×

جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

ازدواج

ازدواج در پرتغال و شرایط ازدواج در پرتغال در هنگام مهاجرت به پرتغال 2020 و شرایط گرفتن وکیل مهاجرت و شرایط اخذ اقامت پرتغال از طریق ازدواج و شرایط اخذ اقامت پرتغال به چه نحوی است ؟ چگونه میتوان از طریق ازدواج تابعیت و اقامت کشور پرتغال را به دست آورد ؟ آیا اخذ تابعیت و اقامت پرتغال از طریق ازدواج در کشورهای مختلف متفاوت است؟ اخذ اقامت پرتغال از طریق ازدواج در قانون ایران به چه صورت است؟آیا بعد از اخذ اقامت دایم در پرتغال اخذ تابعیت پرتغال از طریق ازدواج در پرتغال امکان پذیر است ؟

این مقاله برای شما همراهان همیشگی سایت ینیاد مهاجرتی دکترسعید محمدی در باب ازدواج در پرتغال و اخذ تابعیت از طریق ازدواج در پرتغال نگارش شده و به تمامی سوالات شما در باب ازدواج در پرتغال پاسخ می دهد ویکی از راهای اخذ تابعیت یک کشور ازدواج است .

در نظام حقوقی کشورها تابعیت از طریق ازدواج از همسر انتقال می یابد . در نظام حقوقی کشور ایران تابعیت فقط از طرف مرد به زن منتقل می شود .و اگر فرد غیر ایرانی با زن ایرانی ازدواج کند تابعیت ایران را کسب نمی کند و ازدواج با زن ایرانی دلیل کسب  تابعیت ایرانی نمی شود.در اکثر کشورهای دنیا ازدواج راهی برای کسب اقامت و سپس اخذ تابعیت می شود و هیچ تفاوتی ندارد که شخص با زن یا مرد تبعه یا مقیم یک کشور ازدواج کند.پروسه زمانی که فرد برای گرفتن اقامت باید طی کند بستگی به این دارد که با تبعه ازدواج کرده باشد یا با شخصی که مقیم است .ازدواج در پرتغال هم راهی برای کسب اقامت این کشور است و شخص بعد از ازدواج در پرتغال بعد از طی کردن پروسه زمانی مورد نظراقامت پرتغال را اخذ می کند.این پروسه زمانی در صورت ازدواج با تبعه کمتر از کسی است که اقامت دایم دارد.

بعد از ازدواج در پرتغال شخص میتواند اقامت کشور پرتغال را درخواست کند و فرم های مربوط به درخواست اقامت را پر کند و مدارک مورد نیاز را ضمیمه نماید.شخصی که برای ازدواج در پرتغال اقدام میکند نباید هیچ منع قانونی برای ورود به کشور پرتغال داشته باشد و می تواند ویزای نامزدی دریافت کرده و وارد این کشور شود .

برای بررسی مدارک و اخذ ویزای نامزدی پرتغال با وکلای مجرب ینیاد مهاجرتی دکترسعید محمدی تماس گرفته و در مشاوره تلفنی رایگان با وکلای این موسسه کلیه سوالات خود را درباب ازدواج در پرتغال بپرسید.شخصی که قصد ازدواج با تبعه یا مقیم پرتغال دارد باید درخواست  قانونی خود را برای اخذ ویزای  نامزدی و ازدواج  با شخص مورد نظر ارائه دهد به علاوه مدارکی که نشاندهنده مجرد بودن شخص است.شخص متاهل به هیچ عنوان نمی تواند درخواست ویزای نامزدی یا ازدواج با شخص تبعه پرتغال دهد.و در صورت جدا شدن از همسرنیز باید مدارک طلاق خود را ارائه دهد.همچنین شخص متقاضی ازدواج در پرتغال باید مدارکی دال برداشتن رابطه با شخص مورد نظر برای ازدواج داشته باشد که میتواند شامل ارائه عکس و یا چیزهایی از این قبیل باشد که نشاندهنده این باشد که این ازدواج  یک ازدواج  بر اساس رابطه عاطفی و شناخت کافی است نه صرفا ازدواجی صوری برای اخذ اقامت و تابعیت پرتغال.

از آنطرف هم شخصی که تبعه است باید پاسپورت و آدرس محل زندگی خود و مدارک مالی ارائه دهد که نشانگر این باشد که می تواند محل اقامت و هزینه های همسر خود در پرتغال را پوشش دهد.در صورتی که شخص متقاضی ازدواج در پرتغال نتواند تا قبل از ازدواج ورود قانونی به پرتغال داشته باشد می تواند در یک کشور ثالث ازدواج بین المللی انجام دهد.بعد از اخذ این ویزای نامزدی و ازدواج اقامت پرتغال را اخذ کرده و بعد از گذشتن سه سال تابعیت کشور پرتغال را اخذ نماید . برای اخذ اقامت کشور پرتغال راههای دیگری هم به جز ازدواج در پرتغال وجود دارد.

از جمله سرمایه گذاری و خرید ملک به ارزش پانصد هزار یورو که اقامت دایم پرتغال را طریق این سرمایه گذاری شخص برای خود و همسر و فرزندان زیر هیجده سال به ارمغان می آورد.با اخذ اقامت پرتغال فرد می تواند به راحتی در کل حوزه شنگن بدون نیاز به روادید رفت و آمد داشته باشد و یا سکونت کند .از دیگر راههایی  که میتوان اقامت  کشور پرتغال را اخذ کرد اخذ ویزای تحصیلی پرتغال است.کشور پرتغال درتمامی مقاطع کارشناسی کارشناسی ارشد و دکترا امکان  تحصیل به زبان انگلیسی را به متقاضیان خارجی می دهد . و تسهیلات بسیار ویژه ای را برای فارغ التحصیلان پرستاری فراهم می کند.

فارغ التحصیلان  پرستاری با دو سال سابقه کارمی توانند از این امتیاز استفاده کرده و بعد از گذراندن یک دوره ۱ ساله در کشور پرتغال و یا کشورهایی مثل انگلستان واسترالیا مشغول به کار شوند.و از این طریق اقامت این کشورها را اخذ نمایند .در زمینه اشتغال به کار پرستاران در پرتغال با وکلای ارشد ینیاد مهاجرتی دکترسعید محمدی تماس گرفته و سوالات خود را با مشاورین این موسسه مطرح کنید .

برای دریافت اطلاعات جامع در باب مهاجرت به پرتغال از طرق مختلف و ازدواج در پرتغال و شرایط ازدواج در پرتغال و شرایط اخذ اقامت پرتغال از طریق ازدواج می توانید با ینیاد مهاجرتی دکترسعید محمدی در سراسر دنیا به صورت مستقیم تماس گرفته و مشاوره رایگان ینیاد مهاجرتی دکترسعید محمدی بهره مند گردید .

نحوه انتقال تابعیت با ازدواج در پرتغال

به طور معمول در کلیه نظام های مهاجرتی موجود در کشورهای دنیا انتقال تابعیت از روش ازدواج، وسیله همسر انتقال می یابد، لازم به ذکر است که در نظام مهاجرتی موجود در کشور خودمان گرفتن تابعیت فقط از جانب مرد به زن ممکن می باشد. هم چنین درصورتی که یک شخص با تابعیت غیر ایرانی با یک زن ایرانی ازدواج کند نمی تواند تابعیت کشور ایران را بدست آورد و همچنین ازدواج کردن با یک زن با تابعیت ایرانی نمی تواند دلیل بدست آوردن تابعیت کشور ایران شود.

فرایند زمانی که شخص برای گرفتن اقامت ملزم به سپری کردن این دوره ها می باشد بستگی به این دارد که با یک شخص که دارای تابعیت باشد یا با شخصی که توانسته اقامت این کشور را بدست آورد ازدواج نماید. ازدواج در این کشور یک روش ممکن برای کسب اقامت این کشور می باشد و شخصی که موفق به ازدواج شود بعد از اقدام به ازدواج دراین کشور و پس از سپری نمودن این فرایند می تواند اقامت این کشور رابدست آورد. بعد از سپری نمودن کلیه مراحل ازدواج در این کشور شخص این فرصت را دارد که برای اقامت کشور پرتغال درخواست کند و اقدام به تکمیل کردن فرم های مخصوص به درخواست و هم چنین اقدام به ضمیمه نمودن، مدارک مورد نیاز خود کند.

سایر روش های گرفتن اقامت کشور پرتغال

لازم به ذکر است که برای گرفتن تابعیت کشور پرتغال راه کارهای دیگری وجود دارد از جمله روش های دیگر می توان به روش سرمایه گذاری (ویزای طلایی پرتغال) و خرید ملک در کشور پرتغال و یا می توان به روش گرفتن ویزای تحصیلی کشور پرتغال اشاره نمود. البته روش های دیگری هم مانند روش گرفتن اقامت این کشور از طریق پناهندگی درپرتقال وجود دارد که همان طور که می دانید امکان ریسک و خطر در این روش وجود دارد. اصلی ترین مزیت گرفتن اقامت کشور پرتغال با دریافت نمودن اقامت این کشور توسط شخص قادر می باشد که به راحتی در تمام کشورهایی که عضو حوزه شنگن باشند و بدون نیاز داشتن به روادید رفت و آمد و یا سکونت کردن در این مناطق بپردازد.

تولد در اروپا از سال 2019 به بعد افزایش داشته است و متقاضیان تولد فرزند در پرتغال باید از مواردی مانند چگونگی تابعیت و نحوه ثبت تولد در پرتغال اطلاع یابند. در این میان ممکن هست موارد دیگری مانند حقوق و امتیازات تابعیت از طریق تولد و اینکه آیا کشور پرتغال از طریق تولد اقامت و تابعیت میدهد، برای افراد مهم باشد که در مقاله زیر که به ینیاد مهاجرتی دکترسعید محمدی تعلق دارد به توضیح همه موارد مهم درباره تولد فرزند در پرتغال میپردازیم.

شرایط اعطای تابعیت پرتغال سیستمخون است یا خاک؟

هزینه های زایمان در پرتغال چقدر است؟

با تولد فرزند در پرتغال ایا پدر و مادر هم از شرایط اقامت برخوردار میشوند؟

هزینه زندگی در پرتغال چقدر است؟

ثبت تولد در کشور پرتغال

پروسه ثبت تولد فرزند در پرتغال یک پروسه قانونی با انجام مراحل و تشریفات قانونی خاص خود می باشد لازم به توضیح است که مرجع ثبت تولد فرزند در پرتغال، اداره ثبت احوال شهری میباشد هر تولدی در پرتغال لازم است تا ثبت شود که این ثبت به صورت رایگان می باشد، تاییدیه تولد برای همیشه معتبر است.

والدین، فامیل، یا نمایندگان قانونی کودکان متولد در مراکزی که نمی توانند تولدها را ثبت بکنند بایست که برای ثبت تولد فرزندشان، در عرض چند روز به اداره ثبت احوال شهری مراجعه نمایند.آنها می بایست که مدارک شناسایی قانونی را به همراه خود داشته باشند.آنها می بایست که نام فرزند و تاریخ تولد و اسامی و شماره شناسایی والد یا والدین و محل تولد را اعلام نمایند.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت تولد فرزند در پرتغال

مدارک شناسایی پدر و مادر (کارتهای شناسایی یا ID کارتهای ملی برای شهروندان اتحادیه اروپایی، کارت اقامت و پاسپورت ملیت های طرف ثالث) تاییدیه تولد صادره از بیمارستانی که تولد فرزند در آنجا بوده است از اسناد و مدارک لازم برای ثبت تولد فرزند می باشد. حقوق و مزایای ثبت تولد در پرتغال شامل این موارد است:

اثبات تاریخ تولد و سن

ثبت نام در مدرسه

اثبات سن کبیری و صغیری در دادگاه

صلاحیت برای دریافت پاداش ها و حقوق بازنشستگی

تامین اجتماعی یا بیمه اجتماعی

اخذ شماره تامین اجتماعی

اخذ پاسپورت

ورود به اشتغال منحصر شهروندان پرتغالی

اثبات وابستگی حقوقی

کسب منافع ارث

ثبت تولد فرزند در پرتغال توسط والدین خارجی

ثبت نوزاد در اداره ثبت احوال شهری امری آسان و عملی میباشد و والدین خارجی بایستی که این کار را در عرض 20 روز پس از تولد فرزندشان انجام دهند. برای انجام این کارفقط کارت شناسایی، پاسپورت و یا تاییدیه اقامت را ارایه دهند، بیمارستانهای دولتی و خصوصی در پرتغال همچنین برای تحویل های اضطراری در دسترس هستند. به خاطر داشته باشید که نوزاد بایستی که یک نام اجباری ذیل قانون پرتغالی داشته باشد در صورتیکه هر دو والدین قبلا شهروند پرتغالی بوده اند، آنها می توانند تا حداکثر از 6 نام، 2 نام کوچک، و 4 فامیلی با استفاده از فونتیک پرتغالی استفاده بکنند، برای مهاجرین مقیم دایمی در پرتغال آنها می توانند هر نامی را به فرزندشان بدهند که در کشور خودشان قابل قبول است به شرط آنکه نامهای انتخابی شان برای نوزاد توسط دفتر کنسولگری شان یا سفارت شام در پرتغال تایید بکند.

تعریف تابعیت در کشور پرتغال

تابعیت یک کشور در ذهن افراد این میباشد که آن ها میخواهند خود را شهروند درجه یک آن کشور دانسته که حق رای هم داشته باشند و تابعیت یک کشور مانند پرتغال، به جز راه مستقیم تولد، پروسه ای است که بعد از اقامت دائم اتفاق می افتد در نتیجه افراد در ابتدا باید از نحوه و چگونگی تبدیل شده به شهروند پرتغالی و اخد تابعیت اطلاع پیدا کنند.جدا از تبدیل شدن به یک فرد پرتغالی تمام عیار، ممکن است که فرد در عوض تابعیت، تصمیم بگیرید اقامت دایمی را بگیرد. این کار درست است که همان حقوق تابعیت را به فرد ارائه دهند، اما تفاوتهای جزئی بین آنها وجود دارد و پروسه درخواست فرق می کند. 5 روش اصلی برای اخذ تابعیت پرتغالی وجود دارد: از طریق اولاد یا تولد فرزند؛ از طریق ازدواج؛ از طریق سرمایه گذاری؛ از طریق اعطای تابعیت یا بخاطر یهودی سفارادی بودن.

چگونگی اخذ تابعیت پرتغال از طریق تولد فرزند

بر طبق اصلاحیه اخیر قانون تابعیت پرتغالی (Decree-law n.30 –A/2015)، منتشره در ژورنال رسمی در 27 ام فوریه سال 2015، دولت پرتغال ممکن است که تابعیت پرتغالی را توسط تولد فرزند اعطا کند، در صورتی که فرد در قلمروی پرتغالی متولد شده باشد و به مدت بیش از 10 سال در آن کشور زندگی کرده باشند، واجد شرایط برای اخذ تابعیت پرتغال خواهند بود.

درخواست اخذ تابعیت پرتغال از طریق تولد فرزند

کودکان متولده از والدین پرتغالی (یکی یا هردو) در خارج دارای حق تابعیت پرتغال می باشند. درخواست ها برای تابعیت بایستی که به نزدیکترین کنسولگری پرتغال تحویل داده شود، تا رسیدگی شده و برای ثبت به Conservatoria dos Registors Centrais در لیسبون ارسال شوند، مدارک پرتغالی را نمی توان تا زمانی منتشر کرد که ثبت توسط Conservatoria انجام نشده است، پروسه ای که ممکن است 6 ماه به طول بیانجامد، تا توسطRegistrar  در لیسبون تایید گردد.

اگر شما به دنبال پیدا کردن شغل در پرتغال  هستید، در این مقاله ما شما را در رابطه با چگونگی پیدا کردن کار در پرتغال و الزامات مورد نیاز برای گرفتن مجوز کار در پرتغال راهنمایی خواهیم کرد.وکلای مجرب ما در ینیاد مهاجرتی دکترسعید محمدی می توانند به شما در اخذ ویزای کار در کمک کنند. همچنین متقاضیان جهت کسب مشاوره در زمینه دیگر راه های مهاجرت به این کشور به صورت تضمینی می توانند به مشاورین ینیاد مهاجرتی دکترسعید محمدی تماس حاصل فرمایند.

3 رتبه برتر
× جهت دریافت مشاوره رایگان