×

جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

ثبت شرکت در هلند

اگر شما مایل به تاسیس نهاد قانونی خود در قالب ثبت شرکت  در هلند هستید، سه گزینه وجود دارد:

شما می خواهید کسب و کار خود را به طور دائم تاسیس کنید.

شما می خواهید کسب و کار خود را به طور موقت تاسیس کنید .

شما قصد راه اندازی کسب و کار و بیزینس در هلند را دارید اما هنوز بیزینس ثابتی در کشور هلند ندارین

 تاسیس دائمی شرکت  در هلند:

اگر شما یک شرکت خارجی با شعبه هلندی (موسسه دائمی) هستید، باید در اداره بازرگانی  ثبت نام تجاری  کنید.  ثبت نام به صورت شخصی یا با ارسال چند اسناد و فرم صورت می گیرد.

 چه کسی می تواند این شرکت را ثبت کند؟

 اگر شما جز یکی از دسته های زیر باشید می توانید در اداره بازرگانی کشور هلند ثبت نام تجاری نمایید:

یک مدیر شرکت

از طرف یک مدیر تبعه هلندی وکالت نامه دارید که شما به عنوان یک مدیر می توانید فعالیت نماییداین وکالت نامه باید با امضای رسمی باشد و شما همچنین باید به عنوان یک مدیر ثبت نام کنید.

  چگونه می توانید در هلند  شرکت را ثبت کنید؟

شما باید با قرار ملاقات در اتاق بازرگانی با هویت معتبر خود، خود را به صورت شخصی معرفی کنید.

ثبت شرکت در هلند در صورت های زیر اتفاق می افتد

ثبت شرکت زیر بطن شخص حقوقی در قالب های مسئولیت محدود/ تضامنی/ سهامی خاص و…

ثبت شرکت در قالب شخص حقوقی زیر بطن شخص حقیقی

ثبت شرکت در قالب مجوز از یک نماینده رسمی در هلند

 لطفا توجه داشته باشید: تنها افراد حقوقی خارجی می توانند در اتاق بازرگانی ثبت نتم تجاری نمایند.  برای مثال اگر مایل به افتتاح یک شعبه هلندی از شرکت خارجی خود باشید، باید یک کسب و کار جدید ایجاد کنید.

اسناد شما باید به زبان های  هلندی، انگلیسی، آلمانی یا فرانسوی ارسال شود:

اثبات ثبت نام تجاری شما در اتاق بازرگانی؛

کپی تایید Memorandum از انجمن؛

کپی تاییدیه مقررات انجمن؛

اسنادی که به وضوح نشان می دهد هیئت مدیره منصوب شده است.

 اسناد باید به عنوان کپی معتبر یا اسناد اصلی تأیید شوند.  اتاق بازرگانی می تواند سندی را درخواست کند که تأیید اعتبار اقدامات عمومی خارجی (“آپدیت”) را تأیید کند.

اگر شما یک نهاد قانونی خارجی هستید که در هلند مستقر نیست، شما مجبور نیستید در ثبت نام تجاری ثبت نام کنید.  با این حال، اگر کسب و کار شما شامل مالیات بر ارزش افزوده باشد ، شما باید در اداره مالیات و گمرک هلند ثبت نام کنید.

سازه های مورد نیاز برای شروع ثبت  شرکت در هلند:

هلند مقررات و فرم های قانونی مختلفی برای ساختارهای مختلف ثبت شرکت را  دارد.  مر حالی که شرکت های بزرگ اغلب به عنوان یک شرکت  خصوصی یا BV شناخته می شوند.

دو نوع رایج ثبت شرکت حقوقی معروف به  ( rechtsvormen ) برای شروع ثبت شرکت در هلند وجود دارد..   مجوز کسب و کاردر هلند  به عنوان “rechtvormen zonder rechtspersoonlijkheid”  شناخته می شوند، به این معنی که فرد مسئول درآمد کسب و کار و بدهی های بالقوه خود می باشد .  به عبارت دیگر، بین دارایی های خصوصی شما و دارایی های تجاری تفاوت وجود ندارد.  با مشاغل مشروط ، یا ” rechtvormen met rechtspersoonlijkheid ” ، شما حساب های جداگانه ای دارید و از بدهی های تجاری خود محافظت می کنید.

انواع مختلف تبت شرکت در هلند  عبارتند از:

تجارت تک نفره ( Eenmanszaak یا ZZP)

مشارکت محدود (Commanditaire vennootschap یا CV)

مشارکت عمومی ( Vennootschap onder firma یا VOF)

مشارکت تجاری / حرفه ای ( Maatschap).

 انواع مختلف شرکت های ثبت شده عبارتند از:

شرکت خصوصی محدود: با مسئولیت محدود. و شرکت ( Besloten vennootschap یا BV)

شرکت سهامی عام: PLC و شرکت ( Naamloze vennootschap یا NV)

تعاونی و جامعه بیمه متقابل ( Coöperatie en antderlinge waarborgmaatschappij)

بنیاد ( Stichting)

انجمن (Vereniging).

  الزامات قانونی بین سازه های تجاری متفاوت است.  برای مثال یک کسب و کار تک نفره را می توان بدون اسناد رسمی تنظیم کرد (اگر چه ثبت نام شرکت اجباری است )، در حالی که یک شرکت بزرگ (BV یا NV) مستلزم  اسناد رسمی است.

هر دو BV و NV نیز دارای سهامداران هستند و NV ها نیاز به حداقل سرمایه اولیه کسب و کار را با 45 هزار یورو دارند.  الزام سرمایه برای BVs در سال 2012 لغو شد، گرچه هزینه های راه اندازی براساس ساختار تجاری و اندازه کسب و کار تقریبا EUR 1500-2،500 و بالاتر تعیین می شود.

 تفاوت اصلی میان ساختارهای مشارکت این است که یک مشارکت حرفه ای ( maatschap ) یک نوع همکاری بین متخصصان است، پ(مانند CV یا VOF). .  مثلا اگر شما و یکی از دوستانتان یک شرکت تولبد  تی شرت را شروع می کنید، شما در حال  یک مشارکت تجاری / حرفه ای ( maatschap ) هستید

فرصت های اقتصادی در هلند :

هلند از موقعیت پایدار عنوان یک عضو اصلی اتحادیه اروپا و سهولت سفر در منطقه شنگن استفاده می کند.  این فرصت های زیادی را ارائه می دهد، زیرا مسیرهای تجاری جدید و سرمایه گذاری های فراتر از مرزهای هلند ایجاد می شود.

هلند برای دسترسی به بازارهای بزرگ شناخته شده است.  بنادر روتردام و ناحیه بندر یوروورورت، تجارت بین المللی را با سرزمین اصلی اروپا متصل می کنند؛ یوروورورت هلندی است:

به دلیل قدرت بالای  تجاری هلند و زیرساخت های حمل و نقل قوی، این کشور به عنوان بزرگترین اقتصاد جهان در رتبه 20 قرار دارد.  نیروی هلندی پایدار، به خوبی تحصیل کرده و به طور کامل دو زبانه است، و آن را برای اهداف استخدام و برخورد با دیگر فرهنگ ها آسان می کند.  این امر برای شروع یک کسب و کار مناسب است.

روش ثبت شرکت در هلند:

اطلاعات هویتی در مورد مدیران و سهامداران شرکت BV.

کپی پاسپورت از همه مدیران، سهامداران و دیگر صاحبان سود نهایی.

فرم پر شده در مورد تشکیل یک کسب و کار.

نام پیشنهادی شرکت ، این باید قبل از تأیید شدن در دسترس باشد.

 پس از تهیه اسناد اولیه برای تشکیل ثبت شرکت در هلند ، سهامداران باید از دفتر اسناد رسمی هلندی برای امضای اسناد تشکیل شده اقدام نمایند

با توجه به شرایط ذکر شده در بالا و روش اقدام به ثبت شرکت در کشور هلند و همچنین انواع شرکت های موجود در هلند به افراد پیشنهاد می شود در صورت موجود راه های کم هزینه تر و کم ریسک تر مانند راه های تحصیلی و ویزاهای کار را برای ورود به این کشور انتخاب کرده زیرا که روش ثبت شرکت در زیر گروه ویزاهای سرمایه گذاری قرار می گیرد و همانطور که از اسمش مشخص است نیازمند سرمایه می باشد و چون پروسه ثبت شرکت حتما باید با طرح تجاری موفق و مورد تایید دولت پیش رود ممکن است فرد با هزینه های کلان وارد کشور شود اما طرح تجاری او مورد تایید دولت واقع نشود و یا اینکه با توجه به اینکه فرد به دلیل اینکه از قبل در این کشور حضور نداشته و با قوانین مالیاتی و حقوق تجارت بین الملل و…. آشنا نیست ممکن است با هزینه های کلان وارد شده و این قوانین و مالیات ها با درامد فرد سازگار نشود و فرد از پرداخت ها و … باز بماند در این صورت شرکت ورشکست شود و تمام هزینه های فرد از بین برود ، پس توصیه می شود فرد اول با انواع ویزاهای کم هزینه مانند تحصیلی وارد این کشور سپس شده در محیط حضور یابد و با تحقیق و بینش بالا و مشورت با وکیل روسی در زمینه ثبت شرکت قدم بردارد.

اگر شما هم خواهان ثبت شرکت در هلند هستید وکلای مجرب در سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی می توانند شما را یاری دهند   امید است که این مطلب توانسته باشد اطلاعات مفیدی هر چند مختصر کمکی به اطلاعاتی شما در زمینه  مهاجرت به هلند  کرده باشند.

به دلایل گوناگون ممکن است شما تصمیم به ثبت شرکت در هلند داشته باشید؛ و بخواهید درباره قوانین ثبت شرکت در هلند اطلاعاتی کسب کنید. بسیاری از افراد این کار را روشی برای مهاجرت می‌دانند؛ و مهاجرت از طریق ثبت شرکت در هلند روشی است که می‌تواند خیلی زود مقدمات اقامت شما در این کشور زیبا را فراهم کند. البته اکیدا توصیه می‌کنیم ثبت شرکت در هلند به دلایلی فراتر از مهاجرت صورت گیرد؛ تا بتوانید از طریق آن اقدام به راه‌اندازی یک کسب‌وکار واقعی نمایید.

به عبارت دیگر توجه داشته باشید که ثبت شرکت اگر تنها با هدف کسب اقامت در کشور هلند باشد؛ از نظر هزینه‌ها و سختی کار، روشی به‌صرفه نیست. در این شرایط بهتر است از سایر روش‌های مهاجرت به هلند استفاده نمایید. اما اگر علاوه بر دریافت اقامت هلندف دارای اهداف تجاری و کارآفرینانه نیز هستید؛ می‌توانید با ثبت کسب‌وکار خود در هلند با یک تیر دو نشان بزنید.

مهم‌ترین امتیازات ثبت شرکت در هلند

ثبت شرکت در هلند برخلاف بسیاری از کشورها، نیازمند داشتن شرکای محلی نیست؛ و شما می‌توانید شرکت تک نفره و یا سهامی خاص خود را، با افراد دلخواه خود تاسیس نمایید.

ثبت شرکت در هلند امکان دریافت اقامت در این کشور را برای شما فراهم می‌کند. البته توجه داشته باشید که این اقامت تا زمانی تمدید خواهد شد که شرکت شما به‌صورت واقعی به فعالیت اقتصادی پرداخته و از نظر امور حقوقی، از جمله پرداخت حداقل مالیات سالانه، مشکلی نداشته باشد.

پس از سه سال از گذشت ثبت شرکت، شما می‌توانید برای دریافت اقامت دائم کشور هلند اقدام کنید. همچنین در صورت دریافت اقامت دائم و با گذشت پنج سال از آن، می‌توانید برای دریافت پاسپورت هلندی اقدام کنید.

با ثبت شرکت در هلند شما می‌توانید اقامت خود و خانواده‌تان را در این کشور تضمین کنید. این اقامت به شما اجازه می‌دهد دارای ویزای شنگن بوده و آزادانه در سراسر اروپا و بسیاری دیگر از نقاط جهان رفت و آمد کنید.

بهره بردن از قوانین تجارت آزاد در منطقه اتحادیه اروپا، از دیگر مزایایی است که ثبت شرکت در هلند در اختیار شما می‌گذارد.

کشور هلند در شمال اروپا واقع شده است و پایتخت آن  را شهر آمستردام تشکیل می دهد. واحد پول در این کشور یورو و زبان رسمی مردم، زبان هلندی (Dutch) می باشد. کیفیت مطلوب زندگی، امکان تحصیل در دانشگاه های بی نظیر این کشور، شرایط محیطی مناسب و زیبا، عضویت در اتحادیه اروپا، امکان کار و شرایط اقتصادی مناسب و بسیاری از مزیت های دیگر کشور هلند را مورد توجه بسیاری از افراد قرار داده است.

3 رتبه برتر
× جهت دریافت مشاوره رایگان