×

جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

شرایط خرید ملک در نروژ

جهت خرید ملک و زندگی در نروژ زمانی که شما یک کارگزار املاک می یابید و تمایل دارید که با آن کار کنید، طبیعتا باید آنها را در منزل خودتان برای بازبینی و بررسی ملک مورد نظر ملاقات کنید. سپس این کارگزار در جهت ارزیابی ملکی که قرار است آن را به فروش برسانید به منظور تعیین میزان ارزش آن همراه شما می شود. اگر شما مایل به همکاری با کارگزار در جهت قروش ملک خود هستید،باید یک توافق نامه با آنها به منظور تسریع فرایند فروش بنویسید.

 

پیش از قرار دادن منزل در لیست فروش، شما نیاز خواهید داشت فرم energimerking به طور لحظه ای تکمیل کنید و فرم اعلامیه کتبی با نام  egenerklæring را ارسال نمایید. این فرم ها بازدهی انرژی ملک را مشخص می کند و نکاتی را برای خریداران بالقوه فراهم می کند تا مطلع شوند اگر منزل دارای مشکل باشد. کارگزار املاک تصویر و takstmann از ملک تهیه خواهد کرد. در نتیجه جوانب های مختلف از ملک می توانند ایجاد شود و بر روی فهرست وب سایت های کارگزارهای املاک قرار گیرد. یک منزل فروشی به طور طبیعی 5-14 روز بعد نگه داشته می شود بعد از اینکه ملک اولین بار به صورت لحظه نمایش داده شده است.

 

کارگزاران املاک در نروژ

نقش کارگزارهای املاک در نروژ چیست؟ آیا فروشنده ها و خریداران هر دو کارگزاری کاری درطول فرایند معامله دارند؟

 

با توجه به قانون، ما همگی نیاز داریم طبق کارکردهای کارگزار املاک و مستغلات خوب عمل کنیم و کارگزار به عنوان شخص سوم مستقل برای هر معامله در نظر گرفته می شود. این بدان معناست ما نیاز داریم تا اطلاعات خریدار و فروشنده را فراهم کنیم که به فرایند فروش مرتبط است. به عبارت دیگر، داشتن یک کارگزار برای هر دو خریدار و فروشنده در طول معامله معمول نیست اما بعضی مردم یک کارگزار دارند که آنها را در همه قسمت ها از فروش تا خرید کمک می کنند.

شرایط خرید املاک در نروژ

در نروژ متقاضیانی که قصد دارند اقدام به خرید ملک کنند باید در نظر داشته باشند که عامل محدود کننده وام با درآمد یا شرایط متقاضیان مرتبط نیست بلکه به میزان پس انداز آنها بستگی دارد. در نروژ، متقاضیان معمولاً باید 25٪ از قیمت خرید ملک را به عنوان سپرده داشته باشند. البته لازم به ذکر است که برای خریداران زیر 34 سال، این عدد به 15٪ کاهش می یابد. در دو نوع روش اصلی (متداول ترین روش ها) خرید خانه وجود دارد که عبارتند از:

 

خانه های شخصی (انتخابی): در این مورد متقاضی مالک اصلی ملک است. خرید ملک از این طریق، مالیات خرید 2.5٪ را متحمل می شود. برخلاف انگلیس، مالیات خرید ملک در نروژ بر کل مبلغ قیمت فروش نهایی اعمال می شود. اگر این ملک در حال توسعه مانند بلوک آپارتمان یا نوار خانه های تراس باشد، برخی از هزینه های مشترک برای پوشش هزینه های تعمیر و نگهداری و تمیز کردن مناطق مشترک وجود خواهد داشت؛ اما به طور معمول این هزینه ها کم هستند.

خانه های مالکیت مشترک: این گزینه یک گزینه محبوب به طور معمول در قالب مسکن تعاونی است. در اصل متقاضی در این تعاونی سهامدار می شود و حق زندگی در یک ملک خاص را خریداری می کند. از آنجایی که این مورد دارای خواص خاص خود است، متقاضی باید مبلغ ماهانه قابل توجهی به عنوان اجاره بپردازد که شامل هزینه های ساخت و ساز، بهره سایر وام ها، هزینه های نگهداری و در برخی موارد انرژی، گرمایشی و هزینه های تلویزیون است. لازم به ذکر است که در این مورد تصمیمات مربوط به توسعه خانه های مالکیت مشترک توسط هیئت منتخب اعضای تعاونی گرفته می شود.

با مراجعه به سایر مقالات سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی از شرایط مهاجرت به نروژ و راه های مهاجرت به نروژ آگاه شوید.

سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی

3 رتبه برتر
× جهت دریافت مشاوره رایگان