×

جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

شرایط مهاجرت از طریق ازدواج در نروژ

برای اینکه فرد خارجی بتواند با فردی با تابعیت این کشور ازدواج نمایند نیازی به دریافت گواهی اجازه اقامت بلند مدت ندارد. ولی فرد باید به صورت مجاز و قانونی وارد این کشور شده باشد و این موضوع باید برای دولت روشن و قانع کننده باشد. قبل از هر اقدامی برای ازدواج متقاضی باید گواهی دریافت نماید که نشان دهد هیچ مانع و محدودیتی برای ازدواج در این کشور ندارد. اعتبار گواهی برای مدت 4 ماه می باشد. شرایط دیگری که برای مهاجرت از طریق ازدواج در نروژ وجود دارد این است که متقاضیان باید به مدت 2 سال قبل از ازدواج با یکدیگر رابطه داشته باشند و باید این موضوع را اثبات نمایند. افرادی که مشکلاتی مثل: آداب و رسوم اجتماعی و یا مشکلات اجتماعی دارند باید این موضوع را اثبات نمایند.

 

قوانین مهاجرت از طریق ازدواج در نروژ

افرادی که قصد مهاجرت از طریق ازدواج در نروژ را دارند باید از شرایط و قوانین در نظر گرفته شده برای ازدواج در این کشور آگاه باشند. اتباع خارجی باید قبل از ازدواج تمامی این موارد را رعایت نمایند:

 

متقاضی باید از روش های مجاز و قانونی برای مهاجرت به نروژ استفاده کرده باشد

ارائه پاسپورت معتبر برای مشخص شدن هویت فرد

افراد باید اثبات نمایند که ازدواجشان به صورت معامله نمی باشد و این ازدواج واقعی است

ازدواج باید با میل فرد باشد و نباید زور و اجباری برای ازدواج وجود داشته باشد

متقاضی نباید مانعی برای ورود به کشور نروژ و منطقه شنگن داشته باشد

متقاضی باید گواهی برای عدم وجود هر گونه مشکل برای ازدواج ارائه دهد

اگر فردی خارج از کشور نروژ ساکن است باید به همراه همسر خود به این کشور مهاجرت نماید

متقاضیان نباید در حین ازدواج با یک دیگر متاهل باشند

اگر متقاضی قبلا ازدواج کرده است باید تمامی مراحل قانونی ازدواج و تقسیمات اموال صورت گرفته باشد

ارائه گواهی برای اثبات تمکن مالی، فرد باید اثبات نماید که می تواند هزینه های زندگی مربوط به خود و همسرش را بپردازد

متقاضیانی که قصد ازدواج با یکدیگر را دارند باید اثبات نمایند که قرابت فامیلی و خانوادگی ندارند، در ازدواج های فامیلی که ممکن است برای بچه دار شدن خطر وجود داشته باشد خطرات به متقاضیان گوشزد خواهد شد

برای ازدواج در این کشور شرط سن نیز وجود دارد، سن ازدواج برای افراد 18 سال کامل می باشد

ویزای نامزدی نروژ

افرادی خارجی که قصد دارند یا فردی با تابعیت کشور نروژ ازدواج کنند می توانند ویزا ازدواج که اعتبار آن 6 ماه می باشد را دریافت نمایند. در طول این 6 ماه فرد باید اقدامات لازم را برای ازدواج انجام دهد که در ادامه به این موارد اشاره خواهیم کرد:

 

اخذ گواهی از اداره مالیات جهت محرز شدن اطلاعات شما برای ازدواج

ارسال گواهی به اداره امور ازدواج در کشور نروژ

ازدواج با فرد منتخب

متقاضی باید گواهی رسمی ازدواج را از اداره مالیات دریافت نمایند

متقاضی باید 30 روز قبل از اتمام اعتبار ویزا نامزدی اقدامات لازم را برای دریافت اجازه اقامت همراه با همسرش دریافت نماید

 

 

افرادی که شریک زندگی خود را از اتباع نروژی انتخاب نموده اند و قصد ازدواج در نروژ را دارند، می توانند از این طریق نیز به اقامت این کشور دست یابند. این کشور برای افراد خارجی که قصد ازدواج با اتباع این کشور را دارند همانند سایر کشورهای اروپایی مقرراتی را برقرار کرده است که در صورت واجد شرایط بودن افراد متقاضی، این امر قابل انجام می باشد. مطالبی که در این مقاله آورده شده است اطلاعات جامع و کاملی را در اختیار این دسته از افراد قرار می دهد که سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی توصیه به مطالعه آن دارد.

 

 

ناگفته نماند که شرایط و قوانین ازدواج حاکم بر کشور نروژ برای افراد مقیم یا تبعه نروژی، یکسان خواهد بود. ازدواج در نروژ در دو صورت مذهبی (کلیسا) و مدنی صورت می پذیرد. در هر دو حالت اقامت دائم به فرد خارجی تعلق می گیرد

 

نکته: متقاضیان در طول اقامتشان با ویزا نامزدی اجازه تحصیل در این کشور را ندارند. برای کسب اطلاعات کاملتر می توانید با کادر مجرب سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی در تماس باشید.

3 رتبه برتر
× جهت دریافت مشاوره رایگان