×

جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

شرکت در نروژ

همان طور که گفته شد یکی از روش های اخذ اقامت و ویزای نروژ ثبت شرکت است، با ثبت شرکت در نروژ مهاجرت به این کشور آسانتر می شود. اتریش از کشورهای اسکاندیناوی و عضو پیمان شینگن می باشد. سالیانه سفرهای زیادی از کشورهای مختلف به اتریش انجام می پذیرد چرا که این کشور از لحاظ رفاه در سطح بسیار بالایی دارد. ثبت شرکت در نروژ انواع مختلفی دارد همچنین شرایط خاص و مزایایی دارد که به آن ها اشاره خواهیم کرد.

 

انواع اصلی شرکت در نروژ

 

شرکت محدود خصوصی(AS)

 

شرکت محدود عمومی(ASA)

 

دفتر شعبه یک شرکت خارجی

 

شرکت محدود خصوصی پرطرفداترین نوع شرکت در نروژ برای کسب وکارهای کوچک و متوسط است. حداقل سرمایه مورد نیاز برای ثبت این نوع شرکت 1 میلیون کرون می باشد که باید به صورت کامل پرداخت گردد. برای ثبت این نوع شرکت حداقل یک سهامدار و و هیئت سرپرستان نیاز است. 50% اعضای هیئت نیز باید مقیم نروژ باشند.

 

شرکت محدود عمومی(ASA) نیز برای شرکت های بزرگ می باشد و حداقل سرمایه مورد نیاز آن 1 میلیون کرون می باشد که باید به صورت کامل پرداخت گردد. برای ثبت این نوع شرکت حداقل یک سهامدار و و هیئت سرپرستان نیاز است. 50% اعضای هیئت نیز باید مقیم نروژ باشند.

 

مالیات در نروژ

 

 نروژ از کشورهای با میزان مالیات بالا می باشد و نرخ مالیات بر درآمد شخصی در آنجا بیش از 53% است. نرخ مالیات بر شرکت نیز یک نرخ ثابت 28% برای تمام درآمدهای سرمایه ای است. نروژ دارای پایین ترین نرخ ترکیبی مالیات بر سود سهام در سازمان همکاری توسعه اقتصادی می باشد.

 

به طور کلی هرکسی که به دنبال تأسیس یک کسب  و کار در نروژ باشد باید یک شماره شناسایی نروژی(شماره ملی(ID) شخصی و یا شماره (D) داشته باشد و آدرس یک کسب و کار نروژی داشته باشد. اما ثبت یک شرکت در نروژ به طور خودکار به فرد حق کار نمی دهد.

 

مزایای ثبت شرکت در نروژ

 

نروژ از کشورهای عضو شنگن است و با اخذ اقامت نروژ امکان دسترسی به تمامی اروپا فراهم می شود.

 

با ثبت شرکت در نروژ با اخذ اقامت یک ساله برای فرد و خانوداه اش، پس از 3 سال نیز امکان دریافت اقامت دائم نروژ برای آن ها به وجود می آید.

 

قوانین تجاری و گمرکی آزاد در داخل اتحادیه اروپا خود یکی از عوامل تشویق کننده برای ثبت شرکت در نروژ است.

 

امکان درخواست پاسپورت نروژی پس از گذشت 5 سال از اخذ اقامت دائم نروژ وجود دارد.

 

امکان افتتاح حساب بانکی با ثبت شرکت وجود دارد

 

امکان برخورداری از مارک اروپایی(برند) با ثبت شرکت وجود دارد.

 

مراحل ثبت شرکت در نروژ و دریافت اقامت نروژ

 

تشکیل پرونده از طریق گروه وکلا در نروژ و هماهنگی با وزارت بازرگانی و وزارت امور خارجه و دریافت تاییدیه و موافقت دولت نروژ نسبت به Business Plan و اجازه فعالیت تجاری برای متقاضی

 

تعیین وقت مصاحبه در سفارت و دریافت ویزای D برای فرد متقاضی و خانواده او و حضور در نروژ جهت دریافت اقامت یکساله و انجام مراحل ثبت شرکت

پس از گذشت یک سال اقامت تمدید می شود و بعد از ۳ سال اقامت در نروژ و در صورت ارائه فعالیت تجاری مثبت فرد و خانواده او اقامت دائم نروژ به دست می آید.

 

برای دسترسی به اطلاعات لازم در خصوص اخذ ویزای تحصیلی نروژ، اخذ ویزای کاری نروژ و دیگر روش های مهاجرت به نروژ به مقالات مرتبط در وب سایت سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی مراجعه نمائید.

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر  ومشاوره نیز می توانید با مشاورین سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی تماس بگیرید.

 

یکی از روش های اخذ اقامت و ویزای نروژ ثبت شرکت است، با ثبت شرکت در نروژ مهاجرت به این کشور آسانتر می شود. اتریش از کشورهای اسکاندیناوی و عضو پیمان شینگن می باشد. سالیانه سفرهای زیادی از کشورهای مختلف به اتریش انجام می پذیرد چرا که این کشور از لحاظ رفاه در سطح بسیار بالایی دارد. ثبت شرکت در نروژ انواع مختلفی دارد همچنین شرایط خاص و مزایایی دارد که به آن ها اشاره خواهیم کرد.

 

شرایط و ویژگی های راه اندازی و ثبت شرکت محدود خصوصی در نروژ (AS)

بسیاری از کسانی که به دنبال ثبت شرکت در نروژ هستند، ثبت شرکت محدود خصوصی را انتخاب می کنند، این نوع ثبت از شرکت برای کسانی که می خواهند در نروژ کسب و کاری متوسط و کوچک داشته باشند، مفید است. برای ثبت شرکت در نروژ از نوع محدود خصوصی باید سرمایه مشارکتی در حدود سی هزار کرون که تقریبا چهار هزار یورو است، به صورت کامل پرداخت کنید. برای ثبت شرکت در نروژ از نوع خصوصی، شرکت شما نیازمند حداقل یک سهامدار و هیئت سرپرستی است که پنجاه درصد اعضای آن باید، مقیم کشور نروژ باشند.

شرایط و ویژگی های راه اندازی و ثبت شرکت محدود عمومی در نروژ (ASA)

کسانی که معمولا به دنبال ثبت شرکت در نروژ هستند و می خواهند شرکتی بزرگ و در قالب استاندارد داشته باشند ثبت شرکت محدود عمومی را در نروژ انتخاب می کنند، سرمایه مشارکتی که برای ثبت شرکت در نروژ از نوع محدود عمومی لازم است، یک میلیون کرون می باشد که معادل ۱۲۸۳۶۰ یورو است که پرداخت کامل آن برای ثبت شرکت در نروژ ضروری است. برای ثبت این شرکت نیز حداقل یک سهامدار و هیئت سرپرستی که پنجاه درصد اعضای آن مقیم کشور نروژ هستند، ضروری است.

مزایای ثبت شرکت در نروژ

ثبت شرکت در نروژ از مزایای مهمی برخوردار است، به همین دلیل بسیاری از کسانی که می خواهند به این کشور مهاجرت کنند و در آن اقامت داشته باشند، به دنبال ثبت شرکت در نروژ هستند، از مهم ترین مزایای ثبت شرکت در نروژ می توانیم به این موارد اشاره داشته باشیم:

 

کشور نروژ از کشورهایی عضو پیمان شنگن هست، اگر بتوایند به وسیله ثبت شرکت ویزای این کشور را اخذ کنید می توانید به راحتی به ۲۶ کشور عضو پیمان شنگن رفت و آمد داشته باشید.

زمانی که شما در نروژ ثبت شرکت را انجام می دهید اقامت یک ساله برای شما و خانواده تان اخذ می شود و بعد از این که سه سال از ثبت شرکت گذشت، اقامت دائم نروژ را می توانید دریافت کنید.

شما پس از آن که پنج سال در نروژ اقامت دائم داشتید، می توانید پاسپورت نروژ را دریافت کنید.

زمانی که شما ثبت شرکت در نروژ را انجام دادید می توانید برای خود حساب بانکی افتتاح کنید.

می توانید با برند اروپایی ثبت شرکت در نروژ را انجام دهید و از مزایای آن برخوردار شوید.

از آن جا که قوانین گمرکی و تجاری در بین کشورهای اتحادیه اروپا آزاد است، ثبت شرکت در نروژ می تواند برای رونق کسب و کار شما مفید باشد.

 

محدودیت های سرمایه گذاری در نروژ

معمولا نگاه دولت نروژ به سرمایه گذاران داخلی و خارجی در یک سطح است. اما در برخی از جاهایی که منافع استراتژیک نروژ مطرح می شود، استثناهایی در نظر گرفته می شود، برای مثال خارجی ها پس از ثبت شرکت در نروژ مثلا شرکت حمل و نقل هوایی فقط ۳۰ درصد می توانند مالکیت داشته باشند.

 

سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی

3 رتبه برتر
× جهت دریافت مشاوره رایگان