×

جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

خرید ملک در کشور هلند

به طور کلی امکان خرید ملک در بسیاری از کشورهای اروپایی برای متقاضیان وجود دارد. بسیاری از کشورها نظیر کشورهای پرتغال، اسپانیا، یونان و ... این امکان را به متقاضی می دهند که بتواند ملکی را خریداری نموده و از طریق ملک خریداری شده اقامت موقت و سپس اقامت دائم را دریافت نماید. کشور هلند نیز امکان خرید ملک را به اتباع غیر هلندی اعطا نموده است و بسیاری از متقاضیان این امکان را دارند که بدون محدودیت در این کشور به خرید و فروش ملک بپردازند. رعایت قوانین عمومی بر اساس قرارداد موجود و ثبت در مراجع رسمی نکته ای است که باید مورد اهمیت قرار گیرد.

مراحل خرید ملک در کشور هلند

متقاضی در صورت تقاضا برای خرید ملک با یافتن ملک مورد نظر خود در کشور هلند، باید ملک را مورد ارزیابی قرار دهد و بسته به میزان ارزش ملک، میزان وام تعلق گرفته و میزان دارایی مذاکرات لازم در این خصوص را سپری نماید که این مذاکرات می تواند از طریق نماینده میان خریدار و فروشنده انجام گیرد. با اخذ تصمیم نهایی در خصوص قیمت ملک، قرارداد پیش فروش  (koopovereenkomst)  یا قرارداد موقت (voorlopige) در یک دفتر اسناد رسمی میان خریدار و فروشنده امضا می شود. با ثبت انتقال مالکیت و تکمیل فرایند در دفتر اسناد رسمی مراحل خرید ملک صورت می پذیرد. ثبت مالکیت برای متقاضیان در کشور هلند بین هزار تا ۳ هزار یورو هزینه خواهد داشت که به طور معمول هزینه نمایندگی توسط فروشنده پرداخت می شود و سپرده و وام های تعلق گرفته پس از ثبت قرارداد امضا می گردد. به طور معمول قراردادهای پیش فروشkoopovereenkomst) ) یا قراردادهای موقتvoorlopige) ) حاوی تمام اطلاعات ضروری معمول از جمله جزئیات اموال، اختیارات، محاصره و ... می باشد.

پس از ثبت و امضای قرارداد میان خریدار و فروشنده بر اساس قوانین کشور هلند تا مدت ۷۲ ساعت به خریدار فرصت تغییر نظر و حق فسخ قرارداد امضا شده بدون مجازات اعطا می شود و خریدار این فرصت را خواهد داشت تا در این زمان از خرید ملک مورد نظر صرف نظر نماید. پس از ۷۲ ساعت ملک خریداری شده به نام خریدار نهایی می گردد و امکان تجدید نظر بدون مجازات نقدی وجود نخواهد داشت.

قیمت ملک در کشور هلند

قیمت خرید ملک یا آپارتمان در کشور هلند بسته به شهر و محل ملک (شهرهای اصلی، حومه شهر، منطقه و ...)، اندازه و متراژ ملک و امکاناتی که در اختیار متقاضیان قرار می دهد  متفاوت بوده و بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار یورو محاسبه شده است.

قوانین اجاره ملک در کشور هلند

متقاضی خرید ملک در کشور هلند این فرصت را دارد تا بتواند ملک خریداری شده خود را اجاره دهد. با این منظور فرد می تواند با اجاره ملک به سود دست یابد. مبلغ اجاره ملک در کشور هلند کاملا به موقعیت مکانی ملک وابسته خواهد بود و بسته به نوع ملک و محل آن متفاوت است. بر اساس قوانین کشور هلند، مستاجر می تواند در صورتی که قرارداد مدت داری میان مستاجر و صاحب ملک بسته نشده باشد تا هر زمان که بخواهد در ملک مورد نظر سکونت نماید و صاحب ملک اجازه بیرون کردن مستاجر را نخواهد داشت. در صورتی که مستاجر چندین ماه اجاره ملک خود را پرداخت ننماید و این امر به اثبات برسد یا صاحب خانه نیاز به فروش ملک خود یا قصد سکونت در ملک خویش را داشته باشد می تواند برای خارج شدن مستاجر خود اقدام نماید. مبلغ اجاره دریافتی نیز مبلغ ثابتی می باشد و در طی زمان مستاجر ملزم به پرداخت هزینه بیشتر نمی باشد مگر اینکه نرخ اجاره ملک بر اساس اعلام دولت افزایش یابد.

 اخذ اقامت هلند از طریق خرید ملک

متاسفانه با خرید ملک در کشور هلند امکان اخذ اقامت یا تابعیت وجود ندارد و خرید ملک در کشور هلند منجر به دریافت اقامت این کشور نمی شود. در نتیجه خرید ملک در کشور هلند را می توان نوعی سرمایه گذاری محسوب کرد که تنها منجر به درآمد زایی می شود. به طور کلی از روش های بسیاری از جمله تحصیل، کار، ثبت شرکت و ... می توان به اقامت  کشور هلند دست یافت که در ازای دریافت اقامت کشور هلند امکان سفر به همه کشورهای شنگن، امکان تحصیل در کشورهای شنگن، امکان کار در این کشورها، امکان افتتاح حساب، امکان بهره مندی از خدمات درمانی و رفاهی رایگان و ... وجود خواهد داشت. با توجه به شرایطی که در متن این مقاله بیان شد پیش از هر تصمیمی برای خرید ملک در هر کشوری در خصوص قوانین، شرایط و مراحل این امر در کشور مقصد تحقیق نموده و اطلاعات لازم را دریافت نمایید تا با آگاهی لازم خطرات و ریسک های موجود در این پروسه را به حداقل رسانید.

اخذ اقامت از طریق خرید ملک در هلند

از مهم ترین سوالاتی که در زمینه خرید ملک در هلند مطرح می باشد، این است که آیا خرید ملک در این کشور، اخذ اقامت دائم هلند را به دنبال خواهد داشت یا خیر؟ جواب این سوال خیر است، زیرا خرید ملک در هلند به تنهایی و به خودی خود باعث اخذ اقامت این کشور نخواهد شد و شما جهت اخذ اقامت می بایست از راه های دیگری نظیر سرمایه گذاری و کارآفرینی، اقدام نمایید. همچنین با ویزای طلائی هلند یا GOLDEN VISA نیز قادر به اخد اقامت هلند خواهید بود.اخذ اقامت از طریق GOLDEN VISA گزینه ای راحت تر از سایر موارد است، زیرا شما این امکان را خواهید داشت که پس از گذشت 5 سال حضور در هلند، جهت اخذ اقامت دائم این کشور درخواست خود را ارائه دهید.دقت داشته باشید که جهت اقامت از طریق سرمایه گذاری و GOLDEN VISA، متقاضی موظف است که از طریق کار آفرینی اقدام به سرمایه گذاری نماید.

سایت های معتبر جهت خرید ملک در هلند

در هلند نیز مانند سایر نقاط جهان از طریق راه های مختلف می توان به جستجوی ملک پرداخت. راه هایی از جمله سر زدن به آژانس های خرید و فروش ملک، مطالعه روزنامه ها و عیره. یکی از بهترین راه هایی که می توان جهت خرید ملک در هلند از آن کمک گرفت، جستجو در سایت هایی است که املاک در آن جهت خرید و فروش آگهی می شوند. از این طریق متقاضیان می توانند با توجه به نیاز و بودجه خود، به جستجوی ملک مورد نظر بپردازند و ملک دلخواه خود را از نظر متراژ، امکانات، موقعیت و غیره بیابند.بنابراین در این قسمت از مقاله تصمیم گرفتیم تا تعدادی از سایت های معتبر جهت خرید ملک در هلند را به شما عزیزان معرفی کنیم:

Kuijs Reinder Kakes Makelaars & Adviseurs

Lankhorst Makelaars

Netherlands Rentals

RE/MAX PRO

Amsterdamse Maatschappij

SPR Property

Jaap Admiraal Makelaardij

Van A tot Z makeiaardij

Aemestelle makellars

Smit & Heinen

Engel & Völkers

تاثیر اقتصاد بر خرید ملک در هلند

از جمله مسائلی که می تواند بر خرید ملک در هر کشور تاثیر گذار باشد، این است که آیا خرید ملک در کشور مورد نظر می تواند برای شخص خریدار، سودی به همراه داشته باشد یا خیر. جهت به نتیجه رسیدن در این امر، فرد متقاضی می بایست به دقت شاخص های اقتصادی تاثیر گذار در آن را مورد بررسی قرار دهد که از آن جمله می توان به مواردی چون میزان اشتغال، نرخ بیکاری، سود بانکی، تولید ناخالص داخلی و دیگر عوامل تاثیر گذار بر اقتصاد کشور اشاره کرد.بنابراین بهتر از هر گونه اقدام جهت خرید ملک در هلند، به تنهایی و یا به کمک فردی که در این زمینه تجربه لازم را دارد، به یررسی موارد ذکر شده بپردازید.

نکات مهم قبل از خرید ملک در هلند

از اولین اقداماتی که می توانید قبل از خرید ملک در کشور هلند انجام دهید، یافتن یک مشاور مالی خوب و مطمئن است. مشاور مالی می تواند در مدت زمان کوتاه و با دقت بالا برای شما یک ملک مناسب و با توجه به مقدار بودجه ای که دارید، پیدا کند. همچنین به علت اینکه ممکن است شما با کشور هلند به اندازه کافی آشنایی نداشته باشید، نتوانید تشخیص دهید که ملکی که یافته اید، ارزش خریداری دارد یا خیر. بنابراین در این زمینه نیز مشاور مالی می تواند به شما کمک نماید.از دیگر مواردی که می بایست قبل از خرید ملک به آن دقت کافی داشته باشید، این است که تنها به موارد سطحی و ظاهری ملک توجه نکنید و با دقت ملک مورد نظر را مورد بررسی قرار دهید. از سالم بودن کلید و پریزها، در و پنجره، سقف، کابینت ها و غیره مطمئن شوید. زیرا ممکن است تعمیر و یا تعویض وسایل، هزینه های بسیاری را علاوه بر هزینه خرید ملک برای شما به دنبال داشته باشد.

مراحل خرید ملک در هلند

در کشور هلند پس از آنکه ملک مورد نظر را یافتید و تصمیم به خرید آن گرفتید، می بایست مراحل زیر را پشت سر بگذارید:

در ابتدا می بایست بین شما و فروشنده یک قولنامه و یا قرار داد اولیه تنظیم گردد و به امضاء طرفین برسد.

سپس قرار داد فوق می بایست توسط یکی از دفاتر اسناد رسمی به تایید برسد.

در مرحله بعد لازم است تا 10% از مبلغ کل ملک سپرده شود.

پس از انجام مراحل فوق می بایست قرارداد رسمی و اصلی میان خریدار و فروشنده تنظیم گردد.

در مرحله آخر، ملک مورد نظر در یکی از دفاتر رسمی ثبت اسناد به نام شخص خریدار خواهد شد.

3 رتبه برتر
× جهت دریافت مشاوره رایگان