال حاضر در اختیار داشتن یک مدرک در درجه اول برای زمینه های زیر از مطالعات: کشاورزی، کسب و کار، زیرساخت و مهندسی شهری، فناوری، مهندسی و مدیریت، مهندسی جنگلداری، مهندسی مدیریت آب، علوم و صنایع غذایی و حفظ میراث فرهنگی. 

چین      

۱٫ مطالعات کارشناسی (BA کامل و یا برنامه های کارشناسی): در زمینه های مهندسی، فناوری اطلاعات، اقتصاد و کسب و کار و مدیریت

۲٫ برنامه های کارشناسی ارشد (MA کامل و یا برنامه های کارشناسی ارشد): در زمینه های مهندسی، فناوری اطلاعات، اقتصاد و کسب و کار و مدیریت

۳٫ یک چرخه BA + برنامه MA: در زمینه های پزشکی و هنر

۴٫ برنامه دکترا کامل: در هر رشته دانشگاهی

۵٫ هودیک-بورس تحصیلی: پاره وقت، کامل BA / کارشناسی، کارشناسی ارشد / کارشناسی ارشد و یا یک چرخه BA + کارشناسی ارشد و دکتری مطالعات انجام شده در: معماری، طراحی صنعتی و داخلی، برنامه ریزی شهری و روستایی و زمینه های مرتبط از مطالعات

کلمبیا    

۱٫ مطالعات کارشناسی (BA کامل و یا برنامه های کارشناسی): کشاورزی، مدیریت کسب و کار، علوم طبیعی، ریاضیات، اقتصاد، مهندسی و فناوری، مطالعات بین المللی و اتحادیه اروپا، هنرهای زیبا و موسیقی، مطالعات سمعی و بصری و فیلم

۲٫ برنامه های کارشناسی ارشد (MA کامل و یا برنامه های کارشناسی ارشد): کشاورزی، مدیریت کسب و کار، علوم طبیعی، ریاضیات، اقتصاد، مهندسی و فناوری، مطالعات بین المللی و اتحادیه اروپا، هنرهای زیبا و موسیقی، مطالعات سمعی و بصری و فیلم

۳٫ برنامه دکترا کامل: در هر زمینه از مطالعه

اکوادور 

۱٫ برنامه های کارشناسی ارشد (MA کامل و یا برنامه های کارشناسی ارشد): علوم تولید و نوآوری، علوم طبیعی، علوم اجتماعی، علوم زیستی، آموزش، هنر و فرهنگ

۲٫ برنامه دکترا کامل: در هر زمینه مورد علاقه

مصر    

۱٫ مطالعات کارشناسی (BA کامل و یا برنامه های کارشناسی): کشاورزی، مهندسی، فناوری، علوم طبیعی و توسعه پایدار

۲٫ برنامه های کارشناسی ارشد (MA کامل و یا برنامه های کارشناسی ارشد): مهندسی فن آوری، اقتصاد، علوم طبیعی

۳٫ برنامه دکترا کامل: در هر زمینه علاقه، از جمله هنر

اتیوپی   

۱٫ برنامه های کارشناسی ارشد (MA کامل و یا برنامه های کارشناسی ارشد): در زمینه های کشاورزی، مهندسی مدیریت آب، توسعه پایدار، علوم و صنایع غذایی، فناوری، علوم طبیعی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، مهندسی، مهندسی و مدیریت، مهندسی محیط زیست، برنامه ریزی شهری

۲٫ برنامه دکترا کامل: در هر رشته دانشگاهی 

گرجستان

۱٫ مطالعات کارشناسی (BA کامل و یا برنامه های کارشناسی): کشاورزی، علوم طبیعی و توسعه پایدار، پرستاری، مهندسی و فناوری، مدیریت آب، اقتصاد و تجارت

۲٫ برنامه های کارشناسی ارشد (MA کامل و یا برنامه های کارشناسی ارشد): کشاورزی، علوم طبیعی و توسعه پایدار، پرستاری، مهندسی و فناوری، مدیریت آب، اقتصاد و تجارت

۳٫ برنامه دکترا کامل: در هر زمینه مورد علاقه

۴٫ مطالعات پاره وقت: مطالعات پاره وقت تنها در زبان انگلیسی برای یک سال تحصیلی در صورت BA / کارشناسی یا مطالعات MA / کارشناسی ارشد در دسترس هستند.

غنا       

۱٫ مطالعات کارشناسی (BA کامل و یا برنامه های کارشناسی): کشاورزی، مهندسی، علوم طبیعی، کسب و کار و اقتصاد

۲٫ برنامه های کارشناسی ارشد (MA کامل و یا برنامه های کارشناسی ارشد): کشاورزی، مهندسی، علوم طبیعی، کسب و کار و اقتصاد

۳٫ برنامه دکترا کامل: در هر رشته دانشگاهی

هندوستان

۱٫ مطالعات کارشناسی (BA کامل و یا برنامه های کارشناسی): در درجه اول   علوم طبیعی و زندگی، فناوری اطلاعات، اقتصاد، کسب و کار و مدیریت و مهندسی

۲٫ برنامه های کارشناسی ارشد (MA کامل و یا برنامه های کارشناسی ارشد): علوم عمدتا طبیعی و زندگی، فناوری اطلاعات، اقتصاد، کسب و کار و مدیریت و مهندسی

۳٫ برنامه دکترا کامل: در هر زمینه مورد علاقه

۴٫ مطالعات پاره وقت: در دسترس برای دانشجویان دکترا که قصد انجام تحقیقات برای پایان نامه خود را.

۵٫ ترجمه: ۱۰ ماه به طول ادبی البته ترجمه در موسسه Balassi. (سطح مرجع اروپایی: B2-C1) نامزدها استفاده از این برنامه باید یک، دانش پیشرفته مناسب از زبان مجارستانی دارند

اندونزی 

۱٫ برنامه های کارشناسی ارشد (MA کامل و یا برنامه های کارشناسی ارشد): در زبان انگلیسی، در درجه اول در زمینه کشاورزی، علوم طبیعی، اقتصاد، فناوری اطلاعات و مطالعات فنی، هنر و مطالعات ورزشی

۲٫ برنامه دکترا کامل: در هر زمینه از علاقه به زبان انگلیسی

 سازمان حقوقی مهاجرتی دکترسعید  محمدی

ایران

۱٫ مطالعات کارشناسی (BA کامل و یا برنامه های کارشناسی): هر زمینه مورد علاقه

۲٫ برنامه های کارشناسی ارشد (MA کامل و یا برنامه های کارشناسی ارشد): هر زمینه مورد علاقه

۳٫ یک چرخه BA + برنامه MA: هر زمینه مورد علاقه

۴٫ برنامه دکترا کامل: هر زمینه مورد علاقه

۵٫ مطالعات پاره وقت: هر زمینه مورد علاقه

عراق    

۱٫ برنامه های کارشناسی ارشد (MA کامل و یا برنامه های کارشناسی ارشد): برای / برنامه مطالعه کارشناسی ارشد MA کامل در درجه اول در زمینه فن آوری، مهندسی، اقتصاد و علوم طبیعی

۲٫ برنامه دکترا کامل: برای دوره دکترا کامل در زبان انگلیسی در هر زمینه مورد علاقه

ژاپن     

۱٫ مطالعات کارشناسی (BA کامل و یا برنامه های کارشناسی): سلامت، هنر و موسیقی، مطالعات طبیعی و ریاضیات، فناوری اطلاعات و مهندسی، بازرگانی و مدیریت مطالعات، اروپا و مطالعات بین المللی

۲٫ برنامه های کارشناسی ارشد (MA کامل و یا برنامه های کارشناسی ارشد)، از جمله برنامه چرخه یک استاد: سلامت، هنر و موسیقی، مطالعات طبیعی و ریاضیات، فناوری اطلاعات و مهندسی، مطالعات بازرگانی و مدیریت، مطالعات اروپا و بین المللی

۳٫ برنامه دکترا کامل: در هر زمینه تحصیلی، تنها در زبان انگلیسی

۴٫ مطالعات پاره وقت: در سطح کارشناسی و یا کارشناسی ارشد: انگلیسی languagein حوزه سلامت، هنر و موسیقی، مطالعات طبیعی و ریاضیات، فناوری اطلاعات و مهندسی، بازرگانی و مدیریت مطالعات، مطالعات اروپا و بین المللی؛ در سطح دکترا: در هر زمینه تحصیلی، تنها در زبان انگلیسی

اردن     

۱٫ مطالعات کارشناسی (BA کامل و یا برنامه های کارشناسی): در هر زمینه مورد علاقه

۲٫ برنامه های کارشناسی ارشد (MA کامل و یا برنامه های کارشناسی ارشد): در هر زمینه مورد علاقه

۳٫ یک چرخه BA + برنامه MA: در هر زمینه مورد علاقه

۴٫ برنامه دکترا کامل: در هر رشته دانشگاهی

قزاقستان

۱٫ مطالعات کارشناسی (BA کامل و یا برنامه های کارشناسی): در زمینه های مطالعات اسلاوی هنر و علوم انسانی، علوم، مهندسی، کشاورزی، فناوری اطلاعات، گردشگری و موسیقی و

۲٫ برنامه های کارشناسی ارشد (MA کامل و یا برنامه های کارشناسی ارشد): در زمینه های علوم، مهندسی، کشاورزی، فناوری اطلاعات، گردشگری و موسیقی

۳٫ برنامه دکترا کامل: در هر رشته دانشگاهی

کنیا       

۱٫ مطالعات کارشناسی (BA کامل و یا برنامه های کارشناسی): در زمینه های کشاورزی، مهندسی، اقتصاد، علوم طبیعی، علوم ورزشی، مدیریت عمومی

۲٫ برنامه های کارشناسی ارشد (MA کامل و یا برنامه های کارشناسی ارشد): در زمینه های کشاورزی، مهندسی، اقتصاد، علوم طبیعی، علوم ورزشی، مدیریت عمومی

۳٫ برنامه دکترا کامل: در هر رشته دانشگاهی 

کره      

۱٫ مطالعات کارشناسی (BA کامل و یا برنامه های کارشناسی): در زمینه کسب و کار و اقتصاد، علوم، مهندسی، کشاورزی، فناوری اطلاعات (IT)، گردشگری، ورزش، هنر و موسیقی

۲٫ برنامه های کارشناسی ارشد (MA کامل و یا برنامه های کارشناسی ارشد): در زمینه های هنر، موسیقی، ورزش، کسب و کار و اقتصاد، علوم، روابط بین الملل، کشاورزی، مهندسی، IT و گردشگری

۳٫ برنامه دکترا کامل: در هر رشته دانشگاهی

۴٫ مطالعات پاره وقت و دوره های تابستانی: در زبان انگلیسی در هر زمینه مورد علاقه

کوزو    

۱٫ کارشناسی (BA کامل و یا برنامه های کارشناسی): در زمینه های کشاورزی، زبان و ادبیات مجارستانی،

۲٫ تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد کامل و یا برنامه های کارشناسی ارشد): در زمینه کشاورزی

۳٫ دوره دکترا کامل: در زمینه پزشکی عمومی و در هر زمینه مورد علاقه

کردستان عراق    

۱٫ برنامه های کارشناسی ارشد (MA کامل و یا برنامه های کارشناسی ارشد): برای / برنامه مطالعه کارشناسی ارشد MA کامل در درجه اول در زمینه فن آوری، مهندسی، اقتصاد و علوم طبیعی

۲٫ برنامه دکترا کامل: برای دوره دکترا کامل در زبان انگلیسی در هر زمینه مورد علاقه

لائوس   

۱٫ کارشناسی (BA کامل و یا برنامه های کارشناسی): در زمینه های کشاورزی، کسب و کار، زیرساخت ها و مهندسی شهری، فناوری، مهندسی و مدیریت، مهندسی جنگلداری، مهندسی مدیریت آب، علوم و صنایع غذایی تربیت بدنی و مربیگری، روابط بین الملل، اقتصادی بین المللی روابط، قوانین بین المللی

۲٫ تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد کامل و یا برنامه های کارشناسی ارشد): برای برنامه های تحصیلات تکمیلی کامل در زمینه های کشاورزی، کسب و کار، زیرساخت ها و مهندسی شهری، فناوری، مهندسی و مدیریت، مهندسی جنگلداری، مهندسی مدیریت آب، علوم و صنایع غذایی تربیت بدنی و مربیگری ، روابط بین الملل، روابط اقتصادی بین المللی، حقوق بین الملل

۳٫ دوره دکترا کامل: در هر زمینه از علاقه به زبان انگلیسی

۴٫ دوره های کوتاه مدت آموزش: برای ۱-۵ ماه دوره های آموزشی در زمینه های زیر: کشاورزی، کسب و کار، زیرساخت ها و مهندسی شهری، فناوری، مهندسی و مدیریت، مهندسی جنگلداری، مهندسی مدیریت آب، علوم و صنایع غذایی تربیت بدنی و مربیگری، روابط بین المللی، روابط اقتصادی بین المللی، حقوق بین الملل

لبنان     

۱٫ مطالعات کارشناسی (BA کامل و یا برنامه های کارشناسی): هر زمینه مورد علاقه

۲٫ برنامه های کارشناسی ارشد (MA کامل و یا برنامه های کارشناسی ارشد): هر زمینه مورد علاقه

۳٫ یک چرخه BA + برنامه MA: هر زمینه مورد علاقه

۴٫ برنامه دکترا کامل: هر زمینه مورد علاقه

۵٫ مطالعات پاره وقت: هر زمینه علاقه مند به فسفر

مقدونیه   مطالعات کارشناسی (BA کامل و یا برنامه های کارشناسی): در درجه اول در زمینه های مهندسی و کشاورزی

مکزیک 

۱٫ مطالعات کارشناسی (BA کامل و یا برنامه های کارشناسی): کشاورزی، علوم طبیعی، مطالعات انرژی های تجدید پذیر، اقتصاد، مهندسی و علوم فنی و مهندسی انرژی، معماری، مطالعات بین المللی و اروپایی، توریست و موسیقی

۲٫ برنامه های کارشناسی ارشد (MA کامل و یا برنامه های کارشناسی ارشد): در بخش کشاورزی، علوم طبیعی، تجدید پذیر مطالعات انرژی، اقتصاد، مهندسی و علوم فنی و مهندسی انرژی، معماری، مطالعات بین المللی و اروپایی، توریست و موسیقی

۳٫ یک چرخه برنامه BA + MA: مهندسی و معماری

۴٫ برنامه دکترا کامل: هر زمینه مورد علاقه

۵٫ مطالعات پاره وقت: هر زمینه مورد علاقه

مولدوا   

۱٫ مطالعات کارشناسی (BA کامل و یا برنامه های کارشناسی): در زمینه های کشاورزی، علوم طبیعی، مهندسی و تکنولوژی، بین الملل و مطالعات اتحادیه اروپا

۲٫ برنامه های کارشناسی ارشد (MA کامل و یا برنامه های کارشناسی ارشد): در زمینه های کشاورزی، علوم طبیعی، مهندسی و تکنولوژی، بین الملل و مطالعات اتحادیه اروپا

۳٫ برنامه دکترا کامل: در هر زمینه مورد علاقه

مغولستان

۱٫ مطالعات کارشناسی (BA کامل و یا برنامه های کارشناسی): مهندسی، مدیریت مهندسی آب و محیط زیست، فن آوری، علوم طبیعی، معدن، اقتصاد انرژی، مهندسی انرژی، کشاورزی، توسعه شهری، امور مالی و اقتصاد، آموزش و پرورش کودکان با نیازهای ویژه

۲٫ برنامه های کارشناسی ارشد (MA کامل و یا برنامه های کارشناسی ارشد): مهندسی، مدیریت مهندسی آب و محیط زیست، فن آوری، علوم طبیعی، معدن، مهندسی انرژی، اقتصاد انرژی، کشاورزی، توسعه شهری، امور مالی و اقتصاد

۳٫ یک چرخه برنامه BA + MA: پزشکی، هنر، حفظ میراث فرهنگی، آموزش معلمان، معماری

۴٫ برنامه دکترا کامل: هر زمینه مورد علاقه

۵٫ مطالعات پاره وقت: در زبان انگلیسی یا به زبان مجارستانی کوتاه مدت دوره های آموزشی و تمرین (از جمله بازدیدکننده داشته است مطالعه) برای گروه از متخصصان در درجه اول برای زمینه های زیر از مطالعات: مهندسی، مدیریت آب و محیط زیست، علوم طبیعی، معدن، فن آوری، پزشکی، کشاورزی، هنر و فرهنگ، توسعه شهری، امور مالی و اقتصاد، اقتصاد انرژی و مهندسی انرژی، آموزش و پرورش کودکان با نیازهای ویژه

مراکش  

۱٫ مطالعات کارشناسی (BA کامل و یا برنامه های کارشناسی): صنعت خودرو، ساخت هواپیما، الکترونیک، صنایع غذایی، انفورماتیک و ارتباطات، انرژی های تجدید پذیر، معماری و مطالعات مهندسی

۲٫ برنامه های کارشناسی ارشد (MA کامل و یا برنامه های کارشناسی ارشد): صنعت خودرو، ساخت هواپیما، الکترونیک، صنایع غذایی، انفورماتیک و ارتباطات، انرژی های تجدید پذیر، معماری و مطالعات مهندسی

۳٫ یک چرخه BA + برنامه MA (به عنوان مثال پزشکی، دندانپزشکی، معماری): معماری و مهندسی مطالعات، پزشکی

۴٫ برنامه دکترا کامل: هر زمینه مورد علاقه

میانمار  

۱٫ مطالعات کارشناسی (BA کامل و یا برنامه های کارشناسی): کشاورزی، علوم طبیعی و توسعه پایدار، مهندسی، مهندسی مدیریت آب و IT، مدیریت زیرساخت و تکنولوژی

۲٫ برنامه های کارشناسی ارشد (MA کامل و یا برنامه های کارشناسی ارشد): کشاورزی، علوم طبیعی و توسعه پایدار، مهندسی، مهندسی مدیریت آب و IT، مدیریت زیرساخت و تکنولوژی

۳٫ مطالعات پاره وقت: در هر زمینه مورد علاقه، در BA / کارشناسی، کارشناسی ارشد / کارشناسی ارشد یا دکترا

نامییا     

۱٫ برنامه های کارشناسی ارشد (MA کامل و یا برنامه های کارشناسی ارشد): در زمینه های کشاورزی، کسب و کار و اقتصاد، مهندسی زیرساخت ها و برنامه ریزی شهری، مهندسی و حمل و نقل، مهندسی نفت و گاز، معدن، مهندسی مدیریت آب، مهندسی و مدیریت، علوم طبیعی ، ریاضیات و توسعه پایدار

۲٫ برنامه دکترا کامل: در هر زمینه مورد علاقه

نیجریه   

۱٫ مطالعات کارشناسی (BA کامل و یا برنامه های کارشناسی): در زمینه های کشاورزی، فناوری، مهندسی و مدیریت، مهندسی محیط زیست، مهندسی مدیریت آب و انجنیری نفت و گاز

۲٫ برنامه های کارشناسی ارشد (MA کامل و یا برنامه های کارشناسی ارشد): در زمینه های کشاورزی، کسب و کار و مدیریت، کسب و کار، زیرساخت ها و مهندسی شهری، فناوری، مهندسی و مدیریت، مهندسی محیط زیست، مهندسی مدیریت مهندسی آب و نفت و گاز

۳٫ مطالعات پاره وقت: دوره های آموزشی کوتاه مدت و عمل، از جمله بازدیدکننده داشته است مطالعه در زبان انگلیسی برای گروه از متخصصان در حال حاضر در اختیار داشتن یک مدرک در درجه اول برای زمینه های زیر از مطالعات: کشاورزی، کسب و کار و مدیریت، اقتصاد، فناوری، مهندسی و مدیریت ، مدیریت مهندسی آب و محیط زیست، اقتصاد انرژی و مهندسی انرژی.

پاکستان  

۱٫ مطالعات کارشناسی (BA کامل و یا برنامه های کارشناسی): در درجه اول در زمینه های کشاورزی، فنی و علوم طبیعی

۲٫ برنامه های کارشناسی ارشد (MA کامل و یا برنامه های کارشناسی ارشد): تکنولوژی، مهندسی، اقتصاد و علوم طبیعی

۳٫ دوره دکترا کامل: در زبان Englsih در هر زمینه مورد علاقه

فلسطین  

۱٫ مطالعات کارشناسی (BA کامل و یا برنامه های کارشناسی): برای برنامه های کامل در مقطع کارشناسی در درجه اول در زمینه کشاورزی، فنی و علوم طبیعی

۲٫ برنامه های کارشناسی ارشد (MA کامل و یا برنامه های کارشناسی ارشد): برای MA کامل / برنامه کارشناسی ارشد در زمینه فن آوری، مهندسی، اقتصاد و علوم طبیعی

۳٫ یک چرخه BA + برنامه MA: در درجه اول در زمینه پزشکی

۴٫ برنامه های دکترا کامل: در هر رشته دانشگاهی در زبان انگلیسی

روسیه   

۱٫ مطالعات کارشناسی (BA کامل و یا برنامه های کارشناسی): در زمینه های آموزش و پرورش، تعلیم و تربیت، IT، علوم کامپیوتر، اقتصاد و مدیریت، کشاورزی، جنگل و مدیریت شیلات، انرژی، مهندسی مکانیک، مهندسی عمران، معماری، الکترونیک، مخابرات سیستم، ریاضیات، مکانیک، مهندسی حمل و نقل، مهندسی سیستم، علوم زمین، حقوق، مهندسی شیمی، حفاظت از محیط زیست، محیط زیست صنعتی، بیوتکنولوژی، مطالعات زبانی و ادبیات

۲٫ برنامه های کارشناسی ارشد (MA کامل و یا برنامه های کارشناسی ارشد): در زمینه های آموزش و پرورش، تعلیم و تربیت، IT، علوم کامپیوتر، اقتصاد و مدیریت، کشاورزی، جنگل و مدیریت شیلات، انرژی، مهندسی مکانیک، مهندسی عمران، معماری، الکترونیک، مخابرات سیستم، ریاضیات، مکانیک، مهندسی حمل و نقل، مهندسی سیستم، علوم زمین، حقوق، مهندسی شیمی، حفاظت از محیط زیست، محیط زیست صنعتی، بیوتکنولوژی، مطالعات زبانی و ادبیات

۳٫ برنامه های دکترا کامل: در زمینه های آموزش و پرورش، تعلیم و تربیت، IT، علوم کامپیوتر، اقتصاد و مدیریت، کشاورزی، جنگل و مدیریت شیلات، انرژی، مهندسی مکانیک، مهندسی عمران، معماری، الکترونیک، سیستم های مخابراتی، ریاضیات، مکانیک، مهندسی حمل و نقل، سیستم های مهندسی، علوم زمین، حقوق، مهندسی شیمی، حفاظت از محیط زیست، محیط زیست صنعتی، بیوتکنولوژی، زبانی و مطالعات ادبیات

۴٫ مطالعات جزئی: در زمینه های آموزش و پرورش، تعلیم و تربیت، IT، علوم کامپیوتر، اقتصاد و مدیریت، کشاورزی، جنگل و مدیریت شیلات، انرژی، مهندسی مکانیک، مهندسی عمران، معماری، الکترونیک، سیستم های مخابراتی، ریاضیات، مکانیک، حمل و نقل مهندسی، سیستم های مهندسی، علوم زمین، حقوق، مهندسی شیمی، حفاظت از محیط زیست، محیط زیست صنعتی، بیوتکنولوژی، زبانی و مطالعات ادبیات

صربستان           

۱٫ مطالعات کارشناسی (BA کامل و یا برنامه های کارشناسی): کشاورزی، مهندسی، فناوری، علوم طبیعی، برنامه ریزی شهری و توسعه پایدار

۲٫ برنامه های کارشناسی ارشد (MA کامل و یا برنامه های کارشناسی ارشد): فناوری، مهندسی و اقتصاد، روابط بین الملل و مطالعات بین المللی (اتحادیه اروپا و منطقه مرکزی اروپا)

۳٫ برنامه دکترا کامل: در زبان انگلیسی در هر زمینه مورد علاقه

سوریه   

۱٫ مطالعات کارشناسی (BA کامل و یا برنامه های کارشناسی): هر زمینه مورد علاقه

۲٫ برنامه های کارشناسی ارشد (MA کامل و یا برنامه های کارشناسی ارشد): هر زمینه مورد علاقه

۳٫ یک چرخه BA + برنامه MA: هر زمینه مورد علاقه

۴٫ برنامه دکترا کامل: هر زمینه مورد علاقه

۵٫ مطالعات پاره وقت: هر زمینه علاقه مند به فسفر

فیلیپین   

۱٫ مطالعات کارشناسی (BA کامل و یا برنامه های کارشناسی): کشاورزی و توسعه پایدار، پزشکی، مهندسی مدیریت آب و هیدرولوژی، معماری و protction میراث فرهنگی، علوم طبیعی، مطالعات زیست محیطی

۲٫ برنامه های کارشناسی ارشد (MA کامل و یا برنامه های کارشناسی ارشد): کشاورزی و توسعه پایدار، پزشکی، مهندسی مدیریت آب و هیدرولوژی، معماری و protction میراث فرهنگی، علوم طبیعی، مطالعات زیست محیطی

۳٫ برنامه های دکترا کامل: در هر رشته دانشگاهی 

تونس    

۱٫ مطالعات کارشناسی (BA کامل و یا برنامه های کارشناسی): کشاورزی، مهندسی، هنر و زبان شناسی

۲٫ برنامه های کارشناسی ارشد (MA کامل و یا برنامه های کارشناسی ارشد): کشاورزی، مهندسی، هنر و زبان شناسی

ترکمنستان          

۱٫ مطالعات کارشناسی (BA کامل و یا برنامه های کارشناسی): در زمینه کسب و کار و اقتصاد، علوم، مهندسی، کشاورزی، فناوری اطلاعات، گردشگری، موسیقی

۲٫ برنامه های کارشناسی ارشد (MA کامل و یا برنامه های کارشناسی ارشد): در زمینه های هنر و علوم انسانی، کسب و کار و اقتصاد، علوم، مهندسی، کشاورزی، فناوری اطلاعات، گردشگری، موسیقی

۳٫ برنامه دکترا کامل: در هر زمینه مورد علاقه

 سازمان حقوقی مهاجرتی دکترسعید  محمدی

اوکراین 

۱٫ مطالعات کارشناسی (BA کامل و یا برنامه های کارشناسی):   علوم انسانی و علوم اجتماعی، علوم فنی و پزشکی

۲٫ برنامه های کارشناسی ارشد (MA کامل و یا برنامه های کارشناسی ارشد): کشاورزی و مدیریت آب، علوم طبیعی و توسعه پایدار، مطالعات بهداشت، گردشگری، مهندسی، IT و فن آوری، اقتصاد، کسب و کار و مدیریت

۳٫ یک چرخه BA + برنامه MA: علوم فنی و پزشکی

۴٫ برنامه دکترا کامل: در هر زمینه مورد علاقه

اروگوئه 

۱٫ مطالعات کارشناسی (BA کامل و یا برنامه های کارشناسی): در زمینه های کشاورزی، اقتصاد آب و مدیریت، علوم طبیعی، ریاضیات، اقتصاد، مهندسی، فناوری اطلاعات، معماری، هنرهای زیبا و موسیقی

۲٫ برنامه های کارشناسی ارشد (MA کامل و یا برنامه های کارشناسی ارشد): در زمینه های کشاورزی، اقتصاد آب و مدیریت، علوم طبیعی، ریاضیات، اقتصاد، مهندسی، فناوری اطلاعات، معماری، هنرهای زیبا و موسیقی

۳٫ برنامه دکترا کامل: در هر رشته دانشگاهی

ویتنام    

۱٫ مطالعات کارشناسی (BA کامل و یا برنامه های کارشناسی): علوم اجتماعی و اقتصاد، تکنولوژی، کشاورزی و علوم طبیعی، هنر، ورزش، مطالعات سلامت

۲٫ برنامه های کارشناسی ارشد (MA کامل و یا برنامه های کارشناسی ارشد): علوم اجتماعی و اقتصاد، تکنولوژی، کشاورزی و علوم طبیعی، هنر، ورزش، مطالعات سلامت

۳٫ یک چرخه برنامه BA + MA: مطالعات قانون، پزشکی و سلامت

۴٫ برنامه دکترا کامل: در هر زمینه مورد علاقه

۵٫ مطالعات جزئی: ۱-۱۰ ماه مطالعات کارشناسی ارشد (برای کارشناسی ارشد و سطح دکترا)

یمن       

۱٫ مطالعات کارشناسی (BA کامل و یا برنامه های کارشناسی): در درجه اول در زمینه مهندسی و کشاورزی

معیارهای پذیرش: آزمون ورودی موفق است. طول مدت برنامه – ممکن است برای برنامه های مختلف های مختلف – است که توسط قانون واقعی در نیروی تعیین می شود.

۲٫ برنامه های کارشناسی ارشد (MA کامل و یا برنامه های کارشناسی ارشد): در درجه اول برای مهندسی و کشاورزی

۳٫ یک چرخه برنامه BA + MA: مهندسی

۴٫ برنامه های دکترا کامل: در هر رشته دانشگاهی

 سازمان حقوقی مهاجرتی دکترسعید  محمدی

بورسیه دولتی مجارستان :

این نوع بورسیه فقط مختص به دانشجویان خارجی می باشد که خواهان ادامه تحصیل در کشور مجارستان می باشند . این نوع بورس توسط خود دولت مجارستان تخصیص می شود .  برای اقدامات این بورسیه تا ۷ آوریل هر سال می توانید مهلت خواهید داشت . این نوع بورسیه تحصیلی شامل حال ادوار دیپلم ، BS ، کارشناسی ارشد و دکتری می باشد .

این بورس به استادان آموزش عالی ، دانشجویان خارجی و پژوهشگرانی که قصد کسب مهارت در موسسات مجارستانی آموزشی و پژوهشی را دارند تعلق می گیرد . این نوع بورسیه به دو روش امکان دریافت را دارد :

۱٫بورسیه توافق نامه های دو جانبه

۲٫بورسیه تحصیلی استخر

بورسیه توافق نامه های دو جانبه : به افرادی که نظام آموزشی کشورشان از نظز عقد قرارداد مورد تأیید کشور مجارستان می باشد ، می توانند از طریق عقد قرارداد بین وزرات آموزش و پرورش و فرهنگ از مجارستان با وزارت مربوطه بسته شود و سپس مراحل ثانویه اخذ بورسیه بررسی گردد .

کشورهایی که می توانند از طریق توافق نامه دوجانبه با مجارستان بورس به دانشجویان آن تعلق گیرد عبارت است از : چین ، کلمبیا ، فلسطین ، یمن ، ویتنام ، مغولستان

بورسیه تحصیلی استخر : این نوع بورسیه تحصیلی بر اساس کشور و یا منطقه شما به دانشجو تعلق می گیرد. این نوع بورسیه در ۶ بخش تقسیم خواهد شد :

*کمک هزینه تحصیلی برای مطالعات جزئی / ترم های درسی

*مطالعات / پژوهش دوره کارشناسی ارشد

*برای دوره دکتری تمام وقت / دوره دکتری نیمه وقت

*مطالعات / پژوهش پست دکتری

*اقامت تحقیقاتی

*کورس تابستانی

کشور هایی که شامل حال این نوع بورسیه می شود عبارت است از : آلبانی، آرژانتین، اتریش، بلژیک، برزیل، بلغارستان، کانادا، شیلی، قبرس، کرواسی، جمهوری چک، دانمارک، مصر، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، ایسلند، هند، اندونزی، ایرلند ، اسرائیل، ایتالیا، ژاپن، اردن، کره ای جمهوری، کویت، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالزی، مکزیک، هلند، نروژ، جمهوری فیلیپین، لهستان، پرتغال، روسیه، رومانی، سنگاپور، جمهوری اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا ، سوئد، سوئیس، سوریه، تایوان، تایلند، ترکیه، انگلستان، ایالات متحده آمریکا.

هزینه های این نوع بورسیه تحصیلی به موسسات آموزش عالی مجارستان پرداخت خواهد شد .

رشته های تحصیلی علوم و هنر در تمامی شاخه هایش شامل این بورسیه می شود .

ارزش بورسیه استخر :

*در حالت اول که کمک هزینه تحصیلی برای مطالعات جزئی / ترم های درسی تعلق می گیرد . در حدود HUF 40,460 در ماه می باشد . که توسط موسسه میزبان برای شهریه دوره و هزینه خوابگاه و محل اقامت فرد دانش آموز تعلق می گیرد .

*در حالت دوم مطالعات / پژوهش دوره کارشناسی ارشد که بسته به دوره مدت ۳-۲۱ روز و یا ۱-۱۰ ماه به  دانش آموز پرداخت می گردد . مبلغ HUF 79,200 به عنوان دست مزد در هر ماه و  مبلغ HUF 70 000 بابت کمک هزینه اقامت شما در مدت ۲۱ روز ، مبلغ HUF 3000 بابت کمک هزینه مسکن خود به شما توسط دفتر HSB پرداخت می شود .

*در حالت سوم

در بخش دکتری تمام وقت (۳۶ ماه به طول می انجامد )  HUF 100.000 بورسیه پرداخت خواهد شد . که این مبلغ را موسسه میزبان به شما می پردازد و شامل هزینه تحصییل و هزینه های اقامتی شما می شود .

در بخش دکتری نیمه وقت ( ۱۲ ماه به طول می انجامد ) HUF 100.000 بورسیه پرداخت خواهد شد . که این مبلغ را موسسه میزبان به شما می پردازد و شامل هزینه تحصیل و هزینه های اقامتی شما می شود .

*در حالت چهارم مطالعات / پژوهش پست دکتری در مدت زمان بین ۱ الی ۱۰ ماه می باشد . مبلغ ۱۱۸٫۸۰۰ HUF در هر ماه ، مبلغ ۸۰٫۰۰۰ HUF بابت کمک هزینه اقامتی در هر ماه توسط دفتر HSB به شما پرداخت خواهد شد .

*در حالت پنجم که اقامت تحقیقاتی می باشد . مبلغ ۱۱۸٫۸۰۰ HUF در هر ماه ، مبلغ ۸۰٫۰۰۰ HUF بابت کمک هزینه اقامتی در مدت ۲۱ روز و یا کوتاه تر و ۳۰۰۰ HUF بابت مواجب شما توسط دفتر HSB به شما می پردازند .

*در حالت ششم برای دوره های تابستانی می باشد که بین ۱ الی جهار هفته می باشد . بابت شهریه ، خوابگاه و وعده های غذایی پرداخت می شود .

تبصره : این نوع بورس ممانعتی برای اعضای خانواده شما ایجاد نمی کند زیرا بورسیه تحصیلی فقط برای یک فرد می باشد . تمام هزینه زندگی آنان به عهده خود فرد می باشد . برای فردی که بورس را اخذ نموده است باید خاطر نشان کرد که هزینه ویزا و اقامتی فرد با خود شخص می باشد .

افرادی که بیش از یک ماه اقامت دارند در صورتی که بیماری ناگهانی که تا به حال نداشته اید شامل بورس می گردد . اما در صورتی که کمتر از یک ماه باشد و یا  دندان پزشکی نیاز باشد شامل بورس نخواهد شد .

 سازمان حقوقی مهاجرتی دکترسعید  محمدی

شرایط پذیرفته شدن برای هر بند در بورسیه تحصیلی استخر :

* کمک هزینه تحصیلی برای مطالعات جزئی / ترم های درسی:

در دسترس خواهد بود برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دانش آموزان موسسات آموزش عالیه خارجی . مخصوصا برای افرادی که به زبان مجاری در رشته های ادبیات ، پزشکی عمومی، دندانپزشکی، مطالعات دارویی، دامپزشکی، معماری و حقوق تحصیل می نمایند . قبل از شروع کورس می بایست حداقل دو ترم را سپری نموده باشند و بعد در خواست نمایند .

*مطالعات / پژوهش دوره کارشناسی ارشد :

این دوره به افراد در مقطع کارشناسی ارشد و یا مدرک معادل آن تعلق می گیرد . البته برای افرادی که در مقطع دکتری قصد تحقیقات و مطالعات را دارند نیز تعلق می گیرد .

*برای دوره دکتری تمام وقت / دوره دکتری نیمه وقت :

**برای دکتری تمام وقت :

فقط دانش آموزان مهارت در مجارستان میتواند اعمال می شود. بورس تحصیلی مشروط به امتحان ورودی موفق / ورود به مدرسه دکترای مربوطه است.

**برای دکتری نیمه وقت :

متقاضیان باید در یک برنامه دکترا در یک موسسه معتبر آموزش عالی در کشور خود و یا در یک کشور خارجی ثبت نام کرده باشید (اما نه در مجارستان)

*مطالعات / پژوهش پست دکتری :

متقاضیان باید مدرک دکتری و یا معادل آن را داشته باشند .

*اقامت تحقیقاتی :

در دسترس برای دانشیاران  و یا دانشجویان عالی رتبه و همچنین محققان برای برگزاری حداقل مدرک دکترا یا مدرک معادل آن می باشد .

*کورس های تابستانی :

فقط دوره در فهرست “دوره های آموزشی تابستان ۲۰۱۷” در وب سایت HSB منتشر شده می تواند انتخاب شود. شما ممکن است سه دوره مختلف را انتخاب کنید اما بورس تحصیلی خود را به شما اجازه شرکت تنها در یک دوره را خواهد داد .

 سازمان حقوقی مهاجرتی دکترسعید  محمدی

افرادی که صلاحیت این نوع بورسیه را نخواهند داشت :

-برای افرادی که تابعیت مجارستان را دارند و یا  دارای تابعیت مضاعف از این کشور می باشند .

-مردان و یا زنانی که اجازه کار و یا در حال کار در کشور مجارستان هستند .

-دانش آموزانی که در ادوار پاره وقت در حال تحصیل می باشند .

-برای دانشگاه های دولتی که غیر مالی می باشند .

-برای دانشگاه های آموزش عالی که هزینه تحصیل خود را پرداخت ننموده اند .

محدودیت سنی برای متقاضیان :

۳۰ سال برای کمک هزینه تحصیلی برای مطالعات ترم

۴۰ سال برای کمک هزینه تحصیلی برای رشته های کارشناسی ارشد

۳۵ سال برای کمک هزینه تحصیلی برای کمک هزینه تحصیلی دکتری

۴۵ سال برای کمک هزینه تحصیلی فوق دکترا

هیچ محدودیتی برای دوره تابستانی وجود ندارد

این نوع بورسیه به دو روش می توان در خواست داد ، راه اول از طریق وب سایت HSB و در راه دوم نسخه چاپی از طریق پست

 سازمان حقوقی مهاجرتی دکترسعید  محمدی با دست داشتن حاذق ترین وکلای حقوق بین الملل می تواند بهترین مشاور شما در زمینه مهاجرت به مجارستان باشد .

در صورتی که اطلاعات فوق درباره بورسیه تحصیلی مجارستان مکفی نبود می توانید با  سازمان حقوقی مهاجرتی دکترسعید  محمدی تماس گرفته و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید

تحصیل در مجارستان،

مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل و اخذ ویزای تحصیلی مجارستان در این مقاله مورد بحث و بررسی علمی قرار می گیرد

تحصیل در مجارستان از راه ها و شرایط مختلف قابلیت بررسی دارد. در این مقاله ما به مهمترین و اساسی ترین نکات و موارد تحصیل در مجارستان بصورت خلاصه و ساده می پردازیم.

مجارستان کشوری واقع در مرکز قاره اروپا به پایتختی بوداپست است که عضو پیمان شنگن محسوب می شود. کشورهای همجوار مجارستان شامل اتریش، اسلواکی، اوکراین، رومانی، صربستان، کرواسی و اسلوونی می باشند. نظام حاکم بر مجارستان دموکراسی بوده و زبان رسمی این کشور مجاری و دین رسمی این کشور مسیحی است. واحد پولی مجارستان فارینت (HUF) می باشد.

این کشور دارای جمعیتی بالغ بر 9 میلیون و 800 هزار نفر و وسعتی بالغ بر 23000 کیلومتر مربع می باشد.

جمعیت شهر بوداپست در حدود 1 میلیون و 730 هزار نفر است که یک چهارم جمعیت کشور مجارستان را شامل می شود.

در صورت کسب اطلاعات مضاعف در خصوص تحصیل در اتریش می توانید با سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید  محمدی تماس حاصل  نمایید.

تحصیل در مجارستان و شرایط عمومی آن

مجارستان دارای جمعیتی 30 هزار نفری از دانشجویان بین المللی در چندین شهر دانشگاهی این کشور می باشد. زبان انگلیسی از دوره دبستان برای دانش آموزان مجاری در مدارس این کشور تدریس می شود. نظام آموزشی مجارستان از سیستم فرآیند بولونیا پیروی می کند. (سیستم آموزشی واحد کشورهای اروپایی) که شامل امتیازبندی بجای معدل می شود و نتایج امتحان نهایی هر ترم از یک تا 5 امتیازبندی می شوند.

تحصیل در مجارستان در مقاطع ابتدایی و دبیرستان و دانشگاهی صورت می پذیرد که در مقطع دانشگاهی شامل 3 مقطع تحصیلی لیسانس، فوق لیسانس و دکتری می باشد.

از مزایای تحصیل در مجارستان امکان بردن همراه برای مقاطع تحصیلی فوق لیسانس و دکتری، امکان کار حین تحصیل به مدت 20 ساعت در هفته، امکان تحصیل بدون مدرک زبان و تحصیل به دو زبان آلمانی و انگلیسی، و همچنین امکان اقامت دائم پس از تحصیل از طریق ویزای کار مجارستان می باشد.

تحصیل در مجارستان در مقطع دبستان

نظام آموزشی مجارستان در مقطع دبستان تحصیلات سیکل اول یا دوره اول نامیده می شود و دانش آموزان سنین 7 تا14سال را شامل شده که طبق متد اروپایی خود به 8 سطح تقسیم بندی می شود. سطح اول شامل کودکان سنین 6 تا 7 ساله، سطح دوم شامل کودکان سنین 7 الی 8 ساله، سطح سوم شامل سنین8 تا 9 سال، سطح چهارم برای سنین 9 الی10سال، سطح پنجم شامل دانش آموزان 10 تا 11 سال، سطح ششم شامل نوجوانان سنین 11 الی 12 سال، سطح هفتم شامل سنین 12 تا 13 سال و نهایتاً سطح هشتم شامل محدوده سنی 13 الی 14 سال می باشد.

ویزای همراه در عموم موارد برای دانشجویان دوره فوق لیسانس و بالاتر بوده و برای والدین دانش آموزان تحت شرایطی خاص توسط اداره مهاجرت مجارستان صادر می شود.

تحصیل در مجارستان در مقطع دبیرستان

تحصیل در مقطع دبیرستان در مدارس مجارستان به اختصار سطح 2 و سطح 3 و سومین نامیده می شوند که اگر بر طبق نظام آموزش ایران معادل دوره اول دبیرستان، دوره دوم دبیرستان و پیش دانشگاهی می باشد. این نظام آموزشی منطبق با نظام آموزشی اروپا بوده و سنین 16 تا 18 سال را شامل می شود. ویزای همراه در عموم موارد برای مقطع دبیرستان نیز صادر نمی شود مگر در صورت موافقت اداره مهاجرت مجارستان در شرایط خاص.

تحصیل در مجارستان در مقطع لیسانس

تحصیل در مقطع لیسانس  در دانشگاه های مجارستان 3 الی 4 ساله بوده و مستلزم داشتن مدرک دیپلم مورد معتبر می باشد. لازم به ذکر است که تحصیل در مقطع لیسانس در مجارستان مستلزم داشتن مدرک زبان نبوده و دانشجو بنا بر رشته و دانشگاه مورد تحصیل می تواند زبان انگلیسی و یا آلمانی را حین تحصیل فرا بگیرد. دانشجو در دوره لیسانس امکان بردن همراه را ندارد ولی اجازه کار حین تحصیل به مدت 20 ساعت در هفته(به جز ایام تعطیلی بین دو ترم دانشگاهی با امکان کار بیشتر) را خواهد داشت.

تحصیل در مجارستان در مقطع فوق لیسانس

تحصیل در مجارستان در مقطع فوق لیسانس در دانشگاه های مجارستان 1 الی 2 ساله و مستلزم داشتن مدرک لیسانس معتبر بوده و رشته مورد تحصیل متقاضی در مقطع فوق لیسانس می بایست همان رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی باشد. تحصیل در مجارستان در مقطع فوق لیسانس نیازمند داشتن مدرک زبان نموده و دانشجو می تواند حین تحصیل و بسته به رشته و دانشگاه محل تحصیل اقدام به فراگیری زبان انگلیسی یا آلمانی نماید.

دانشجو امکان کار بمدت 20 ساعت در هفته را دارد (به جز ایام تعطیلی بین دو ترم دانشگاهی با امکان کار بیشتر). امکان بردن همراه برای دانشجویان مقطع تحصیلی فوق لیسانس وجود دارد.

تحصیل در مجارستان در مقطع دکتری

تحصیل مجارستان در مقطع دکتری فرآیندی 3 الی 5 ساله بوده و نیازمند داشتن مدرک فوق لیسانس معتبر و یکسان بودن رشته مورد تحصیل در مقطع لیسانس و فوق لیسانس می باشد. تحصیل در مجارستان در مقطع دکتری بدون داشتن مدرک زبان در شرایط غیر بورسیه ای از طریق یادگیری زبان حین تحصیل در دانشگاه محل تحصیل امکان پذیر می باشد. کار حین تحصیل در مقطع دکتری 20 ساعت بوده و با اجازه دانشگاه و اداره مهاجرت امکان کار تحقیقاتی حین تحصیل نیز برای دانشجو فراهم می باشد. لازم به ذکر است در این مقطع تحصیلی امکان بردن همراه و اخذ ویزای همراه وجود دارد.

تحصیل در مجارستان و معرفی دانشگاه های این کشور

مجارستان به دلیل سیاست دانشجو پذیری در سالهای اخیر پذیرای دانشجویان خارجی بسیاری از سرتاسر جهان منجمله ایران بوده و می باشد. در حال حاضر بیش از سی هزار دانشجوی خارجی در مجارستان مشغول به تحصیل هستند. از جمله شهرهای دانشگاهی مجارستان می توان به بوداپست، دبرسن، میشکولتس، سگد و پچ اشاره کرد. در ادامه به معرفی اسامی و مشخصات برخی از دانشگاه های مجارستان خواهیم پرداخت.

تحصیل در مجارستان و بورسیه تحصیلی

با توجه به تقاضای روزافزون برای بورسیه تحصیلی مجارستان، این کشور طرحی تحت عنوان Stipendium Hungaricum یا بورسیه تحصیلی کشور مجارستان برای دانشجویان خارجی ارائه و اجرا کرده است.

در سال 2018، بیش از 4100 دانشجو در مقاطع تحصیلی مختلف بصورت بورسیه در دانشگاه های کشور مجارستان به زبانهای انگلیسی و مجاری مشغول به تحصیل بوده اند. این تعداد در سال 2019 افزایش یافته و به 5000 ظرفیت خواهد رسید. این طرح شامل کشورهایی می شود که قرارداد تعامل فرهنگی و دانشگاهی با دولت مجارستان منعقد کرده باشند و یا مشغول طرح تبادل دانشجو باشند.

تحصیل بصورت بورسیه در مقطع تحصیلی لیسانس 2 الی 4 ساله، فوق لیسانس 1.5 الی 2 ساله، دکتری 2+2 ساله و دوره فوق لیسانس پیوسته(One-tier) 5 الی 6 ساله می باشد. این دوره ها بدون شهریه بوده و ماهیانه برای مقاطع تحصیلی لیسانس تا دکتری و همچنین کارشناسی ارشد پیوسته دارای کمک هزینه ای به میزان 130 یورو، و برای دوره دکتری برای دوره اول ماهیانه 450 یورو و برای دوره دوم ماهیانه 580 یورو می باشد.

اسکان در طول دوران تحصیل رایگان بوده و برای تهیه مسکن ماهیانه مبلغ 120 یورو به عنوان کمک هزینه به دانشجو پرداخت می شود. همچنین سالیانه تا سقف 205 یورو امکان درمان رایگان برای دانشجو وجود خواهد داشت.

زمان درخواست بورسیه تحصیلی تا 15 ژانویه هر سال بوده و در ماه جولای نتیجه درخواست بورسیه به دانشجو اعلام خواهد شد. دانشجو پس از قبولی تا 30 سپتامبر فرصت حضور در خاک مجارستان را خواهد داشت.

مدارک مورد نیاز برای بورسیه شامل مدرک زبان مورد نیاز دانشگاه و وزارت علوم مجارستان، انگیزش نامه و مدارک و سوابق تحصیلی می باشد.

برای مقطع دکتری علاوه بر این مدارک نیاز به طرح تحقیقاتی و 2 توصیه نامه از اساتید دانشگاه محل تحصیل خواهید داشت.

تحصیل در مجارستان و هزینه های تحصیل

تحصیل در مجارستان در مقاطع مختلف تحصیلی نیازمند هزینه بوده و هزینه ای بین 500 الی 600 یورو در هر ترم را برای دانشجو خواهد داشت. این هزینه ها برای رشته های پزشکی و دندانپزشکی 3 الی 4 هزار یورو در هر ترم، برای رشته های مهندسی 16 الی 25 هزار یورو در هر ترم  می باشد که این هزینه ها به همراه 15 یورو هزینه ثبت نام و امتحانات خواهد بود.

تحصیل در مجارستان و ویزای تحصیلی

اخذ ویزای تحصیلی مجارستان نیازمند شرایط و مدارکی است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. لازم به ذکر است که حداقل سن درخواست برای ویزای تحصیل در مقاطع دانشگاهی مجارستان و اقامت مجارستان از طریق تحصیل 18 سال بوده و پروسه رسیدگی به درخواست ویزای دانشجویی مجارستان 1 الی 3 ماه به طول خواهد انجامید.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان:

مدارک تحصیلی دانشجو تاکنون

نامه ای مبنی بر هدف از تحصیل در مجارستان

ارائه مدرک زبان در صورت نیاز

رسید پرداخت شهریه

عکس پاسپورتی

مدارک شناسایی

تعهدنامه پرداخت هزینه های زندگی در مجارستان

رسید پرداخت هزینه سفارت به میزان 60 یورو در سفارت های مجارستان و 18000 فارینت در خاک مجارستان

اجاره نامه به مدت حداقل 1 ماه در شهر محل تحصیل در مجارستان

   دانشگاه آندراسی بوداپست

رشته های هنر، علوم اقتصادی، حقوق، علوم اجتماعی

دانشگاه فنی و اقتصادی بوداپست

رشته های علوم کامپیوتر و IT، علوم اقتصادی، علوم اجتماعی، علوم مهندسی

دانشگاه کوروینوس بوداپست

رشته های علوم کامپیوتر و IT، علوم اقتصادی، علوم اجتماعی

دانشگاه استرهازی کارولی

رشته های کشاورزی، هنر، علوم کامپیوتر و IT، علوم اقتصادی، علوم اجتماعی

دانشگاه دبرسن

رشته های کشاورزی، هنر، علوم کامپیوتر و IT، علوم اقتصادی، پزشکی و علوم مهندسی

تحصیل در مجارستان و سخن پایانی در مورد شرایط تحصیل در مجارستان

تحصیل در مجارستان و تمامی موارد مرتبط با آن در این مقاله مورد بحث و بررسی قرار گرفت . در صورت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در مجارستان و ویزای تحصیلی مجارستان از جمله مهاجرت تحصیلی به مجارستان و همچنین شرایط تحصیل در مجارستان و در نهایت اخذ اقامت تحصیلی مجارستان و یا در کل اخذ اقامت مجارستان می توانید با سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید  محمدی در سراسر دنیا تماس حاصل نمایید و در خصوص تحصیل در مجارستان به صورت تخصصی مشاوره رایگان دریافت نمایید. 

شما می توانید سوالات خود را در مورد ویزای تحصیلی مجارستان را در بخش دیدگاه های این مقاله مطرح نمایید و در سریع ترین زمان ممکن به پاسخ آن برسید.

 سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید  محمدی

 

3 رتبه برتر
× جهت دریافت مشاوره رایگان