×

جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

ویزای کاری هلند

داشتن یک موقعیت کاری مورد نیاز اساسی این برنامه و کار در هلند است. البته شما می توانید با ایجاد رمز ورود خود در این کشور کمی به دستیابی به این موقعیت نزدیک شوید، طرق متفاوتی برای دستیابی به ویزای کار هلند وجود دارد که در این مقاله به بررسی این روش می پردازیم. این مقاله در باب ویزای کار هلند توسط تیم حقوقی سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی به نگارش شده است.

شرایط اخذ ویزای کار هلند چیست؟

مشاغل پر تقاضا برای افراد خارجی در هلند چه میباشد؟

آیا با تحصیل در هلند میتوان به کار رسید؟

اشتغال به کار در هلند

همه نیازی به مجوز کار هلندی جداگانه برای کار قانونی در هلند ندارند، در صورت نیاز به یک مجوز کار هلندی برای وضعیت خود، باید بدانید. اگر میخواهید در هلند کار کنید، وضعیت و ملیت شما در صورت نیاز به مجوز کار هلندی دیکته خواهد کرد. مجوز کار و اجازه اقامت هلندی از نزدیک به هم مرتبط است، بنابراین دلیل شما برای رفتن به هلند به عنوان مثال، به عنوان یک کارگر، کارمند، دانش آموز و یا اعضای خانواده بسیار ماهر تعیین خواهد شد که چه نوع مجوز شما به طور قانونی در هلند کار می کنند.

هلند یکی از نیروهای کارآمد بین المللی، تحصیل کرده، انگیزه و چند زبانه در جهان است. تقاضا برای کارگران با مهارت بالا همچنان بالا است. انگیزه های کارکنان بین المللی مانند طرح مالیات بر درآمد (30% مالیات) و یک برنامه سریع مهاجرین ماهر وجود دارد. مجوزهای متعدد هلندی برای اخذ مجوز برای کار قانونی و زندگی در هلند وجود دارد، به عنوان مثال، مجوز مهاجرت بسیار ماهر، اجازه انتقال درون شرکتی، اجازه سال تحصیلی برای فارغ التحصیلان خارجی یا مجوز کار عمومی. در ادامه این مطالب می خواهیم به شما توضیحاتی دهیم که چگونه می توانید برای اخذ این اجازه کار به عنوان یک نیروی کار ماهر به کشور هلند راه پیدا کنید.

شرایط کار در هلند

با توجه به قوانین اتحادیه اروپا که تمامی کشورهای این اتحادیه شرایط یکسانی دارند، برای کار در یک کشور اروپایی باید شخص، کار فرما و دعوت نامه کاری داشته باشد و اگر شما در خارج از اتحادیه اروپا ساکن هستید اول باید شخص کارفرما در هلند آگهی استخدام بزند و به مدت 3 ماه اگر از افراد اتحادیه اروپا نیرویی پیدا نشد، شخص کارفرما باید در کل اتحادیه اروپا به مدت 3 ماه آگهی استخدام بزند و باز اگر کسی پیدا نشد کارفرما مجوز این را دارد که دعوت نامه کاری برای شما ارسال کند.

راه های اخذ ویزای کار هلند

کار به عنوان یک مهاجر نیروی کار بسیار ماهر یا highly skilled worker: هلند مشتاق جذب کارگران ماهر، گاهی اوقات کارگران دانشمند به کشور است. اینها کارگران خارجی هستند که معتقدند قادر به کمک به اقتصاد مبتنی بر دانش هستند. اگر شما واجد شرایط هستید، کارفرمای شما مجوز کار جداگانه ای برای شما نخواهد داشت، بلکه مجوز اقامت شما شامل مجوز کار در هلند خواهد شد.

برای دریافت اجازه اقامت به عنوان یک مهاجر بسیار ماهر، باید حداقل 4 ماه با یک کارفرمای شناخته شده توسط مقامات مهاجر هلندی قرارداد کار یا وظیفه (یا توافق نامه کتبی) داشته باشید و درآمد بیشتری کسب کنید. اگر شما بیش از 30 سال سن دارید، این در حال حاضر 4500 € (یورو) در ماه است؛ اگر شما زیر 30 سال هستید، این درآمد 3108 € (یورو) در ماه است. فارغ التحصیلان واجد شرایط برای برگزاری یا برگزاری یک سال زمان جستجوی کار، فقط باید به مبلغ 2228 € (یورو) در ماه دست یابند. این مبلغ حقوق معادل آستانه 2019 است و پرداخت تعطیلات را رد می کند. این اجازه برای مدت زمان قرارداد کاری یا وظیفه شما تا حداکثر 5 سال طول می کشد و می تواند تمدید شود.

ویزای کار برای کارگران مشغول به کار و آزاد هلند

اگر می خواهید برای شرکت در یک شرکت یا کار به عنوان یک فارغ التحصیل به هلند بروید، باید برای اجازه اقامت (با اجازه کار) به عنوان یک فرد کارآفرین درخواست دهید. این مجوز برای 2 سال معتبر است اما می تواند تمدید شود. اگر کار خود را در ارتباط با راه اندازی کسب و کار خود انجام ندهید، کارفرمای احتمالی شما باید مجوز کار خود را به نام خود دریافت کنید.

شما باید از مقامات هلندی اجازه بگیرید تا به عنوان خود کارمند کار کنید و در اکثر موارد قادر به اثبات آن هستید که منافع مهم هلندی را در اختیار شما قرار می دهد. مترجمان آزاد باید نشان دهند که آنها دارای تکالیف هستند، متخصصان پزشکی باید در لیست رسمی ثبت نام BIG ثبت نام کنند، و اگر شما می خواهید یک شرکت را راه اندازی کنید، برنامه کاری و امور مالی شما توسط سازمان اداری هلند ارزیابی خواهد شد.

مشاغل پر تقاضا در ویزای کار هلند 2019

لیست شغل های مورد نظر در کشور هلند بابت ویزای کار این کشور به شرح زیر میباشد:

کارگران با سابقه و حرفه ای

افراد مسلط به امور مالی و حسابداری

افراد مهندس

افراد و کارشناسان فروش

افراد متخصص در رشته IT

مشاغل پردرآمد در هلند2019

10 مشاغل پردرآمد در کشور هلند به ترتیب در سال 2019 عبارتنداز:

متخصصان پزشکی

خلبانان

وکلا

مدیران شرکت

اقتصاددان تجارت

مدیران منابع انسانی

مدیران تجاری

ناخدایان دریایی

دفاتر اسناد رسمی

کارگاهان

اخذ اقامت از طریق ویزای کار هلند

متقاضیان به وسیله کارفرما و سپری شدن شرایط لازم برای کار در هلند اقدامات لازم را انجام داده و ویزای کار هلند را اخذ می کنند. این امکان را دارید که به کار در کشور هلند مشغول شوید و با در نظر گرفتن شرایط و رعایت این امر ویزای خود را تمدید کنید. با تمدید ویزای می توانید تا پنج سال فرد برای دریافت اقامت دائم کشور هلند اقدام کند. لازم به ذکر است که افرادی که ویزای کار کشور هلند را اخذ می کند این اجازه را ندارند که همراه را همزمان با خود به کشور هلند بیاورند اول باید شخص اصلی برای کار در این کشور وارد شوند و سپس برای همراه خود اقدامات لازم را انجام دهند.

با توجه به شرایط سخت و طاقت فرسا ویزای کار هلند بسیار از افراد از این کشور برای تحصیل استقبال می کنند و علاقه مند هستند در کشور هلند به تحصیل و سپس کار مشغول شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار هلند به سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی مراجعه بفرمایید. برای اطلاعات بیشتر می توانید با سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی تماس بگیرید و با کارشناسان ارشد ما به صورت تلفنی و حضوری در مورد ویزای کار هلند مشورت کنید، کارشناسان ارشد ما شرایط شما را بررسی می کنند و بهترین راه را برای شما عزیزان پیشنهاد می کنند و از ابتدا پروسه تا آخر پروسه کنار شما عزیزان می باشند.

ویزای کار هلند می تواند بعد از مدتی به اقامت دائم تبدیل شود. در نهایت اگر به مدت 5 سال برای کار در هلند زندگی نمایید و به دولت مالیات بدهید، اقامت دائم خود را خواهید گرفت. برای کار در هلند شما نیاز به یک سری مدارک دارید. حداقل مدرک برای ارایه مدرک کارشناسی می باشد. می توان با مدرک پایین تر هم اقدام کرد. اما با مدرک کارشناسی شانس خود را افزایش می دهید. دولت هلند و کشورهای دیگر با استفاده از سایت Nuffic مدارک را مورد ارزیابی قرار می دهند. سازمانی است بین المللی که با آموزش و پرورش ایران نیز در ارتباط است. شما نیز می توانید از این سایت استفاده نمایید.

95 درصد مردم کشور هلند به زبان انگلیسی هم صحبت می کنند. دانستن و تسلط به زبان انگلیسی به شما در پیدا کردن کار در هلند کمک زیادی خواهد کرد. تمام مدارک مورد نیاز شما در فرم های مخصوص ثبت نامتان ذکر شده است. که این مدارک بسته به نوع ویزای کار شما متغییر می باشد. حتی به کشور و ملیت شما هم بستگی دارد اما به طور کلی می توان موارد زیر را نام برد:

پاسپورت و کپی آن ( باید بیشتر از 6 ماه اعتبار داشته باشد)

فرم کامل شده درخواست ویزای

گردش مالی برای اثبات تمکن مالی

دو قطعه عکس با استانداردهای گذرنامه

گواهی بیمه

قرارداد کار

شرایط و مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در هلند

ویزای کار هلند و ویزای همراه

همسر و فرزندان شما می توانند از طریق ویزای MVV به شما ملحق شوند. برای اخذ این ویزا شرایط زیر باید وجود داشته باشد:

فرزندان زیر 18 سال

همسر حداقل 21 سال سن داشته باشد.

باید ازدواج مدنی خود را ثبت کرده باشید، درغیر این صورت باید ثابت کنید که در یک رابطه طولانی مدت هستید.

پس از ورود در مکانی که در شهرداری ثبت نموده اید با هم زندگی کنید.

ازدواج شما باید در پایگاه داده اطلاعات شخصی دولتی هلند ثبت شود.

دارنده مجوز اقامت باید بتواند خانواده را حمایت مالی کند. در حال حاضر باید اثبات شود ماهیانه حداقل 1647 یورو درآمد دارد.

3 رتبه برتر
× جهت دریافت مشاوره رایگان