×

جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

تحصیل در هلند

تحصیل رایگان در هلند یکی از شرایط ورود به کشور هلند و مهاجرت به کشور هلند به شمار میرود . اگر شما به دنبال کشوری جهت دریافت کار بعد از تحصیل هستید کشور هلند یکی از این کشورها به شمار میرود زیرا دانشگاه های این کشور و رشته های تدریس شده در این کشور دارای آینده ی شغلی بسیار خوبی است و میتواند در کشور هلند مشغول به کار گردید. شما از طریق تحصیل در کشور هلند به راحتی می توانید پس از پایان تحصیل در این کشور به جستجوی کار بپردازید.

نظام تحصیلی و آموزشی کشور هلند بر پایه ی نیاز و استعداد دانش آموزان بنا شده و از این رو مدارس به سه دسته ی مدارس دولتی، مدارس خاص (مذهبی) و مدارس معمولی دولتی تقسیم شده اند، البته لازم به ذکر است که تعدادی مدرسه ی خصوصی هم مشغول به فعالیت می باشند. نظام آموزشی کشور هلند بر اساس ارزیابی سازمان برنامه ریزی تحصیلی برای دانشجویان بین المللی PISA و سازمان همکاری اقتصادی وتوسعه  OECDدر رتبه بندی برترین نظام های آموزشی در رتبه نهم قرار دارد.

تحصیل اجباری برای دانش آموزان از سن ۵ سال آغاز می شود و تا سن ۱۸ ادامه می یابد. در پایان این دوره به دانش آموزان مدرک دیپلم در سطوح VWO، HAVO و MBO اعطا می شود. مدارس دولتی و خاص بر پایه ی بودجه ی دولتی اداره می شوند و هزینه های جاری این مدارس توسط دولت تامین می گردد. ولی مدارس خصوصی بر پایه ی شهریه ای که از دانش آموزان دریافت می کنند فعالیت دارند. برای تحصیل در کشور هلند در سطح تحصیلات عالی در سه مقطع لیسانس (۲۴۰ واحد طی ۴ سال)، فوق لیسانس (۶۰ تا ۱۲۰ واحد طی یک یا دو سال) و دکترا (۱۲۰ واحد در طول ۳ سال) ارائه می گردد.

بورسیه تحصیلی در هلند

بورسیه تحصیلی و کمک هزینه تحصیلی در هلند در واقع به صورت نقدی به دانشجو پرداخت نمی گردد بلکه به صورت کمک هزینه تحصیلی و تخفیف در شهریه ارائه می گردد . دانشجویانی که موفق به دریافت بورسیه می شوند می توانند شهریه مربوط به دانشجویان اروپایی را بپردازند به این صورت که شهریه دانشگاه به صورت عادی به طور میانگین ۱۰۰۰۰ یورو در سال می باشد ولی شهریه سالیانه برای دانشجویان خارجی بورسیه شده ۲۰۰۰ یورو است.

کمک هزینه تحصیلی در هلند

کشور هلند یکی از کشورهای اروپایی است که به دانشجویان بین المللی این امکان را می دهد تا با استفاده از تسهیلات مالی تحت عنوان Student Grants یا وام های مربوط به شهریه بتوانند در دانشگاه های این کشور تحصیلات سطح بالا را تجربه نمایند. طرح های حمایتی مالی دیگری مثل کمک هزینه ی اجاره مسکن Huurtoeslag و کمک هزینه ی خدمات بهداشت و درمان Zorgtoeslag نیز برای پوشش هزینه های دانشجویان در راستای تحصیل رایگان در هلند وجود دارد.

شرایطی که کمک هزینه های تحصیلی دانشجویی به دانشجویان تعلق می گیرد عبارتند از اینکه:

در راستای تحصیل رایگان در هلند، سن متقاضی نباید بیشتر از ۳۰ سال باشد. متقاضی تبعه کشورهای اتحادیه ی اروپا باشد و طی ۵ سال گذشته اقامت هلندی اخذ نموده باشد یا حداقل ۵۶ ساعت در ماه کار کرده باشد. داشتن اجازه ی اقامت یا کار همان حقوقی را برای فرد به همراه دارد که یک شهروند هلندی دارد. شرط لازم دیگر برای اینکه صلاحیت فرد احراز شود این است که درآمد ماهیانه وی کمتر از ۱۳ هزار یورو در ماه باشد.

 بعلاوه دانشجویان اروپایی که قادر نیستند شهریه های تحصیل در هلند را بپردازند می توانند از وام های دانشجویی استفاده کنند که این مورد نیز شرایط خاص خود را دارد. من جمله داشتن حساب بانکی در هلند و کد شناسایی شهروندی این کشور و داشتن سن کمتر از ۳۰ سال. دانشجویان باید به همان میزان که از وام های دانشجویی استفاده می کنند وجوه دریافتی را بازپرداخت نمایند. سقف زمانی که دانشجوی دوره ی لیسانس می تواند از کمک های مالی دانشجویی استفاده نماید ۷ سال است.

به عنوان طرح تشویقی در تحصیل رایگان در هلند، به منظور جذب دانشجویان بین المللی غیر از اتحادیه اروپا، دولت هلند برنامه ای برای ارائه کمک هزینه های مالی به این دانشجویان آغاز نموده است. این بورس تحصیلی توسط وزارت آموزش و پروش، وزارت علوم و چندین دانشگاه هلند تامین می شود. و مبلغ آن نیز ۵ هزار یورو برای سال اول می باشد که افراد می توانند با داشتن شرایط تنها یک بار از آن استفاده نمایند.

شرایط استفاده از این بورس تحصیلی برای دانشجویان بین المللی غیر اروپایی عبارتند:

فرد ملیتی غیر از کشورهای اتحادیه اروپا داشته باشد.

فرد متقاضی شرکت در دوره های آموزشی کارشناسی یا کارشناسی ارشد دانشگاه های هلند باشد.

فرد متقاضی قبلاً مدرک تحصیلی که از موسسات یا دانشگاه های هلندی اخذ ننموده باشد.

فرد شرایط خاص دانشگاه مورد نظر را داشته باشد.

هزینه تحصیل و زندگی در هلند

تحصیل و زندگی در هلند هم مانند تمام کشورهای اروپایی مبتوان هزینه های نسبتا بالایی دربردارند و قبل از اقدام و رفتن لازم است که فرد از میزان هزینه ها تاحدودی اگاهی داشته باشد.

کشور هلند از کشورهای عضو شینگن و از جمله کشورهای پیشرفته در زمینه های کشاورزی ، صنعت و توریسم می باشد که پایتخت آن شهر آمستردام و واحد پول آن یورو می باشد. علاقه مندان مهاجرت به هلند و ادامه تحصیل در هلند این امکان را دارند که از زمان اتمام تحصیلاتشان به مدت یک سال شغل مناسبی پیدا کنند. سپس می توانند به مدت طولانی تر یا حتی به طور دائم در کشور هلند اقامت داشته باشند.

در کشور هلند بیشتر از 160 مرکز تحقیقاتی و دانشگاهی مستقر شده که این تعداد دانشگاه در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی بسیار قابل توجه است البته قابل ذکر است که تنها حدود نیمی از این مراکز قابل تایید وزارت علوم ایران هستند. وکلای مجرب ما در سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی قادر به اخذ ویزای تحصیلی در دانشگاه های تایید شده برای متقاضیان ادامه تحصیل در کشور هلند می باشند همچنین متقاضیان جهت کسب مشاوره در زمینه شرایط اعزام دانشجو به هلند می توانند به مشاورین سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی تماس حاصل فرمایند.

بسیاری افراد تحصیل در هلند را در جهت مهاجرت به هلند از طریق تحصیل اقدام می کنند، این افراد می توانند پس از اخذ اقامت هلند از نوع تحصیلی ، نسبت به اخذ تابعیت هلند اقدام کنند، البته شایان ذکر است این روش یکی از روش های مهاجرت به هلند در کنار راه های دیگر مثل ویزای کار در هلند و سرمایه گذاری در هلند می باشد. شایان ذکر است تابعیت هلند از طریق تولد نیز این کشور از تابعیت خون تبعیت می کند و در معنایی تابعیت هلند خون می باشد ولی توجه داشته باشید که تابعیت خاک می تواند به مهاجرت از طریق تولد فرزند در هلند کمک کند که این کشور از این قاعده مستثنی است.

شرایط تحصیل و اعزام دانشجو به هلند

افرادی که خواهان اخذ ویزای تحصیلی هلند می باشند می بایست یک سری از هزینه های اولیه را به حساب دانشگاه مربوطه واریز کنند که این هزینه ها عبارتند از : هزینه شهریه یکسال یا یک نیم سال تحصیلی ، مبلغ 500 یورو جهت بیمه یکسال ، مبلغ 500 یورو برای صدور اقامت یکسال ، هزینه اجاره اتاق برای حداقل 3 ماه. قابل ذکر است کسانی که این هزینه ها را به حساب دانشگاه مورد نظر واریز می کنند دیگر نیازی به حساب بانکی و یا اثبات پشتوانه مالی ندارند و ویزای آنها از طرف سفارت هلند در مدت زمان کمتری نسبت به دیگر افراد صادر می شود و همچنین افرادی که به صورت تحصیلی به این کشور مهاجرت می کنند، از مزایای اقامت تحصیلی هلند برخوردار می شوند، این روش یکی از کارهایی است که افرادی که قصد مهاجرت به هلند از طریق تحصیل را دارند باید طی کنند.

دوره های تحصیلی در هلند

یکی از شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در هلند در مقطع کارشناسی ، داشتن مدرک دیپلم با معدل بالای 12 می باشد. همچنین دانشجویان می بایست مدرک ایلتس 6 را داشته باشند البته کسانی که مدرک زبان ندارند می توانند در کلاس های آموزشی زبان در کشور هلند شرکت کنند اما پیشنهاد وکلای ما این است که برای راحت تر گرفتن ویزای تحصیلی کشور هلند داوطلبان مدرک زبان خود را در ایران بگیرند.

تحصیل در هلند در مقطع لیسانس 4 سال به طول می انجامد و زبان تدریس در این دوره زبان آلمانی است به همین دلیل متقاضیان باید برای اخذ پذیرش از دانشگاه ها در هلند مدرک B1 یا B2 زبان آلمانی را داشته باشند. قابل ذکر است کسانی که مدرک زبان آلمانی خود را در ایران گرفته اند نسبت به کسانی که متقاضی شرکت در دوره های کالج زبان آلمانی در هلند هستند ، راحت تر میتوانند ویزای تحصیلی کشور هلند را بگیرند.

دانشگاه های معتبر هلند

در اینجا به چند دانشگاه مورد تایید وزارت علوم ایران اشاره میکنیم:

Leiden university

University of Groningen

Instituut brouwer

University of twente

University of twente

Utrecht university

تحصیل دوره های زبان در هلند

امکان طی دوره های زبان انگلیسی نیز در هلند وجود دارد، چنانچه فردی علاقه و یا حوصله ی ادامه ی تحصیل را نداشته باشد می تواند با دوره های زبان انگلیسی را در این کشور بگذراند. مدت زمان این دوره بسته به شرایط دانشجو متفاوت است و ارائه مدرک زبان ولی در سطح پایین نیز الزامی است. سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی با همکاری وکیل مهاجرت به هلند و موسسات آموزشی در این کشور راه ورود شما را به هلند تسهیل نموده است. از مزایای دوره های زبان عدم محدودیت سنی جهت پذیرش و کوتاه بودن این دوره ها می باشد.

تحصیل در دانشگاه دلفت هلند

دانشگاه دلفت در کشور هلند یکی از بهترین و مشهورترین دانشگاه های کشور هلند است که در سال 1842 تاسیس شده و یکی از 200 دانشگاه برتر جهان می باشد. این دانشگاه دارای 8 دانشکده می باشد که عبارتند از:

دانشکده هوا و فضا

دانشکده معماری

دانشکده مهندسی مکانیک

دانشکده برق- ریاضی و کامپیوتر

دانشکده طراحی صنعتی

دانشکده سیاست و مدیریت

دانشکده علوم پایه

دانشکده عمران و زمین شناسی

 . شرایط دریافت اقامت استانی, که به طور رسمی به نام (Machotging tot Voorlopig Verblijf (MVV  می باشد که به عنوان  اجازه ورود به هلند شناخته می شود. دانشگاه میزبان به وکالت از دانشجویان برای MVV درخواست می دهد.

MVV اجازه ورود به کشور را برای یک دوره شش ماهه می دهد. بیشتر دوره های دانشگاهی به مدت 1 تا 4 سال طول می کشد، بنابراین MVV کافی نیست و باید درخواست VVR دهید.

پس از ورود به کشور، شما باید برای VVR یا اجازه اقامت درخواست بدهید. دانشگاه میزبان به وکالت از دانشجویان برای VVR درخواست می دهد.

VVR فقط برای اهداف تحصیلی مجاز است و تا مدت زمان دوره ثبت نامی دانشجو اعتبار دارد. شرایط دیگری برای اعتبار VVR وجود دارد. در این شرایط VVR تا زمانی اعتبار دارد که معدل کل دانشجو حداقل 50 درصد از نمره کل معدل باشد

از آنجا که هلند بخشی از اتحادیه اروپا است، دانشجویان بین المللی از اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا، حق امتیاز خاص و شرایط مختلفی دارند. آنها برای تحصیل در هلند نه MVV و نه VVR نیاز دارند. چنین دانشجویی باید به سادگی از موسسات میزبان خود بخواهد تا اسامی آنها را در اداره مهاجرت ثبت کند. دانشجویان آمریکایی، کانادا، ایالت واتیکان، موناکو، کره جنوبی، ژاپن، استرالیا و نیوزیلند، فقط یک VVR نیاز دارند. برای دریافت موفقیت آمیز ویزای دانشجویی هلند، باید این مدارک را حتما ارسال کنید:

پاسپورت دارای اعتبار

اثبات توانایی مالی که می توانید هزینه های مالی خود در مدت اقامت را پرداخت کنید که این شامل تمام و یا یکی از مدارک لازم از جمله: انتقال وجه مالی , صورت حساب بانکی و نامه بورس تحصیلی است.

نامه ی پذیرش و یا ثبت نام در دانشگاه

گواهی پرداخت تمام هزینه های قانونی مورد نیاز

بیمه سلامت

گواهی NUFFIC، فقط برای دانشجویان چینی لازم است.

فرم درخواست تکمیل شده

دو قطعه عکس اداری

گواهی تولد

کپی مدارک تحصیلی

الزامات بیمه

دانشجویان برای دریافت ویزای دانشجویان هلندی، باید بیمه درمانی معتبر داشته باشند تا هزینه های پزشکی خود را در هلند بپردازند. برای دانشجویان کشورهای غیر اروپایی، منطقه اقتصادی اروپا و دانشجویان سوئیس، کارت بیمه سلامت اتحادیه اروپا کافی است. کسانی که در هلند مشغول به کار هستند، اخذ بیمه سلامت عمومی هلندی برای آنها اجباری است. اگر قصد دارید که در طول دوره خود به صورت پاره وقت کار کنید، باید این نکته را مد نظرداشته باشید.

دانشجویان باید از موسسه میزبان خود در مورد الزامات بیمه درمانی و معرفی یک شرکت بیمه اطلاعات کسب کنند. بسیاری از شرکت های خصوصی نیز بسته های ویژه بیمه برای دانشجویان ارائه می دهند. گزینه های دیگر ی برای بیمه وجود دارد که به شدت توصیه می شود اما اجباری نیست. بیمه تعهد شخصی که هزینه های صدمه ای را می پردازد که شما به فرد دیگر یا اموال ایشان وارد کرده اید.

بیمه بازگشت نیز باید در نظر گرفته شود. در صورتی که به خاطر یک وضعیت پزشکی جدی مجبور شوید به کشور خودتان بازگردید، این بیمه هزینه آن را می پردازد. بیمه وسایل ، منزل شما را در برابر هرگونه خسارت به منزل به علت آتش سوزی، آب گرفتگی, سرقت، و غیره بیمه می کند.

همه دانشجویان بین المللی مجازند در کنار تحصیل خود کار کنند. دانشجویان غیر اتحادیه اروپا و غیر  منطقه اقتصادی اروپا، برای کارکردن باید مجوز بگیرند. این اجازه باید از طرف کارفرمای احتمالی شما به دست شما برسد. حتی با این اجازه کار، دانشجویان می توانند فقط مدت محدودی ، یعنی 10 ساعت در هفته کار کنند. آنها در ماههای ژوئن، ژوئیه و اوت اجازه کار تمام وقت دارند.

دانشجویان اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا (به غیر از کرواسی) و سوئیس نیاز به مجوز کار ندارند. شما باید  یک شماره خدمات شهروندی داشته باشید تا دستمزد خود را دریافت کنید. هنگام ثبت نام در شهرداری منطقه برای این شماره درخواست می دهید.

حتی زمانی که شما یک دانشجو هستید، باید مالیات بر درآمد پرداخت کنید. اگر شما بورسیه شده اید، توجه داشته باشید که در برخی موارد حتی بورس تحصیلی به عنوان درآمد است و بنابراین باید مالیات بر درآمد پرداخت کنید.) سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی از موسسات اعزام دانشجو به راحتی و در کمترین زمان ویزای تحصیلی کشور هلند را دریافت کرده و به ادامه تحصیل در این کشور بپردازند.

مهاجرت از طریق ثبت شرکت در هلند به چه شکلی است؟

برای مهاجرت به صورت ثبت شرکت فرد در درجه اول با رعایت ضوابط و مقررات قانونی و حقوق تجارت بین الملل و انتخاب نوع شرکت اقدام به ارائه یک طرح تجاری نماید در ارائه این طرح تجاری فرد حتما باید دقت نماید که طرح تجاری او برای اینکه مورد تایید اتاق بازرگانی و مورد تایید قوانین ثبت شرکت در کشور شود باید چند نکته مهم را در ارائه طرح تجاری خود اعم از اینکه طرحی که فرد ارائه می دهد حتما دارای یک طرح و ایده جدید باشد تا مشابه آن در کشور یافت نشود و همچنین نوعی کارآفرینی محسوب شود و باعث سودآوری زیاد در کشور شود همچنین زمانی که عنوان شغلی مرتبط با طرح تجاری برای آگهی استخدام تبعه داده می شود، چندتا تبعه خواهان استخدام در این شرکت می شودند نیز رعایت شود.

بعد از قبولی طرح تجاری در دولت مربوطه فرد اقدام به خریدن یک محل برای راه اندازی شرکت خود شده و سپس مدیر عامل و اعضای هیئت مدیره را مشخص می کند.

3 رتبه برتر
× جهت دریافت مشاوره رایگان