×

جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

مجارستان کاری

 

ویزای کار مجارستان

شرایط اخذ ویزای کار مجارستان برای متقاضیان ایرانی چیست ؟

آیا برای کار در مجارستان نیاز به اخذ مجوز کاری است ؟

آیا می توان با داشتن پیشنهاد کاری شرایط اخذ ویزای کار مجارستان را ایجاد کرد ؟

آیا افرادی که برای تحصیل در مجارستان هستند می توانند شرایط اخذ ویزای کار مجارستان را دارا باشند ؟

در ادامه این مطلب همراه ما باشید .

اگر اتباع اتحادیه اروپا بخواهند برای کار به مجارستان بیایند نیاز به اخذ مجوز و یا ویزای کاری ندارند ، اما اتباع ایرانی برای ورود و کار باید مجوز کار دریافت نمایند .

مراحل و شرایط اخذ ویزای کار مجارستان  :

ابتدا باید مجوز کار دریافت شود که در ادامه به چگونگی دریافت این کار می پردازیم

فرم قرارداد کاری و یا تفاهم نامه

آدرسی که محل کار را مشخص نماید

استارت اولیه برای ایجاد شرایط اخذ ویزای کار مجارستان :

از زمانی که درخواست مجوز کاری بنمائیم تقریبا یک ماه زمان خواهد برد تا این مجوز صادر گردد .

که البته قبل آن بایستی موقعیت کاری و آن پیشنهاد را داشت . برای دریافت پیشنهاد کاری شخص می تواند رزومه خود را به دفاتر کاریابی و یا موسسات یا کمپانی های که پیشنهاد کاری می دهند ارسال کرده و در نهایت بتواند این پیشنهاد کاری را دریافت نماید .

اگر کارفرمایی بخواهد یک نیروی خارجی جذب نماید بایستی آن موقعیت کاری را در کشور مجارستان طبق قوانین اداره کار برای  روز آگهی نموده و در صورت کمبود نیرو در آن حرفه بتواند نیروی کار خارجی جذب نماید .

اگر کارفرما این مراحل را طی نماید می تواند جهت دریافت مجوز کاری اقدام نماید که بین ده تا پانزده روز این مهم انجام می شود .

پس از اینکه مجوز کاری اخذ گردید حال متقاضی می تواند با مراجعه به سفارت محل کشور خود جهت دریافت ویزای کاری مجارستان اقدام نماید .

میزان مدت اقامت اولیه ای که برای شخص متقاضی صادر می گردد به مدت دو سال بوده و این اقامت پس از چند سال می تواند به اقامت دائم تبدیل گردد .

مدارک مورد نیاز :

فرم درخواست امضا شده و تکمیل شده

یک پاسپورت معتبر که اعتبار آن برای اقامت پس از تاریخ عزیمت حداقل سه ماه معتبر باشد

دو عکس در اندازه گذرنامه که این عکس را بایدبرای مدت بیش از شش ماه قبل نباشد

هزینه اقامت در محل اقامت 60 یورو

یک کپی از قرارداد کار یا نامه ای از قصد کارفرمای احتمالی

مدارک حرفه ای و آموزش عالی

تأیید محل اقامت

بیمه مسافرتی برای حداقل سی روز اول اقامت شما

اثبات توانایی مالی برای زندگی در مجارستان

در حال حاضر اگر به عنوان یک مهاجر ، بوداپست را برای اقامت انتخاب نموده اید بوداپست در حال تبدیل شدن به یک مقصد محبوب است  دلایل مختلفی می تواند یک شخص را برای مهاجرت به مجارستان از طریق ویزای کار جذب نماید که در ادامه به بررسی هر کدام از این فرصت ها می پردازیم .

در یک نگاه کلی می توان به این جمع بندی رسید که در کشورهای درجه دو اروپا مانند مجارستان یک مهاجر آن چنان در کشورهای این چنینی شانس بالایی با نوجه به نرخ بیکاری بالا در مجارستان برای یک مهاجر وجود نداشته باشد .

اما باز هم برای داشتن همین موقعیت های کاری محدود اگر مهاجر بتواند قبل از اقدام برای مهاجرت کاری از نوع دیگری از ویزا و مخصوصا ویزاهای تحصیلی ورود خود به کشور مجارستان را فراهم سازد ، برای دستیابی به کار باز شرایط بهتری نسبت به کسی که خارج از مجارستان و اتحادیه اروپا می باشد داشته باشد .

کشور مجارستان با توجه به هزینه های تحصیل و زندگی نسبتا پایین به مقصدی محبوب در نزد دانشجویان بین المللی تبدیل شده است که در ادامه دوره های محبوب تحصیلی در این کشور را هم بررسی می کنیم .

دانشگاه های زیادی در رشته های علوم پزشکی که مورد تائید ایران هم است در کشور مجارستان وجود دارد و هر ساله تعداد کثیری از دانشجویان بین المللی برای تحصیل در کشور مجارستان اقدام می نمایند ، چرا که به مراتب با هزینه های بسیار کمتری به نسبت کشورهای انگلیسی زبان می توانند وارد دانشگاه های انگلیسی زبان در مجارستان شوند .

امکان جابجایی برای ادامه تحصیل و یا مهاجرت کاری به سایر کشورهای اروپا وجود داشته و راحت تر هم می توانند مهاجرت خود را در مواقعی که در ایران هستند انجام دهند .

آن دانشجویانی که در مجارستان فارغ التحصیل می شوند ، در صورت داشتن یک پیشنهاد کاری تمام وقت و مرتبط با تحصیلات می توانند ویزای خود را به ویزای کاری تبدیل نموده و پس از چند سال اقامت بگیرند .

اگر شما بخواهید با ویزای تحصیلی به مجارستان مهاجرت کنید و پس از آن در سایر کشورهای اروپایی هم به ادامه تحصیل بپردازید این امکان وجود دارد و بعد از آن نیز می توانید اقامت دائم اتحادیه اروپا را کسب نمائید .

دوره های زبان یکی دیگر از برنامه هایی است که می تواند برای مهاجرت به مجارستان و سپس اروپا گزینه ای ایده آل به حساب آید ، در مورد دوره های زبان و میزان هزینه های این دوره ها حتما با مشاورین مشورت نمائید .

در سایر کشورهای اروپایی هم شرایطی این چنین که در مورد مجارستان شنیدید هم وجود دارد اما در بحث مهاجرت همواره می بایست اطلاعات کامل و به روز داشت .

شاید یکی از گزینه هایی که در حال حاضر بسیاری از افراد به دنبال اخذ آن ویزا هستند ، ویزای کار در کشورهای درجه یک اروپا نظیر آلمان ، اتریش ، دانمارک و … می باشد که با توجه به طولانی شدن پروسه انجام این راه های مهاجرتی می توان از کشورهایی که ساده تر می توان در اروپا وارد شد این میانبر را زد .

همچنین برای ورود راحت تر به کشور مجارستان و سپس سایر کشورهای اروپایی شما می توانید حتی به واسطه ی یک دوره ی یکساله در این کشور اقامت داشته باشید و این موقعیت یکساله را برای تحصیل به دست آورید ، در حال حاظر یکی از موقعیت های عالی که کشور مجارستان به ایرانیان می دهد تحصیل در دوره های زبان می باشد که این فرصت می تواند در نهایت به اخذ ویزای کار مجارستان  هم ختم شود ، این در حالی است که بسیاری از کشورهای عضو شنگن برای دوره ی زبان به ایرانیان به راحتی ویزا نمی دهند ، پیشنهاد می شود قبل از هر اقدامی برای اخذ ویزای کار مجارستان  از مشاوره وکلا استفاده نمائید .

شما عزیزان می توانید با مشاوران ارشد حقوق بین الملل سازمان حقوقی مهاجرتی دکترسعید  محمدی تماس داشته باشید و از قوانین مهاجرت به مجارستان و تحصیل در مجارستان بدون مدرک زبان و کار در مجارستان و سرمایه گذاری در مجارستان دست پیدا کنید .

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است سازمان حقوقی مهاجرتی دکترسعید  محمدی

 

3 رتبه برتر
× جهت دریافت مشاوره رایگان