×

جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

ویزای توریستی پرتغال

ویزای توریستی پرتغال  ، شرایط اخذ ویزای توریستی پرتغال و ویزای تضمینی پرتغال در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد، اخذ ویزای توریستی پرتغال  از جهات بسیاری قابل بحث خواهد بود که به صورت ساده و خلاصه، اساسی ترین و مهم ترین نکات پیرامون آن، خدمت شما دوستان گرامی ارائه می شود. شمار گردشگران خارجی که با ویزای توریستی پرتغال از پرتغال دیدن می کنند، در سال گذشته نزدیک به ۱۲ درصد افزایش یافتند که به ۱۲٫۷ میلیون نفر رسیده است که از سال ۲۰۰۰ تاکنون رشد اقتصادی قوی تر شده است. گردشگری و تمام درآمدهای مربوط به سفر، حدود ۱۰ درصد از تولید ناخالص داخلی پرتغال را تشکیل می دهند که ۲٫۷ درصد در سال گذشته افزایش یافته است. بخش گردشگری نیز منبع اصلی اشتغال و بخش عمده صادرات خدمات است. ویزای توریستی پرتغال یکی از انواع ویزایی است که برای ورود به این کشور تهیه می شود. ویزای توریستی پرتغال، ویزای شینگن نوع C است که ویزای کوتاه مدت شینگن محسوب می شود. برای دریافت ویزای توریستی پرتغال می بایست مدارک و الزاماتی رعایت شود که در این مقاله توضیح داده می شود.

کشور پرتغال جزء کشورهای عضو شینگن می باشد که برای ورود به این کشور داشتن ویزای شینگن الزامی است، به همین دلیل همه ساله گردشگران زیادی با استفاده از تور پرتغال و تور اروپا به این کشور سفر می کنند. ویزای شینگن دارای انواع مختلفی است که به آن اشاره می شود. ویزای نوع A که همان ویزای ترانسفر فرودگاهی است و تنها به منظور تعویض فرودگاه در کشورهای شینگن صادر می شود. ویزای نوع B که به ویزای ترانزیتی معروف است و برای اجازه عبور زمینی از کشورهای شینگن صادر می شود. ویزای نوع C که ویزای کوتاه مدت است و برای ویزای توریستی پرتغال از این نوع ویزا صادر می شود. ویزای نوع D برای ویزای بلند مدت است. پس از تکمیل فرم درخواست، هر یک از افراد متقاضی برای دریافت ویزا باید خود شخصاً به همراه مدارک و با تعیین وقت سفارت پرتغال مراجعه کند.

همه مدارک توسط وزارت امور خارجه و دادگستری مهر شده باشد. تمام مدارک ترجمه شده می بایست بدون هیچ گونه پانچ یا منگنه باشد. هزینه درخواست ویزای توریستی پرتغال در هنگام مصاحبه نهایی به صورت یورو از متقاضی دریافت می شود و غیر قابل استرداد است. درخواست ویزا به صورت اینترنتی ثبت شده و در هنگام تکمیل فرم درخواست، رمز عبور و نام کاربری به ایمیل متقاضی ارسال می شود. کودکانی که به حد نصاب ۱۲ سال نرسیده اند و هم چنین تمام مقام های دولتی، رسمی و نمایندگان هیئت های تجاری نیازی به انگشت نگاری ندارند.

مدت زمان اقامت در ویزای توریستی پرتغال

ویزای توریستی پرتغال به مدت دو الی ۳ ماه صادر می شود و مدت اقامت در کشور شینگن نباید از این مدت تجاوز کند. در صورتی که مدت اقامت توریستی بیشتر شد، به منظور تمدید ویزا می بایست به سفارت پرتغال مراجعه کرد. معمولاً پس از گذشت دو هفته کاری از تاریخ درخواست ویزای توریستی پرتغال، متقاضیان می توانند به سایت سفارت مراجعه کرده و نتیجه درخواست خود را پیگیری نمایند. بریا راحتی کار می توانید با استفاده از تور پرتغال و تور اروپا به این کشور سفر کنید.

مدارک لازم جهت صدور ویزای توریستی پرتغال

برای ویزای توریستی پرتغال می بایست مدارکی را آماده و به سفارت پرتغال در تهران تحویل داد تا بررسی لازم جهت صدور ویزای پرتغال از نوع توریستی صورت پذیرد. این مدارک عبارت اند از:

فرم تکمیل شده روادید

یک قطعه عکس ۴*۳ با پس زمینه سفید که اخیراً گرفته شده باشد.

اصل و کپی پاسپورت که حداقل سه ماه اعتبار داشته باشد.

تهیه کپی از تمام ویزاهایی که در گذشته در طول سه سال برای سایر کشور ها صادر شده است.

ترجمه رسمی تمام صفحات شناسنامه و کپی از تمام صفحات شناسنامه

به همراه داشتن پاسپورت های قبلی و تاریخ گذشته

رزرواسیون هتل در طول اقامت

رزرو بلیت هواپیما رفت و برگشت

بیمه نامه معتبر پزشکی در کشور های عضو شینگن و تهیه کپی از آن

الزامات مورد نیاز جهت صدور ویزای توریستی پرتغال

جهت صدور ویزای توریستی پرتغال الزاماتی وجود دارد که به آن ها اشاره می شود.

تهیه معرفی نامه از محل کار که به زبان انگلیسی باشد یا توسط دارالترجمه رسمی و معتبر به انگلیسی ترجمه شده باشد.

اصل و کپی آگهی ثبت شرکت، ترجمه شده به صورت انگلیسی برای کارفرمایان

در صورتی که تغییراتی در ثبت شرکت صورت گرفته باشد می بایست به صورت انگلیسی ترجمه شده و همراه با سایر مدارک داده شود.

می بایست تأییدیه ای مبنی بر فعال بودن شرکت ارائه شود.

اصل و کپی کارت بازرگانی معتبر از سوی وزارت بازرگانی برای بازرگانان و تجار

تهیه معرفی نامه از محل کار و ترجمه شده به زبان انگلیسی برای کارمندان

فیش حقوق دریافتی و برگه پرداخت بیمه به سازمان تأمین اجتماعی

اظهارنامه بانکی مبنی بر داشتن تمکن مالی و گردش ریز سه ماهه آخر حساب بانکی

در صورت داشتن دعوت نامه از سوی شخص یا ارگانی، تمام جزئیات اعم از نام متقاضی، علت مسافرت، مدت اقامت و درج این موضوع که آیا هزینه های شخص متقاضی تأمین مالی می شود یا خیر.

به منظور استفاده از دعوت نامه ارسالی از سوی شخص یا ارگانی، کپی از کارت اقامت دعوت کننده به همراه کپی از پاسپورت پرتغالی و هم چنین پرینت حساب شخص یا ارگان دعوت کننده الزامی است و به همراه مدارک برای صدور ویزای پرتغال می بایست ارسال شود.

در صورتی که ارسال دعوت نامه از سوی نمایندگی ارگان خاصی صورت گرفته باشد می بایست اصل قرارداد نمایندگی به همراه کپی از آن با مدارک ارسال شود.

به همراه بردن فرزندان با یکی از والدین نیازمند اجازه رسمی پدر و مادر به صورت ترجمه شده و مهر شده از سوی وزارت خارجه و دادگستری می باشد.

انواع ویزای پرتغال

به دلیل این که افراد به دلایل مختلفی به کشور پرتغال سفر می کنند، کشور پرتغال به هر فردی با توجه به هدفی که از سفر به این کشور دارد ویزا اعطا می کند، انواع ویزای پرتغال که این کشور به افراد می دهد عبارتست از:

ویزای کودکان زیر سن قانونی

ویزای ترانزیت فرودگاهی

ویزای مقام های رسمی

ویزای تحصیلی- تحقیقاتی

ویزای تجاری

ویزای پزشکی

ویزای شرکت در رویداد های فرهنگی، ورزشی و …

ویزای توریستی پرتغال

ویزای توریستی پرتغال (با وثیقه یا بدون وثیقه)

بدون ارائه وثیقه نیز امکان اخذ ویزای توریستی پرتغال وجود دارد، یک دعوت نامه معتبر برای دریافت ویزای توریستی بسیار حائز اهمیت می باشد. دعوت نامه شما باید از طرف فردی مقیم پرتغال ارسال شود و یا یک دعوتنامه جهت شرکت در سمینار یا نمایشگاه ها. بعضی موسسات در قبال مبلغی برای شما دعوت نامه میگیرند. برای کسب اطلاعات تکمیلی در زمینه اخذ ویزای توریستی با وثیقه و بدون وثیقه می توانید با ینیاد مهاجرتی دکترسعید محمدی تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان در زمینه ویزای توریستی شنگن با وثیقه به دست آورید .

ویزای توریستی پرتغال و خدمات ینیاد مهاجرتی دکترسعید محمدی

ویزای توریستی ایتالیا هر ساله مورد توجه افراد زیادی قرار میگیرد. اما پیش از هر اقدامی اطمینان از سوابق موسسه ای که پروسه ی شما را انجام می دهد بسیار مهم است ینیاد مهاجرتی دکترسعید محمدی افتخار دارد که در طی ۱۵ سال متوالی توانسته است خدمات گسترده ای در باب کلیه ی روش های مهاجرتی به موکلین خود ارائه داده که از جمله ی آنها میتوان به انجام بیش از ۴۷ هزار پرونده ی موفق در زمینه ی پروسه های اقامت کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری و ویزا های توریستی اشاره کرد.

به منظور اخذ ویزای توریستی ایتالیا در ابتدا شرایط اولیه ی شما توسط مشاورین ارشد موسسه بررسی می شود و در صورت واجدالشرایط بودن پرونده ی شما پذیرفته می شود. مدارک مورد نیاز به شما اعلام گردیده و پس از تحویل مدارک روند پیگیری ویزای شما آغاز شده و کلیه ی پروسه از صفر تا صد توسط وکلای کاردان و مجرب مهاجرت موسسه انجام می گردد. همچنین شرایط و نحوه ی انجام مصاحبه در روز جلسه ی مصاحبه به شما آموزش داده شده تا شانس ویزای شما به حداکثر ممکن برسد.

امید است این مقاله که توسط متخصصین مجرب ینیاد مهاجرتی دکترسعید محمدی به نگارش در آمده، تمامی سئوالات و ابهامات ذهنی شما را برطرف نماید و اطلاعات کاملی در باب ویزای توریستی پرتغال و شرایط اخذ ویزای توریستی پرتغال خدمت شما دوستان ارجمند ارائه دهد. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی با کارشناسان ینیاد مهاجرتی دکترسعید محمدی تماس حاصل فرموده و مشاوره رایگان دریافت نمائید.

3 رتبه برتر
× جهت دریافت مشاوره رایگان