×

جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

ویزای تحصیلی پرتغال

ویزای تحصیلی پرتغال ، شرایط و مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی پرتغال و نکات مربوط به مهاجرت به پرتغال از طریق تحصیل در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. چگونه می توان ویزای تحصیلی پرتغال را اخذ نمود؟ برای دریافت ویزای تحصیلی کشور پرتغال، چه شرایطی باید داشت و چه مدارکی مورد نیاز است؟ برترین دانشگاه های پرتغال برای تحصیل کدام ها هستند؟ شرایط کار پس از تحصیل در پرتغال چگونه است؟ ما در این مقاله به این سوالات و سوالات دیگر در باب اخذ ویزای تحصیلی کشور پرتغال و مهاجرت به پرتغال از طریق تحصیل پاسخ داده و مهم ترین و اصلی ترین نکات پیرامون آن را بیان می نماییم. اخذ ویزا و تحصیل در کشور پرتغال ممکن است مورد تقاضای تعدادی از عزیزان باشد. به همین دلیل در این مقاله سعی کرده ایم که نکات مربوط به تحصیل در کشور پرتغال را به طور جامع به نگارش درآوریم. همانگونه که می دانید، کشور پرتغال یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و شنگن می باشد و تحصیل در این کشور دارای مزایایی و معایبی است که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

تحصیل در پرتغال برای علاقه مندانی که قصد تحصیل در اروپا با هزینه پایین در دانشگاه های با رنک خوب را دارند، یکی از بهترین مقاصد می باشد. اگر هدف شما ادامه تحصیل در اروپا باشد و بدنبال آب و هوای مرطوب یا سواحل باور نکردنی و صخره های تماشایی هستید بی شک ادامه تحصیل در کشور پرتغال انتخابی مناسب برای ادامه تحصیل شما خواهد بود. همان طور که ذکر شد، یکی از مهم ترین فواید تحصیل در پرتغال هزینه های پایین زندگی و تحصیلی پرتغال به نسبت سایر کشورهای اروپایی است.

ینیاد مهاجرتی دکترسعید محمدی از علاقه مندان به تحصیل در کشور پرتغال دعوت میکند تا برای بررسی دقیق شرایط خود، رزومه خود را به آدرس ایمیل ارسال کنند. ویزا موندیال در زمینه اخذ پذیرش از دانشگاه های ممتاز و خوب کشور پرتغال با در اختیار داشتن نماینده های فعال در این کشور فعال بوده و پذیرش متقاضیان را تضمین میکند. امکان اقامت پس از تحصیل نیز در کشور پرتغال وجود دارد.

۱۱ دلیل تحصیل در کشور پرتغال

پکیج کامل تضمینی ینیاد مهاجرتی دکترسعید محمدی برای متقاضیان تحصیل در پرتغال

قبل از اخذ ویزا

مشاوره در زمینه آماده سازی مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش

اخذ پذیرش از دانشگاه مورد تایید وزارت علوم ایران

اخذ وقت سفارت برای متقاضی

مشاوره برای آماده سازی کلیه مدارک مربوط به ویزا

پس از اخذ ویزا

همراهی متقاضی پس از اخذ ویزا و حضور در کشور پرتغال توسط وکیل مقیم کشور پرتغال

اقدام به اجاره مسکن برای متقاضی (خوابگاه، آپارتمان)

راهنمایی در زمینه ثبت نام دانشگاه

آماده سازی مدارک و اقدام برای اخذ کارت رزیدنس شنگن

زبان تحصیل در مقطع کارشناسی در پرتغال    پرتغالی و اسپانیایی

زبان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در پرتغال           پرتغالی یا انگلیسی

مدرک زبان مورد نیاز برای پذیرش کشور پرتغال         امکان پذیرش بدون مدرک

شهریه در پرتغال  ۳۰۰۰ تا ۵۰۰۰ یورو در سال

امکان بورسیه در کشور پرتغال         در ارشد و دکتری وجود دارد

ویزای همراه برای همسر و فرزندان در پرتغال پس از اعزام متقاضی اصلی

زمان پذیرش و مهلت اقدام برای پذیرش در پرتغال         ژانویه و سپتامبر- ۶ ماه قبل از شروع دوره

خدمات ینیاد مهاجرتی دکترسعید محمدی           پذیرش و ویزا در تمامی مقاطع

درباره پرتغال زندگی و کاردانشگاه‌ها ویزای دانشجویی مراحل ثبت نام

 پرتغال کشوری زیبا در جنوب غربی اروپا و در مرز کشور اسپانیا قرار دارد. کشور پرتغال دارای آب و هوای معتدل در شمال کشور و آب و هوای گرم در جنوب کشور میباشد.

پرتغال در یک نگاه

مساحت: ۹۱۷۲۰ کیلومتر مربع

جمعیت: ۱۱ میلیون نفر

هم مرز با اسپانیا

نوع دولت: جمهوری

نام رسمی کشور: Portugal

واحد پول رسمی: یورو

پایتخت: لیسبون

 

تحصیل در کشور پرتغال

سیستم آموزشی کشور پرتغال در مدارس این کشور یا در مقاطع مختلف دانشگاهی، متقاضیان خاص خود را داراست که برای اقدام باید شرایط مربوط به تحصیل در این کشور را همانند کشورهای دیگر فرد رعایت کند، دانش آموزان از سن 6 سالگی برای ورود به مدرسه اقدام نموده و تا کسب مدرک دیپلم باید 9 سال به تحصیل بپردازند که این سیستم تحصیلی شامل دو مقطع دبستان و دبیرستان می شود. دانش آموزان با قبولی در آزمون نهایی و دریافت مدرک دیپلم خود می توانند برای ورود به برترین دانشگاه های کشور پرتغال اقدام نمایند که به طور معمول در ماه های ژانويه و سپتامبر دانشجو می پذیرد و دانشجویان میتوانند در این ماه ها نسبت به دریافت پذیرش خود اقدام کنند.

مقطع کارشناسی در پرتغال

به طور معمول در اکثر کشورها دروس در مقطع کارشناسی به زبان رسمی خود کشور ارائه می شود، در کشور پرتغال نیز این مقطع به زبان پرتغالی و اسپانیایی ارائه شده و دانشجویان 3 تا 4 سال به تحصیل کارشناسی در کشور پرتغال می پردازند. از مدارکی که برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی مورد نیاز است اصل مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی (دیپلم 12 ساله) به همراه ترجمه، مدرک زبان اسپانیایی، گواهی تمکن مالی (برای اخذ ویزا)، گواهی قبولی در آزمون ورودی دانشگاه و … می باشد که باید برای پذیرش از دانشگاه ارائه گردد، هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی کشور پرتغال در مقطع کارشناسی به طور میانگین بین 980€ تا 1250€ (یورو) در سال می باشد و دانشجویان می توانند همزمان با تحصیل 10 ساعت در هفته به کار بپردازند و بخشی از هزینه های خود را از طریق کار پاره وقت تامین نمایند.

مقطع کارشناسی ارشد در پرتغال

در مقطع کارشناسی ارشد دروس به زبان پرتغالی و انگلیسی ارائه میشوند و دانشجویان میتوانند با ارائه مدرک زبان در سطح آیلتس 6 یا 6.5 نسبت به اخذ پذیرش از این کشور اقدام نمایند، افرادی که سطح زبان لازم برای اخذ پذیرش را ندارند میتوانند در دوره های زبان ارائه شده در این کشور شرکت نموده و پیش از شروع تحصیلات دانشگاهی، سطح زبان خود را به سطح مورد نظر برسانند و علاوه بر زبان انگلیسی، زبان پرتغالی نیز در این کشور ارائه می گردد. پیش از اقدام برای دوره های زبان در کشور پرتغال و اخذ ویزای تحصیلی پرتغال لازم است شانس ویزای این پروسه توسط وکیل مهاجرتی مورد بررسی قرار گیرد. از مدارکی که برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد مورد نیاز است:

اصل مدرک کارشناسی به همراه ترجمه (توجه نمایید که مدرک کارشناسی حتما باید مرتبط با رشته تحصیلی مورد نظر باشد)

مدرک زبان انگلیسی

2 توصیه نامه از اساتید

رزومه مطلوب

انگیزه نامه شخصی (sop)

گواهی تمکن مالی (برای اخذ ویزا) میباشد.

توجه نمایید که اخذ پذیرش در برخی از رشته ها به تجربه کاری یا سپری نمودن مصاحبه اینترنتی نیازمند میباشد در نتیجه شرایط پذیرش در هر رشته باید مورد بررسی قرار گیرد. هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی کشور پرتغال در مقطع کارشناسی ارشد به طور میانگین بین 980€ تا 1250€ (یورو) در سال میباشد و دانشجویان میتوانند همزمان با تحصیل 20 ساعت در هفته به کار بپردازند و بخشی از هزینه های خود را از طریق کار پاره وقت تامین نمایند.

ویزای تحصیلی جهت تحصیل مقطع دکتری در پرتغال

ویزای تحصیلی جهت تحصیل مقطع دکتری در پرتغال

تمامی دروس در مقطع دکتری نیز همانند مقطع کارشناسی ارشد به دو زبان پرتغالی و انگلیسی ارائه می شود و طول دوره تحصیل در این مقطع بین 3 تا 5 سال می باشد. برای اخذ ویزای تحصیلی کشور پرتغال و دریافت پذیرش در مقطع دکتری در این کشور به مدارک زیر نیاز است:

اصل مدارک تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد به همراه ریز نمرات و ترجمه آن ها

رزومه تحصیلی مطلوب

پروپوزال قوی

مدرک زبان انگلیسی

اکسپت سوپروایزر و استاد راهنما در دانشگاه مقصد

انگیزه نامه شخصی (sop)

مقالات بین المللی

3 توصیه نامه از اساتید

تمکن مالی جهت پروسه ویزا

مقالات معتبر isi یا کنفرانس های بین المللی (در صورت وجود) و … نیاز است. هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی کشور پرتغال در مقطع دکتری به طور میانگین بین 2500€ تا 3000 € (یورو) در سال می باشد و دانشجویان می توانند همزمان با تحصیل 30 ساعت در هفته به کار بپردازند و بخشی از هزینه های خود را از طریق کار پاره وقت تامین نمایند. شما می توانید با مراجعه به لینک شرایط دریافت بورس تحصیلی در پرتغال در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در کشور پرتغال بدانید و برای اخذ آن اقدامات لازم را با همیاری یک وکیل مهاجرتی انجام دهید.

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی پرتغال

برای اخذ ویزای تحصیلی پرتغال نیاز است که به سفارت کشور پرتغال مدارکی ارائه گردد. از مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی کشور پرتغال عبارتند از:

اصل شناسنامه و کپی از آن به همراه ترجمه

اصل پاسپورت

یک عکس رنگی 3 در 4

اصل مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات و ترجمه

مدرک زبان انگلیسی یا پرتغالی

نامه پذیرش دانشگاه

نامه رزرو هتل

گواهی تمکن مالی

گواهی عدم سوء پیشینه

نامه مدیکال

بیمه مسافرتی

رزرو بلیط و …

هزینه تحصیل و ویزای تحصیلی پرتغال

هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی کشور پرتغال بین 3300€ تا 3900€ (یورو) در سال در تمامی مقاطع متفاوت می باشد، علاوه بر این متقاضیان باید بسته به شهر و سبک زندگی خود بین 800€ تا 1000€ (یورو) به صورت ماهیانه هزینه زندگی در نظر بگیرند. متقاضیانی که از دانشگاه های کشور پرتغال پذیرش دریافت می نمایند و موفق به اخذ ویزای تحصیلی کشور پرتغال می شوند از همان ابتدا امکان بردن همراه را نخواهند داشت و خانواده وی می توانند پس از ورود متقاضی نسبت به اخذ ویزای همراه اقدام نمایند.

در صورتی که فرد تحصیلات خود را در کشور پرتغال به اتمام رساند از سوی کشور پرتغال به فرد مجوز داده می شود که در این کشور مانده و به دنبال کار و اقامت پس از تحصیل در پرتغال مرتبط با رشته خود بگردد. در صورت کاریابی متقاضی امکان تبدیل ویزا از ویزای تحصیلی پرتغال به ویزای کاری این کشور وجود داشته که متقاضی می تواند با تمدید ویزای خود و کار در این کشور اقامت دائم کشور پرتغال را دریافت نمایند. به علت مزایای فراوان کشور پرتغال، بسیاری از دانشجویان برای ادامه تحصیل این کشور را انتخاب نموده و با ارائه مدارک لازم و رعایت قوانین مربوطه نسبت به اخذ ویزای کشور پرتغال اقدام می نمایند، برای دریافت اطلاعات لازم در خصوص انتخاب بهترین روش برای مهاجرت به کشور پرتغال می توانید با مشاورین مجرب ینیاد مهاجرتی دکترسعید محمدی تماس حاصل نموده و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

بر اساس نظام آموزشی پرتغال، تحصیل در مقطع ابتدایی اجباری است. افراد وقتی به سن ۶ سال می رسند، می بایست در مدارس پرتغال ثبت نام شوند و مشغول به تحصیل گردند. بعد از اتمام ۶ سال تحصیلی، دانش آموزان وارد دوره متوسطه می شوند. در سال های ۷ و ۸ تحصیلی، به دانش آموزان زبان پرتغالی به همراه دو زبان دیگر آموزش داده خواهد شد. همچنین دروسی مانند ریاضی، علوم طبیعی، فیزیک، شیمی و علوم اجتماعی و هنر نیز آموزش داده می شود. در سال نهم، نظام آموزشی تقسیم بندی خواهد شد و دانش آموزان بین تحصیلات آکادمیک و یا تحصیلات کاربردی (الکترونیک، کامپیوترو …) انتخاب خواهند کرد.

لازم به ذکر است افرادی که می خواهند ویزای تحصیلی پرتغال را برای تحصیل در مدارس آن دریافت کنند، باید حتما یک قیم قانونی و یا سرپرست در این کشور داشته باشند تا بتوانند برای دریافت ویزای تحصیلی پرتغال اقدام کنند.

تحصیل در مدارس در خارج از کشور

لازم به ذکر است که میزان شهریه برای تحصیل در مدارس بین المللی پرتغال بسته به نام مدرسه و شهری که در آن واقع شده است، بین ۱۰ الی ۲۰ هزار یورو در سال می باشد.

ویزای تحصیلی پرتغال و تحصیل در مقطع کارشناسی

برای دریافت ویزای تحصیلی پرتغال و تحصیل در مقطع کارشناسی در این کشور، شما می بایست دیپلم دوازده ساله را دریافت کرده باشید. برخی از دانشگاه ها به غیر از ارائه مدرک دیپلم، از شما آزمون ورودی هم دریافت می کنند و به شما پس از قبولی در این آزمون، پذیرش می دهند. شما می توانید این آزمون را در سفارت پرتغال در کشور موردنظرتان بدهید. اگر شما شهروند اتحادیه اروپا هستید و قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در پرتغال را دارید، غالبا قبولی در امتحانات دیپلم را ملاک قرار می دهند و نیازی به شرکت در آزمون ندارید.

تحصیل در مقطع کارشناسی در پرتغال، عموما به زبان پرتغالی می باشد و شما باید بتوانید مدرک زبان B1 و یا B2 زبان پرتغالی ارائه دهید.

پرتغال در حدود ۵۰ دانشگاه، بالای ۸۰ دانشگاه پلی تکنیک و ۶ موسسه تخصصی در زمینه نظامی دارد. تفاوت اصلی بین دانشگاه ها و دانشگاه های پلی تکنیک این است که دانشگاه ها به علوم نظری می پردازند ولی دانشگاه های پلی تکنیک به دروس فنی و حرفه ای می پردازند و کاربردی هستند. ویزای تحصیلی پرتغال در این مقطع به مدت زمان دوره تحصیل شما که معمولا بین سه تا چهار سال می باشد، صادر خواهد شد.

چند رشته و دانشگاه در پرتغال به زبان انگلیسی

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در پرتغال

تحصیل در پرتغال در مقطع کارشناسی ارشد

جهت دریافت ویزای تحصیلی پرتغال و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در این کشور، شما می بایست لیسانس مرتبط با رشته تحصیلی تان در مقطع فوق لیسانس داشته باشید.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در پرتغال، هم به زبان پرتغالی و هم به زبان انگلیسی امکان پذیر است. اگر شما می خواهید در دانشگاه هایی که به زبان انگلیسی هستند تحصیل کنید، می بایست بتوانید یکی از مدارک زبان زیر را ارائه دهید :

IELTS

TOFEL

CAE/CPE

PTE

حداقل نمره آیلتس، تافل و مدارک دیگر زبان، بسته به رشته و دانشگاه متفاوت است. به طور معمول برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، شما باید بتوانید آیلس ۶٫۵ ارائه دهید. توجه کنید که اگر شما حتی کورس به زبان انگلیسی بردارید، باز هم کنفرانس ها به زبان پرتغالی خواهد بود و شما باید زبان پرتغالی بلد باشید. ویزای تحصیلی پرتغال در این مقطع به مدت زمان دوره تحصیل شما که معمولا بین ۱ تا ۲ سال می باشد، صادر خواهد شد.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در خارج از کشور

ویزای تحصیلی پرتغال و تحصیل در مقطع دکتری

دانشجویانی که ویزای تحصیلی پرتغال را دارند و متقاضی تحصیل در مقطع دکتری در پرتغال هستند، توجه کنند که تحصیل در مقطع دکتری تنها در دانشگاه های آکادمیک این کشور امکان پذیر است و دانشگاه های پلی تکنیک مقطع دکتری را ارائه نمی دهند. مقطع دکتری در پرتغال، ساختار آموزشی بولونیایی دارد که مشابه سیستم آموزشی انگلیس می باشد. مدت زمان تحصیل در این مقطع بین ۳ تا ۴ سال (۸-۶ سال) می باشد. در ترم های نخستین شما کلاس های آموزشی بیشتری دارید و در ترم های آتی باید بیشتر تحقیقات انجام دهید و روی تز دکترای خود کار کنید.

برای دریافت ویزای تحصیلی پرتغال در مقطع دکتری، شما نیاز به یک سوپروایزر دارید. یعنی باید بتوانید یک استاد راهنما پیدا کنید تا پس از قبول شرایط و ویژگی های تان، به شما پذیرش دهند. برای اینکه بتوانید یک سوپروایزر پیدا کنید باید یک رزومه تحصیلی و کاری درخشان به همراه نمره آیلتس حداقل هفت و مقالات ISI ارائه دهید. به غیر از موارد گفته شده، ممکن است برخی از اساتید از شما مواردی دیگر از قبیل کتاب چاپ شده و … نیز درخواست کنند.

تحصیل در مقطع دکتری در خارج از کشور

جهت دریافت اطلاعات بیشتر می توانید بر روی مقاله ای با عنوان تحصیل در پرتغال از همین وبسایت کلیک نمایید.

ویزای تحصیلی پرتغال به همراه بورس تحصیلی

برای دریافت ویزای تحصیلی به همراه بورسیه تحصیلی، شما باید بتوانید حتما یک استاد راهنما پیدا کنید. همچنین از الزامات دریافت بورسیه، سطح زبان بالا (آیلس حداقل ۷)، رزومه تحصیلی و کاری قوی، چاپ کتاب و ارائه مقاله در نشریات بین المللی، مقالات ISI، معدل بالا و …  می باشد. بورسیه تحصیلی در پرتغال همانند کشورهای دیگر ممکن است از بخشی تا کل هزینه های تحصیل و زندگی شما را پوشش دهد. شما می توانید تعدادی از بورسیه هایی که در سال ۲۰۱۹ امکان اخذ آن ها را دارید، مشاهده نمایید. البته دریافت هر کدام از این بورسیه ها دارای شرایط خاصی است که بهتر است به وب سایت دانشگاه های موردنظرتان مراجعه کرده و اطلاعات کامل دریافت نمایید.

هنگامی که شما کشوری را جهت تحصیل می خواهید انتخاب کنید، قطعا باید به هزینه های تحصیل و زندگی آن دقت کنید و مطمئن شوید که می توانید از پس این هزینه ها برآیید. به خصوص برای افرادی که می خواهند در مقطع کارشناسی که چهار ساله می باشد، اقدام کنند. چون می بایست چهارسال هزینه تحصیل و زندگی بپردازند تا بتوانند برای دریافت کار تمام وقت اقدام کنند.

هزینه های زندگی برای یک نفر دانشجو به طور میانگین با احتساب مکان اقامت، بسته به سبک زندگی دانشجو در حدود ۶۰۰ تا ۹۰۰ یورو به صورت ماهیانه می باشد.

ویزای تحصیل پرتغال و کار دانشجویی

دانشجویانی که ویزای تحصیلی پرتغال را دارند، می توانند به صورت پاره وقت در دوران دانشجویی شان کار کنند. افراد زیر ۱۸ سال که با ویزای دانش آموزی به پرتغال می آیند، اجازه کار قانونی ندارند و می بایست به سن قانونی برسند. آن دسته از دانشجویانی که ویزای تحصیلی پرتغال را دارند و در مقطع کارشناسی مشغول به تحصیل هستند، می توانند ۱۰ ساعت در هفته به صورت قانونی کار کنند. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد تا ۲۰ ساعت در هفته و دانشجویان دکتری تا ۳۰ ساعت در هفته امکان کار پاره وقت را دارند. البته در تمامی مقاطع تحصیلی، نیاز است که دانشجویان اجازه کار را از اداره مهاجرت و اداره کار پرتغال دریافت کنند. دانشجویان همچنین مجاز به انجام کار تحقیقاتی، آموزش، انجام فعالیت های حرفه ای و … هستند. بسیاری از دانشجویانی که ویزای تحصیلی پرتغال را دارند به صورت پاره وقت مشغول به کار هستند تا بتوانند درصدی از هزینه های زندگی خود را تامین کنند.

ویزای تحصیلی پرتغال و بررسی ویزای همراه

هنگامی که شما ویزای تحصیلی پرتغال را دارید، می توانید برای همراهان خود نیز درخواست ویزا دهید تا به شما بیپوندند. منظور از همراهان برای کسانی که ویزای تحصیلی پرتغال را دارند، همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال می باشد. البته کودکان و نوجوانانی که شما به فرزند خواندگی نیز ممکن است قبول کرده باشید ، به عنوان همراه محسوب خواهند شد. همراهان نیاز است مدارکی را ارائه دهند تا بتوانند ویزا دریافت کنند.

مدارک موردنیاز برای پیوستن همراهان برای ویزای تحصیلی پرتغال

ارائه کپی کارت اقامت نفر اصلی

پاسپورت معتبر تمامی افراد

گواهی ازدواج و ترجمه آن

گواهی تولد فرزندان (در صورت وجود)

اثبات مکانی جهت اقامت

اثبات تمکن مالی

گواهی عدم سوء پیشینه

ویزای تحصیلی پرتغال و معرفی دانشگاه های برتر در پرتغال

برای دریافت ویزای تحصیلی پرتغال، بهتر است شما به دانشگاهی که آن را جهت تحصیل انتخاب می کنید توجه نمایید. همچنین آن دسته از دانشجویانی که مایل به تحصیل در رشته پزشکی، دندان پزشکی و نظیر این رشته ها هستند و قصد این را دارند که پس از تحصیل به ایران بازگردند، می بایست دانشگاه هایی را انتخاب کنند که مدرک شان موردتائید وزارت بهداشت و وزارت علوم ایران باشد

ویزای تحصیلی پرتغال و مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای تحصیلی پرتغال

برای دریافت ویزای تحصیلی پرتغال شما می بایست مدارک را با دقت تهیه و تنظیم نمایید. مهم ترین مدرکی که برای اخذ ویزای تحصیلی پرتغال در هر مقطعی موردنیاز است، نامه پذیرش می باشد که شما به عنوان یک دانش آموز و یا دانشجو، باید حتما به مهلت نهایی اعلام شده از سوی دانشگاه (Deadline) توجه کافی نمایید.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی پرتغال

پاسپورت معتبر

تکمیل فرم درخواست ویزا

ارائه مدارکی مبنی بر قبولی در آزمون ورودی دانشگاه (مخصوصا در مقطع لیسانس)

ترجمه مدارک و ریز نمرات مقطع قبلی

نامه پذیرش از کالج یا دانشگاه

ارائه مدارکی مبنی بر پرداخت هزینه دانشگاه

رزومه تحصیلی و کاری (در صورت وجود)

انگیزه نامه

پرداخت هزینه ویزا

گواهی سلامت پزشکی

بیمه نامه مسافرتی

ارائه مدارکی مبنی بر مشخص بودن محل سکونت شما در پرتغال

دو قطعه عکس

ترجمه شناسنامه و مدارک هویتی

نامه تمکن مالی از بانک

گواهی عدم سوء پیشینه

ویزای تحصیلی پرتغال و موقعیت کار پس از تحصیل

اکثر دانشجویانی که برای تحصیل به پرتغال می آیند، پس از اینکه چند سال در این کشور زندگی کردند، تمایل دارند که مشغول به کار شوند تا بتوانند اقامت دائم پرتغال را به دست بیاورند و در نهایت به پاسپورت پرتغال برسند. هنگامی که شما می خواهید موقعیت کار پس از تحصیل یک کشور را بسنجید، باید به نرخ بیکاری آن توجه کنید. نرخ بیکاری کشور پرتغال در حال حاضر ۷ درصد می باشد که در مقایسه باکشورهای آلمان و اتریش که ویزای جستجوی کار هم دارند، بالاتر است.

جهت تبدیل ویزای تحصیلی پرتغال به ویزای کاری، شما باید بتوانید به زبان پرتغالی نیز صحبت کنید و با عموم مردم ارتباط داشته باشید که یادگیری زبان پرتغالی کاری دشوار می باشد. این مقاله ینیاد مهاجرتی دکترسعید محمدی تهیه و تنظیم شده است .

ویزای تحصیلی پرتغال و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

دانشجویانی که ویزای تحصیلی پرتغال را دارند و می خواهند پس از تحصیل شان اقامت پرتغال را دریافت کنند، لازم است بدانند که حتما باید بتوانند کار پیدا کنند. زیرا صرف داشتن ویزای تحصیلی باعث اقامت دائم و تابعیت شما نمی شود، ‌اما داشتن ویزای کاری تحت شرایطی می توانید به اقامت دائم و تابعیت برسید. شما در صورتی می توانید در پرتغال مشغول به کار شوید که به زبان پرتغالی تسلط داشته باشید و یک کار مرتبط با رشته تحصیلی تان پیدا کنید. در صورتی ویزای تحصیلی پرتغال شما تبدیل به ویزای کاری خواهد شد که شما بتوانید یک کارفرما پیدا کنید و حداقل حقوق کشور پرتغال را دریافت نمایید.

حداقل حقوق در کشور پرتغال ماهیانه ۷۰۰ یورو می باشد که در مقایسه با سال های گذشته، با افزایش نسبتا خوبی روبرو بوده است.

در صورتی که شما یک کارفرما پیدا کنید و بتوانید یک دعوتنامه شغلی از آن شخص یا سازمان دریافت نمایید، می توانید ویزای تحصیلی پرتغال خود را به ویزای کاری تبدیل نمایید و در صورت کار در پرتغال به مدت پنج سال و پرداخت بیمه و مالیات، می توانید به اقامت دائم این کشور برسید و از سال ششم درخواست پاسپورت پرتغال را بدهید.

مدارک لازم جهت اخذ تابعیت کشور پرتغال

دو قطعه عکس

تکمیل فرم درخواست

ارائه مدارکی جهت اثبات اقامت در پرتغال در سال های گذشته (قبض آب، برق و … )

مهارت زبان

اثبات تمکن مالی

عدم سوء پیشینه کیفری

ارائه مدارکی جهت همسو شدن با فرهنگ پرتغال (اطلاع از قوانین، آداب و رسوم)

ویزای تحصیلی پرتغال و شرایط اخذ آن ، در این مقاله بررسی شد. از آنجایی که دریافت ویزای تحصیلی پرتغال، ممکن است مورد تقاضای تعدادی از دانش آموزان و دانشجویان باشد، پیشنهاد ما این است که با کارشناسان ینیاد مهاجرتی دکترسعید محمدی تماس حاصل فرموده و اطلاعات رایگان تلفنی دریافت نمایید. حتما این نکته را در نظر داشته باشید که اگر می خواهید از طریق تحصیل به کشور پرتغال بیایید و ویزای تحصیلی پرتغال را دریافت کنید، قبل از هرگونه اقدامی جهت مهاجرت به این کشور، اطلاعات کاملی در این زمینه کسب نمایید. زیرا همانگونه که در مقاله فوق مفصل به آن اشاره شد، شما برای تحصیل در پرتغال، نیاز به مدرک زبان و یا دانش زبان پرتغالی دارید. تحصیل در سایر کشور های اروپایی نظیر دانمارک و هلند شرایط به نسبت مناسب تری نسبت به پرتغال دارد که پیشنهاد می شود برای کسب اطلاعات بیشتر به مقالات مربوطه در این ساعت مراجعه نموده و آن ها را مطالعه نمایید.

 در این مقاله تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در کشور پرتغال، بورسیه تحصیلی پرتغال، شرایط دانشجو پس از اتمام تحصیل، شرایط ویزای همراه و مواردی از این قبیل مورد بحث قرار گرفت. امید است این مقاله که توسط متخصصین باتجربه ینیاد مهاجرتی دکترسعید محمدی  تهیه گردیده، تمامی سوالات و ابهامات ذهنی شما را برطرف نماید و اطلاعات کاملی در رابطه با چگونگی شرایط و اخذ ویزای تحصیلی پرتغال خدمت شما دوستان ارجمند ارائه دهد. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی با کارشناسان باتجربه و کارآموزده ما تماس حاصل فرموده و مشاوره رایگان تلفنی دریافت نمایید.

3 رتبه برتر
× جهت دریافت مشاوره رایگان