×

جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

استارت آپ هلند و شرایط عمومی آن

در ابتدای بحث استارت آپ هلند لازم است که با شرایط اولیه و عمومی کشور هلند آشنا شویم. کشور زیبای هلند جزء اتحادیه اروپا و عضو حوزه شنگن است که پایتخت آن شهر آمستردام می باشد. جمعیت این کشور حدود 16 میلیون نفر و مساحت آن به صورت تقریبی حدود 41.453 کیلومتر مربع است.

 زبان رسمی این کشور هلندی است اما بیش از 90 درصد مردم این کشور به زبان انگلیسی نیز صحبت می کنند. پول رسمی این کشور نیز یورو می باشد. هلند کشوری پیشرفته و قوی در حوزه اروپا محسوب می شود و رشد اقتصادی در این کشور در سال های اخیر سیر صعودی چشمگیری داشته است که تاثیر بسزایی روی نرخ بیکاری و شرایط سرمایه گذاری در این کشور داشته است.

نرخ بیکاری در هلند زیر 4 درصد است و از این نظر بستر مناسبی برای افرادی که قصد سرمایه گذاری دارند را فراهم کرده است. اما بحث استارت آپ به این صورت است که افراد باید یک طرح مبتکرانه، نوآورانه و خلاقانه برای اجرا داشته باشد. این موضوع برای تمامی کشورها یکسان است. اما کشور هلند یک سری مسائل مختلف دارد که در ادامه این مقاله به بررسی آن ها می پردازیم

استارت آپ در هلند و اخذ اقامت آن

در خصوص استارت آپ هلند و چگونگی اخذ اقامت از این طریق می توان بیان نمود که افراد باید مراحل خاصی را پشت سر بگذارند تا بتوانند به اخذ اقامت هلند از طریق استارت آپ برسند. زیرا داشتن یک استارت آپ به تنهایی به افراد مجوز ورود به این کشور را نمی دهد و منجر به اخذ اقامت افراد نخواهد شد. شرایط آن به این صورت است که اولاً باید یک طرح بسیار نوآورانه و جدید و سودآور باشد و از طرف وزارت امور اقتصادی و بازرگانی کشور هلند مورد بررسی و تایید قرار گرفته باشد.

 به این صورت که باید ثابت شود که طرحی که می خواهد اجرایی شود در هیچ جای دنیا انجام و پیاده سازی نشده و برای اولین بار در این کشور می خواهد اجرا شود. مرحله بعد به این صورت است که یک  فرد هلندی که دارای اقامت هلند و در بازار تجارت و اقتصاد این کشور و هم چنین در بخش صنعتی آن دارای تجربه کاری مناسبی است به عنوان اسپانسرشیپ شخصی که دارای ایده نوآورانه برای استارت آپ است، از ایده او حمایت کند و در یک قرارداد مشخص همکاری خود را با او اعلام کند تا شخص بتواند ایده خود را اجرایی کند و پس از آن به اخذ اقامت برسد.

افراد در این روش در ابتدا می توانند یک اقامت 1 ساله هلند را دریافت کنند و در صورت حفظ شرایط موجود تا 5 سال به صورت سالیانه اقامت خود را تمدید کنند. پس از گذشت 5 سال می توانند اقامت دائم هلند را دریافت کنند. برای پاسپورت و اخذ تابعیت هلند از سال ششم به بعد می توان درخواست نمود. نکته ای که در این میان لازم است بیان شود این است که علاوه بر کشور هلند کشورهای دیگری نیز وجود دارند که با کمترین هزینه و از طرق کم ریسک تر بتوان به اخذ اقامت در اروپا دست پیدا نمود.

 از جمله این روش ها خود حمایتی اتریش،  فرانسه، سوئیس، اسپانیا و… می باشد که بدون صرف هزینه خاصی و فقط با نشان دادن مبلغی سرمایه در حساب شخصی به عنوان تمکن مالی می توان به اخذ اقامت این کشورهای برجسته در اروپا دست پیدا نمود.

خودحمایتی همان تمکن مالی می باشد که افراد زمانی که به این طریق اقامت را به دست آوردند می توانند پس از آن، برای سرمایه گذاری ها و استارت های مختلف در این کشورها اقدام کنند و یک کارآفرینی راه اندازی کنند و به کسب درآمد یورویی بپردازند.

استارت آپ هلند و استانداردهای سرمایه گذاری در هلند

افرادی که قصد دارند از طریق استارت آپ هلند به سرمایه گذاری در این کشور بپردازند باید یک سری استانداردهای مهم را از قبل مورد بررسی قرار دهند. از جمله این استانداردها بحث مصادره اموال افراد بیگانه توسط دولت هلند و میزان فساد قضایی و سالم بودن دادگاه های این کشور در خصوص صدور آرا مختلف است. نمودار نرخ مصادره اموال در کشور هلند از سال 2014 تا سال 2019 در پایین ترین حد ممکن یعنی عدد 1 قرار گرفته است که این عدد نشان دهنده این است که هلند یک کشور امن و مطمئن برای بحث سرمایه گذاری افراد غیر اروپایی می تواند باشد. زیرا هر چقدر این نمودار به عدد 7 نزدیک تر باشد میزان ریسک سرمایه گذاری نیز بالاتر می رود و هر چقدر به نیم و صفر نزدیک تر باشد میزان اطمینان نیز بالاتر می رود.

ارائه طرح توجیهی کسب و کار (Business Plan)

برای اثبات این موضوع که طرح کسب و کار شما خلاق و جدید است، نیاز به ارائه طرح توجیهی کسب و کار دارید. به طور کلی یک طرح کسب و کار می بایست شامل موارد زیر باشد:

ارائه خلاصه ای از طرح کسب و کارتان که شامل ساختار سازمانی، نام، نقش و مسئولیت کلیه افراد درگیر در پروژه. شما می بایست فرم ساختار کسب و کار را تکمیل نمائید و هدف از کسب و کارتان را به صورت صریح و شفاف ذکر کنید.

توصیف محصول یا خدماتی که قرار است ارائه دهید و ارائه دلایل خلاقانه بودن طرح شما.

برنامه ریزی برای فعالیت هایی که قرار است در سال اول انجام شود. شما می بایست قدم به قدم برای راه اندازی کسب و کار خود ارائه دهید.

ویزای استارت آپ هلند و مراحل اقدام

ویزای استارتاپ، یا “اجازه اقامت برای کارآفرینان راه اندازان کسب و کار”، رسماً در ژانویه سال ۲۰۱۵ توسط دولت هلند برای جذب کارآفرینان خارجی معرفی شد. برای به دست آوردن ویزای راه اندازی ، قبل از ارسال درخواست خود به IND باید شرایط عمومی و خاص را رعایت کنید. پس از دریافت مجوز اقامت می توانید به کشور هلند وارد شده و شروع به راه اندازی و توسعه کسب و کار خود کنید. پس از دریافت مجوز می بایست زیر نظر اسپانسر خود و یا یک شخص با تجربه هدایت شود. دریافت ویزای استارت آپ هلند نه تنها به نفع کارآفرین است بلکه به اقتصاد این کشور کمک شایانی می کند. شهروندان هر کشوری مجاز به درخواست ویزای استارت آپ هلند هستند. البته لازم به ذکر است که شخص می بایست شرایط لازم را برای اخذ ویزای استارت آپ هلند داشته باشد:

شما باید با یک تسهیل گر شناخته شده در هلند پیدا کنید تا اسپانسر شما شود.

ایده شما باید نوآورانه باشد.

شما بایستی یک برنامه و ایده تجاری خوب داشته باشید.

شما باید تجارت و ایده خود را در اتاق بازرگانی ثبت نمایید.

برای زندگی در هلند باید از تمکن مالی خوبی برخوردار باشید.

هنگامی که با یک اسپانسر در هلند توافقی ایجاد کرده اید با ارائه مدارک مورد نیاز می توانید به منظور اجازه اقامت از طریق ویزای استارت آپ هلند در این کشور مشغول به کار شوید.

ویزای استارت آپ هلند و خدمات سازمان حقوقی مهاجرتی دکترسعید  محمدی

در این بخش از مقاله به بررسی خدمات سازمان حقوقی مهاجرتی دکترسعید  محمدی در خصوص سرمایه گذاری در هلند و اخذ ویزای استارت آپ هلند خواهیم پرداخت. از مهمترین مواردی که کلیه متقاضیان امر سرمایه گذاری در هلند می بایست مد نظر قرار دهند، انتخاب یک وکیل کارکشته و معتبر در این زمینه است تا بتواند با شناختی که از قوانین رایج در هلند دارد و همچنین تجربیات مفید اقتصادی در این امور، مشاور خوبی جهت انجام قرارداد ها برای متقاضی بوده و کارهای سرمایه گذاری را به نحوی دقیق و به درستی انجام دهد تا از هدر رفت سرمایه و زمان متقاضی جلو گیری گردد.

 بسیاری از افراد بدون اطلاع از قوانین و مقررات اقدام به فرایند سرمایه گذاری بدون مشورت با فرد باتجربه می نمایند که در بسیاری از این موارد با ضرر و عدم بازگشت سرمایه روبرو می شوند. در این خصوص سازمان حقوقی مهاجرتی دکترسعید  محمدی با بیش از ۱۵ سال سابقه درخشان در امور مهاجرت با بهره گیری از بهترین و کاربلد ترین مشاوران و متخصص ترین وکلا در سراسر دنیا جهت اطمینان از عدم هدر رفت سرمایه در زمینه ویزای استارتاپ هلند و سرمایه گذاری در این کشور در خدمت شما عزیزان می باشد /

3 رتبه برتر
× جهت دریافت مشاوره رایگان