×

جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

ویزای استارت-آپ پرتغال

دولت پرتغال ویزای استارت-آپ را در مارچ سال 2018 راه‌اندازی کرد و در حال حاضر محدودیت زمانی برای اقدام جهت دریافت این نوع ویزا وجود ندارد. ویزای استارت-آپ پرتغال یک ویزای اقامتی‌ است جهت بنیان‌گذاران استارت-آپ‌های خارج از منطقه شنگن یعنی برای کسانیکه تمایل دارند عضو یکی از سریع‌ترین جوامع در حال توسعه در حوزه استارت-آپ در اروپا باشند.

این برنامه توسط موسسه حمایت از شرکت‌های کوچک و متوسط پرتغال (IAPMEI) اجرا می‌شود و با همکاری شبکه‌ای از حامیان سرمایه گذار در شرکت‌های استارت- آپی همکاری دارد. این شبکه از حامیان در واقع از شروع تجارت شما در کنار سایر کارآفرینان که با محیط این نوع کسب و کار و با ویژگی‌های بازار اروپا و پرتغال آشنا هستند، اطمینان حاصل می‌کند.

شرایط اقدام

آیا شما خارج از منطقه اقتصادی اتحادیه اروپا و سوئیس زندگی می‌کنید؟ اگر پاسخ شما مثبت است، پس شما واجد اولین شرط اقدام برای ویزای استارت-آپ هستید. شرایط ابتدایی اقدام عبارتند از:

شما یک کارآفرین علاقه‌مند به شروع کسب و کار خود در پرتغال هستید، حتی اگر هنوز کسب و کار خود را شروع نکرده‌اید،شما یک کارآفرین در کشور خود هستید و کسب و کار خود را نیز در کشورتان راه‌اندازی کرده‌اید و اکنون می‌خواهید آن را در پرتغال توسعه دهید،

شما در چند سال اخیر ،اقامت منظم در محدوده شنگن نداشته‌اید،

سوءسابقه کیفری ندارید،

حداقل مبلغ 5146/08 یورو به مدت 12 ماه در حساب بانکی شما موجود است. (به ازای هر نفر).

در صورتیکه واجد شرایط ذکر شده هستید اکنون می‌بایست موارد زیر را نیز اثبات نمایید:

پروژه/ استارت-آپ شما متمرکز بر حوزه تکنولوژی است،

استارت-آپ شما امکان ایجاد شغل را داراست و این اشتغال‌زایی شامل شما و یا سایر کارآفرینانی که در ابتدای درخواست معرفی شده‌اند نمی‌باشد،

استارت-آپ شما توان ایجاد گردش مالی سالانه 325،000 یورو و/ یا ارزش دارایی 325،000 یورو را طی مدت 5 سال از زمان امضای قرارداد با حامی خود داراست،و شما ظرفیت تاسیس یک شرکت را، حتی در صورت ایجاد تغییر در برنامه استارت-آپ، دارید.

با توجه به شرایط ذکر شده، پس از آنکه شما یکی از حامیان مورد تایید را به عنوان پشتیبان استارت-آپ خود انتخاب کردید، پرونده شما تکمیل است و اکنون می‌توانید اقدام کنید.

مراحل اقدام

دسترسی به برنامه آنلاین ویزای استارت-آپ،

ثبت درخواست خود در فرم آنلاین که به دو زبان انگلیسی و پرتغالی موجود است و از طریق وبسایت قابل دسترسی ا‌ست،پس از تکمیل فرم، حامی طرح از پیام درخواست ویزای شما اطلاع پیدا می‌کند و آن را بررسی و در صورت نیاز اصلاح می‌کند،در صورتیکه طرح شما مورد تایید حامیان قرار بگیرد، به شما اطلاع داده می‌شود و اعلامیه تایید در پرتال برنامه قابل مشاهده خواهد بود.

مدارک مورد نیاز در هنگام اقدام آنلاین:

انگیزه نامه که نشان دهنده علاقه شما به پیشبرد یک پروژه کارآفرینی و/ یا نوآورانه در پرتغال باشد،

مدارک مورد نیاز که در بخش شرایط اقدام توضیح داده شد،

مشخصات کامل پروژه کارآفرینی و اسلاید کامل از طرح پیشنهادی.

شایان ذکر است ارزیابی درخواست با توجه به معیارهای زیر انجام می‌پذیرد:

درجه نوآوری،

مقیاس کسب و کار،

ظرفیت بازار،

ظرفیت تیم مدیریت،

توانایی ایجاد شغل.

چنانچه دوست دارید در کنار افرادی باهوش و پرشور، با دسترسی به بهترین امکانات رویای خود را برای شروع کسب و کارتان محقق نمایید، قدم اول را سریعتر بردارید و با یکی از مشاوران ما در ایران، امارات متحده عربی، دانمارک و یا کانادا ارتباط برقرار کنید، ما شما را تا دریافت ویزای استارت-آپ پرتغال همراهی خواهیم کرد.

چنانچه درباره چگونگی اخذ ویزای استارت-آپ پرتغال، سوال یا نظری دارید، در بخش دیدگاه با ما به اشتراک بگذارید.

ویزای انجل پرتغال = سرمایه‌گذاری کم‌هزینه و پرسرعت برای دریافت اقامت اروپا

پرتغال پذیرای استارت_آپ ها، کسب و کار نوپای خود را در کشور جدید شروع کنید

درآمد حاصل از برنامه اقامت پرتغال از مرز نیم میلیارد یورو گذشت

ویزای طلایی پرتغال سرمایه گذاری در صندوق ریسک سرمایه یا بازار پر تب و تاب مسکن؟

ویزای طلایی پرتغال، ارمغان ورود سرمایه ۴۷۰.۵  میلیون یورویی در سال 2020

نظام بانکداری در پرتغال چگونه است؟

ویزای طلایی پرتغال، در مسیر اصلاحات

اگر فردی قصد کارآفرینی را داشته باشد، می تواند ویزای کارآفرینی در پرتغال را به عنوان توسعه استارت آپ خود انتخاب کند و اقامت بگیرد. اما بهتر است پیش از هر اقدامی ابتدا شرایط اخذ این ویزا را بداند. این نوع ویزا می تواند همانند یک ابزار حیاتی و مهم برای توسعه کسب و کار در پرتغال تلقی شود. در همین راستا، ما در ینیاد مهاجرتی دکترسعید محمدی هر گونه اطلاعاتی که در رابطه با این نوع ویزا لازم است در این نوشتار ذکر می نمائیم و همچنین شما می توانید برای دستیابی به اطلاعات بیشتر در مورد اکثر کشورها با مشاورین ما در تماس باشید.

تعریف کارآفرینی در پرتغال

بحث کارآفرینی و استارت آپ ها در پرتغال، دارای پیشینه تاریخی و فلسفه پیدایش و توسعه خاص خود می باشد. ولی به گمان مولف مقاله، گسترش کارآفرینی در پرتغال بدلیل احساس خلا بازار پرتغال برای کارآفرینی بوده است، که باعث رشد و تکوین کارآفرینی در این کشور شده است. همانند دیگر کشورهای اروپایی که در آنجا نرخ بیکاری همچنان بالا باقی مانده بود، کارآفرینان پرتغالی به سادگی شکاف در بازار را پر کردند و نبوغشان را در این راه به کار گرفتند.

در پروسه ای آنها به گذار اقتصاد بومی با استفاده از ریشه های تولید سنتی به یک اقتصاد مبتنی بر خلاقیت کمک کردند و پس از سالهای متمادی رکود، به پشتوانه همین انقلاب استارت آپی، GDP تا 1.6% رشد داشت، برای همین، دولت به اهمیت روز افزون کارآفرینی در اقتصاد پرتغال پی برد و کارآفرینی از حمایت دولت برخوردار گشت، که شامل راه اندازی آژانس سرمایه گذاری، صندوق با اعتبار €450000000 می باشد که بر روی سرمایه گذاری ها در شرکتهای دارای تکنولوژی ابتکاری و نیز استارت آپ ها در بخش های سنتی تر متمرکز است.

چرا کشور پرتغال؟

کارآفرینان بین المللی رغبت شدیدی به کارآفرینی و شروع استارت آپ هایشان در محیط اقتصادی پرتغال نشان می دهند، شاید دلایل این تمایل کارآفرینان خارجی را می توان در دلایل زیر جستجو کرد:

حمایت همه جانبه دولتی از کارآفرین و کارآفرینی

رژیم مالیاتی پایین

وجود بازار آزاد و رقابتی

ریسک سرمایه گذاری پایین

وجود فرصت های بکر جهت توسعه

چگونگی ویزای کارآفرینی در پرتغال

این ویزا اولین ویزا از نوع خودش در اتحادیه اروپا است. پرتغال حاضر به اعطای این ویزا به متقاضیان مهارت- بالایی است که دارای استارت آپ خیلی موفقی هستند این طرح فوق العاده ای برای افراد خلاق و مهارت بالاست که خواهان زندگی و کار در اتحادیه اروپا هستند، درخواست ویزای کارآفرینی از طریق آنلاین تحویل داده می شود و فرایند رسیدگی و اعطای ویزای کارآفرینی توسط IAPMEI مدیریت می شود، تقریبا 70 انکوباتور یا اسپانسر از طریق برنامه ویزای کارآفرین مورد تایید قرار گرفتند تا در راستای رشد بیزینسشان، به کارآفرینان خارجی کمک کنند برخلاف برنامه های اقامت توسط سرمایه گذاری مرسوم، ویزای کارآفرینی مخصوص کارآفرینها طراحی شده است و بخاطر ماهیت کارآفرینی، طوری در نظر گرفته شده است که حداقل نیاز سرمایه ای را هم تحمیل نکند.

شرایط درخواست ویزای کارآفرینی در پرتغال

تمامی کارآفرینان، که قصد توسعه یک یا چند استارت آپ را در پرتغال دارند باید شرایط زیرا داشته باشند:

کارآفرینانی که قبلا در کشورشان استارت آپی را راه اندازی کرده اند اما خواهان شروع به کار آن در پرتغال هستند.

کارآفرینی که وضعیت اقامت در یک کشور ناحیه شنگن را ندارد.

متقاضی که تعهدات مربوط به مالیات و تامین اجتماعی را انجام داده است.

متقاضیان سوابق کیفری نداشته باشند.

متقاضیان زیر 18 سال نباشند.

متقاضیان وجوه کافی در یک حساب بانکی با میزان کل 08 EUR برای 12 ماه داشته باشند.

نیازمندی ها و مدارک درخواست ویزای کارآفرینی در پرتغال

برای درخواست ویزا الزاماتی وجود دارد که شامل پروژه/ استارت آپ بر روی فناوری متمرکز باشد. استارت آپ پتانسیل و امکان تولید سرمایه در گردش 325000 EUR را در هر سال و ارزش دارایی بالغ بر 325000 EUR را در سال داشته باشد. کارآفرین بایستی که توانایی ایجاد یک شرکت را به هنگام تقاضا در طی انجام برنامه داشته باشد؛ به منظور صلاحیت داری جهت اخذ این ویزا، یک کارآفرین خارجی بایست که نشان دهد که فعالیت های بیزینسی خودش را در اسرع وقت به پرتغال منتقل می کند، این بیزینس ها می تواند شامل خطوط بیزینس همانند تولید کالاها، خدمات اطلاعات و سایر خدمات دانش ابتکاری و خلاق باشد.

مراحل درخواست ویزای کارآفرینی در پرتغال عبارت است از دسترسی به پلاتفورم آنلاین ویزای کارآفرین، درخواست استارت آپ را می توان به زبان انگلیسی یا زبان پرتغالی از طریق یک فرم آنلاین، در دسترس در پلاتفورم آنلاین برنامه تحویل داد. حامی یا انکوباتور اولویت متقاضی اطلاعیه درخواست را داده و آنرا اصلاح می کند. در صورتی که درخواست پذیرفته شود، کارآفرینان موفق توسط حامی مورد تایید قرار می گیرند. مدارک ضروری برای صدور این ویزا عبارتند از:

انگیزه نامه نشان دهنده علاقه به توسعه یک پروژه کارآفرینی و خلاقانه در پرتغال

مدارک و اسناد مورد نیاز برای رسیدگی به صلاحیت

شناسایی و نمایش پروژه کارآفرینی

امتیازات اصلی برنامه کارآفرینی در پرتغال

امتیازبندی بر مبنای ارزیابی درخواست بر اساس درجه خلاقیت، ابتکار، مقیاس پذیری بیزینس، پتانسیل بازار، استعداد و ظرفیت تیم مدیریت و پتانسیل ایجاد مشاغل می باشد. اما مزیت اصلی برنامه ویزای کارآفرینی در پرتغال ان است که نیازی به سرمایه و سرمایه گذاری ندارد در واقع تفاوت اصلی این ویزا با ویزای طلایی پرتغال هم در همینجاست، از مزیت دیگر این است که با اخذ این ویزا همچنین برای فرد شرایط تحصیل در پرتغال هم ایجاد خواهد شد که این به نفع متقاضی اصلی و خانواده او خواهد بود.

در حقیقت، افراد مقیم ممکن است که از صندوق های اعتباری اتحادیه اروپایی و دیگر اعتبارات استفاده بکنند. با این وجود، افراد مقیم بایستی که در پرتغال زندگی بکنند تا شرکت را مدیریت کرده و سود بدست آورند. با به همراه داشتن ویزای کارآفرینی، شما صلاحیت اقامت در اروپا را به مدت بیش از 90 روز متوالی (سالانه 180 روز) بدست می آید و نه تنها به استعداد بزرگی دست می یابید بلکه همچنین به رژیم مالیاتی دسترسی پیدا می کنید که بیزینس دوست می باشد.

بالاتر از همه نرخ های سود وام در پرتغال کاملا پایین است (5% یا حتی کمتر) بنابرین با این اوصاف توانایی برای سرمایه گذاری در بیزینس کاملا مهیاست و همچنین IMPMEI سود مالیاتی تا €3 میلیون یورویی تا سال 2020 دارد روی هم رفته، این یک موقعیت برد- برد است. ویزای کارآفرینی در پرتغال به سبب وجود مزایا و امتیازات فراوانش برای کارآفرینی و ثبت شرکت در پرتغال همواره در کانون توجه متقاضیان و علاقه مندان مهاجرت و اقامت پرتغال بوده است. وکلا و کارشناسان ینیاد مهاجرتی دکترسعید محمدی می توانند با مشاوره های حضوری و تلفنی، راهنمای خوب شما در این مسیر باشند.

3 رتبه برتر
× جهت دریافت مشاوره رایگان