×

جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

ویزای توریستی هلند و بررسی شرایط اخذ آن

ویزای توریستی هلند ، مراحل، مدارک و تمامی نکات مربوط به اخذ ویزای گردشگری کشور هلند در این مقاله مورد نقد و بررسی قرار خواهد گرفت. شرایط اخذ ویزای توریستی هلند چیست؟ آیا اخذ ویزای توریستی هلند بدون دعوتنامه امکان پذیر است؟ آیا ویزای توریستی کشور هلند قابلیت تبدیل به ویزا های دیگر را دارد؟

شانس اخذ ویزای توریستی هلند از ایران چقدر است؟ مدارک لازم برای سفارت هلند جهت گرفتن ویزا کدامند؟

 آیا امکان پناهندگی با ویزای توریستی هلند وجود دارد؟ ما در این مقاله پاسخ به این قبیل سوالات پاسخ داده و تمامی مطالب مربوط به این ویزا را برای شما عزیزان به رشته ی تحریر در آورده ایم. هلند کشوری بسیار مهاجرپذیر با بازار کار مناسب است که مقصد بسیاری از افراد برای مهاجرت چه از طریق ویزا های تحصیلی و یا کاری و چه برای گردش و تفریح است؛ البته ویزای توریستی یا گردشگری کشور هلند تنها به منظور تفریح و تفرج در این کشور صادر نمی گردد و افرادی که قصد دارند با دوستان یا آشنایان خود در این کشور دیدار داشته باشند یا در سمینارهای دلخواه شرکت داشته باشند و یا حتی در دوره های تحصیلی کمتر از سه ماه شرکت کنند، می توانند جهت اخذ ویزای توریستی کشور هلند اقدام نمایند.

سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی پیشگام در تمامی امور مهاجرتی با داشتن سابقه ای طولانی در زمینه ی مهاجرت به کشورهای مطرح دنیا، می تواند در این راه پشتیبان و همراه شما هموطنان عزیز باشد. لذا برای داشتن اطلاعات از روش های گوناگون مهاجرت و پاسخ دهی به تمامی ابهامات خود می توانید با سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی تماس حاصل فرمایید تا به صورت رایگان اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت کنید.

مدارک ویزای توریستی هلند

کشور کوچک هلند با حدود 17 میلیون نفر جمعیت در شمال غربی اروپا و در دریای کارائیب قرار دارد. در این کشور علاوه بر وجود جاذبه های گردشگری فراوان، آب و هوای معتدلی نیز حاکم است که باعث افزایش گردشگران اروپایی به این کشور شده و توریسم را به یکی از ارکان اقتصاد هلند تبدیل کرده است. بسته به اهداف سفر، ویزاهای مختلفی برای ورود به هلند وجود دارد. از سال 1995 هلند به عنوان یک کشور عضو اتحادیه اروپا، عضو کشورهای پیمان شینگن شده است؛ و برای سفر به این کشور نیاز به اخذ ویزای شینگن میباشد.

ویزای توریستی هلند

این ویزا صرفا به منظور سفرهای تفریحی مانند تعطیلات، کروز، گشت و گذار و دیگر فعالیتهای تفریحی است و امکان تحصیل و کار در مدت اقامت هلند توسط ویزای توریستی وجود ندارد. درصورت تائید درخواست ویزای شینگن ، یک ویزای توریستی هلند با 90 روز اعتبار در یک بازه 180 روزه به متقاضی تعلق خواهد گرفت.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای شینگن هلند

 • فرم تکمیل شده درخواست ویزای شینگن هلند

 • 2 قطعه عکس در سایز عکس پاسپورت و مربوط به 6 ماه اخیر با زمینه سفید

 • پاسپورت با اعتبار حداقل سه ماه بیشتر از تاریخ سفر و حداقل دو صفحه خالی و ویزاهای قبلی (درصورت وجود)

 • رزرو بلیط رفت و برگشت

 • بیمه مسافری با حداقل 30هزار یورو بازپرداخت

 • گواهی بانکی 6 ماهه اخیر

 • سند محل اقامت در هلند (رزرو هتل)

 • اثبات وضعیت مدنی (گواهی ازدواج، گواهی تولد فرزندان و ...)

 • اثبات تمکن مالی برای مدت اقامت در هلند

 • نامه حاوی هدف و برنامه های سفر به هلند

 • مدارکی که اثبات کند شما در زمان مشخص شده کشور را ترک میکنید

درخواست های ویزای توریستی هلند باید شخصا توسط متقاضی ارائه شود ، همچنین برای هر مدرک یک کپی نیز تهیه شود. مدارک درخواستی سفارت هلند باید به زبان هلندی، انگلیسی، فرانسوی یا اسپانیایی ترجمه رسمی شود. متقاضی ویزای توریستی هلند باید دارای حداقل شرایط یعنی دارا بودن شغل و همچنین دارا بودن حساب بانکی با موجودی کافی جهت سفر به اروپا باشد.

مدارک لازم ویزای توریستی هلند براساس وضعیت شغلی

1- درصورتی که کارمند هستید : قرارداد استخدام، اجازه مرخصی از کارفرما و گواهی مالیات بر درآمد

2- درصورتی که شغل آزاد دارید : کپی پروانه کسب، گواهی مالیات بردرآمد (ITR)

3- درصورتی که مشغول به تحصیل هستید : مدرک ثبت نام و گواهی No-objection از مدرسه یا دانشگاه

4- اگر بازنشسته هستید : گواهی بازنشستگی 6 ماه آخر

مدارک ویزای توریستی هلند برای کودکان زیر سن قانونی (18سال) :

 • گواهی تولد

 • مدارک شناسایی والدین

 • اثبات تمکن مالی والدین ( قرارداد کار، مجوز کسب و کار یا صورت حساب بانکی)

 • رضایت نامه محضری از والدین

هزینه ویزای توریستی هلند

هزینه ویزای شینگن هلند با هدف سفرهای توریستی برای بزرگسالان 60 یورو ، برای کودکان 6 تا 12 سال 35 یورو میباشد. هزینه های مربوط به ویزا باید به یورو و به صورت نقدی پرداخت شود و در صورت پذیرفته نشدن درخواست برگشت نخواهد داده شد. هزینه ویزای شینگن برای موارد زیر رایگان است:

 • کودکان زیر شش سال

 • افراد زیر 12 سال با ملیت های ارمنستانی و آذربایجانی

 • دانش آموزان، دانشجویان و معلمانی که با هدف آموزش به هلند سفر میکنند

 • محققین علمی درصورتی که از موسسات دعوت شوند

 • نمایندگان سازمان های غیر انتفاعی برای شرکت در سمینارها، کنفرانس ها، ورزش و رویدادهای فرهنگی یا آموزشی با سن حداکثر 25 سال

روند درخواست ویزای توریستی هلند

درخواست ویزا برای هلند و جزایر کارائیب هلند به طور مشترک در سفارت هلند در تهران انجام میشود. پس از تهیه و تکمیل مدارک به درستی و ثبت نام در وب سایت سفارت هلند، باید برای وقت سفارت و انجام مراحل بیومتریک و مصاحبه اقدام کنید. برای گرفتن وقت سفارت باید تمامی مدارک خواسته شده بدون نقص ارائه شوند و این نکته را در نظر داشته باشید که پس از ثبت وقت سفارت امکان لغو یا تغییر آن نیست. زمان حضور شما در سفارت از طریق ایمیل به شما ارسال میشود که برای مصاحبه باید پرینت آن را همراه خود داشته باشید.

در روند وقت سفارت علاوه بر گرفتن عکس دیجیتال، از هر ده انگشت متقاضی توسط اسکنرهای دیجیتال اثر انگشت گرفته میشود. مدت زمان بررسی درخواست ویزای هلند حداقل 15 روز است، بنا به دلایل مختلف این زمان ممکن است بیشتر طول بکشد. در طول پروسه بررسی درخواست ویزای هلند، پاسپورت متقاضی نزد سفارت خواهد ماند. در زمان درخواست در سفارت هلند برای کودکان زیر سن قانونی والدین باید همراه باشند. برای رفع هرگونه مشکل احتمالی بهتر است تا متقاضیان ویزای توریستی هلند سه ماه قبل از تاریخ سفر خود اقدام به اخذ ویزای شینگن کنند.

ویزای توریستی هلند با وثیقه یا بدون وثیقه

برای اخذ ویزای توریستی هلند داشتن دعوتنامه ی رسمی و معتبر کمک بسیار زیادی می تواند به بالا بردن شانس اخذ ویزای متقاضی کند. داشتن اقوام یا بستگان نزدیک که شهروند کشور هلند باشند و یا مجوز اقامت دائم این کشور را داشته باشند، می توانند دعوتنامه را برای متقاضی ارسال کنند. اما موسساتی وجود دارند که در ازای مبلغ مشخصی، دعوتنامه ای را برای متقاضی اخذ ویزای توریستی هلند صادر می کنند که بتواند با این دعوتنامه شانس اخذ ویزای خود را بالا ببرند. منظور از وثیقه، مبلغی است که فرد برای دریافت دعوتنامه به صورت امانت نزد در آن موسسه می گذارد. دلیل نگه داشتن این وثیقه آن است که متقاضی قصد پناهنده شدن در کشور هلند را نداشته باشد و پس از اتمام سفر به ایران بازگردد. این وثقه پس از بازگشت از هلند قابل برگشت می باشد و متقاضی می تواند وثیقه ی خود را پس از بازگشت به طور کامل دریافت کند.

3 رتبه برتر
× جهت دریافت مشاوره رایگان