×

جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

کار در پرتغال

اگر در حال برنامه ریزی برای اشتغال به کار در پرتغال هستید، باید قبل از هر چیز شرایط مورد نیاز برای دریافت ویزا یا مجوز کار در پرتغال را بررسی کنید. شرایط دریافت این مجوز بسته به ملیت و ماهیت کار شما در پرتغال متفاوت است. همانطور که صدور مجوز کار در پرتغال به وضعیت اقامت شما مرتبط است، در اکثر موارد تا زمانی که کاری در پرتغال پیدا نکرده باشید، نمی توانید درخواست صدور ویزا بدهید. شرایط اخذ ویزای کار پرتغال چیست؟ مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار کشور پرتغال چه مدارکی هستند؟ مشاغل مورد نیاز در کشور پرتغال در سال ۲۰۱۹ کدام مشاغل هستند؟ چگونه در پرتغال کار پیدا کنیم؟ آیا شرایط بردن همراه در بحث مهاجرت کاری در پرتغال امکان پذیر است؟ ما در این مقاله به این سوالات و سو الات دیگر در زمینه ویزای کاری پرتغال و مهاجرت کاری به این کشور پاسخ داده و مهم ترین و اصلی ترین نکات را در این خصوص بیان می نماییم. کشور پرتغال کشوری در جنوب غربی اروپا و در همسایگی با اسپانیا می باشد. کشور پرتغال با جمعیتی در حدود ۱۰ میلیون نفر شانزدهیم کشور اروپا از نظر جمعیت می باشد. زبان رسمی این کشور زبان پرتغالی می باشد. کشور پرتغال یکی از کشورهای اروپایی با آب و هوای بسیار معتدل و مناسب است و در سالهای اخیر سرمایه گذاران زیادی را جذب کرده است.

 اقامت کشور پرتغال از طریق ویزاهای طلایی در امر مهاجرت بسیار محبوب است اما برای بسیاری از متقاضیان کار در خارج از کشور و کشور پرتغال، چگونگی اخذ ویزای کار هنوز آن چنان شناخته شده نیست. ویزای کار کشور پرتغال زیرشاخه ها و انواع مختلفی دارد که در این مقاله سعی بر این است تمام ویزاهای کاری این کشور بررسی شود و مدارک و شرایط مورد نیاز ویزای کار پرتغال به اطلاع شما عزیزان برسد. در صورت نیاز به اطلاعات جامع و کامل در خصوص ویزای کار پرتغال با کارشناسان  ینیاد مهاجرتی دکترسعید محمدی تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمائید.

این راهنما توضیح می دهد که چه کسانی باید ویزا یا مجوز کار پرتغال بگیرند، و چطور باید درخواست بدهند و همچنین شرایط دریافت ویزا برای کارمندان، مهاجران بسیار ماهر، دانشجویان، کارگران شاغل در پرتغال و کسانی که در حال گذراندن دوره های آموزشی و کارآموزی بین المللی می باشند را توضیح می دهد.

چه کسی نیاز به ویزای کاری یا مجوز کار در پرتغال دارد؟

شهروندان اتحادیه اروپا (EU)، کشورهای منطقه اقتصادی اروپا (EEA) و سوئیس نیازی به دریافت ویزای کار برای زندگی یا کار در پرتغال ندارند. با این حال، افرادی که قصد دارند برای مدت بیش از شش ماه در پرتغال کار کنند نیاز به کسب گواهی اقامت دارند (Certificado de Registo).

بیشتر اتباع کشورهای غیر عضو در اتحادیه اروپا قبل از این که بتوانند در پرتغال مشغول به کار شوند به یک مجوز کار در پرتغال نیاز خواهند داشت. در اکثر موارد، مجوز کار پرتغال تنها به آن دسته از شهروندان غیر اتحادیه اروپا داده می شود که پذیرش شغلی داشته باشند و یا با یک شهروند پرتغالی ازدواج کرده باشند. در صورت تایید یکی از این موارد، آنها می توانند روند دریافت ویزای کار پرتغال یا اجازه اقامت را ادامه دهند.

با این حال، کار در پرتغال برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا تحت تاثیر بیکاری بالای این کشور در سال های اخیر قرار گرفته است. در حال حاضر پرتغال اقدام به سهمیه بندی برای محدود کردن تعداد مشاغلی نموده است که در اختیار اتباع کشورهای ثالث قرار می گیرد تا از این طریق فرصت های استخدامی برای اتباع کشورهای عضو اتحادیه اروپا را بهبود بخشد.بیشتر مشاغل برای استخدام نیروی کاری باید ابتدا ۳۰ روز برای شهروندان پرتغال و اتحادیه اروپا آگهی داده شوند. پس از گذشت این زمان و در صورتی که فرد مناسب یافت نشود، موسسه استخدام و آموزش حرفه ای در پرتغال (IEFP) می تواند آنها را به عنوان ظرفیت های کاری آزاد اعلام کند که توسط شهروندان غیر اتحادیه اروپا پر خواهند شد.بعد از پنج سال اقامت در پرتغال، شما می توانید مدعی اقامت دائم پرتغال و پس از شش سال، مدعی دریافت شهروندی پرتغال شوید. در هر دو مورد، شما به مجوز کار نیاز ندارید اما در بازار کار دارای آزادی عمل هستید.

اجازه کار در پرتغال برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا

از آنجائیکه شهروندان غیر اتحادیه اروپا باید اول استخدام شوند؛ شما می توانید در لیست مشاغل پرتغال به جستجوی شغل بپردازید و یا راهنمای چگونگی پیدا کردن شغل در پرتغال را بخوانید. هنگامی که شما استخدام شوید، چنانچه طول زمان اشتغال بیشتر از سه ماه باشد، کارفرمای شما برای مجوز کار در پرتغال (Autorização de Trabalho) به مقامات اداره کار این کشور درخواست خواهد داد.

زمانی که قرارداد شغلی یا مجوز کار شهروندان غیر اتحادیه اروپا تأیید شود، آنها باید برای یکی از موارد زیر درخواست کنند:

ویزای کار پرتغال: اگر ملیت آنها مستلزم داشتن ویزا برای ورود به پرتغال باشد یا مدت اشتغال آنها کمتر از شش ماه باشد.

اجازه اقامت: اگر آنها قصد دارند به مدتی طولانی در پرتغال کار کنند. نوع مجوز اقامت افراد به نوع اشتغال آنها بستگی خواهد داشت.

انواع ویزای کار در پرتغال

این که آیا شما نیاز به ویزای کار پرتغال دارید، بستگی به ملیت و طول دوره اشتغال شما دارد. ویزاهای کاری پرتغال که در دسترس افراد غیر از اتحادیه اروپا می باشند به شرح زیر است.

ویزای کار کوتاه مدت

این ویزای کار پرتغال برای قراردادهای موقت کوتاه مدتی که کمتر از شش ماه طول می کشند مورد نیاز است. این نوع ویزا برای کارکنان و کارگران خویش فرمایی فراهم است که در معرض ارزیابی توسط مقامات اداره کار قرار دارند (IEFP). اگر شما درگیر تحقیقات علمی، آموزش آکادمیک، یا فعالیت های حرفه ای فوق تخصصی، یا آموزش های خاص و خدمات ارایه شده توسط یکی از اعضای کشورهای عضو سازمان تجارت جهانی باشید، ویزای اقامت موقت شما می تواند تا یک سال تمدید شود.

اگر قصد اقامت کوتاه مدت با اهداف تجاری داشته باشید، می توانید به جای ویزای کاری برای ویزای کسب و کار پرتغال درخواست بدهید.

ویزای کار طولانی مدت

این نوع از ویزای کاری مختص اتباع غیر اتحادیه اروپا است که قصد دارند بیشتر از شش ماه در پرتغال کار کنند. از آنجائیکه پرتغال در منطقه شنگن قرار دارد، ویزای کاری به صورت یک ویزای طولانی مدت شنگن (نوع D) است که صاحب آن می تواند در سراسر 26 کشور حوزه شنگن سفر کند.

با توجه به موافقت نامه های دو جانبه، شهروندان ایالات متحده آمریکا، کانادا، استرالیا، نیوزیلند، ژاپن و اسرائیل می توانند برای این ویزا از داخل پرتغال، و در عرض 90 روز از زمان ورود، درخواست دهند. همه ملیت های دیگر غیر اتحادیه اروپایی باید قبل از سفر به پرتغال درخواست بدهند.

زمانی که ویزا آماده شد، شما باید این فرآیند دریافت اجازه اقامت در پرتغال را از داخل کشور آغاز کنید.

مجوز اقامت جهت کار در پرتغال

اینکه شما برای کدام نوع مجوز اقامت می توانید درخواست دهید، بستگی به موقعیت شغلی شما دارد.

مجوز اقامت کارگران

این مجوز اقامت یک مجوز استاندارد برای بیشتر کارگرانی است که در پرتغال کار می کنند. این مجوز برای یک سال معتبر است و می تواند تا ۵ سال دیگر تمدید شود، که بعد از آن دارنده می تواند برای اقامت دائم پرتغال درخواست دهد.

مجوز اقامت برای مهاجران و پژوهشگران بسیار ماهر

این یک مجوز اقامت برای محققان علمی، مدرسان دانشگاهی و کارکنانی است که در فعالیت های حرفه ای تخصصی مشغول به کار می باشند. این مجوز نیز برای یک سال معتبر است و می تواند تا پنج سال دیگر تمدید شود، که بعد از آن دارنده می تواند برای اقامت دائم پرتغال درخواست دهد.

کارت آبی اروپا

کارت آبی به عنوان یک ویزای کار پرتغال و اجازه اقامت برای کارگران ماهر و واجد شرایط از کشورهای غیر اتحادیه اروپا محسوب می شود. اگر دارای صلاحیت های بیشتری هستید (به عنوان مثال دارای یک مدرک دانشگاهی هستید)، یک کارمند حقوق بگیر با یک قرارداد کاری یا پیشنهاد کار اجباری در یکی از کشورهای اتحادیه اروپا برای حداقل یک سال می باشید و درآمد ناخالص  سالانه ای معادل یک و نیم برابر میانگین ملی کشور دارید، می توانید درخواست دریافت کارت آبی اتحادیه اروپا را داشته باشید.

کارت های آبی اتحادیه اروپا بین یک تا چهار سال معتبر هستند و اجازه می دهند که اتباع کشورهای غیر اتحادیه اروپا در 24 کشور از 27 کشور عضو اتحادیه اروپا کار کنند (به استثنای دانمارک، ایرلند و بریتانیا). یک فرد دارنده کارت آبی که 18 ماه است در پرتغال زندگی می کند می تواند برای دریافت مجوز اقامت محققان یا مهاجران بسیار ماهر درخواست دهد.

اقامت طلایی برای سرمایه گذاران تجاری

این یک برنامه ویژه ویزای پرتغال است که برای جذب سرمایه گذاری خارجی به پرتغال طراحی شده است. برنامه ویزای طلایی پرتغال، فرآیند دریافت مجوز اقامت دائم را برای سرمایه گذاران از کشورهای غیر اتحادیه اروپا، و بر اساس املاک و مستغلات و یا سرمایه گذاری برای شروع یک کسب و کار در پرتغال، سرعت می بخشد.

کارکنان خویش فرما در پرتغال

ساکنان غیر اتحادیه اروپا که می خواهند یک کسب و کار کوچک را راه اندازی کنند یا کار آزاد را در پرتغال دنبال کنند، از همان فرآیند گرفتن ویزای کارگران اقدام می کنند. با این حال، مجوز اقامتی که به شما داده خواهد شد مختص کارکنان خویش فرما است و مستلزم ارائه اسناد و مدارک اضافی مربوط به فعالیت های تجاری و یا ثبت خود اشتغالی در دفتر مالیاتی می باشد.

کارکنان خویش فرما می توانند با یک کارفرمای ثالث کار کنند، با این حال، آنها ابتدا باید مجوز اقامت کارگران را بگیرند.

آموزش و کار داوطلبانه در پرتغال

مهاجرانی که در حال گذراندن آموزش رایگان یا کار داوطلبانه هستند می توانند برای دریافت اقامت ویژه پرتغال درخواست دهند.پس از اتمام دوره آموزشی، دانشجویان حق دارند طی یک قرارداد استخدام در پرتغال کار کنند، که منوط به ارائه درخواست تغییر در مجوز اقامت می باشد که به تایید SEF رسیده باشد.مجوز اقامت برای داوطلبان به مدت یک سال معتبر است، به جز در شرایطی که یک برنامه داوطلبانه بیشتر از یک سال طول می کشد و قابل تمدید هم نیست. دارندگان مشاغلی که حقوق دریافت می کنند نمی توانند از این نوع مجوز استفاده کنند.دانشجویانی که در پرتغال کار می کنند

اتباع کشورهای غیر عضو اتحادیه اروپا به طور کلی به یک ویزای دانشجویی پرتغال نیاز دارند، اما مشروط به اخذ تایید SEF، اجازه خواهند داشت در پرتغال کار کنند. چنانچه این افراد معیارهای لازم را برآورده کنند، آنها همچنین مجاز به انجام کار تحقیقاتی، تدریس و یا فعالیت های شغلی تخصصی در پرتغال می باشند.

درخواست برای ویزای کار پرتغال

شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا اگر بیش از سه ماه در پرتغال کار می کنند، فقط باید برای دریافت یک گواهی اقامت از سرویس مهاجرت و خدمات مرزی پرتغال (SEF) درخواست بدهند.

اتباع کشورهای دیگر زمانی که تاییدیه درخواست کارفرما را مبنی بر دریافت مجوز کار دریافت نمودند باید برای ویزای کار پرتغال در سفارت و یا کنسولگری کشور خود درخواست دهند. لیستی از سفارتخانه های پرتغال در سراسر جهان را می توانید در اینجا ببینید.

شما باید همراه با فرم درخواست ویزای کار پرتغال موارد زیر را ارائه کنید:

عکس پاسپورتی

پاسپورت و کپی ویزاهای قبلی خود

جزئیات رزرو بلیط هواپیما

مدارک بیمه پزشکی که نشان دهد هزینه ها را تا مبلغ 30 هزار یورو پوشش می دهد

مدارک مربوط به محل اقامت در پرتغال

قرارداد استخدام بین شما و کارفرما

معمولا ویزای کار شما برای مدت زمانی که در پرتغال مشغول کار باشید معتبر خواهد بود، و یا به اندازه ای دارای اعتبار خواهد بود که بتوانید درخواست خود را برای ویزای اقامت پرتغال ارائه دهید. رسیدگی به درخواست ها می تواند از دو هفته تا حدود دو یا سه ماه طول بکشد.

هنگامی که به پرتغال وارد شدید، باید جهت ثبت نام در سیستم تامین اجتماعی این کشور اقدام کرده و همچنین برای دریافت شماره مالیاتی ثبت نام کنید. شما می توانید این کار را از طریق دفاتر مربوطه در پرتغال انجام دهید. در هنگام درخواست دریافت مجوز اقامت پرتغال، مدارک مربوط به این ثبت نام  ها مورد نیاز است.

ویزای کار پرتغال و مشاغل مورد نیاز 2020 پرتغال

صنعت گردشگری برای اقتصاد پرتغال بسیار حیاتی است و انواع مشاغل فصلی و نیمه وقت در سراسر این صنعت، به ویژه در هتل و غذا ارائه می شود. در سال های اخیر، صنعت مخابرات و مراکز تلفن همراه نیز رشد کرده است و فرصت های خوبی برای کارکنان چند زبانه ارائه می دهد، در حالی که بخش تجارت و ساخت و ساز نیز نشان دهنده رشد شغلی در این کشور است. همانطور که بخش تولیدی مدرنیزه می شود، در پرتغال نیز کارهای تخصصی بیشتری ایجاد می شود. برای فارغ التحصیلان و متقاضیان ویزای کار پرتغال، لیسبون با وجود شرکت های بزرگ چند ملیتی مانند نوکیا، سامسونگ و نستله، محل ایده آلی است.

لیست مشاغل محبوب پرتغال در سال 2019 به شرح زیر می باشد.

بیوتکنولوژی (فناوری زیست محیط )

محصولات شیمیایی

خدمات درمانی (مراقبت های سلامت)

فناوری اطلاعات IT

داروسازی و دارو شناسی

وضعیت و شرایط پیدا کردن شغل و کاریابی در پرتغال

یکی از راه های مهاجرت به پرتغال از طریق کار می باشد، که پس از اخذ اقامت از طریق کار نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی میتوانند اقدام کنند، البته شایان ذکر است این روش یکی از روش های مهاجرت می باشد روش های دیگر نظیر اخذ ویزای تحصیلی جهت مهاجرت تحصیلی در این کشور و سرمایه گذاری نیز وجود دارند. جهت اطلاع از شرایط مهاجرت، هزینه زندگی و شرایط ویزای کار، حقوق کار و شرایط اقامت از طریق کار یا تخصص می توانید با ینیاد مهاجرتی دکترسعید محمدی مراجعه کنید.

قانون کار این کشور مختص این کشور می باشد و قبل از شروع به کار بایستی راجع به آن و همچنین شرایط کار در پرتغال تحقیق کرد. کار دانشجویی در پرتغالامکان پذیر است اما باید قبل از شروع  اجازه کاردر این کشور را دریافت کرد. بسته به مقطع تحصیلی به شما اجازه کار تمام وقت یا اجازه کار نیمه وقت داده می شود.

پیدا کردن شغل در پرتغال

شغل در پرتغال

پیدا کردن شغل در پرتغال در سال های اخیر در اثر بحران اقتصادی کشور سخت تر بوده است، اما نشانه هایی از بهبود اقتصادی و شغلی وجود دارد. شرایط مناسب تحصیلی، ممکن است به پیدا کردن یک شغل خوب در این کشور کمک کند، یا اینکه شما میتوانید کسب و کار مختص به خود را در پرتغال شروع کنید.

شما ممکن است در راه یافتن شغل در پرتغال با موانعی برخورد کنید مثلا تعداد فزاینده ی فارغ التحصیلان و افزایش رقابت در بازار کار یکی از این موارد است، در عین حال کمبود نیروی کار ماهر در صنایع در حال رشد وجود دارد. شما همچنین می توانید در مورد پیدا کردن شغل در لیسبون، پایتخت پرتغال در این مقاله به کسب اطلاعات بپردازید.

پیدا کردن کار حقوقی در پرتغال و دیگر کشور های اروپایی و آمریکایی بسیار مشکل می باشد، کار حسابداری و کار رشته IT در جزو مشاغلی است که نسبت به دیگر مشاغل دارای فراوانی بیشتری می باشد. شرایط کار مهندسی و کار فنی در این کشور نسبت به دیگر رشته ها مناسب تر می باشد. به طور کلی دانشجویان پس از اخذ پذیرش و اقامت تحصیلی میتوانند اجازه کار تمام وقت یا اجازه کار نیمه وقت را در کنار تحصیل خود داشته باشند.

اگر شما قصد دارید به دنبال کاری در پرتغال بگردید، از قبل راجع به بازار کار این کشور تحقیق کنید قبل از حرکت به سمت این کشور برای انتظارات واقع بینانه خود را آماده کنید. در اینجا ما شما را با روش های جستجوی کار در پرتغال آشنا خواهیم کرد.اطلاعات بیشتر در مورد بازار کار، آگهی های استخدامی، زبان مورد نیاز، اجازه کار در پرتغال

فهرستی از منابعی که توسط آن می توانید شغل مورد نظر خود را پیدا کنید.

چگونگی ارسال درخواست کار در پرتغال

وضعیت کار در کشور پرتغال

نرخ بیکاری در این کشور نسبتا بالا است، برآورد بیکاری در بین جوانان در حدود 12.4 درصد در سه ماهه اول 2016  بوده است (www.ine.pt)، اگر چه بیکاری جوانان (زیر 25) حدود 30 درصد است در حدود 4 درصد از بیکاری ثبت شده افراد خارجی در ژانویه سال 2016 بود. با این حال، برخی از صنایع همچنان کمبود کارگران ماهر را گزارش دادند، مانند بخش IT، بخش بهداشت و درمان، بخش گردشگری (اگر چه این مشاغل تمایل فصلی دارند)، بخش کشاورزی و ارتباطات / بخش مرکز جزو این موراد می باشد.

حداقل دستمزد در پرتغال هر ساله تعیین می شود، در حدود EUR 530 هر ماه در سال 2016 تعیین شد. علاوه بر حقوق اساسی، کارگران تمام وقت در این کشور نیز یک جایزه سالانه در کریسمس دریافت میکنند که برابر با حقوق یک ماه در ماه دسامبر است. این حقوق تحت عنوان، پاداش تعطیلات یک بار در سال پرداخت می شود.کارگران در پرتغال نیز ملزم به پرداخت مالیات و سهم تامین اجتماعی از دستمزد خود هستند. و این مقدار بسته به مقدار کسب درآمد آنها دارد. اگر شما یک کار تمام وقت یا پاره وقت در یک شرکت پرتغالی دارید، آنها سهم بیمه شما را از حقوق ماهانه کم خواهند کرد.

مشاغل موجود در پرتغال

صنعت گردشگری در اقتصاد پرتغال امری حیاتی است، انواع مشاغل فصلی و پاره وقت در سراسر این کشور ارائه می شوند، به ویژه در هتل ها و مهمان سراها. در سال های اخیر، صنعت ارتباطات نیز رونق گرفته است، فرصت های بسیار خوبی برای کارگران چند زبانه وجود دارد، در حالی که تجارت و تعمیر بخش خودروسازی و ساخت و ساز رشد کار خوبی را نشان می دهد. به عنوان بخش تولید مدرن، متخصصین در شغل های مختلف در این کشور شرایط مطلوبی را دارند. اطلاعات بیشتر در مورد بازار کار در پرتغال را میتوانید در این مقاله ببینید.

برای فارغ التحصیلان که به دنبال کار برای شرکت های بزرگ هستند، لیسبون مکانی ایده آل است، این شهر دارای شرکت های چند ملیتی مانند نوکیا، سامسونگ و نستله است، و همچنین به عنوان مقر Energais در پرتغال است.دولت پرتغال نیز در حال حاضر کارآفرینان به راه اندازی کسب و کار تشویق می کند ، و EUR mn  20  سرمایه گذاری است که دولت پرتغال برای کمک در این مشارکت اختصاص داده است.

قانون استخدام در پرتغال

کارمندان در پرتغال معمولا 40 ساعت در هفته کار می کنند (هشت ساعت در روز)، اگر چه قانون استخدام اجازه انعطاف پذیری را در موارد خاصی تا حد 60 ساعت در هفته (12 ساعت در روز) را می دهد.کارمندان تمام وقت سالانه 22 روز را میتوانند به مرخصی بروند، این میزان شامل تعطیلات عمومی نمی شود.قرارداد کار در پرتغال شبیه به بسیاری از کشورهای اروپایی است، و قرار دادها تحت عنوان دائم، ثابت مدت، پاره وقت و قرارداد کار متناوب که از رایج ترین روش های اشتغال است می باشد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد قانون کار، قرارداد ها و شرایط کار در پرتغال و فرهنگ کسب و کار در پرتغال می توانید یا با ینیاد مهاجرتی دکترسعید محمدی تماس حاصل کنید یا با نزدیکترین سفارت پرتغال تماس بگیرید.

ویزای کار و اقامت پرتغال

شهروندانی که از اتحادیه اروپا (EU)، منطقه اقتصادی اروپا (EEA) و سوئیس در حال حرکت به سمت پرتغال هستند هر گونه مجوز رسمی برای کار، یا پیدا کردن یک شغل و یا درخواست اقامت (دانلود Cartao De Residencia)  را باید ظرف شش ماه از ورود خود تهیه کنند. اگر شما این مجوز را ظرق شش ماه تهیه نکنید، شما با مجازات روبرو می شوید. اگر شما یک کار منظم برای کسب درامد ندارید، درخواست شما ممکن است رد شود. هنگامی که شما یک کار جدید پیدا میکنید و یا شروع یک کسب و کار جدید میکنید، بعد از آن شما می توانید کارت اقامت دائم را دریافت کنید اعمال می شود.

اگر شما یک شهروند از خارج از اتحادیه اروپا هستید شما به طور معمول نیاز به اخذ ویزای کار در پرتغال دارید. اگر شما تنها در یک کشور برای یک قرارداد کوتاه مدت نشغول کار هستید، شما می توانید یک ویزای اقامت موقت، که به طور کلی تا سه ماه اعتبار دارد را دریافت کنید.

برای اشتغال بلند مدت، برای بار اول شما نیاز به یک اجازه اقامت پرتغالی با استفاده از دبیرخانه کل وزارت آموزش و پرورش و علوم دارید (SGMEC). این مجوز به شما اجازه اقامت در پرتغال برای مدت چهار ماه را می دهد در حالی که شما برای اجازه اقامت موقت صادر می شود، اگر به مدت یک سال معتبر باشد شما می تواند پس از آن برای تمدید اقدام کنید. شما می توانید برای اطلاعات بیشتر با اداره مهاجرت مرزی (SEF) تماس حاصل کنید.

به عنوان یک شهروند غیر اتحادیه اروپا ممکن است پیدا کردن اجازه کار مشکل باشد، معمولا موقعیت اول باید به اطلاع شهروندان پرتغالی یا اتباع اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا برسد . فقط در صورتی که هیچ یک از آن افراد واجد شرایط این شغل نباشند ممکن است این پیشنهاد به شخص دیگری داده شود. اگر شما دارای مهارت های تخصصی هستید، شما دارای شانس بیشتری برای گرفتن پیشنهاد کار هستید.

ساده ترین راه برای دریافت اجازه کار در پرتغال احتمالا کار برای یک شرکت چند ملیتی است که در پرتغال کار می کند. مزیت آن این است که این شرکت معمولا به علت داشتن کاغذ بازی زمانی به طول می انجامد.

زبان رایج پرتغال

در حالی که زبان صحبت کردن در این کشور پرتغالی است که البته یک مزیت محسوب می گردد، امکان یافتن شغل در پرتغال برای افراد انگلیسی زبان نیز وجود دارد.اگر زبان برای شما یک مانع است، در بسیاری از کلاس های زبان موسسات می توانید آن را بیاموزید، زبان CESA در موسسه Eurolingua  آموزش داده می شود. اگر شما تصمیم دارید در بخش گردشگری مشغول به کار شوید، صحبت کردن به دیگر زبان های اروپایی مانند آلمان، فرانسه و اسپانیایی می تواند بسیار مفید باشد.

مدارک و مراجع

اکثر کشورهای بزرگ اروپایی در بولونیا، که در آن مدارک کشور در پرتغال به رسمیت شناخته شده و به امضا می رسد. اگر کشور شما جزو این قرار داد نیست، شما باید به جای مرکز ملی علمی به مرکز تشخیص اطلاعات (NARIC) تماس بگیرید تا از مدارک خود مطمئن شوید و به رسمیت شناخته شود.

EURES

اگر شما از خارج از اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا یا سوئیس هستید، می توانید برای کار از طریق EURES جستجو کنید، اروپا دارای پورتال های موقعیت های شغلی متنوعی هستند، که توسط کمیسیون اروپا اداره می گردد. اگر شما به دنبال کار هستید، می توانید رزومه خود را آپلود کرده و مشاوره در رابطه با کار در پرتغال را دریافت کنید.

سایت های شغلی عمومی

پرتغالی دارای خدمات اشتغال عمومی است (موسسه انجا) Emprego)) اطلاعات مربوط به آگهی های استخدامی در پرتغال را فراهم می کند. در اینجا، شما می توانید رزومه خود را ثبت کنید و دسترسی هزاران نفر به لیست کار در سراسر کشور را فراهم کنید.

وب سایت های شغلی

همچنین به طور کلی وب سایت های مختلف کاریابی، زیر وجود دارند:

Indeed

Learn4Good

SAPO Emprego

Net Empregos

Empregos Online

مشاغل انگلیسی زبان

اگر شما در جستجوی یک کار انگلیسی زبان هستید، مشاغل موجود در لیسبون یک نقطه شروع است، و طیف وسیعی از هر دو نوع شغل تمام وقت و مشاغل پاره وقت را شامل می شود برای این منظور بایستی ایت مسئله را حتما در CV  خود آپلود کنید.یا می توانید با جستجو در روزنامه های انگلیسی زبان در پرتغال، می توانید به دنبال آگهی های استخدام مورد نظر خود بگردید.

آژانس های استخدام

به عنوان نقطه شروع، میتوانید در مجلاتی نظیر temporário pessoal و pessoal recrutamento E سلسائوبه جستجوی کار بپردازید. شما همچنین می توانید لیست سازمان استخدام Expatica  را مشاهده کنید.

آموزش زبان های خارجی

برای آموزش زبان انگلیسی در یک مدرسه در پرتغال، به طور کلی شما نیاز به یک مدرک کارشناسی و صدور گواهینام TEFL دارید. اکثر قراردادهای آموزشی در ماه سپتامبر شروع و در اواخر ماه ژوئن پایان می یابد، و برخی از معلمان نیز می توانند به تدریس در اردوگاه زبان انگلیسی در تابستان و یا تدریس خصوصی را انتخاب نمایید. شهرستانها اصلی برای کار و تدریس عبارتند از لیسبون، پورتو، کویمبرا و براگا بیش از 30 مدرسه زبان انگلیسی در سراسر کشور وجود دارد.

شما همچنین می توانید برای یافتن شغل به سایت شورای بریتانیا مراجعه کنید، یا در وب سایت های آموزش به  زبان انگلیسی از قبیل www.appi.pt  یا www.eslbase.com مراجعه بفرمایید.

سفارتخانه ها و سازمان های خارجی

سفارت بریتانیا در لیسبون در دسترس می باشد. و همچنین بر روی مسائل سیاست خارجی کار می کند، و خدمات سفارتی را ارائه می دهد خدمات مختلف برای اتباع بریتانیایی در لیسبون از جمله کمک با مسائل اضطراری سفر می باشد.

روزنامه ها

روزنامه پرتغالی مانند Correio و Manhã، Diario نوتیسیاس، و مجله Noticias جزو (صفحه مشاغل) و expresso ها (شغل پورتال) می باشد در سراسر پرتغال می توانید به این پورتال ها دسترسی داشته باشید.

اولین حرکت در رابطه با درخواست های سوداگرانه

هیچ آسیبی در برخی از درخواست های سوداگرانه برای شرکت شما وجود ندارد. بهترین راه برای پیدا کردن اطلاعات تماس شرکت مناسب برای استفاده وجود دارد. روزنامه های پرتغالی و یا چک کردن وب سایت های شرکت های شخصی میتواند به شما در این امر کمک کند.

برای شرکت های پیشرو پرتغالی، شما می توانید در مکان های بزرگ فهرست بهترین محل های کار در پرتغال را ببینید. شرکت های بزرگ پرتغالی مانند اکسنچر، اتاق بازرگانی پرتغالی و بریتانیایی، شرکت Deloitte، EUROPAGES، هیولت پاکارد، KOMPASS، Seguros، MAPFRE، Martifer، PWC جزو این موراد می باشد.

کارآموزی داوطلبانه در پرتغال

فارغ التحصیل دانشگاه می توانند بر اساس قوانین اتحادیه اروپا از طریق کمیسیون کارآموزی یا دفتر اروپا برای کارآموزی اقدام کنند (با مراجعه به سایت) مراحل را پیدا کنید، در غیر این صورت شما می توانید برای کارآموزی از طریق مراجعه به AIESEC برای (دانش آموزان و فارغ التحصیلان جدید) و یا جستجو IAESTE  (برای دانش آموزان در علوم، مهندسی و هنرهای کاربردی) بپردازید. کارآموزان همچنین می توانند در خارج از کشور دوره های کارورزی خود را بگذرانند.

برای کسانی که سنی بین 17 تا 30 دارند، شما می توانید برنامه های داوطلبانه در بخش خدمات داوطلبانه اروپا (EVS)، برای کار در خارج از کشور تا 12 ماه در سمت هیئت مدیره، مواد غذایی، بیمه و کمک هزینه کوچک پیدا کنید. کونکوردیا organisastion فرصت دیگری برای داوطلب است.

نکاتی برای ارسال درخواست کار در پرتغال

فرم های درخواست بسیار فراوان هستند. برخی از انواع آنها دارای اطلاعات استانداردتری نسبت به بقیه هستند برای اطلاعات ببشتر باز هم تحقیق کنید.برخی از شرکت ها نیاز به ارسال درخواست به صورت آنلاین دارند: مطمئن شوید که سرفصل CV شما روشن باشد و با یک فونت ساده در مورد کارفرما آن را اسکن کنید.اگر شما در حال ارسال درخواست برای یک شرکت هستید، نامه شما نباید بیش از یک کاغذ A4 باشد. در حالی که رزومه ممکن است تا چهار صفحه نیز باشد (اگر چه حداکثر یک تا دو صفحه به طور معمول توصیه می شود).

از شما ممکن است خواسته شود یک عکس را به رزومه خود ضمیمه کنید.

یک نسخه از گواهی های آموزشی خود را ارسال کنید.

روند مصاحبه گاهی اوقات می تواند شامل آزمون های روان سنجی، روان شناختی یا فنی باشد.

پاسخ سریع پس از مصاحبه را انتظار نداشته باشید. معمولا این که آیا در مصاحبه موفق بودید (یا نه) زمان می برد.

در زیر خلاصه ای از موراد لازم در رابطه با اشتغال آمده است:

صنایع: گردشگری، املاک و مستغلات، هتل ، خدمات عمومی، کشاورزی، انرژی، خرده فروشی.

ارتباطات: مراکز خدمات مشترکین.

کمبود در مشاغل فصلی در بخش گردشگری، هتل و خدمات پذیرایی وجود دارد، علاوه بر آن در بخش سلامت (پزشکان با تخصص های گوناگون)، بخش فناوری اطلاعات (مهندسین، تحلیلگران، برنامه نویسان و نرم افزار و سخت افزار تکنسین ها) نیز جزو این موارد می باشند.شهرستانها اصلی جهت کاریابی: لیسبون، پورتو، ویلا نوو د گایا، آمادورا، براگا، آلمادا، کویمبرا، فونچال.در نهایت ینیاد مهاجرتی دکترسعید محمدی از بهترین موسسات حقوقی کشور آماده پاسخگوی تلفنی و حضوری شما دوست و هموطن عزیز و کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا و اقامت با گارانتی و تضمین کامل می باشد.

علاقه مندان به کار در پرتغال برای کسب اطلاعات در رابطه با شرایط اخذ ویزای کار به صورت تضمینی در این کشور می توانند با تحویل مدارک خود به وکیل مهاجرت به این کشور ، در ینیاد مهاجرتی دکترسعید محمدی به راحتی و در کمترین زمان ویزای کار در پرتغال را دریافت کرده و به کار بپردازند. جهت کسب اطلاعات بیشتر و همچنین آگاهی از قوانین جدید مهاجرت به این کشور می توانید با مشاورین ینیاد مهاجرتی دکترسعید محمدی تماس حاصل فرمایید.

برای اطلاعات بیشتر نحوه مهاجرت به  این کشور و همچنین مواردی نظیر شرایط مهاجرت به پرتغال از طریق کار یا تخصص با ینیاد مهاجرتی دکترسعید محمدی تماس حاصل فرمایید.

3 رتبه برتر
× جهت دریافت مشاوره رایگان