×

جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

ثبت شرکت در پرتغال

ثبت شرکت در پرتغال در هنگام مهاجرت به پرتغال 2020 و پس از گرفتن وکیل مهاجرت برای اخذ اقامت پرتغال چه شرایطی دارد ؟ یکی از موضوعات بسیار مهم و معروف در جهت اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در پرتغال است . به طور کلی راه های  مختلفی برای اخذ اقامت در کشورهای مختلف وجود دارد . در این مقاله ینیاد مهاجرتی دکترسعید محمدی در خصوص اخد اقامت از طریق ثبت شرکت در پرتغال و یا سرمایه گذاری در پرتغال توضیحاتی را خواهیم داد.

افرادی که خواهان اخد اقامت پرتغال از طریق ثبت شرکت در پرتغال و یا سرمایه گذاری در پرتغال و یا تمکن مالی در پرتغال و یا خرید ملک در پرتغال و یا کارآفرینی در پرتغال هستند ابتدا باید درباره ی قوانین کشور پرتغال در این مورد اطلاعاتی را جمع آوری نمایند.

ثبت شرکت مطابق قوانین پرتغال:

در قانون تجارت پرتغال، مبحثی مهم در مورد ثبت شرکت پرتغال است که در تاریخ ۲ سپتامبر ۱۹۸۶ منتشر شده است. همه شرکت ها در پرتغال تحت مقررات قانون ذکر شده در بالا قرار دارند. برای ثبت شرکت در پرتغال که دفاتر مرکزی در پرتغال دارند، قوانین با توجه به قانون شرکت اعمال می شود؛ این در حالیست که در شرکت هایی که دفاتر مرکزی آن در خارج از پرتغال دایر هستند و فعالیت شرکت در پرتغال است، طبق قوانین کشوری است که دفاتر شرکت در آنجا دایراست. شرکت هایی که در پرتغال به ثبت می رسد شامل شرکت های با مسئولیت محدود، شرکت های تضامنی، شرکت های دولتی و شرکت های مشارکت محدود اشاره نمود.

طرق ثبت شرکت در پرتغال: قبل از ثبت شرکت در پرتغال چیزی که حائز اهمیت است این است که نام شرکت مربوطه در ریجستری ملی شرکت پرتغال ( ( Registo Nacional تایید شده باشد. موسسه ریجستری ملی پرتغال یک گواهی اعتبار سنجی یا پذیرش صادر نماید و پس از تایید نام شرکت به ثبت می رسد و موسسه ریجستری کارت موقت هویت شرکت را تحویل متقاضی می دهد. دو راه جهت ثبت شرکت در پرتغال وجود دارد، راه اول جهت ثبت شرکت در پرتغال این است که در اداره ثبت پرتغال یا مراکز مربوط به امور تشریفات کسب و کار شرکت را به ثبت رسانید و به اصطلاح شرکت ریجستر شود. در این روند ثبت شرکت را می توان همراه با یم سهامدار یا نماینده قانونی مشخص و توسط وکیل به انجام رساند. راه دوم برای ثبت شرکت در پرتغال این است که پروسه ثبت شرکت را به نحو آنلاین empresa و نه با مراجعه به وکیل و امور تشریفات کسب و کار به انجام رساند. بنابراین روش دوم که آنلاین و با نت انجام پذیر است تصویب و تنظیم شده توسط ریجستری ملی شرکت در پرتغال است و بسته به نوع اساسنامه متقاضی ممکن است یک یا دو روز طول بکشد.

از طریق یک روش به نام “Empresa مخابرات آنلاین”، که در آن ثبت نام در اینترنت به پایان رسید. این نوع از ثبت شرکت در پرتغال تصویب و تنظیم شده توسط رجیستری ملی شرکتها و می توانید یک یا دو روز طول بکشد، بسته به نوع اساسنامه.

جهت ثبت شرکت در پرتغال به پیش نویس اساسنامه شرکت و برخی از اسناد دیگر از جمله کپی گذرنامه ، نمونه فرم امضاء و فرم های خاص دیگری الزامی است.همچنین جهت ثبت شرکت در پرتغال یک دفتر برای فعالیت های شرکت و مدیر مالی ( مشاور مالیاتی ) و یک حساب بانکی الزامی می باشد.

انواع شرکت در پرتغال: زمانی که یک فرد خارجی جهت ثبت شرکت در پرتغال اقدام می نماید در بدو امر باید در مورد اینکه چه نوع شرکتی می خواهد به ثبت رساند تصمیم گیری نماید. هر کدام از انواع شرکت در پرتغال تابع قوانین و ساختار منحصر به فرد خود است. شرکت خصوصی محدود-شرکت با مسئولیت محدود LIMITADA -SOSIDADE   شرکت های عمومی مشارکت محدود همکاری عمومی ( SNG collective-sociedade ) شرکت با سهامداران تک ( EIRL )

۱-شرکت خصوصی محدود ( LDA-SOSIDADE ) رایج ترین نوع شرکت در پرتغال، شرکت خصوصی محدود ( شرکت با مسئولیت محدود ) است. شرکت خصوصی محدود به طور معمول توسط سرمایه گذاران خارجی که می خواهند کسب و کار در پرتغال داشته باشند انتخاب می شوند. مطابق قانون تجارت پرتغال شرکت خصوصی محدود باید حداقل دو سهامدار بدون در نظر گرفتن ملیت، تابعیت یا اقامت داشته باشد. به منظور ثبت شرکت با مسئولیت محدود حداقل سرمایه از ۵۰۰۰ یورو لحاظ شده است. این سرمایه به سهام تقسیم شده و کمترین مقدار برای هر سهم است.. مشارکت می تواند به صورت نقدی و یا غیر نقدی باشد نیمی از سرمایه اولیه تا قبل از اختلاط، به صورت نقدی پرداخت می شود. دارایی باید توسط حسابرس مورد بررسی قرار گرفته و پس از آن به طور کامل مالیات پرداخت شود.

۲-شرکت های عمومی ( Sosiedad anonima-SA ) سرمایه گذاران خارجی که می خواهند یک رسانه و یا شرکت بزرگ در پرتغال به ثبت برسانند می توانند شرکت های عمومی را جهت این امر انتخاب نمایند. قوانین و ساختار شرکت های عمومی به این صورت است که شرکت های دولتی در پرتغال حداقل باید ۵۰۰۰۰ EUR یورو سرمایه داشته باشد و حداقل ۵ سهامدار باید در این نوع شرکت حضور داشته باشند. بنیانگذار شرکت عمومی در پرتغال ملزم به ایفای تعهدات شرکت می باشد.

۳-مشارکت محدود این نوع شرکت در پرتغال در صورتی به ثبت خواهد رسید که دو شریک در آن حضور داشته باشند. به منظور ثبت شرکت در پرتغال با عنوان مشارکت محدود ، طبق قوانین نیاز به سرمایه خاصی نیست. خصوصیات و ویژگی های ثبت شرکت در پرتغال با عنوان مشارکت محدود در این است که یکی از شرکای شرکت مسئولیت کامل و جامع جهت تعهدات شرکت دارد ( sosios coman tarias ) در حالیکه شریک دوم تنها در قبال تعهدات شرکت مسئولیت محدود ( sosios coman di tados ) دارد.

۴-همکاری عمومی ( SNG collective-sociedade )

یکی دیگر از انواع ثبت شرکت در پرتغال با عنوان شرکت تضامنی است که همانند شرکت با مسئولیت محدود نیاز به حداقل دو شریک دارد و مطابق قوانین ثبت شرکت در پرتغال، سرمایه خاص و حداقلی برای آن تعریف نشده است. در شرکت تضامنی بر خلاف شرکت با مسئولیت محدود ، تمام اعضاء به طور کامل و جامع مسئول تعهدات شرکت هستند و همه آنها قادر به تصمیم گیری از جانب شرکت و مدیریت شرکت می باشد.

۵-شرکت با سهامداران تک ( EIRL ) چنانچه شخصی بخواهد به تنهایی بنیانگذار و موسس یک شرکت در کشور پرتغال باشد می تواند از طریق EIRL ثبت شرکت در پرتغال نماید.ساختار ثبت شرکت در پرتغال با عنوان سهامداران مجزا، از لحاظ راه اندازی بسیار ساده و راحت است. منتها به ندرت چنین شرکت هایی در پرتغال به ثبت می رسد. بنیانگذار و موسس این نوع شرکت تنها مسئول تعهدات شرکت است.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در پرتغال ۱- پیش نویس اساسنامه شرکت ۲- کپی گذرنامه ۳-ارائه طرح توجیهی اقتصادی یا بیزنس پلن ۴-تکمیل فرم های مربوط به ثبت شرکت ۵-خرید یا اجاره دفتر جهت فعالیت های شرکت ۶- استخدام مدیر مالی ۷-افتتاح حساب بانکی به نام شرکت ۸-نمونه فرم امضا و ارائه عدم گواهی سوء پیشینه

افتتاح شعبه شرکت در پرتغال افتتاح شعبه شرکت در پرتغال یک فرآیند ساده است و می تواند در چند روز کامل افتتاح شود . طبق قوانین سرمایه مورد نیاز و تمامی دارایی جهت ثبت شعبه شرکت خارجی در پرتغال باید از شعبه مادر و شرکت های خارجی باشد و تمام ویژکی های شرکت اصلی باید در شعبه شرکت گنجانده شود و تصمیمات مهم شرکت تابع به خصوص دستیابی به دارایی و سهام مربوط باید با تایید از شرکت مادر دریافت شود.

الزامات مورد نیاز برای شعبه شرکت در پرتغال

دیگر درخواست های شعبه تابع از جمله ثبت نام ترازنامه شرکت خارجی و اظهارات زیان و سود هر سال در رجیستری تجاری پرتغالی. باید توسط شرکت اصلی بررسی شود و صورتهای مالی از شاخه ها به طور جداگانه نگهداری می شوند و باید هر سال سپرده آن حفظ شود.

اطلاعات لازم در هنگام ثبت شعبه شرکت در پرتغال

نام شرکت، نوع کسب و کار، آدرس ثبت نام، یک کپی از صورت جلسه که در آن تصمیم به باز کردن یک شعبه در نظر گرفته شد، نام شعبه و آدرس آن، نام شخص منصوب به شعبه شرکت و نام نماینده این شعبه، نوع فعالیت که توسط شعبه انجام می شود. ثبت نام در مرکز منطقه ای تامین اجتماعی اطلاع شعبه شرکت به بازرسی کسب و کار،

همه موارد بالا باید پرتغالی نوشته شده و یا همراه با ترجمه رسمی پرتغالی باشد.

ثبت شرکت در پرتغال گزینه ای مناسب است اما ریسک هایی به همراه دارد ، بنابر این جهت اینکه از طریق قانونی و ایمن پروسه مهاجرت به پرتغال از جمله ثبت شرکت در پرتغال و یا سرمایه گذاری در پرتغال و یا تمکن مالی در پرتغال و یا خرید ملک در پرتغال و در نهایت اخذ اقامت پرتغال را انجام دهید حتما با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل فرمایید و با مشاورین مجرب و وکلای ارشد موسسه به پاسخ سوالات خود دست یابید.

اقتصاد در پرتغال

اقتصاد پرتغال پس از پیوستن به اتحادیه اروپا در سال 1986 میلادی به سمت خدماتی شدن پیش رفته است. در دو دهه گذشته دولتمردان این کشور تلاش زیادی را برای خصوصی‌سازی در این کشور آغاز کردند که نتیجه هم داده است.

تولید ناخالص داخلی این‌ کشور به کشاورزی، صنعت و خدمات وابسته است.

محصولات صادراتی آن شامل پوشاک و کفش، ماشین آلات، مواد شیمیایی و کاغذ است.

محصولات وارداتی آن هم شامل تجهیزات حمل‌ و‌ نقل، مواد شیمیایی، محصولات پتروشیمی، منسوجات و محصولات کشاورزی است.

مردم پرتغال

بر اساس آمارهای سال 2007 جمعیت این کشور 10 میلیون و 642 هزار و 836 نفر است که میانگین سنی آنها 38.8 سال است. امید به زندگی در پرتغال برای مردان 6/74 سال و برای زنان 36/81 سال است.

هرچند در این کشور دین رسمی تعیین نشده است اما 5/84 درصد از مردم آن کاتولیک و پیرو کلیسای رم هستند. زبان رسمی آن پرتغالی است.

ارتباطات در پرتغال

سیستم مخابراتی این کشور به دلیل استفاده از پهنای باند و سرعت بالا جزو سیستم‌های پیشرفته در دنیا محسوب می‌شود.

بیش از 300 رادیو در این کشور وجود دارد که بسیاری از آنها به صورت منطقه‌ای و محلی برنامه پخش می‌کنند.

ثبت شرکت آنلاین در پرتغال

در پرتغال نوع دیگر از شرگت وجود دارد که به نام شرکت آنلاین شناخته می شود و متقاضی می تواند این شرکت را تنها برای 90 روز به ثبت برساند. این نوع شرکت ها که شرکت موقتی هم نامیده می شوند تنها به روش آنلاین انجام می شود و باید متقاضی مدارم و مستندات و هزینه های لازم را بصورت آنلاین پرداخت و شرکت خود را در سیستم اسپات پرتغال به ثبت برساند. در واقع این نوع شرکت ، شرکتی فوری محسوب می شود و اعتبار زیادی هم ندارد و تنها برای انجام موضوعات متفرقه و محدود قابل انجام است. البته طول مدت آن را در انتها می توان برای 90 روز دیگر هم تمدید کرد.

ثبت شرکت اسپات تنها در یک ساعت انجام می شود. برای این کار باید تمامی مدارک و مستندات شرکا آماده و اسکن شده باشد. برای ثبت این شرکت تنها نیاز به دو نفر حداقل برای شراکت می باشد و تمامی دفاتر ثبت شرکت در سراسر پرتغال بدون محدودیت و بدون در نظر گرفتن مکان فعالیت شرکت این شرکت ها را به ثبت می رسانند.

برای ثبت این نوع شرکت ها هم باید نام شرکت انتخاب و در سیستم اسپات پرتغال پیشنهاد داده شود و پس از تایید نام و مدارک گواهینامه ای صادر خواهد شد که نشان می دهد شرکت شما برای 90 روز ثبت شده و آماده بهره برداری می باشد. نام شرکت می توانید ترکیبی از نام شرکا و موسسین و یا نامی متفاوت باشد.

البته شایان ذکر است که این شرکت های موقتی و یا اسپات می توانند در صورت ارائه درخواست و مدارک و مستندات لازم بصورت کاملا قانونی و تمام مدت به ثبت برسند و به صورت یک شرکت حقوقی دائمی تبدیل شوند.

 

ثبت آنلاین شرکت

به غیر از انجام تمامی مراحل بصورت حضوری علاقمندان به ثبت شرکت می توانند در صورت داشتن شرایط لازم شرکت خود را در پرتغال بصورت آنلاین هم به ثبت برسانند. طول مدت مورد نیاز برای این نوع ثبت شرکت تنها یک تا دو روز است مشروط به اینکه تمامی مدارک آماده شده باشد. سرویس آنلاین ثبت شرکت در پرتغال البته اغلب به درد افراد مقیم این کشور می خورد ولی افراد خارجی هم می توانند با داشتن شرایطی مانند مدارک و مستندات معتبر برای سرمایه گذاری و بیزینس پلان و مجوزهای لازم این کار را انجام دهند.

شرکت حقوقی بین المللی ویونا با سابقه فراوان در ثبت شرکت در انواع کشورهای اروپایی و استفاده از برترین حقوق دانان و وکلای کار بلا بین المللی آماده ارائه خدمات مشاوره و ثبت شرکت شما عزیزان در هر کجای اروپا و پرتغال می باشد.

3 رتبه برتر
× جهت دریافت مشاوره رایگان