×

جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

اخذ اقامت کانادا از طریق ازدواج

 اخذ اقامت کانادا از طریق ازدواج و شرایط مهاجرت به کانادا 2020 و شرایط گرفتن وکیل مهاجرت چگونه است ؟ شرایط اخذ اقامت کانادا از طریق ازدواج و راههای مهاجرت به کانادا و در نهایت راههای اخذ اقامت کانادا 2020چگونه است ؟ چگونه می توان به اخذ اقامت کانادا از طریق ازدواج دست پیدا نمود ؟ شرایط اخذ اقامت کانادا از طریق ازدواج چگونه می باشد ؟ آیا اخذ ویزای ازدواج کانادا ممکن و میسر خواهد بود ؟ قوانین اخذ اقامت کانادا از طریق ازدواج و همچنین شرایط ازدواج در کانادا چگونه است ؟ در قوانین ازدواج در کانادا چه اصول و نکاتی باید رعایت شود ؟ الان در حال حاضر بسیاری از متقاضیان مهاجرت به کانادا این گزینه در صفحات مجازی را جستجو می کنند که راههای اخذ اقامت کانادا از طریق ازدواج را بررسی نمایند ، در صورت هرگونه سوال و ابهام در خصوص اخذ اقامت کانادا از طریق ازدواج و مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج  و همچنین راههای اخذ تابعیت کانادا خواهید توانست با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و مشاوره تخصصی دریافت نمایید .

در ابتدای بحث اخذ اقامت کانادا از طریق ازدواج  به شرح مختصری از کشور کانادا می پردازیم  کشوری در شمال قاره آمریکای شمالی و دومین کشور پهناور جهان است که بخش زیادی از خاک آن به دلیل سرمای هوا و نزدیکی به قطب شمال، خالی از سکنه است. ساختار حکومت در کانادا از پادشاه یا ملکه  بریتانیای کبیر، دولت محوری فدرال، دو مجلس سنا و عوام، دولت‌های ایالتی و فرماندار کل (جنرال گاوِرنِر) که به عنوان نماینده ملکه الیزابت ایفای نقش می‌کند، تشکیل شده است. رأی دهندگان کانادا و شهروندان نیز در قاعده این هرم قرار می‌گیرند.

کانادا به ۱۰ استان و ۳ قلمرو تقسیم شده است. استان‌ها در مجموع استقلال زیادی از دولت مرکزی دارند، اما، درجه این آزادی عمل در نزد قلمروها کمتر است. مهم‌ترین استان از لحاظ اقتصادی و سیاسی استان انتاریو می‌باشد که شهرهای تورنتو و اتاوا در آن قرار دارند.

دولت کانادا، در فکر ایجاد قانونی است که به موجب آن، کسانی که خواهان اقامت دائم در کشور کانادا می باشند می بایست به مدت دو سال و یا بیشتر با شریک خود رابطه قانونی داشته باشند. اخیرا تعداد ازدواج در کانادا افزایش یافته است و به یکی از محبوب ترین شیوه های اخذ اقامت دائم کانادا توسط مهاجران مشتاق به این کشور تبدیل شده است.

مهاجران با ویزای ازدواج کانادا باید برای اقامت دائم رابطه طولانی مدت با همسرشان داشته باشند. دولت کانادا، گام های محکمی به منظور تحت کنترل در آوردن این گونه رابطه های دروغین برداشته است. دولت، این قانون را به منظور کنترل مهاجرتِ افرادی که برای اهداف متقلبانه ی خود، از قوانین دولتی استفاده می کنند اِعمال نموده است.

اگر در موردی، رابطه ازدواج در کانادا  ادامه نیابد، فرد بایستی کشور کانادا را ترک نموده و به سرزمین مادری خود برگردد. از طرفی این قانون می تواند برای زن هایی که دارای رابطه ی جابرانه از طرف همسر خود هستند، بسیار سخت باشد. این امر برای زن هایی که توسط همسرشان و یا اعضای خانواده ی همسرشان مورد سوء استفاده و بهره کشی قرار می گیرند بسیار وحشتناک می باشد و از طرفی بسیاری از آن ها گزارشی در مورد آن به پلیس نمی دهند. در چنین شرایطی، بایستی فرایندهایی برای جذب زوج های اصیل و اقامت آن ها در کشور فراهم آید.

پیرامون بحث اخذ اقامت کانادا از طریق ازدواج می توان بیان کرد که در بخش سنتی جامعه کانادا مرسوم است که بعد از ازدواج خانم ها نام خانوادگی خود را به صورت قانونی به نام خانوادگی همسرشان تبدیل می کنند ولی گویا تمایل به این کار روز به روز کمتر می شود. در ضمن هنگام تولد فرزندان می توان نام فامیل کودک را به نام مادر یا پدر ثبت کرد و این بستگی به توافق طرفین دارد.

برخی موارد، هر دو طرف ازدواج، به نوعی با هم ساخت و پاخت می کنند و یا اینکه در ابتدای اقامت با حسن نیت وارد کشور کانادا شده اند اما در ادامه پس از اخذ اقامت دائم کانادا از طریق ازدواج ، به رابطه بین خود خاتمه می دهند. این گام، در راستای همتراز شدن با قوانین دیگر کشورها مثل استرالیا، ایالات متحده آمریکا و بریتانیا است زیرا آن ها نیز رابطه ی دوساله را جهت اقامت در این کشور لحاظ کرده اند. بر اساس قانون این کشور ها، داشتن رابطه ی دو ساله و یا بیشتر از دوسال برای اقامت دائم ضروری می باشد. تا به الان، بیشتر زوج ها اقامت دائم مشروط دریافت داشته اند.

نکته قابل توجه در خصوص اخذ اقامت کانادا از طریق ازدواج این است که در بیشتر استان های کانادا سن ازدواج ۱۸ سالگی به بالاست (بجز بریتیش کلمبیا که ۱۹ سالگی است). به عبارت دیگر هر فردی که ۱۸ سال یا بیشتر داشته باشد می تواند ازدواج کند. کسانی که سنشان بین ۱۶ تا ۱۸ سالگی باشد هم به شرط موافقت والدینشان می توانند ازدواج کنند.

برای کسب اطلاعات تکمیلی در مورد اخذ اقامت کانادا از طریق ازدواج و شرایط ازدواج در کانادا و راههای اخذ ویزای کانادا و همچنین مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج می توانید با بنیاد مهاجرتی دکتر سعیدمحمدی تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان در خصوص اخذ اقامت کانادا از طریق ازدواج دریافت نمایید .

همچنین در خصوص بحث ازواج در کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا از طریق ازدواج می توان بیان نمود که ازدواج یک قرداد بسیار مهم و حیاتی بین دو نفر است که احتمالا این قرارداد  تا پایان عمر میبایست محترم شمرده شود.

ازدواج در ایالت کبک کانادا :

به دو روش انجام میگیرد

الف- عقد و ازدواج مذهبی و مدنی در کانادا

ب- پیوند مدنی و حقوقی( که فقط در ایالت کبک ) به کار میاید . در این روش کلیه مزایای و قوانین   با روش پیوند ازدواج یکسان است.

زن میتواند نام فامیل خود را بعد از ازدواج حفظ کرده تا از کلیه حقوق اجتماعی و مدنی فردی خویش بهر مند باشد.

الزامات ازدواج در کانادا :

ا- ازدواج بین دو نفر انجام میشود. از سال ۲۰۰۵ این تعریف ازدواج بین دو نفر جنس مخالف و یا موافق تعریف شده.

ب- برای ازدواج در کانادا و از شرایط ازدواج در کانادا حداقل  سن با لاتر از ۱۶ سال میباشد. ولی افراد ۱۶ و ۱۷ سال میبایست از دادگاه مجوز داشته باشند.

این کانادا افراد متاهل نمیتوانند ازدواج مجدد داشته باشند  مگر اینکه جدا شده و یا ابتدا جدا و تلاق گرفته باشند.

طرفین ازدواج در کانادا میبایست کاملا دراگاهی مطلق رضایت به ازدواج دهند.

هر دو همسر موظف به محترم شمردن همدیگر بوده و در وفاداری و صداقت و همیاری بهم کوتاهی نکنند.

همسران هر یک بتنهایی قادرند که وظایف و مسولیتهای حقوقی و مدنی را بجای یکدیگر انجام دهند. در این شرایط یک نفر مسولیت همه چیز را بعهده نمیگیرد.

چند همسری در کانادا ممنوع است حتی با مجوز مذهبی .

در پایان بحث قوانین اخذ اقامت کانادا از طریق ازدواج می توان بیان نمود که در این مقاله شرایط اخذ اقامت کانادا از طریق ازدواج مورد بررسی قرار گرفت . به طور کلی توصیه می شود که چنانچه قصد اخذ اقامت کانادا و همچنین ازدواج در کانادا را دارید و به دنبال راههای مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت کانادا هستید و می خواهید در خصوص بحث اخذ اقامت کانادا از طریق ازدواج اطلاعات بیشتری کسب نمایید و سپس از طریق اخذ اقامت کانادا از طریق ازدواج برای مهاجرت به کانادا  اقدام نمایید همواره می توانید با بنیاد مهاجرتی دکتر سعیدمحمدی به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و از طریق مشاورین متخصص و حقوقدانان با تجربه این موسسه به صورت تلفنی و رایگان در خصوص مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج و شرایط اخذ ویزای ازدواج کانادا و همچنین اخذ اقامت کانادا از طریق ازدواج مشاوره تخصصی دریافت نمایید .

تولد فرزند در کانادا

آیا نوزادی که در کانادا متولد می شود تابعیت کانادا می گیرد؟بر طبق قانون شهروندی و تابعیت دولت کانادا، فرزندی که در خاک کانادا متولد می شود فارغ از تابعیت مادر و پدر، و نیز ماهیت اقامتی آن‌ها در کانادا (چه به صورت قانونی و غیر قانونی) شهروند کانادا محسوب می گردد و از بدو تولد از تمام مزایای شهروندی کانادا بدون نیاز به زندگی در کانادا، بهره مند می گردد.

شرایط اخذ پاسپورت برای نوزادی که در کانادا متولدشده، چیست؟

پس از تولد نوزاد در کانادا،  سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی با استفاده از وکیل‌های مجرب خود در سریع‌ترین زمان پاسپورت کانادایی نوزاد را اخذ می نماید. درصورتی‌که نوزاد دارای اقوام نزدیک در کانادا نباشد، حتماً برای اخذ پاسپورت کانادایی نوزاد باید از وکیل مورد تائید استان استفاده شود. حتی اگر نوزاد در کانادا اقوام نزدیک داشته باشد، استفاده از وکیل فرآیند اخذ پاسپورت نوزاد را تسهیل می کند.

⁣آیا می توان برای فردی که باردار است جهت تولد فرزندش در کانادا ویزا گرفت؟

بر اساس قوانین سازمان مهاجرت کانادا (CIC)، باردار بودن فرد به تنهایی منجر به رد شدن درخواست ویزای وی نمی شود. اما باردار بودن بر روی مسائل اصلی تصمیم‌گیری افسر ویزا تأثیر می گذارد. سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی تجربه ای که در این راستا اخذ نموده است، پرونده شمارا به بهترین نحو ممکن (که نگرانی‌های افسر ویزا را کامل برطرف کند) آماده کرده و ویزای ورود را برای شما اخذ می نماید.

مزایای تولد نوزاد در کانادا چیست؟

با اخذ شهروندی کانادا از بدو تولد، فرزند این گزینه را خواهد داشت تا هر زمان و در هر شرایط وارد کانادا شود و از امکانات آموزشی، درمانی، رفاهی، و …. استفاده کند.

⁣با داشتن پاسپورت کانادا، فرزند شما می تواند به بسیاری از کشور های جهان به راحتی و بدون ویزا سفر کند و حتی در برخی کشورها ازجمله انگلستان و آمریکا، کار و تحصیل کند. فرزند شما می تواند از بهترین خدمات پزشکی کانادا به صورت رایگان بهره‌مند شود.فرزند شما می تواند به صورت رایگان در مدارس کانادا تحصیل کرده و برای دانشگاه از تخفیف ویژه‌ای برخوردار شود (هزینه تحصیل دانشگاه را نیز می تواند با وام از استان پوشش دهد).برای حفظ شهروندی، فرزند شما هیچ‌ گونه نیازی به زندگی و یا اقامت در کانادا نخواهد داشت و مادام‌العمر شهروندی کانادایی خود را حفظ خواهد کرد.

برای والدین:

⁣با داشتن فرزندی که شهروند کانادا است والدین به راحتی ویزای بلندمدت کانادا را اخذ خواهند کرد.

⁣هنگامی که فرزند شما به سن ۱۸ سالگی رسید، وی می تواند برای والدین خود را از طریق اسپانسرشیپ اقامت دائم کانادا را اخذ کند.⁣

تا قبل از ۱۸ سالگی فرزند والدین می توانند از امتیاز داشتن فرزند در کانادا برای انواع برنامه‌های مهاجرتی استفاده کرده و به راحتی اقامت خود را کسب کنند.

⁣آیا شخص بارداری که شهروند کانادا نیست و با ویزای توریستی وارد کانادا می شود می تواند از بیمه برای تولد فرزندش استفاده کند؟

درصورتی‌که هنوز فرد باردار نباشد، می تواند خود را بیمه نماید که این بیمه تنها هزینه‌های شرایط ویژه‌ای که به علت بارداری ممکن است رخ دهد را تا هفته سی و یکم بارداری پوشش می دهد. مابقی هزینه‌های درمانی را فرد باید خود پرداخت نماید. برای افرادی که باردار هستند ، هیچ گونه بیمه ای برای زایمان فرزند به آنها تعلق نمیگیرد.

سازمان حقوقی مهاجرتی دکتر سعید محمدی ،بزرگترین گروه مهاجرت و اعزام دانشجو به خارج از کشور

3 رتبه برتر
× جهت دریافت مشاوره رایگان