×

جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

اخذ تابعیت از طریق ازدواج

اخذ تابعیت از طریق ازدواج در هلند در سال 2019 تنها در صورتی ممکن است که فرد اجازه اقامت در هلند را داشته باشد. همه افرادی که هدف مشخصی برای زندگی در هلند دارند، می توانند اجازه اقامت در هلند را بدست آورند. این اجازه اقامت در صورتی به افراد داده خواهد شد که تمام مراحل قانونی را انجام دهند. شما همچنین باید تمام شرایط لازم را در اختیار داشته باشید. در صورتی که شرایط شما تغییر کند باید نوع اجازه اقامت خود را نیز تغییر دهید. برای مثال؛ اگر از طریق ویزای دانشجویی اجازه اقامت دریافت کرده باشید، باید پس از فراغت از تحصیل، ویزای خود را تغییر دهید. راه های مختلفی برای دریافت اجازه اقامت در کشور هلند وجود دارد. این راه ها عبارتند از؛

اجازه اقامت برای زندگی در کنار خانواده یا خویشاوندان

اجازه اقامت برای اهداف تحصیلی

اجازه اقامت برای اهداف کاری

هر یک از شرایطی که به آن اشاره کردیم، دارای شرایط خاص است. این شرایط نیاز به ارائه توضیحات بسیار زیادی دارد که در این بحث نمی گنجد.

اخذ تابعیت هلند

افرادی که قصد دریافت این تابعیت دارند باید شرایط کافی برای بدست آوردن آن را در دست داشته باشند. از جمله راه های اخذ تابعیت هلند می توان به راه خودکار (زمانی که فرد از والدین هلندی متولد شود)، پناهندگی (فرد از طریق پناهندگی تابعیت هلند را بدست آورد) و اخذ تابعیت کشور هلند با رعایت شرایط این کشور اشاره کرد. کسانی که بیش از 18 سال سن دارند و در کشور هلند متولد شده اند (این افراد باید در طول این مدت در کشور هلند زندگی کرده باشند) یا کسانی که در کشور هلند متولد شده اند و ملیت مشخصی ندارند، در صورتی که این افراد برای سه سال با اجازه قانونی در این کشور زندگی کرده باشند می توانند تابعیت این کشور را اخذ نمایند.

شما به سن قانونی نرسیده اید اما یک قیم هلندی دارید (سه سال قبل از این اتفاق نیز در کشور هلند زندگی قانونی کرده اید)، در حال حاضر یک فرد با سن قانونی هستید و از روزی که 4 ساله شده اید به هلند سفر کرده اید (در طول این مدت شما باید اجازه قانونی زندگی در هلند را داشته باشید)، شما پیش تر شهروند هلند بوده اید (در حال حاضر به کشور هلند برگشته اید و حداقل یک سال در این کشور زندگی کرده اید)، شما با یکی از شهروندان هلندی ازدواج کرده اید، شما بیش از 65 سال سن دارید و 15 سال گذشته در هلند زندگی کرده اید، همه این موارد سبب اخذ تابعیت این کشور می شود.

شرایط اخذ تابعیت از طریق ازدواج در هلند

یکی از راه های اخذ تابعیت کشور هلند، ازدواج در این کشور است. توجه کنید همسر شما باید حتما ملیت هلندی داشته باشد. محل ازدواج شما در این حالت اهمیت ندارد. تنها نکته مهم آن است که شما ازدواج خود را به صورت قانونی به ثبت برسانید. توجه داشته باشید امکان اخذ تابعیت از طریق ازدواج در هلند در سال 2019  بلافاصله بعد از ثبت قانونی آن میسر نخواهد شد. کشور هلند شرایطی را در نظر گرفته است تا از این راه ازدواج های غیر واقعی را بی اثر کند. برای آن که بتوانید تابعیت هلند از طریق ازدواج را بدست آورید باید یکی از شرایط زیر را فراهم آورید؛

باید با یکی از شهروندان کشور هلند به صورت رسمی ازدواج کنید. طول مدت زندگی مشترک شما باید سه سال به طول بیانجامد. توجه داشته باشید که در طول این مدت سه ساله تنها می توانید یک همسر داشته باشید. در واقع اگر در طول این مدت از همسر خود جدا شوید و مجدد ازدواج کنید، از واجدین شرایط نخواهید بود. شما همچنین پیش از ثبت درخواست خود باید حداقل 15 سال به صورت قانونی در کشور هلند زندگی کرده باشید. شما قبل از اول ژانویه 1985 تابعیت کشور هلند را داشته اید. و قبل از تاریخ ذکر شده با شهروند کشور دیگری ازدواج کرده اید. در این حالت شما شهروندی کشور هلند را از دست داده اید. در صورتی که از همسر خود جدا شوید، پس از یک سال می توانید برای باز پس گیری شهروندی کشور هلند اقدام کنید.

شرایط دریافت تابعیت هلند

برای دریافت تابعیت هلند شما باید یکی از شرایطی که قبلا به آن اشاره کرده ایم را داشته باشید. علاوه بر آن وضعیت شخصی شما نیز در اخذ تابعیت هلند دارای اهمیت بسیار زیادی است. برای اخذ تابعیت، شما باید؛

در طول پنج سال گذشته به زندان محکوم نشده باشید. همچنین بنا به ارتکاب جرمی در هلند به انجام کارهای عام المنفعه محکوم نشده باشید.

در طول پنج سال گذشته مجموع جرایم در نظر گرفته شده برای شما از 810 یورو تجاوز نکرده باشد.

در طول پنج سال گذشته دو جریمه سنگین نداشته باشید. منظور از جریمه سنگین، 405 یورو برای هر جریمه است. همچنین مجموع جرایم شما نباید از 1215 یورو تجاوز کند.

شما در طول این مدت اجازه ازدواج با بیش از یک نفر به صورت همزمان را نخواهید داشت.

باید به صورت رسمی اعلام همبستگی خود با دولت هلند را اعلام کنید.

شما باید ملیت اولیه خود را رد کنید. این شرایط برای کسانی است که از 4 سالگی در کشور هلند زندگی کرده اند.

مدارک اخذ تابعیت از طریق ازدواج در هلند در سال 2019

برای آن که بتوانید تابعیت کشور هلند را بدست آورید باید مدارک زیر را ارائه دهید؛

گذرنامه یا هر مدرک معتبر مسافرتی دیگر

گواهی اجازه اقامت یا هر گواهی دیگر که نشان می دهد اقامت شما قانونی است.

گواهی تولد یا شناسنامه که از طرف کشور اصلی شما صادر شده است.

گواهی ثبت رسمی ازدواج شما

گواهی عدم سوء پیشینه

در صورتی که با یکی از شهروندان رسمی کشور هلند ازدواج کنید، می توانید تابعیت این کشور را بدست آورید. اخذ تابعیت از طریق ازدواج در هلند در سال 2019 یک پروسه زمان بر است. شما تنها در صورتی می توانید تابعیت خود را تغییر دهید که حداقل 15 سال در کشور هلند زندگی کرده باشید. همچنین باید سه سال از شروع زندگی مشترک شما نیز گذشته باشد، برای کسب اطلاعات تکمیلی در این زمینه با کارشناسان سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی در ارتباط باشید.

ویزای ازدواج در هلند

از مرحله ازدواج تا صدور ویزا 6 ماه الی 1 سال زمان نیاز دارد. بر اساس قوانین مهاجرت به این کشور از روش ازدواج، می بایست از زمان ازدواج به مدت 3 سال بگذرد تا اقامت و همچنین تابعیت به این شخص داده شود. نکته حائز اهمیت برای شروع نمودن درخواست گواهی این می باشد که بر اساس آشنایی زوجین، رابطه و تمام مدارکی که نشان دهنده رابطه واقعی بین این دو می باشد. ضروری است و در مدت زمان 3 سالی که زوجین با هم ازدواج کرده اند، به صورت کامل تحت نظر می باشد تا اینکه ازدواج آنها مورد تایید قرار بگیرد. در طی این مدت شخص متقاضی ازدواج در هلند می توانند اجازه کار کردن و تحصیل نمودن در این کشور را داشته باشند.

مدارک لازم جهت اخذ اقامت هلند از طریق ازدواج

از جمله مکان هایی که برای ثبت نمودن ازدواج در هلند دارای صلاحیت هستند می توان به شهرداری و یا کلیسا و یا سایر مکانهای عمومی اشاره نمود. البته فراموش نشود که در هر حالتی ثبت ازدواج در شهرداری ضروری می باشد. در صورتی که اشخاص متقاضی ازدواج در هلند قصد ثبت نمودن ازدواجشان در شهرداری می باشد ملزم به این می باشند که از قبل تاریخ ازدواجشان را مشخص و تعیین نمایند و اقدام به رزرو نمودن نوبت ازدواج خود کنند. با این توضیح که ثبت نام می بایست حداقل برای مدت 14 روز قبل از تاریخ ازدواج انجام شود.

سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی

3 رتبه برتر
× جهت دریافت مشاوره رایگان